Stand in het algemeen klassement

P
1A
1B
2A
2B
3
4
5
6
7A
7B
8
9
10
11
12A
12B
13
14
15
16A
16B
17
18
19
20A
20B

Het is een tijdrovend karwei om al deze getallen te controleren op fouten. Sommige tijden zijn in het rood weergegeven, dit is om mij te helpen fouten te identificeren. Als het in het rood staat, wil het niet zeggen dat het per se fout is, maar dat het fout kan zijn en dus controle nodig is. Zie het overzicht van renners waarvan hun eindtijd in 1973 niet klopt.

Algemeen klassement

Na etappe 2B in 1973.

Ploegenklassement
Puntenklassement
Bergklassement
Tussensprintklassement
Combinatieklassement

Afstand: 138 km. Type: halfvlak. Datum: 02 Jul 1973

Snelheid: 38.544 km/h (in database), 38.544 km/h (berekend uit tijd en afstand)

Bonificatie in de etappe:

Etappe-uitslag
Etappe-uitslagen zoals hierboven zijn gebaseerd op de informatie van memoire du cyclisme, na verbetering van enkele fouten (niet noodzakelijk in bovenstaande tabel). Desondanks kunnen hier nog onjuistheden in staan.
PosNaamTijdVerschilTeam
1 E. Verstraeten3:34:49Watney
2 G. Vianen3:34:56+0:07Gitane-Frigecreme
3 F. Mendes3:34:56+0:07Carpenter-Shimano-Flandria
4 M. Périn3:34:56+0:07Gan
5 C. Rouxel3:34:56+0:07Peugeot-BP
6 R. Delepine3:34:56+0:07Gan
7 W. Godefroot3:35:13+0:24Carpenter-Shimano-Flandria
8 J. Mourioux3:35:13+0:24Gan
9 C. Guimard3:35:13+0:24Gan
10 J. Krekels3:35:13+0:24Canada Dry-Gazelle
11 J. Esclassan3:35:13+0:24Peugeot-BP
12 M. Demeyer3:35:13+0:24Carpenter-Shimano-Flandria
13 F. Verbeeck3:35:13+0:24Watney
14 D. Ducreux3:35:13+0:24Carpenter-Shimano-Flandria
15 B. Hoban3:35:13+0:24Gan
16 W. De Geest3:35:13+0:24Rokado
17 G. Van Roosbroeck3:35:13+0:24Rokado
18 R. Riotte3:35:13+0:24Sonolor
19 J. Danguillaume3:35:13+0:24Peugeot-BP
20 W. Planckaert3:35:13+0:24Watney
21 J. Hochart3:35:13+0:24De Kova-Lejeune
22 G. Bellone3:35:13+0:24Gitane-Frigecreme
23 A. Gaida3:35:13+0:24Rokado
24 M. Martinez3:35:13+0:24Gan
25 J. Agostinho3:35:13+0:24Bic
26 L. Van Staeyen3:35:13+0:24Watney
27 G. Besnard3:35:13+0:24Sonolor
28 R. Mintkiewicz3:35:13+0:24Sonolor
29 W. Teirlinck3:35:13+0:24Sonolor
30 J. Genet3:35:13+0:24Gan
31 J. Botherel3:35:13+0:24Sonolor
32 J. Viejo3:35:13+0:24La Casera-Bahamontes
33 Y. Hézard3:35:13+0:24Sonolor
34 G. Moneyron3:35:13+0:24Gan
35 J. Martins3:35:13+0:24Canada Dry-Gazelle
36 J. Tschan3:35:13+0:24Peugeot-BP
37 R. Ovion3:35:13+0:24Peugeot-BP
38 A. Van Vlierberghe3:35:13+0:24Rokado
39 J. Manzaneque3:35:13+0:24La Casera-Bahamontes
40 R. De Witte3:35:13+0:24Carpenter-Shimano-Flandria
41 M. Pollentier3:35:13+0:24Carpenter-Shimano-Flandria
42 J. Catieau3:35:13+0:24Bic
43 A. Tamames3:35:13+0:24La Casera-Bahamontes
44 A. Gandarias3:35:13+0:24De Kova-Lejeune
45 J. Millard3:35:13+0:24Gitane-Frigecreme
46 W. Abbeloos3:35:13+0:24Watney
47 R. Martin3:35:13+0:24Gitane-Frigecreme
48 J. Largeau3:35:13+0:24Gitane-Frigecreme
49 R. Poulidor3:35:13+0:24Gan
50 D. Torres3:35:13+0:24La Casera-Bahamontes
51 J. Schleck3:35:13+0:24Bic
52 F. Julien3:35:13+0:24Gitane-Frigecreme
53 S. Vasseur3:35:13+0:24Bic
54 J. Gómez3:35:13+0:24La Casera-Bahamontes
55 P. Aerts3:35:13+0:24Watney
56 M. Boishardy3:35:13+0:24De Kova-Lejeune
57 L. Noels3:35:13+0:24Canada Dry-Gazelle
58 R. Podesta3:35:13+0:24De Kova-Lejeune
59 A. Santy3:35:13+0:24Bic
60 L. De Brauwere3:35:13+0:24Carpenter-Shimano-Flandria
61 J. Blocher3:35:13+0:24De Kova-Lejeune
62 J. Fuente3:35:13+0:24KAS
63 L. Delcroix3:35:13+0:24Carpenter-Shimano-Flandria
64 C. Grosskost3:35:13+0:24Gan
65 E. Opdebeeck3:35:13+0:24Watney
66 P. Martelozzo3:35:13+0:24Peugeot-BP
67 G. Santy3:35:13+0:24Bic
68 W. Kelleners3:35:13+0:24Canada Dry-Gazelle
69 B. Labourdette3:35:13+0:24Bic
70 R. Grelin3:35:13+0:24Gan
71 M. Roques3:35:13+0:24Sonolor
72 T. Tabak3:35:13+0:24Sonolor
73 C. Tollet3:35:13+0:24Sonolor
74 L. Van Impe3:35:13+0:24Sonolor
75 W. Van Neste3:35:13+0:24Sonolor
76 W. David3:35:13+0:24Carpenter-Shimano-Flandria
77 J. Sanquer3:35:13+0:24Carpenter-Shimano-Flandria
78 R. Bouloux3:35:13+0:24Peugeot-BP
79 A. Mollet3:35:13+0:24Peugeot-BP
80 B. Thevenet3:35:13+0:24Peugeot-BP
81 J. Genty3:35:13+0:24Bic
82 L. Mortensen3:35:13+0:24Bic
83 L. Ocaña3:35:13+0:24Bic
84 R. Berland3:35:13+0:24Bic
85 A. Doyen3:35:13+0:24Watney
86 W. Peffgen3:35:13+0:24Rokado
87 G. Pintens3:35:13+0:24Rokado
88 H. Vanspringel3:35:13+0:24Rokado
89 A. Nogues3:35:13+0:24Gitane-Frigecreme
90 J. Zoetemelk3:35:13+0:24Gitane-Frigecreme
91 M. de Koning3:35:13+0:24Canada Dry-Gazelle
92 B. Janbroers3:35:13+0:24Canada Dry-Gazelle
93 L. Aimar3:35:13+0:24De Kova-Lejeune
94 G. Aja3:35:13+0:24KAS
95 F. Galdos3:35:13+0:24KAS
96 V. López3:35:13+0:24KAS
97 L. Balague3:35:13+0:24La Casera-Bahamontes
98 P. Torres3:35:13+0:24La Casera-Bahamontes
99 J. Zurano3:35:13+0:24La Casera-Bahamontes
100 R. Vanmarcke3:36:32+1:43Carpenter-Shimano-Flandria
101 F. Campaner3:36:32+1:43Gitane-Frigecreme
102 T. van der Leeuw3:36:32+1:43Canada Dry-Gazelle
103 C. Melero3:36:32+1:43KAS
104 J. Vrancken3:36:32+1:43Canada Dry-Gazelle
105 R. Gilson3:36:32+1:43Rokado
106 J. Esperanza3:36:32+1:43La Casera-Bahamontes
107 F. González3:36:32+1:43La Casera-Bahamontes
108 M. Pustjens3:36:32+1:43Canada Dry-Gazelle
109 R. Delisle3:36:32+1:43Peugeot-BP
110 J. Grande3:36:32+1:43KAS
111 A. Martos3:36:32+1:43KAS
112 L. Zubero3:36:32+1:43KAS
113 J. Abilleira3:36:32+1:43La Casera-Bahamontes
114 S. Lazcano3:36:32+1:43KAS
115 M. Coulon3:36:32+1:43Watney
116 J. González3:36:32+1:43KAS
117 E. Bodart3:36:32+1:43Watney
118 J. Parenteau3:36:32+1:43Peugeot-BP
119 N. Geneste3:36:32+1:43De Kova-Lejeune
120 C. Blain3:36:32+1:43De Kova-Lejeune
121 T. Houbrechts3:36:32+1:43Rokado
122 G. Van Cauter3:36:32+1:43Watney
123 M. Wright3:36:32+1:43Gitane-Frigecreme
124 J. Baud3:36:32+1:43De Kova-Lejeune
125 A. Menendez3:36:32+1:43KAS
126 J. Carletti3:40:37+5:48De Kova-Lejeune
127 C. Genthon3:40:37+5:48De Kova-Lejeune
128 J. Pereira Andrade3:43:24+8:35Gitane-Frigecreme
129 H. De Oliveira3:43:24+8:35Canada Dry-Gazelle
130 W. Schepers3:47:47+12:58Rokado
Algemeen klassement
Bovenstaande informatie is zelf uitgerekend aan de hand van de beschikbare etappe-uitslagen, bonificaties en straffen. Door dit te vergelijken met officiële uitslagen heb ik kunnen vaststellen in welke jaren ik nog informatie mis, en ik streef ernaar om deze informatie boven water te krijgen.
PosNaamTijdVerschilTeam
1H. Vanspringel9:07:21Rokado
2J. Catieau9:07:51+0:30Bic
3G. Vianen9:08:48+1:27Gitane-Frigecreme
4W. Teirlinck9:09:05+1:44Sonolor
5W. De Geest9:09:11+1:50Rokado
6J. Tschan9:09:16+1:55Peugeot-BP
7E. Verstraeten9:09:19+1:58Watney
8A. Nogues9:09:20+1:59Gitane-Frigecreme
9L. Mortensen9:09:25+2:04Bic
10T. Tabak9:09:27+2:06Sonolor
11S. Vasseur9:09:38+2:17Bic
12M. Périn9:09:43+2:22Gan
13R. Mintkiewicz9:09:43+2:22Sonolor
14F. Mendes9:09:44+2:23Carpenter-Shimano-Flandria
15J. Zoetemelk9:09:48+2:27Gitane-Frigecreme
16R. Poulidor9:09:49+2:28Gan
17J. Manzaneque9:09:49+2:28La Casera-Bahamontes
18L. Ocaña9:09:50+2:29Bic
19G. Pintens9:09:50+2:29Rokado
20Y. Hézard9:09:51+2:30Sonolor
21J. Viejo9:09:53+2:32La Casera-Bahamontes
22C. Grosskost9:09:53+2:32Gan
23C. Guimard9:09:55+2:34Gan
24B. Thevenet9:09:55+2:34Peugeot-BP
25J. Fuente9:09:55+2:34KAS
26L. Van Impe9:09:56+2:35Sonolor
27R. Ovion9:09:57+2:36Peugeot-BP
28J. Krekels9:09:58+2:37Canada Dry-Gazelle
29J. Agostinho9:09:59+2:38Bic
30R. Bouloux9:09:59+2:38Peugeot-BP
31G. Bellone9:10:03+2:42Gitane-Frigecreme
32F. Verbeeck9:10:04+2:43Watney
33A. Doyen9:10:04+2:43Watney
34G. Moneyron9:10:05+2:44Gan
35A. Santy9:10:05+2:44Bic
36M. de Koning9:10:07+2:46Canada Dry-Gazelle
37C. Rouxel9:10:08+2:47Peugeot-BP
38W. David9:10:08+2:47Carpenter-Shimano-Flandria
39A. Gaida9:10:09+2:48Rokado
40M. Pollentier9:10:09+2:48Carpenter-Shimano-Flandria
41M. Demeyer9:10:10+2:49Carpenter-Shimano-Flandria
42F. Galdos9:10:10+2:49KAS
43V. López9:10:11+2:50KAS
44R. De Witte9:10:11+2:50Carpenter-Shimano-Flandria
45G. Aja9:10:12+2:51KAS
46L. Aimar9:10:13+2:52De Kova-Lejeune
47J. Mourioux9:10:15+2:54Gan
48A. Tamames9:10:15+2:54La Casera-Bahamontes
49G. Santy9:10:15+2:54Bic
50W. Van Neste9:10:16+2:55Sonolor
51J. Martins9:10:17+2:56Canada Dry-Gazelle
52J. Zurano9:10:18+2:57La Casera-Bahamontes
53W. Abbeloos9:10:18+2:57Watney
54J. Sanquer9:10:18+2:57Carpenter-Shimano-Flandria
55P. Torres9:10:18+2:57La Casera-Bahamontes
56W. Godefroot9:10:19+2:58Carpenter-Shimano-Flandria
57B. Hoban9:10:19+2:58Gan
58J. Danguillaume9:10:19+2:58Peugeot-BP
59B. Labourdette9:10:19+2:58Bic
60L. Noels9:10:20+2:59Canada Dry-Gazelle
61C. Tollet9:10:22+3:01Sonolor
62R. Riotte9:10:23+3:02Sonolor
63F. Julien9:10:23+3:02Gitane-Frigecreme
64M. Martinez9:10:24+3:03Gan
65R. Martin9:10:24+3:03Gitane-Frigecreme
66J. Largeau9:10:24+3:03Gitane-Frigecreme
67R. Delepine9:10:26+3:05Gan
68B. Janbroers9:10:26+3:05Canada Dry-Gazelle
69W. Planckaert9:10:27+3:06Watney
70W. Peffgen9:10:27+3:06Rokado
71J. Genet9:10:27+3:06Gan
72G. Besnard9:10:27+3:06Sonolor
73R. Berland9:10:27+3:06Bic
74L. Balague9:10:27+3:06La Casera-Bahamontes
75D. Ducreux9:10:30+3:09Carpenter-Shimano-Flandria
76A. Mollet9:10:31+3:10Peugeot-BP
77G. Van Roosbroeck9:10:32+3:11Rokado
78J. Gómez9:10:33+3:12La Casera-Bahamontes
79D. Torres9:10:34+3:13La Casera-Bahamontes
80J. Schleck9:10:35+3:14Bic
81J. Genty9:10:35+3:14Bic
82J. Botherel9:10:37+3:16Sonolor
83J. Millard9:10:37+3:16Gitane-Frigecreme
84M. Boishardy9:10:37+3:16De Kova-Lejeune
85A. Van Vlierberghe9:10:38+3:17Rokado
86R. Podesta9:10:39+3:18De Kova-Lejeune
87P. Aerts9:10:39+3:18Watney
88L. De Brauwere9:10:43+3:22Carpenter-Shimano-Flandria
89J. Blocher9:10:44+3:23De Kova-Lejeune
90M. Roques9:10:45+3:24Sonolor
91G. Van Cauter9:10:45+3:24Watney
92L. Van Staeyen9:10:46+3:25Watney
93C. Melero9:10:48+3:27KAS
94R. Grelin9:10:50+3:29Gan
95A. Gandarias9:10:51+3:30De Kova-Lejeune
96J. Esclassan9:10:54+3:33Peugeot-BP
97A. Menendez9:10:55+3:34KAS
98J. González9:11:10+3:49KAS
99E. Opdebeeck9:11:13+3:52Watney
100T. Houbrechts9:11:26+4:05Rokado
101M. Coulon9:11:26+4:05Watney
102F. Campaner9:11:26+4:05Gitane-Frigecreme
103R. Delisle9:11:27+4:06Peugeot-BP
104R. Vanmarcke9:11:29+4:08Carpenter-Shimano-Flandria
105T. van der Leeuw9:11:32+4:11Canada Dry-Gazelle
106M. Wright9:11:34+4:13Gitane-Frigecreme
107R. Gilson9:11:38+4:17Rokado
108S. Lazcano9:11:41+4:20KAS
109A. Martos9:11:41+4:20KAS
110M. Pustjens9:11:43+4:22Canada Dry-Gazelle
111J. Grande9:11:44+4:23KAS
112L. Zubero9:11:51+4:30KAS
113F. González9:11:59+4:38La Casera-Bahamontes
114J. Esperanza9:12:03+4:42La Casera-Bahamontes
115E. Bodart9:12:03+4:42Watney
116J. Hochart9:12:05+4:44De Kova-Lejeune
117C. Blain9:12:06+4:45De Kova-Lejeune
118N. Geneste9:12:09+4:48De Kova-Lejeune
119J. Abilleira9:12:11+4:50La Casera-Bahamontes
120J. Baud9:12:57+5:36De Kova-Lejeune
121W. Kelleners9:13:48+6:27Canada Dry-Gazelle
122L. Delcroix9:14:15+6:54Carpenter-Shimano-Flandria
123P. Martelozzo9:15:24+8:03Peugeot-BP
124J. Parenteau9:16:44+9:23Peugeot-BP
125J. Vrancken9:16:52+9:31Canada Dry-Gazelle
126H. De Oliveira9:18:42+11:21Canada Dry-Gazelle
127J. Carletti9:20:49+13:28De Kova-Lejeune
128J. Pereira Andrade9:21:58+14:37Gitane-Frigecreme
129W. Schepers9:22:57+15:36Rokado
130C. Genthon9:23:11+15:50De Kova-Lejeune
Ploegenklassement etappe
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Watney10:45:00(34)
2Gan10:45:05+0:05(18)
3Gitane-Frigecreme10:45:12+0:12(69)
4Carpenter-Shimano-Flandria10:45:17+0:17(22)
5Peugeot-BP10:45:22+0:22(35)
6Rokado10:45:39+0:39(56)
7Sonolor10:45:39+0:39(73)
8Canada Dry-Gazelle10:45:39+0:39(102)
9La Casera-Bahamontes10:45:39+0:39(114)
10Bic10:45:39+0:39(118)
11De Kova-Lejeune10:45:39+0:39(121)
12KAS10:45:39+0:39(251)
Ploegenklassement totaal
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Bic28:39:33(339)
2Rokado28:39:48+0:14(149)
3Watney28:41:37+2:03(250)
4KAS28:41:39+2:06(454)
5Sonolor28:41:47+2:13(233)
6Gitane-Frigecreme28:42:08+2:35(294)
7Peugeot-BP28:42:17+2:43(225)
8Carpenter-Shimano-Flandria28:43:05+3:32(202)
9Gan28:44:31+4:57(165)
10La Casera-Bahamontes28:45:11+5:37(424)
11Canada Dry-Gazelle28:46:12+6:38(341)
12De Kova-Lejeune28:51:45+12:12(655)
Ploegenpuntenklassement
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeamPunten
1Rokado149
2Gan165
3Carpenter-Shimano-Flandria202
4Peugeot-BP225
5Sonolor233
6Watney250
7Gitane-Frigecreme294
8Bic339
9Canada Dry-Gazelle341
10La Casera-Bahamontes424
11KAS454
12De Kova-Lejeune655
Meeste plaatsen gestegen in de etappe
RennerGestegen
C. Rouxel46
R. Delepine42
F. Mendes25
J. Esclassan24
E. Verstraeten23
M. Roques23
A. Gandarias23
L. Van Staeyen22
R. Grelin22
E. Opdebeeck22
M. Périn21
J. Blocher21
R. Riotte20
L. De Brauwere20
J. Gómez19
Meeste plaatsen gedaald in de etappe
RennerGedaald
A. Menendez85
C. Melero82
G. Van Cauter82
J. González77
F. Campaner59
M. Coulon59
T. Houbrechts59
R. Delisle58
R. Vanmarcke55
W. Schepers53
T. van der Leeuw52
M. Wright50
R. Gilson41
A. Martos34
S. Lazcano34