Stand in het algemeen klassement

P
1A
1B
2A
2B
3
4
5
6
7A
7B
8
9
10
11
12A
12B
13
14
15
16A
16B
17
18
19
20A
20B

Het is een tijdrovend karwei om al deze getallen te controleren op fouten. Sommige tijden zijn in het rood weergegeven, dit is om mij te helpen fouten te identificeren. Als het in het rood staat, wil het niet zeggen dat het per se fout is, maar dat het fout kan zijn en dus controle nodig is. Zie het overzicht van renners waarvan hun eindtijd in 1973 niet klopt.

Algemeen klassement

Na etappe 9 in 1973.

Ploegenklassement
Puntenklassement
Bergklassement
Tussensprintklassement
Combinatieklassement

Afstand: 235 km. Type: berg. Datum: 10 Jul 1973

Snelheid: 28.112 km/h (in database), 28.173 km/h (berekend uit tijd en afstand)

Etappe-uitslag
Etappe-uitslagen zoals hierboven zijn gebaseerd op de informatie van memoire du cyclisme, na verbetering van enkele fouten (niet noodzakelijk in bovenstaande tabel). Desondanks kunnen hier nog onjuistheden in staan.
PosNaamTijdVerschilTeam
1 V. López8:20:29KAS
2 F. Verbeeck8:29:19+8:50Watney
3 J. Danguillaume8:29:19+8:50Peugeot-BP
4 H. Vanspringel8:29:19+8:50Rokado
5 G. Vianen8:29:19+8:50Gitane-Frigecreme
6 C. Rouxel8:29:19+8:50Peugeot-BP
7 R. De Witte8:29:19+8:50Carpenter-Shimano-Flandria
8 F. Mendes8:29:19+8:50Carpenter-Shimano-Flandria
9 J. Zoetemelk8:29:19+8:50Gitane-Frigecreme
10 M. Martinez8:29:19+8:50Gan
11 R. Grelin8:29:19+8:50Gan
12 R. Ovion8:29:19+8:50Peugeot-BP
13 M. Périn8:29:19+8:50Gan
14 A. Martos8:29:19+8:50KAS
15 S. Lazcano8:29:19+8:50KAS
16 R. Poulidor8:29:19+8:50Gan
17 L. Aimar8:29:19+8:50De Kova-Lejeune
18 A. Gandarias8:29:19+8:50De Kova-Lejeune
19 L. Ocaña8:29:19+8:50Bic
20 P. Torres8:29:19+8:50La Casera-Bahamontes
21 J. Agostinho8:29:19+8:50Bic
22 L. Balague8:29:19+8:50La Casera-Bahamontes
23 J. Fuente8:29:19+8:50KAS
24 T. Houbrechts8:29:19+8:50Rokado
25 B. Thevenet8:29:19+8:50Peugeot-BP
26 F. Galdos8:29:19+8:50KAS
27 L. Zubero8:29:19+8:50KAS
28 L. Mortensen8:29:19+8:50Bic
29 R. Martin8:29:19+8:50Gitane-Frigecreme
30 B. Labourdette8:29:19+8:50Bic
31 P. Martelozzo8:29:19+8:50Peugeot-BP
32 L. Van Impe8:29:19+8:50Sonolor
33 R. Delisle8:29:19+8:50Peugeot-BP
34 H. De Oliveira8:29:19+8:50Canada Dry-Gazelle
35 M. Boishardy8:32:19+11:50De Kova-Lejeune
36 J. Martins8:32:44+12:15Canada Dry-Gazelle
37 D. Ducreux8:32:44+12:15Carpenter-Shimano-Flandria
38 G. Besnard8:37:04+16:35Sonolor
39 C. Melero8:37:04+16:35KAS
40 J. Schleck8:37:04+16:35Bic
41 J. Genet8:37:04+16:35Gan
42 J. Largeau8:37:04+16:35Gitane-Frigecreme
43 D. Torres8:37:04+16:35La Casera-Bahamontes
44 S. Vasseur8:37:04+16:35Bic
45 J. Genty8:37:04+16:35Bic
46 A. Menendez8:37:04+16:35KAS
47 J. Sanquer8:37:04+16:35Carpenter-Shimano-Flandria
48 J. Tschan8:37:04+16:35Peugeot-BP
49 F. Julien8:37:04+16:35Gitane-Frigecreme
50 A. Santy8:37:04+16:35Bic
51 B. Hoban8:37:04+16:35Gan
52 M. Wright8:37:04+16:35Gitane-Frigecreme
53 J. Catieau8:37:04+16:35Bic
54 R. Berland8:37:04+16:35Bic
55 A. Van Vlierberghe8:37:04+16:35Rokado
56 M. Roques8:38:15+17:46Sonolor
57 W. David8:48:03+27:34Carpenter-Shimano-Flandria
58 J. Pereira Andrade8:49:25+28:56Gitane-Frigecreme
59 R. Bouloux8:49:25+28:56Peugeot-BP
60 R. Riotte8:53:25+32:56Sonolor
61 R. Gilson8:53:25+32:56Rokado
62 J. Esclassan8:53:25+32:56Peugeot-BP
63 J. Hochart8:53:25+32:56De Kova-Lejeune
64 W. Van Neste8:53:25+32:56Sonolor
65 W. Teirlinck8:53:25+32:56Sonolor
66 A. Gaida8:53:25+32:56Rokado
67 M. Pollentier8:53:25+32:56Carpenter-Shimano-Flandria
68 J. Grande8:53:25+32:56KAS
69 J. González8:53:25+32:56KAS
70 M. Demeyer8:53:25+32:56Carpenter-Shimano-Flandria
71 F. González8:53:25+32:56La Casera-Bahamontes
72 W. Godefroot8:53:25+32:56Carpenter-Shimano-Flandria
73 J. Krekels8:53:25+32:56Canada Dry-Gazelle
74 R. Mintkiewicz8:53:25+32:56Sonolor
75 G. Van Roosbroeck8:53:25+32:56Rokado
76 L. Van Staeyen8:53:25+32:56Watney
77 G. Pintens8:53:25+32:56Rokado
78 J. Manzaneque8:53:25+32:56La Casera-Bahamontes
79 A. Mollet8:53:25+32:56Peugeot-BP
80 A. Nogues8:53:25+32:56Gitane-Frigecreme
81 W. Abbeloos8:53:25+32:56Watney
82 J. Mourioux8:53:25+32:56Gan
83 J. Botherel8:53:25+32:56Sonolor
84 G. Van Cauter8:53:25+32:56Watney
85 C. Blain8:53:25+32:56De Kova-Lejeune
86 C. Genthon8:53:25+32:56De Kova-Lejeune
87 C. Grosskost8:53:25+32:56Gan
88 G. Santy8:53:25+32:56Bic
89 R. Delepine8:53:25+32:56Gan
90 N. Geneste8:53:25+32:56De Kova-Lejeune
91 C. Tollet8:53:25+32:56Sonolor
92 T. van der Leeuw8:53:25+32:56Canada Dry-Gazelle
93 Y. Hézard8:53:25+32:56Sonolor
94 G. Moneyron8:53:25+32:56Gan
95 J. Esperanza8:53:25+32:56La Casera-Bahamontes
96 F. Campaner8:53:59+33:30Gitane-Frigecreme
97 J. Baud8:54:31+34:02De Kova-Lejeune
98 R. Podesta9:14:01+53:32De Kova-Lejeune
99 J. Blocher9:14:01+53:32De Kova-Lejeune
Algemeen klassement
Bovenstaande informatie is zelf uitgerekend aan de hand van de beschikbare etappe-uitslagen, bonificaties en straffen. Door dit te vergelijken met officiële uitslagen heb ik kunnen vaststellen in welke jaren ik nog informatie mis, en ik streef ernaar om deze informatie boven water te krijgen.
PosNaamTijdVerschilTeam
1L. Ocaña56:37:35Bic
2J. Fuente56:46:43+9:08KAS
3B. Thevenet56:47:51+10:16Peugeot-BP
4M. Périn56:57:32+19:57Gan
5J. Zoetemelk57:00:50+23:15Gitane-Frigecreme
6H. Vanspringel57:00:55+23:20Rokado
7L. Van Impe57:01:15+23:40Sonolor
8V. López57:01:47+24:12KAS
9L. Mortensen57:04:14+26:39Bic
10R. Poulidor57:04:30+26:55Gan
11R. Delisle57:04:38+27:03Peugeot-BP
12M. Martinez57:05:44+28:09Gan
13R. Ovion57:06:35+29:00Peugeot-BP
14J. Agostinho57:07:37+30:02Bic
15F. Mendes57:10:45+33:10Carpenter-Shimano-Flandria
16A. Martos57:11:19+33:44KAS
17F. Verbeeck57:11:34+33:59Watney
18L. Aimar57:12:22+34:47De Kova-Lejeune
19A. Gandarias57:12:34+34:59De Kova-Lejeune
20T. Houbrechts57:13:33+35:58Rokado
21J. Catieau57:15:16+37:41Bic
22F. Galdos57:17:29+39:54KAS
23P. Torres57:19:31+41:56La Casera-Bahamontes
24L. Zubero57:20:00+42:25KAS
25J. Martins57:20:15+42:40Canada Dry-Gazelle
26P. Martelozzo57:22:25+44:50Peugeot-BP
27B. Labourdette57:23:51+46:16Bic
28R. Berland57:23:56+46:21Bic
29J. Schleck57:26:37+49:02Bic
30J. Danguillaume57:27:17+49:42Peugeot-BP
31R. De Witte57:30:55+53:20Carpenter-Shimano-Flandria
32R. Grelin57:31:23+53:48Gan
33S. Lazcano57:32:41+55:06KAS
34D. Torres57:33:52+56:17La Casera-Bahamontes
35L. Balague57:34:34+56:59La Casera-Bahamontes
36J. Genty57:36:55+59:20Bic
37B. Hoban57:37:32+59:57Gan
38Y. Hézard57:39:23+1:01:48Sonolor
39R. Martin57:39:57+1:02:22Gitane-Frigecreme
40A. Santy57:40:14+1:02:39Bic
41J. Tschan57:41:21+1:03:46Peugeot-BP
42C. Rouxel57:41:23+1:03:48Peugeot-BP
43H. De Oliveira57:46:25+1:08:50Canada Dry-Gazelle
44S. Vasseur57:47:44+1:10:09Bic
45W. Van Neste57:49:23+1:11:48Sonolor
46R. Bouloux57:50:27+1:12:52Peugeot-BP
47A. Menendez57:50:31+1:12:56KAS
48G. Vianen57:51:22+1:13:47Gitane-Frigecreme
49C. Melero57:52:32+1:14:57KAS
50D. Ducreux57:52:42+1:15:07Carpenter-Shimano-Flandria
51C. Blain57:53:51+1:16:16De Kova-Lejeune
52G. Van Cauter57:54:40+1:17:05Watney
53A. Van Vlierberghe57:54:56+1:17:21Rokado
54F. Julien57:56:12+1:18:37Gitane-Frigecreme
55J. Manzaneque57:56:53+1:19:18La Casera-Bahamontes
56J. Sanquer57:58:47+1:21:12Carpenter-Shimano-Flandria
57M. Roques57:59:31+1:21:56Sonolor
58M. Wright57:59:33+1:21:58Gitane-Frigecreme
59G. Pintens58:00:06+1:22:31Rokado
60J. Esperanza58:00:11+1:22:36La Casera-Bahamontes
61M. Pollentier58:01:29+1:23:54Carpenter-Shimano-Flandria
62M. Boishardy58:01:43+1:24:08De Kova-Lejeune
63F. González58:02:01+1:24:26La Casera-Bahamontes
64J. Largeau58:03:27+1:25:52Gitane-Frigecreme
65C. Tollet58:06:07+1:28:32Sonolor
66G. Van Roosbroeck58:06:17+1:28:42Rokado
67J. Botherel58:06:33+1:28:58Sonolor
68G. Besnard58:07:00+1:29:25Sonolor
69W. Teirlinck58:08:07+1:30:32Sonolor
70L. Van Staeyen58:08:34+1:30:59Watney
71J. González58:08:59+1:31:24KAS
72A. Nogues58:09:39+1:32:04Gitane-Frigecreme
73C. Grosskost58:10:01+1:32:26Gan
74R. Gilson58:10:40+1:33:05Rokado
75J. Grande58:11:44+1:34:09KAS
76J. Genet58:14:07+1:36:32Gan
77W. Godefroot58:15:08+1:37:33Carpenter-Shimano-Flandria
78G. Santy58:16:46+1:39:11Bic
79A. Mollet58:17:21+1:39:46Peugeot-BP
80J. Pereira Andrade58:17:48+1:40:13Gitane-Frigecreme
81J. Krekels58:21:18+1:43:43Canada Dry-Gazelle
82F. Campaner58:22:31+1:44:56Gitane-Frigecreme
83A. Gaida58:23:36+1:46:01Rokado
84J. Esclassan58:23:55+1:46:20Peugeot-BP
85T. van der Leeuw58:24:38+1:47:03Canada Dry-Gazelle
86G. Moneyron58:27:12+1:49:37Gan
87J. Mourioux58:27:43+1:50:08Gan
88R. Riotte58:27:44+1:50:09Sonolor
89W. David58:33:16+1:55:41Carpenter-Shimano-Flandria
90R. Mintkiewicz58:34:02+1:56:27Sonolor
91M. Demeyer58:34:19+1:56:44Carpenter-Shimano-Flandria
92R. Delepine58:37:22+1:59:47Gan
93W. Abbeloos58:38:50+2:01:15Watney
94R. Podesta58:42:45+2:05:10De Kova-Lejeune
95C. Genthon58:58:47+2:21:12De Kova-Lejeune
96J. Hochart59:03:42+2:26:07De Kova-Lejeune
97J. Baud59:11:26+2:33:51De Kova-Lejeune
98N. Geneste59:24:36+2:47:01De Kova-Lejeune
99J. Blocher59:32:06+2:54:31De Kova-Lejeune
Ploegenklassement etappe
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1KAS25:19:07(30)
2Peugeot-BP25:27:57+8:50(21)
3Gan25:27:57+8:50(34)
4Gitane-Frigecreme25:27:57+8:50(43)
5Bic25:27:57+8:50(68)
6De Kova-Lejeune25:30:57+11:50(70)
7Carpenter-Shimano-Flandria25:31:22+12:15(52)
8Rokado25:35:42+16:35(83)
9La Casera-Bahamontes25:35:42+16:35(85)
10Sonolor25:44:38+25:31(126)
11Canada Dry-Gazelle25:55:28+36:21(143)
12Watney26:16:09+57:02(159)
Ploegenklassement totaal
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Bic171:55:10(813)
2Gan171:58:12+3:01(388)
3KAS172:05:50+10:40(974)
4Peugeot-BP172:09:37+14:26(535)
5Rokado172:52:27+57:16(561)
6Sonolor173:05:08+1:09:57(750)
7De Kova-Lejeune173:13:13+1:18:03(1574)
8Gitane-Frigecreme173:17:07+1:21:57(839)
9La Casera-Bahamontes173:22:31+1:27:20(1106)
10Carpenter-Shimano-Flandria173:23:25+1:28:15(888)
11Canada Dry-Gazelle174:06:18+2:11:07(1474)
12Watney174:17:28+2:22:17(1166)
Ploegenpuntenklassement
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeamPunten
1Gan388
2Peugeot-BP535
3Rokado561
4Sonolor750
5Bic813
6Gitane-Frigecreme839
7Carpenter-Shimano-Flandria888
8KAS974
9La Casera-Bahamontes1106
10Watney1166
11Canada Dry-Gazelle1474
12De Kova-Lejeune1574
Meeste plaatsen gestegen in de etappe
RennerGestegen
G. Vianen24
H. De Oliveira20
M. Boishardy20
D. Ducreux18
J. Genet16
J. Sanquer15
M. Wright15
G. Besnard15
F. Julien13
A. Van Vlierberghe12
M. Roques12
J. Largeau12
R. Martin11
L. Balague10
C. Rouxel10
Meeste plaatsen gedaald in de etappe
RennerGedaald
C. Blain16
Y. Hézard16
R. Podesta14
F. González14
G. Van Cauter14
W. Van Neste14
M. Pollentier13
J. Esperanza13
G. Pintens13
L. Van Staeyen12
W. Teirlinck12
J. Botherel12
G. Van Roosbroeck12
C. Tollet12
J. Manzaneque12