Stand in het algemeen klassement

P
1A
1B
2A
2B
3
4
5
6
7A
7B
8
9
10
11
12A
12B
13
14
15
16A
16B
17
18
19
20A
20B

Het is een tijdrovend karwei om al deze getallen te controleren op fouten. Sommige tijden zijn in het rood weergegeven, dit is om mij te helpen fouten te identificeren. Als het in het rood staat, wil het niet zeggen dat het per se fout is, maar dat het fout kan zijn en dus controle nodig is. Zie het overzicht van renners waarvan hun eindtijd in 1973 niet klopt.

Algemeen klassement

Na etappe 18 in 1973.

Ploegenklassement
Puntenklassement
Bergklassement
Tussensprintklassement
Combinatieklassement

Afstand: 217 km. Type: berg. Datum: 20 Jul 1973

Snelheid: 32.774 km/h (in database), 32.850 km/h (berekend uit tijd en afstand)

Etappe-uitslag
Etappe-uitslagen zoals hierboven zijn gebaseerd op de informatie van memoire du cyclisme, na verbetering van enkele fouten (niet noodzakelijk in bovenstaande tabel). Desondanks kunnen hier nog onjuistheden in staan.
PosNaamTijdVerschilTeam
1 L. Ocaña6:36:21Bic
2 L. Van Impe6:36:25+0:04Sonolor
3 B. Thevenet6:36:41+0:20Peugeot-BP
4 J. Fuente6:36:55+0:34Kas-Kaskol
5 J. Zoetemelk6:37:14+0:53Gitane-Frigecreme
6 R. Delisle6:37:15+0:54Peugeot-BP
7 J. Agostinho6:37:16+0:55Bic
8 F. Galdos6:37:23+1:02Kas-Kaskol
9 P. Torres6:37:40+1:19La Casera-Bahamontes
10 R. Ovion6:37:43+1:22Peugeot-BP
11 V. López6:37:53+1:32Kas-Kaskol
12 H. Vanspringel6:38:09+1:48Rokado
13 T. Houbrechts6:38:09+1:48Rokado
14 J. Catieau6:38:09+1:48Bic
15 A. Martos6:38:14+1:53Kas-Kaskol
16 M. Pollentier6:38:15+1:54Carpenter-Shimano-Flandria
17 A. Santy6:38:15+1:54Bic
18 R. Martin6:38:27+2:06Gitane-Frigecreme
19 R. Grelin6:38:32+2:11Gan
20 L. Balague6:38:32+2:11La Casera-Bahamontes
21 M. Martinez6:38:41+2:20Gan
22 L. Aimar6:38:44+2:23De Kova-Lejeune
23 H. De Oliveira6:39:10+2:49Canada Dry-Gazelle
24 L. Zubero6:39:28+3:07Kas-Kaskol
25 C. Tollet6:39:33+3:12Sonolor
26 R. De Witte6:39:37+3:16Carpenter-Shimano-Flandria
27 M. Périn6:39:42+3:21Gan
28 C. Blain6:39:45+3:24De Kova-Lejeune
29 J. Genty6:39:52+3:31Bic
30 B. Labourdette6:39:52+3:31Bic
31 C. Rouxel6:39:57+3:36Peugeot-BP
32 J. Danguillaume6:40:06+3:45Peugeot-BP
33 F. Mendes6:40:06+3:45Carpenter-Shimano-Flandria
34 T. van der Leeuw6:40:18+3:57Canada Dry-Gazelle
35 L. Mortensen6:40:18+3:57Bic
36 F. Julien6:40:18+3:57Gitane-Frigecreme
37 R. Berland6:40:18+3:57Bic
38 D. Ducreux6:40:35+4:14Carpenter-Shimano-Flandria
39 J. Tschan6:40:41+4:20Peugeot-BP
40 J. Grande6:40:41+4:20Kas-Kaskol
41 B. Hoban6:40:41+4:20Gan
42 M. Boishardy6:40:41+4:20De Kova-Lejeune
43 J. Manzaneque6:40:48+4:27La Casera-Bahamontes
44 R. Mintkiewicz6:40:54+4:33Sonolor
45 S. Lazcano6:40:57+4:36Kas-Kaskol
46 A. Menendez6:40:57+4:36Kas-Kaskol
47 R. Delepine6:41:04+4:43Gan
48 G. Besnard6:41:13+4:52Sonolor
49 J. Sanquer6:41:18+4:57Carpenter-Shimano-Flandria
50 P. Martelozzo6:41:22+5:01Peugeot-BP
51 D. Torres6:41:27+5:06La Casera-Bahamontes
52 J. Esperanza6:41:36+5:15La Casera-Bahamontes
53 J. Pereira Andrade6:41:52+5:31Gitane-Frigecreme
54 C. Melero6:41:52+5:31Kas-Kaskol
55 J. Schleck6:41:52+5:31Bic
56 R. Bouloux6:41:59+5:38Peugeot-BP
57 W. Godefroot6:42:07+5:46Carpenter-Shimano-Flandria
58 N. Geneste6:42:07+5:46De Kova-Lejeune
59 W. Teirlinck6:42:19+5:58Sonolor
60 W. David6:42:25+6:04Carpenter-Shimano-Flandria
61 R. Riotte6:42:29+6:08Sonolor
62 S. Vasseur6:42:29+6:08Bic
63 J. Genet6:42:35+6:14Gan
64 J. Baud6:42:41+6:20De Kova-Lejeune
65 J. Largeau6:43:03+6:42Gitane-Frigecreme
66 J. Mourioux6:43:06+6:45Gan
67 M. Roques6:43:14+6:53Sonolor
68 M. Wright6:43:14+6:53Gitane-Frigecreme
69 J. Krekels6:43:23+7:02Canada Dry-Gazelle
70 J. González6:43:23+7:02Kas-Kaskol
71 M. Demeyer6:43:35+7:14Carpenter-Shimano-Flandria
72 A. Gaida6:43:35+7:14Rokado
73 A. Nogues6:43:48+7:27Gitane-Frigecreme
74 A. Van Vlierberghe6:44:06+7:45Rokado
75 J. Martins6:44:17+7:56Canada Dry-Gazelle
76 A. Mollet6:44:27+8:06Peugeot-BP
77 C. Genthon6:44:28+8:07De Kova-Lejeune
78 G. Moneyron6:44:33+8:12Gan
79 C. Grosskost6:44:39+8:18Gan
80 J. Esclassan6:44:45+8:24Peugeot-BP
81 F. Campaner6:44:50+8:29Gitane-Frigecreme
82 J. Botherel6:45:03+8:42Sonolor
83 G. Santy6:45:31+9:10Bic
84 G. Van Roosbroeck6:45:31+9:10Rokado
85 G. Vianen6:45:46+9:25Gitane-Frigecreme
86 J. Blocher6:47:48+11:27De Kova-Lejeune
87 J. Hochart6:48:12+11:51De Kova-Lejeune
Algemeen klassement
Bovenstaande informatie is zelf uitgerekend aan de hand van de beschikbare etappe-uitslagen, bonificaties en straffen. Door dit te vergelijken met officiële uitslagen heb ik kunnen vaststellen in welke jaren ik nog informatie mis, en ik streef ernaar om deze informatie boven water te krijgen.
PosNaamTijdVerschilTeam
1L. Ocaña112:43:32Bic
2B. Thevenet112:59:13+15:41Peugeot-BP
3J. Fuente112:59:28+15:56Kas-Kaskol
4J. Zoetemelk113:09:13+25:41Gitane-Frigecreme
5L. Van Impe113:12:59+29:27Sonolor
6H. Vanspringel113:14:27+30:55Rokado
7M. Périn113:14:43+31:11Gan
8V. López113:17:57+34:25Kas-Kaskol
9J. Agostinho113:18:33+35:01Bic
10R. Ovion113:19:16+35:44Peugeot-BP
11R. Delisle113:19:47+36:15Peugeot-BP
12M. Martinez113:21:42+38:10Gan
13P. Torres113:29:32+46:00La Casera-Bahamontes
14J. Catieau113:30:31+46:59Bic
15A. Martos113:30:46+47:14Kas-Kaskol
16L. Aimar113:31:25+47:53De Kova-Lejeune
17T. Houbrechts113:31:49+48:17Rokado
18F. Mendes113:32:58+49:26Carpenter-Shimano-Flandria
19L. Mortensen113:33:51+50:19Bic
20F. Galdos113:34:42+51:10Kas-Kaskol
21B. Labourdette113:45:54+1:02:22Bic
22J. Danguillaume113:49:52+1:06:20Peugeot-BP
23L. Zubero113:59:14+1:15:42Kas-Kaskol
24L. Balague114:00:28+1:16:56La Casera-Bahamontes
25R. De Witte114:00:59+1:17:27Carpenter-Shimano-Flandria
26R. Grelin114:01:01+1:17:29Gan
27R. Berland114:03:13+1:19:41Bic
28J. Genty114:03:20+1:19:48Bic
29S. Lazcano114:06:27+1:22:55Kas-Kaskol
30P. Martelozzo114:07:30+1:23:58Peugeot-BP
31A. Santy114:09:53+1:26:21Bic
32J. Martins114:12:23+1:28:51Canada Dry-Gazelle
33J. Schleck114:13:32+1:30:00Bic
34R. Martin114:17:26+1:33:54Gitane-Frigecreme
35M. Pollentier114:18:00+1:34:28Carpenter-Shimano-Flandria
36C. Rouxel114:28:34+1:45:02Peugeot-BP
37J. Tschan114:29:36+1:46:04Peugeot-BP
38D. Torres114:29:37+1:46:05La Casera-Bahamontes
39J. Manzaneque114:34:07+1:50:35La Casera-Bahamontes
40A. Menendez114:36:00+1:52:28Kas-Kaskol
41C. Melero114:39:26+1:55:54Kas-Kaskol
42F. Julien114:41:49+1:58:17Gitane-Frigecreme
43M. Boishardy114:43:51+2:00:19De Kova-Lejeune
44B. Hoban114:45:01+2:01:29Gan
45H. De Oliveira114:45:46+2:02:14Canada Dry-Gazelle
46J. Genet114:48:09+2:04:37Gan
47J. González114:49:19+2:05:47Kas-Kaskol
48J. Grande114:50:28+2:06:56Kas-Kaskol
49J. Largeau114:50:49+2:07:17Gitane-Frigecreme
50C. Tollet114:50:55+2:07:23Sonolor
51A. Van Vlierberghe114:53:11+2:09:39Rokado
52R. Bouloux114:54:04+2:10:32Peugeot-BP
53S. Vasseur114:54:11+2:10:39Bic
54J. Esperanza114:54:36+2:11:04La Casera-Bahamontes
55C. Blain114:59:00+2:15:28De Kova-Lejeune
56D. Ducreux115:00:22+2:16:50Carpenter-Shimano-Flandria
57M. Roques115:01:08+2:17:36Sonolor
58M. Wright115:03:36+2:20:04Gitane-Frigecreme
59G. Vianen115:03:49+2:20:17Gitane-Frigecreme
60W. Teirlinck115:05:21+2:21:49Sonolor
61G. Besnard115:08:33+2:25:01Sonolor
62J. Sanquer115:09:46+2:26:14Carpenter-Shimano-Flandria
63A. Nogues115:13:31+2:29:59Gitane-Frigecreme
64J. Pereira Andrade115:14:12+2:30:40Gitane-Frigecreme
65W. Godefroot115:15:45+2:32:13Carpenter-Shimano-Flandria
66G. Van Roosbroeck115:17:44+2:34:12Rokado
67C. Grosskost115:20:49+2:37:17Gan
68J. Esclassan115:21:51+2:38:19Peugeot-BP
69A. Mollet115:23:16+2:39:44Peugeot-BP
70J. Botherel115:24:38+2:41:06Sonolor
71T. van der Leeuw115:25:17+2:41:45Canada Dry-Gazelle
72M. Demeyer115:26:47+2:43:15Carpenter-Shimano-Flandria
73F. Campaner115:27:32+2:44:00Gitane-Frigecreme
74W. David115:31:31+2:47:59Carpenter-Shimano-Flandria
75J. Krekels115:35:41+2:52:09Canada Dry-Gazelle
76J. Mourioux115:39:42+2:56:10Gan
77G. Santy115:41:54+2:58:22Bic
78R. Riotte115:45:29+3:01:57Sonolor
79G. Moneyron115:47:00+3:03:28Gan
80R. Mintkiewicz115:48:01+3:04:29Sonolor
81A. Gaida115:51:41+3:08:09Rokado
82R. Delepine115:53:52+3:10:20Gan
83C. Genthon116:19:29+3:35:57De Kova-Lejeune
84N. Geneste116:53:08+4:09:36De Kova-Lejeune
85J. Baud116:58:29+4:14:57De Kova-Lejeune
86J. Blocher117:15:34+4:32:02De Kova-Lejeune
87J. Hochart117:20:42+4:37:10De Kova-Lejeune
Ploegenklassement etappe
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Peugeot-BP19:51:39(19)
2Bic19:51:46+0:07(22)
3Kas-Kaskol19:52:11+0:32(23)
4Gitane-Frigecreme19:55:59+4:20(59)
5Sonolor19:56:52+5:13(71)
6Gan19:56:55+5:16(67)
7La Casera-Bahamontes19:57:00+5:21(72)
8Carpenter-Shimano-Flandria19:57:58+6:19(75)
9De Kova-Lejeune19:59:10+7:31(92)
10Rokado19:59:53+8:14(97)
11Canada Dry-Gazelle20:02:51+11:12(126)
Watney
Ploegenklassement totaal
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Bic340:19:57(1370)
2Kas-Kaskol340:41:43+21:46(1616)
3Peugeot-BP340:44:18+24:20(971)
4Gan340:46:21+26:23(777)
5Rokado341:59:50+1:39:52(1236)
6Sonolor342:16:32+1:56:34(1474)
7La Casera-Bahamontes342:24:32+2:04:34(2027)
8Carpenter-Shimano-Flandria342:30:22+2:10:25(1461)
9Gitane-Frigecreme342:31:15+2:11:18(1584)
10De Kova-Lejeune342:56:32+2:36:35(2954)
11Canada Dry-Gazelle344:42:08+4:22:10(2927)
Ploegenpuntenklassement
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeamPunten
1Gan777
2Peugeot-BP971
3Rokado1236
4Bic1370
5Carpenter-Shimano-Flandria1461
6Sonolor1474
7Gitane-Frigecreme1584
8Kas-Kaskol1616
9La Casera-Bahamontes2027
10Canada Dry-Gazelle2927
11De Kova-Lejeune2954
Watney–  
Meeste plaatsen gestegen in de etappe
RennerGestegen
J. Grande3
T. van der Leeuw3
L. Van Impe2
T. Houbrechts2
H. De Oliveira2
C. Tollet2
R. Bouloux2
C. Blain2
D. Ducreux2
J. Mourioux2
R. Riotte2
L. Balague1
A. Santy1
C. Rouxel1
J. Tschan1
Meeste plaatsen gedaald in de etappe
RennerGedaald
M. Roques8
G. Vianen3
G. Van Roosbroeck2
D. Torres2
M. Périn2
F. Campaner1
A. Van Vlierberghe1
J. Largeau1
J. González1
J. Genet1
J. Martins1
R. De Witte1
L. Mortensen1
F. Mendes1