Stand in het algemeen klassement

P
1A
1B
2A
2B
3
4
5
6
7A
7B
8
9
10
11
12A
12B
13
14
15
16A
16B
17
18
19
20A
20B

Het is een tijdrovend karwei om al deze getallen te controleren op fouten. Sommige tijden zijn in het rood weergegeven, dit is om mij te helpen fouten te identificeren. Als het in het rood staat, wil het niet zeggen dat het per se fout is, maar dat het fout kan zijn en dus controle nodig is. Zie het overzicht van renners waarvan hun eindtijd in 1973 niet klopt.

Algemeen klassement

Na etappe 8 in 1973.

Ploegenklassement
Puntenklassement
Bergklassement
Tussensprintklassement
Combinatieklassement

Afstand: 237 km. Type: berg. Datum: 09 Jul 1973

Snelheid: 29.95 km/h (in database), 29.888 km/h (berekend uit tijd en afstand)

Etappe-uitslag
Etappe-uitslagen zoals hierboven zijn gebaseerd op de informatie van memoire du cyclisme, na verbetering van enkele fouten (niet noodzakelijk in bovenstaande tabel). Desondanks kunnen hier nog onjuistheden in staan.
PosNaamTijdVerschilTeam
1 L. Ocaña7:55:47Bic
2 J. Fuente7:56:45+0:58Kas-Kaskol
3 M. Martinez8:02:44+6:57Gan
4 B. Thevenet8:02:46+6:59Peugeot-BP
5 M. Périn8:08:20+12:33Gan
6 J. Zoetemelk8:16:11+20:24Gitane-Frigecreme
7 R. Delisle8:16:12+20:25Peugeot-BP
8 H. Vanspringel8:16:12+20:25Rokado
9 V. López8:16:12+20:25Kas-Kaskol
10 R. Grelin8:16:12+20:25Gan
11 J. Agostinho8:16:12+20:25Bic
12 L. Van Impe8:16:12+20:25Sonolor
13 L. Mortensen8:16:12+20:25Bic
14 R. Ovion8:16:18+20:31Peugeot-BP
15 R. Poulidor8:16:18+20:31Gan
16 A. Gandarias8:16:24+20:37De Kova-Lejeune
17 T. Houbrechts8:16:31+20:44Rokado
18 F. Galdos8:17:08+21:21Kas-Kaskol
19 F. Verbeeck8:17:24+21:37Watney
20 B. Labourdette8:17:32+21:45Bic
21 A. Martos8:17:32+21:45Kas-Kaskol
22 J. Catieau8:18:39+22:52Bic
23 J. Genty8:19:35+23:48Bic
24 R. Berland8:19:35+23:48Bic
25 F. Mendes8:20:14+24:27Carpenter-Shimano-Flandria
26 J. Martins8:20:17+24:30Canada Dry-Gazelle
27 P. Martelozzo8:20:29+24:42Peugeot-BP
28 L. Zubero8:20:34+24:47Kas-Kaskol
29 S. Lazcano8:20:34+24:47Kas-Kaskol
30 L. Aimar8:20:34+24:47De Kova-Lejeune
31 J. Schleck8:20:41+24:54Bic
32 Y. Hézard8:20:44+24:57Sonolor
33 R. De Witte8:21:48+26:01Carpenter-Shimano-Flandria
34 C. Blain8:22:06+26:19De Kova-Lejeune
35 B. Hoban8:23:07+27:20Gan
36 R. Bouloux8:23:47+28:00Peugeot-BP
37 J. Danguillaume8:23:47+28:00Peugeot-BP
38 H. De Oliveira8:24:49+29:02Canada Dry-Gazelle
39 G. Van Cauter8:25:18+29:31Watney
40 L. Balague8:27:18+31:31La Casera-Bahamontes
41 J. Esperanza8:27:21+31:34La Casera-Bahamontes
42 P. Torres8:27:21+31:34La Casera-Bahamontes
43 D. Torres8:27:40+31:53La Casera-Bahamontes
44 A. Menendez8:31:10+35:23Kas-Kaskol
45 J. Pereira Andrade8:35:38+39:51Gitane-Frigecreme
46 J. Sanquer8:35:38+39:51Carpenter-Shimano-Flandria
47 W. Van Neste8:35:38+39:51Sonolor
48 C. Melero8:35:38+39:51Kas-Kaskol
49 J. Genet8:35:38+39:51Gan
50 J. Viejo8:35:38+39:51La Casera-Bahamontes
51 R. Gilson8:35:38+39:51Rokado
52 G. Pintens8:35:38+39:51Rokado
53 R. Martin8:35:38+39:51Gitane-Frigecreme
54 J. Grande8:35:38+39:51Kas-Kaskol
55 M. Boishardy8:35:38+39:51De Kova-Lejeune
56 S. Vasseur8:35:38+39:51Bic
57 J. Tschan8:35:38+39:51Peugeot-BP
58 C. Rouxel8:35:38+39:51Peugeot-BP
59 A. Santy8:35:38+39:51Bic
60 A. Van Vlierberghe8:35:38+39:51Rokado
61 F. Julien8:35:38+39:51Gitane-Frigecreme
62 G. Santy8:35:38+39:51Bic
63 J. Manzaneque8:35:38+39:51La Casera-Bahamontes
64 J. Esclassan8:36:11+40:24Peugeot-BP
65 T. van der Leeuw8:36:11+40:24Canada Dry-Gazelle
66 F. González8:37:28+41:41La Casera-Bahamontes
67 M. Roques8:37:30+41:43Sonolor
68 J. Botherel8:37:30+41:43Sonolor
69 R. Podesta8:38:20+42:33De Kova-Lejeune
70 W. David8:38:30+42:43Carpenter-Shimano-Flandria
71 M. Pollentier8:38:30+42:43Carpenter-Shimano-Flandria
72 M. Demeyer8:42:25+46:38Carpenter-Shimano-Flandria
73 W. Teirlinck8:42:25+46:38Sonolor
74 G. Besnard8:42:25+46:38Sonolor
75 J. Hochart8:42:25+46:38De Kova-Lejeune
76 J. Mourioux8:42:25+46:38Gan
77 R. Riotte8:42:25+46:38Sonolor
78 W. Godefroot8:42:25+46:38Carpenter-Shimano-Flandria
79 A. Gaida8:42:25+46:38Rokado
80 L. Van Staeyen8:42:25+46:38Watney
81 J. Baud8:42:25+46:38De Kova-Lejeune
82 W. Abbeloos8:42:25+46:38Watney
83 A. Nogues8:42:25+46:38Gitane-Frigecreme
84 J. González8:42:25+46:38Kas-Kaskol
85 D. Ducreux8:42:25+46:38Carpenter-Shimano-Flandria
86 F. Campaner8:42:25+46:38Gitane-Frigecreme
87 J. Blocher8:42:25+46:38De Kova-Lejeune
88 G. Van Roosbroeck8:42:25+46:38Rokado
89 M. Coulon8:42:25+46:38Watney
90 R. Mintkiewicz8:42:25+46:38Sonolor
91 A. Tamames8:42:25+46:38La Casera-Bahamontes
92 C. Tollet8:42:25+46:38Sonolor
93 E. Bodart8:42:25+46:38Watney
94 N. Geneste8:42:25+46:38De Kova-Lejeune
95 J. Largeau8:42:25+46:38Gitane-Frigecreme
96 J. Krekels8:42:25+46:38Canada Dry-Gazelle
97 G. Vianen8:42:25+46:38Gitane-Frigecreme
98 C. Grosskost8:42:25+46:38Gan
99 C. Genthon8:42:25+46:38De Kova-Lejeune
100 A. Mollet8:42:25+46:38Peugeot-BP
101 R. Delepine8:42:25+46:38Gan
102 G. Moneyron8:42:25+46:38Gan
103 M. Wright8:42:25+46:38Gitane-Frigecreme
104 P. Aerts8:42:25+46:38Watney
105 W. Kelleners8:52:05+56:18Canada Dry-Gazelle
106 M. Pustjens8:54:23+58:36Canada Dry-Gazelle
107 T. Tabak8:55:09+59:22Sonolor

†: Te laat, maar jury staat toe verder te gaan.

Algemeen klassement
Bovenstaande informatie is zelf uitgerekend aan de hand van de beschikbare etappe-uitslagen, bonificaties en straffen. Door dit te vergelijken met officiële uitslagen heb ik kunnen vaststellen in welke jaren ik nog informatie mis, en ik streef ernaar om deze informatie boven water te krijgen.
PosNaamTijdVerschilTeam
1L. Ocaña48:08:16Bic
2J. Fuente48:17:24+9:08Kas-Kaskol
3B. Thevenet48:18:32+10:16Peugeot-BP
4M. Périn48:28:13+19:57Gan
5J. Zoetemelk48:31:31+23:15Gitane-Frigecreme
6H. Vanspringel48:31:36+23:20Rokado
7L. Van Impe48:32:00+23:44Sonolor
8L. Mortensen48:34:55+26:39Bic
9R. Poulidor48:35:11+26:55Gan
10R. Delisle48:35:19+27:03Peugeot-BP
11M. Martinez48:36:25+28:09Gan
12R. Ovion48:37:16+29:00Peugeot-BP
13J. Catieau48:38:12+29:56Bic
14J. Agostinho48:38:18+30:02Bic
15V. López48:41:24+33:08Kas-Kaskol
16F. Mendes48:41:26+33:10Carpenter-Shimano-Flandria
17A. Martos48:42:00+33:44Kas-Kaskol
18F. Verbeeck48:42:15+33:59Watney
19L. Aimar48:43:03+34:47De Kova-Lejeune
20A. Gandarias48:43:15+34:59De Kova-Lejeune
21T. Houbrechts48:44:14+35:58Rokado
22Y. Hézard48:45:58+37:42Sonolor
23R. Berland48:46:52+38:36Bic
24J. Martins48:47:31+39:15Canada Dry-Gazelle
25F. Galdos48:48:10+39:54Kas-Kaskol
26J. Schleck48:49:33+41:17Bic
27P. Torres48:50:12+41:56La Casera-Bahamontes
28L. Zubero48:50:41+42:25Kas-Kaskol
29P. Martelozzo48:53:06+44:50Peugeot-BP
30B. Labourdette48:54:32+46:16Bic
31W. Van Neste48:55:58+47:42Sonolor
32D. Torres48:56:48+48:32La Casera-Bahamontes
33J. Danguillaume48:58:00+49:44Peugeot-BP
34J. Genty48:59:51+51:35Bic
35C. Blain49:00:26+52:10De Kova-Lejeune
36B. Hoban49:00:28+52:12Gan
37R. Bouloux49:01:02+52:46Peugeot-BP
38G. Van Cauter49:01:15+52:59Watney
39R. De Witte49:01:36+53:20Carpenter-Shimano-Flandria
40R. Grelin49:02:04+53:48Gan
41A. Santy49:03:10+54:54Bic
42S. Lazcano49:03:22+55:06Kas-Kaskol
43J. Manzaneque49:03:28+55:12La Casera-Bahamontes
44J. Tschan49:04:17+56:01Peugeot-BP
45L. Balague49:05:15+56:59La Casera-Bahamontes
46G. Pintens49:06:41+58:25Rokado
47J. Esperanza49:06:46+58:30La Casera-Bahamontes
48M. Pollentier49:08:04+59:48Carpenter-Shimano-Flandria
49F. González49:08:36+1:00:20La Casera-Bahamontes
50R. Martin49:10:38+1:02:22Gitane-Frigecreme
51S. Vasseur49:10:40+1:02:24Bic
52C. Rouxel49:12:04+1:03:48Peugeot-BP
53C. Tollet49:12:42+1:04:26Sonolor
54G. Van Roosbroeck49:12:52+1:04:36Rokado
55J. Botherel49:13:08+1:04:52Sonolor
56A. Menendez49:13:27+1:05:11Kas-Kaskol
57W. Teirlinck49:14:42+1:06:26Sonolor
58L. Van Staeyen49:15:09+1:06:53Watney
59C. Melero49:15:28+1:07:12Kas-Kaskol
60J. González49:15:34+1:07:18Kas-Kaskol
61A. Nogues49:16:14+1:07:58Gitane-Frigecreme
62C. Grosskost49:16:36+1:08:20Gan
63H. De Oliveira49:17:06+1:08:50Canada Dry-Gazelle
64R. Gilson49:17:15+1:08:59Rokado
65A. Van Vlierberghe49:17:52+1:09:36Rokado
66J. Grande49:18:19+1:10:03Kas-Kaskol
67F. Julien49:19:08+1:10:52Gitane-Frigecreme
68D. Ducreux49:19:58+1:11:42Carpenter-Shimano-Flandria
69M. Roques49:21:16+1:13:00Sonolor
70W. Godefroot49:21:43+1:13:27Carpenter-Shimano-Flandria
71J. Sanquer49:21:43+1:13:27Carpenter-Shimano-Flandria
72G. Vianen49:22:03+1:13:47Gitane-Frigecreme
73M. Wright49:22:29+1:14:13Gitane-Frigecreme
74G. Santy49:23:21+1:15:05Bic
75A. Mollet49:23:56+1:15:40Peugeot-BP
76J. Largeau49:26:23+1:18:07Gitane-Frigecreme
77J. Krekels49:27:53+1:19:37Canada Dry-Gazelle
78J. Pereira Andrade49:28:23+1:20:07Gitane-Frigecreme
79F. Campaner49:28:32+1:20:16Gitane-Frigecreme
80R. Podesta49:28:44+1:20:28De Kova-Lejeune
81A. Tamames49:29:17+1:21:01La Casera-Bahamontes
82M. Boishardy49:29:24+1:21:08De Kova-Lejeune
83G. Besnard49:29:56+1:21:40Sonolor
84A. Gaida49:30:11+1:21:55Rokado
85J. Esclassan49:30:30+1:22:14Peugeot-BP
86M. Coulon49:31:07+1:22:51Watney
87T. van der Leeuw49:31:13+1:22:57Canada Dry-Gazelle
88J. Viejo49:32:30+1:24:14La Casera-Bahamontes
89G. Moneyron49:33:47+1:25:31Gan
90J. Mourioux49:34:18+1:26:02Gan
91R. Riotte49:34:19+1:26:03Sonolor
92J. Genet49:37:03+1:28:47Gan
93M. Pustjens49:37:22+1:29:06Canada Dry-Gazelle
94R. Mintkiewicz49:40:37+1:32:21Sonolor
95M. Demeyer49:40:54+1:32:38Carpenter-Shimano-Flandria
96T. Tabak49:42:09+1:33:53Sonolor
97P. Aerts49:42:20+1:34:04Watney
98R. Delepine49:43:57+1:35:41Gan
99W. David49:45:13+1:36:57Carpenter-Shimano-Flandria
100W. Abbeloos49:45:25+1:37:09Watney
101E. Bodart50:02:35+1:54:19Watney
102C. Genthon50:05:22+1:57:06De Kova-Lejeune
103J. Hochart50:10:17+2:02:01De Kova-Lejeune
104W. Kelleners50:16:29+2:08:13Canada Dry-Gazelle
105J. Baud50:16:55+2:08:39De Kova-Lejeune
106J. Blocher50:18:05+2:09:49De Kova-Lejeune
107N. Geneste50:31:11+2:22:55De Kova-Lejeune
Ploegenklassement etappe
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Gan24:27:16(18)
2Bic24:28:11+0:55(25)
3Kas-Kaskol24:30:05+2:49(29)
4Peugeot-BP24:35:16+8:00(25)
5De Kova-Lejeune24:59:04+31:48(80)
6Rokado25:08:21+41:05(76)
7Sonolor25:12:34+45:18(91)
8Carpenter-Shimano-Flandria25:17:40+50:24(104)
9Canada Dry-Gazelle25:21:17+54:01(129)
10La Casera-Bahamontes25:22:00+54:44(123)
11Watney25:25:07+57:51(138)
12Gitane-Frigecreme25:27:27+1:00:11(104)
Ploegenklassement totaal
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Bic146:27:13(745)
2Gan146:30:15+3:01(354)
3Peugeot-BP146:41:40+14:26(514)
4Kas-Kaskol146:46:43+19:30(944)
5Rokado147:16:45+49:31(478)
6Sonolor147:20:30+53:16(624)
7De Kova-Lejeune147:42:16+1:15:03(1504)
8La Casera-Bahamontes147:46:49+1:19:35(1021)
9Gitane-Frigecreme147:49:10+1:21:57(796)
10Carpenter-Shimano-Flandria147:52:03+1:24:50(836)
11Watney148:01:19+1:34:05(1007)
12Canada Dry-Gazelle148:10:50+1:43:36(1331)
Ploegenpuntenklassement
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeamPunten
1Gan354
2Rokado478
3Peugeot-BP514
4Sonolor624
5Bic745
6Gitane-Frigecreme796
7Carpenter-Shimano-Flandria836
8Kas-Kaskol944
9Watney1007
10La Casera-Bahamontes1021
11Canada Dry-Gazelle1331
12De Kova-Lejeune1504
Meeste plaatsen gestegen in de etappe
RennerGestegen
R. Grelin40
M. Martinez36
J. Genty34
S. Lazcano32
H. De Oliveira30
B. Labourdette26
C. Blain26
R. De Witte26
B. Hoban22
R. Bouloux20
J. Danguillaume17
G. Van Cauter16
J. Esperanza16
A. Menendez16
J. Pereira Andrade16
Meeste plaatsen gedaald in de etappe
RennerGedaald
W. Van Neste20
M. Pustjens18
G. Van Roosbroeck17
C. Tollet17
J. González16
W. Teirlinck16
L. Van Staeyen15
J. Manzaneque15
A. Santy15
M. Pollentier14
C. Grosskost13
A. Nogues13
J. Tschan13
T. Tabak12
D. Ducreux9