Stand in het algemeen klassement

P
1A
1B
2A
2B
3
4
5
6
7A
7B
8
9
10
11
12A
12B
13
14
15
16A
16B
17
18
19
20A
20B

Het is een tijdrovend karwei om al deze getallen te controleren op fouten. Sommige tijden zijn in het rood weergegeven, dit is om mij te helpen fouten te identificeren. Als het in het rood staat, wil het niet zeggen dat het per se fout is, maar dat het fout kan zijn en dus controle nodig is. Zie het overzicht van renners waarvan hun eindtijd in 1973 niet klopt.

Algemeen klassement

Na etappe 16A in 1973.

Ploegenklassement
Puntenklassement
Bergklassement
Tussensprintklassement
Combinatieklassement

Afstand: 210 km. Type: halfvlak. Datum: 18 Jul 1973

Snelheid: 32.826 km/h (in database), 32.827 km/h (berekend uit tijd en afstand)

Bonificatie in de etappe:

Etappe-uitslag
Etappe-uitslagen zoals hierboven zijn gebaseerd op de informatie van memoire du cyclisme, na verbetering van enkele fouten (niet noodzakelijk in bovenstaande tabel). Desondanks kunnen hier nog onjuistheden in staan.
PosNaamTijdVerschilTeam
1 W. Godefroot6:23:50Carpenter-Shimano-Flandria
2 J. Esclassan6:23:50Peugeot-BP
3 D. Ducreux6:23:50Carpenter-Shimano-Flandria
4 G. Van Roosbroeck6:23:50Rokado
5 C. Blain6:23:50De Kova-Lejeune
6 C. Grosskost6:23:50Gan
7 M. Martinez6:23:50Gan
8 H. Vanspringel6:23:50Rokado
9 R. Delepine6:23:50Gan
10 M. Demeyer6:23:50Carpenter-Shimano-Flandria
11 G. Vianen6:23:50Gitane-Frigecreme
12 W. Teirlinck6:23:50Sonolor
13 J. Krekels6:23:50Canada Dry-Gazelle
14 J. Genet6:23:50Gan
15 R. Mintkiewicz6:23:50Sonolor
16 A. Nogues6:23:50Gitane-Frigecreme
17 M. Pollentier6:23:50Carpenter-Shimano-Flandria
18 A. Gaida6:23:50Rokado
19 F. Campaner6:23:50Gitane-Frigecreme
20 J. Hochart6:23:50De Kova-Lejeune
21 T. van der Leeuw6:23:45−0:05Canada Dry-Gazelle
22 C. Rouxel6:23:50Peugeot-BP
23 G. Besnard6:23:50Sonolor
24 J. Mourioux6:23:50Gan
25 J. Danguillaume6:23:50Peugeot-BP
26 J. Agostinho6:23:50Bic
27 R. Bouloux6:23:50Peugeot-BP
28 J. Catieau6:23:50Bic
29 R. Ovion6:23:50Peugeot-BP
30 M. Roques6:23:50Sonolor
31 A. Martos6:23:50Kas-Kaskol
32 J. Martins6:23:50Canada Dry-Gazelle
33 J. Botherel6:23:50Sonolor
34 J. Sanquer6:23:50Carpenter-Shimano-Flandria
35 R. Berland6:23:50Bic
36 A. Menendez6:23:50Kas-Kaskol
37 J. Tschan6:23:50Peugeot-BP
38 P. Torres6:23:50La Casera-Bahamontes
39 L. Mortensen6:23:50Bic
40 F. Galdos6:23:50Kas-Kaskol
41 J. Zoetemelk6:23:50Gitane-Frigecreme
42 A. Van Vlierberghe6:23:50Rokado
43 V. López6:23:50Kas-Kaskol
44 J. González6:23:50Kas-Kaskol
45 M. Périn6:23:50Gan
46 L. Van Impe6:23:50Sonolor
47 J. Fuente6:23:50Kas-Kaskol
48 F. Mendes6:23:50Carpenter-Shimano-Flandria
49 M. Wright6:23:50Gitane-Frigecreme
50 B. Thevenet6:23:50Peugeot-BP
51 J. Grande6:23:50Kas-Kaskol
52 J. Manzaneque6:23:50La Casera-Bahamontes
53 L. Ocaña6:23:50Bic
54 D. Torres6:23:50La Casera-Bahamontes
55 C. Melero6:23:50Kas-Kaskol
56 J. Largeau6:23:50Gitane-Frigecreme
57 A. Santy6:23:50Bic
58 P. Martelozzo6:23:50Peugeot-BP
59 J. Baud6:23:50De Kova-Lejeune
60 F. Julien6:23:50Gitane-Frigecreme
61 S. Lazcano6:23:50Kas-Kaskol
62 S. Vasseur6:23:50Bic
63 L. Zubero6:23:50Kas-Kaskol
64 R. Delisle6:23:50Peugeot-BP
65 A. Mollet6:23:50Peugeot-BP
66 R. Riotte6:23:50Sonolor
67 C. Tollet6:23:50Sonolor
68 J. Schleck6:23:50Bic
69 T. Houbrechts6:24:10+0:20Rokado
70 B. Hoban6:24:10+0:20Gan
71 J. Blocher6:24:03+0:13De Kova-Lejeune
72 C. Genthon6:23:50De Kova-Lejeune
73 R. De Witte6:23:50Carpenter-Shimano-Flandria
74 R. Gilson6:23:50Rokado
75 R. Martin6:24:10+0:20Gitane-Frigecreme
76 G. Santy6:24:06+0:16Bic
77 N. Geneste6:23:50De Kova-Lejeune
78 M. Boishardy6:24:10+0:20De Kova-Lejeune
79 L. Balague6:24:10+0:20La Casera-Bahamontes
80 W. David6:24:10+0:20Carpenter-Shimano-Flandria
81 L. Aimar6:24:06+0:16De Kova-Lejeune
82 J. Esperanza6:24:10+0:20La Casera-Bahamontes
83 B. Labourdette6:24:10+0:20Bic
84 J. Genty6:23:50Bic
85 H. De Oliveira6:25:33+1:43Canada Dry-Gazelle
86 G. Moneyron6:26:01+2:11Gan
87 J. Pereira Andrade6:24:34+0:44Gitane-Frigecreme
88 R. Grelin6:25:33+1:43Gan
Algemeen klassement
Bovenstaande informatie is zelf uitgerekend aan de hand van de beschikbare etappe-uitslagen, bonificaties en straffen. Door dit te vergelijken met officiële uitslagen heb ik kunnen vaststellen in welke jaren ik nog informatie mis, en ik streef ernaar om deze informatie boven water te krijgen.
PosNaamTijdVerschilTeam
1L. Ocaña99:11:24Bic
2J. Fuente99:26:20+14:56Kas-Kaskol
3B. Thevenet99:26:56+15:32Peugeot-BP
4J. Zoetemelk99:36:21+24:57Gitane-Frigecreme
5M. Périn99:38:36+27:12Gan
6H. Vanspringel99:40:17+28:53Rokado
7L. Van Impe99:40:38+29:14Sonolor
8V. López99:43:27+32:03Kas-Kaskol
9R. Ovion99:45:22+33:58Peugeot-BP
10J. Agostinho99:45:42+34:18Bic
11R. Delisle99:46:20+34:56Peugeot-BP
12M. Martinez99:46:22+34:58Gan
13L. Aimar99:55:49+44:25De Kova-Lejeune
14P. Torres99:55:52+44:28La Casera-Bahamontes
15J. Catieau99:55:58+44:34Bic
16A. Martos99:56:07+44:43Kas-Kaskol
17L. Mortensen99:57:04+45:40Bic
18T. Houbrechts99:57:20+45:56Rokado
19F. Galdos100:00:51+49:27Kas-Kaskol
20F. Mendes100:01:11+49:47Carpenter-Shimano-Flandria
21B. Labourdette100:08:52+57:28Bic
22J. Danguillaume100:12:25+1:01:01Peugeot-BP
23L. Zubero100:22:14+1:10:50Kas-Kaskol
24R. De Witte100:24:37+1:13:13Carpenter-Shimano-Flandria
25L. Balague100:24:46+1:13:22La Casera-Bahamontes
26R. Grelin100:25:00+1:13:36Gan
27J. Genty100:27:06+1:15:42Bic
28S. Lazcano100:27:42+1:16:18Kas-Kaskol
29P. Martelozzo100:29:22+1:17:58Peugeot-BP
30R. Berland100:30:20+1:18:56Bic
31J. Martins100:30:53+1:19:29Canada Dry-Gazelle
32J. Schleck100:33:27+1:22:03Bic
33A. Santy100:34:24+1:23:00Bic
34R. Martin100:41:23+1:29:59Gitane-Frigecreme
35M. Pollentier100:43:30+1:32:06Carpenter-Shimano-Flandria
36D. Torres100:51:04+1:39:40La Casera-Bahamontes
37C. Rouxel100:51:41+1:40:17Peugeot-BP
38J. Tschan100:52:02+1:40:38Peugeot-BP
39J. Manzaneque100:57:27+1:46:03La Casera-Bahamontes
40A. Menendez100:58:06+1:46:42Kas-Kaskol
41C. Melero101:00:35+1:49:11Kas-Kaskol
42H. De Oliveira101:03:48+1:52:24Canada Dry-Gazelle
43F. Julien101:03:53+1:52:29Gitane-Frigecreme
44M. Boishardy101:05:31+1:54:07De Kova-Lejeune
45B. Hoban101:08:25+1:57:01Gan
46J. Genet101:08:45+1:57:21Gan
47J. González101:10:06+1:58:42Kas-Kaskol
48M. Roques101:10:07+1:58:43Sonolor
49A. Van Vlierberghe101:10:15+1:58:51Rokado
50J. Largeau101:10:18+1:58:54Gitane-Frigecreme
51J. Grande101:12:17+2:00:53Kas-Kaskol
52S. Vasseur101:14:08+2:02:44Bic
53R. Bouloux101:14:17+2:02:53Peugeot-BP
54J. Esperanza101:14:53+2:03:29La Casera-Bahamontes
55C. Tollet101:18:56+2:07:32Sonolor
56C. Blain101:21:17+2:09:53De Kova-Lejeune
57G. Vianen101:21:34+2:10:10Gitane-Frigecreme
58D. Ducreux101:22:23+2:10:59Carpenter-Shimano-Flandria
59M. Wright101:22:41+2:11:17Gitane-Frigecreme
60W. Teirlinck101:26:25+2:15:01Sonolor
61G. Van Roosbroeck101:28:36+2:17:12Rokado
62R. Gilson101:30:21+2:18:57Rokado
63G. Besnard101:30:27+2:19:03Sonolor
64J. Sanquer101:30:36+2:19:12Carpenter-Shimano-Flandria
65A. Nogues101:31:57+2:20:33Gitane-Frigecreme
66J. Pereira Andrade101:35:37+2:24:13Gitane-Frigecreme
67W. Godefroot101:36:18+2:24:54Carpenter-Shimano-Flandria
68J. Esclassan101:39:46+2:28:22Peugeot-BP
69C. Grosskost101:40:15+2:28:51Gan
70A. Mollet101:40:50+2:29:26Peugeot-BP
71J. Botherel101:41:23+2:29:59Sonolor
72F. Campaner101:45:45+2:34:21Gitane-Frigecreme
73M. Demeyer101:45:51+2:34:27Carpenter-Shimano-Flandria
74T. van der Leeuw101:46:05+2:34:41Canada Dry-Gazelle
75W. David101:51:13+2:39:49Carpenter-Shimano-Flandria
76J. Krekels101:56:14+2:44:50Canada Dry-Gazelle
77G. Santy101:57:08+2:45:44Bic
78J. Mourioux101:57:17+2:45:53Gan
79A. Gaida102:04:27+2:53:03Rokado
80R. Riotte102:05:09+2:53:45Sonolor
81G. Moneyron102:05:37+2:54:13Gan
82R. Mintkiewicz102:09:28+2:58:04Sonolor
83R. Delepine102:15:00+3:03:36Gan
84C. Genthon102:36:36+3:25:12De Kova-Lejeune
85N. Geneste103:13:08+4:01:44De Kova-Lejeune
86J. Baud103:17:08+4:05:44De Kova-Lejeune
87J. Hochart103:28:44+4:17:20De Kova-Lejeune
88J. Blocher103:29:42+4:18:18De Kova-Lejeune
Ploegenklassement etappe
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Carpenter-Shimano-Flandria19:11:10(14)
2Peugeot-BP19:11:20+0:10(49)
3Canada Dry-Gazelle19:11:25+0:15(66)
4Gan19:11:30+0:20(22)
5Rokado19:11:30+0:20(30)
6Gitane-Frigecreme19:11:30+0:20(46)
7Sonolor19:11:30+0:20(50)
8De Kova-Lejeune19:11:30+0:20(84)
9Bic19:11:30+0:20(89)
10Kas-Kaskol19:11:30+0:20(107)
11La Casera-Bahamontes19:11:30+0:20(144)
Watney
Ploegenklassement totaal
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Bic299:45:04(1281)
2Gan300:00:59+15:54(653)
3Kas-Kaskol300:01:04+16:00(1453)
4Peugeot-BP300:04:40+19:35(853)
5Rokado301:09:45+1:24:40(979)
6Sonolor301:34:44+1:49:39(1301)
7La Casera-Bahamontes301:38:34+1:53:29(1763)
8Gitane-Frigecreme301:46:26+2:01:22(1376)
9Carpenter-Shimano-Flandria301:47:35+2:02:31(1302)
10De Kova-Lejeune302:04:58+2:19:54(2609)
11Canada Dry-Gazelle303:47:06+4:02:01(2603)
Ploegenpuntenklassement
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeamPunten
1Gan653
2Peugeot-BP853
3Rokado979
4Bic1281
5Sonolor1301
6Carpenter-Shimano-Flandria1302
7Gitane-Frigecreme1376
8Kas-Kaskol1453
9La Casera-Bahamontes1763
10Canada Dry-Gazelle2603
11De Kova-Lejeune2609
Watney–  
Meeste plaatsen gestegen in de etappe
RennerGestegen
R. De Witte2
L. Mortensen1
A. Gaida1
R. Riotte1
Meeste plaatsen gedaald in de etappe
RennerGedaald
G. Moneyron2
R. Grelin2
T. Houbrechts1