Stand in het algemeen klassement

P
1A
1B
2A
2B
3
4
5
6
7A
7B
8
9
10
11
12A
12B
13
14
15
16A
16B
17
18
19
20A
20B

Het is een tijdrovend karwei om al deze getallen te controleren op fouten. Sommige tijden zijn in het rood weergegeven, dit is om mij te helpen fouten te identificeren. Als het in het rood staat, wil het niet zeggen dat het per se fout is, maar dat het fout kan zijn en dus controle nodig is. Zie het overzicht van renners waarvan hun eindtijd in 1973 niet klopt.

Algemeen klassement

Na etappe 12B in 1973.

Ploegenklassement
Puntenklassement
Bergklassement
Tussensprintklassement
Combinatieklassement

Afstand: 76 km. Type: halfberg. Datum: 13 Jul 1973

Snelheid: 29.413 km/h (in database), 29.413 km/h (berekend uit tijd en afstand)

Etappe-uitslag
Etappe-uitslagen zoals hierboven zijn gebaseerd op de informatie van memoire du cyclisme, na verbetering van enkele fouten (niet noodzakelijk in bovenstaande tabel). Desondanks kunnen hier nog onjuistheden in staan.
PosNaamTijdVerschilTeam
1 L. Van Impe2:35:02Sonolor
2 J. Zoetemelk2:35:22+0:20Gitane-Frigecreme
3 L. Ocaña2:35:23+0:21Bic
4 J. Fuente2:35:25+0:23KAS
5 H. Vanspringel2:35:34+0:32Rokado
6 M. Martinez2:35:36+0:34Gan
7 J. Agostinho2:35:36+0:34Bic
8 P. Torres2:35:36+0:34La Casera-Bahamontes
9 F. Galdos2:35:36+0:34KAS
10 G. Pintens2:35:36+0:34Rokado
11 B. Thevenet2:35:36+0:34Peugeot-BP
12 M. Périn2:35:36+0:34Gan
13 V. López2:35:36+0:34KAS
14 R. Poulidor2:35:36+0:34Gan
15 R. Delisle2:35:36+0:34Peugeot-BP
16 A. Santy2:35:46+0:44Bic
17 A. Martos2:36:00+0:58KAS
18 R. Martin2:36:00+0:58Gitane-Frigecreme
19 R. Ovion2:36:14+1:12Peugeot-BP
20 J. Genty2:36:17+1:15Bic
21 T. Houbrechts2:36:24+1:22Rokado
22 L. Aimar2:36:26+1:24De Kova-Lejeune
23 L. Balague2:36:45+1:43La Casera-Bahamontes
24 T. van der Leeuw2:37:38+2:36Canada Dry-Gazelle
25 R. Grelin2:37:40+2:38Gan
26 J. Catieau2:37:40+2:38Bic
27 F. Mendes2:37:40+2:38Carpenter-Shimano-Flandria
28 J. Manzaneque2:37:40+2:38La Casera-Bahamontes
29 D. Torres2:37:40+2:38La Casera-Bahamontes
30 S. Lazcano2:38:06+3:04KAS
31 J. Genet2:38:30+3:28Gan
32 M. Roques2:38:32+3:30Sonolor
33 M. Pollentier2:38:32+3:30Carpenter-Shimano-Flandria
34 J. Danguillaume2:38:32+3:30Peugeot-BP
35 J. Grande2:38:32+3:30KAS
36 C. Tollet2:38:32+3:30Sonolor
37 L. Mortensen2:38:32+3:30Bic
38 J. Pereira Andrade2:38:32+3:30Gitane-Frigecreme
39 R. De Witte2:38:32+3:30Carpenter-Shimano-Flandria
40 C. Rouxel2:38:32+3:30Peugeot-BP
41 J. Largeau2:38:32+3:30Gitane-Frigecreme
42 L. Zubero2:38:32+3:30KAS
43 A. Gandarias2:38:32+3:30De Kova-Lejeune
44 A. Menendez2:38:32+3:30KAS
45 J. González2:38:32+3:30KAS
46 C. Melero2:38:32+3:30KAS
47 H. De Oliveira2:38:32+3:30Canada Dry-Gazelle
48 B. Labourdette2:38:32+3:30Bic
49 P. Martelozzo2:38:32+3:30Peugeot-BP
50 R. Bouloux2:41:03+6:01Peugeot-BP
51 J. Esperanza2:41:11+6:09La Casera-Bahamontes
52 R. Berland2:41:11+6:09Bic
53 A. Mollet2:41:11+6:09Peugeot-BP
54 J. Schleck2:41:11+6:09Bic
55 G. Van Roosbroeck2:41:11+6:09Rokado
56 F. Verbeeck2:41:11+6:09Watney
57 W. Godefroot2:41:11+6:09Carpenter-Shimano-Flandria
58 M. Demeyer2:41:11+6:09Carpenter-Shimano-Flandria
59 F. Julien2:41:11+6:09Gitane-Frigecreme
60 B. Hoban2:41:11+6:09Gan
61 S. Vasseur2:41:11+6:09Bic
62 J. Tschan2:41:11+6:09Peugeot-BP
63 C. Blain2:41:11+6:09De Kova-Lejeune
64 G. Moneyron2:41:11+6:09Gan
65 J. Martins2:41:11+6:09Canada Dry-Gazelle
66 J. Krekels2:41:41+6:39Canada Dry-Gazelle
67 M. Boishardy2:41:41+6:39De Kova-Lejeune
68 J. Esclassan2:43:34+8:32Peugeot-BP
69 F. Campaner2:43:34+8:32Gitane-Frigecreme
70 W. Teirlinck2:43:34+8:32Sonolor
71 A. Gaida2:43:34+8:32Rokado
72 J. Mourioux2:43:34+8:32Gan
73 R. Delepine2:43:34+8:32Gan
74 A. Nogues2:43:34+8:32Gitane-Frigecreme
75 W. Abbeloos2:43:34+8:32Watney
76 D. Ducreux2:43:34+8:32Carpenter-Shimano-Flandria
77 R. Gilson2:43:34+8:32Rokado
78 J. Sanquer2:43:34+8:32Carpenter-Shimano-Flandria
79 G. Besnard2:43:34+8:32Sonolor
80 G. Vianen2:43:34+8:32Gitane-Frigecreme
81 R. Mintkiewicz2:43:34+8:32Sonolor
82 W. David2:43:34+8:32Carpenter-Shimano-Flandria
83 Y. Hézard2:43:34+8:32Sonolor
84 A. Van Vlierberghe2:43:34+8:32Rokado
85 L. Van Staeyen2:43:34+8:32Watney
86 C. Genthon2:43:34+8:32De Kova-Lejeune
87 J. Botherel2:43:34+8:32Sonolor
88 G. Santy2:43:34+8:32Bic
89 M. Wright2:43:34+8:32Gitane-Frigecreme
90 R. Riotte2:43:34+8:32Sonolor
91 J. Baud2:43:57+8:55De Kova-Lejeune
92 C. Grosskost2:44:06+9:04Gan
93 N. Geneste2:44:22+9:20De Kova-Lejeune
94 G. Van Cauter2:46:30+11:28Watney
95 J. Hochart2:46:33+11:31De Kova-Lejeune
96 J. Blocher2:46:50+11:48De Kova-Lejeune
Algemeen klassement
Bovenstaande informatie is zelf uitgerekend aan de hand van de beschikbare etappe-uitslagen, bonificaties en straffen. Door dit te vergelijken met officiële uitslagen heb ik kunnen vaststellen in welke jaren ik nog informatie mis, en ik streef ernaar om deze informatie boven water te krijgen.
PosNaamTijdVerschilTeam
1L. Ocaña74:56:53Bic
2J. Fuente75:07:42+10:49KAS
3B. Thevenet75:08:51+11:58Peugeot-BP
4M. Périn75:19:32+22:39Gan
5J. Zoetemelk75:21:35+24:42Gitane-Frigecreme
6H. Vanspringel75:21:39+24:46Rokado
7L. Van Impe75:22:33+25:40Sonolor
8R. Poulidor75:23:54+27:01Gan
9V. López75:24:49+27:56KAS
10J. Agostinho75:27:04+30:11Bic
11R. Delisle75:27:42+30:49Peugeot-BP
12M. Martinez75:27:44+30:51Gan
13R. Ovion75:28:48+31:55Peugeot-BP
14L. Mortensen75:29:12+32:19Bic
15F. Mendes75:31:56+35:03Carpenter-Shimano-Flandria
16A. Martos75:33:16+36:23KAS
17L. Aimar75:36:21+39:28De Kova-Lejeune
18J. Catieau75:37:20+40:27Bic
19T. Houbrechts75:37:58+41:05Rokado
20P. Torres75:40:21+43:28La Casera-Bahamontes
21F. Galdos75:42:13+45:20KAS
22F. Verbeeck75:42:43+45:50Watney
23A. Gandarias75:42:51+45:58De Kova-Lejeune
24B. Labourdette75:49:54+53:01Bic
25P. Martelozzo75:50:07+53:14Peugeot-BP
26L. Zubero75:51:28+54:35KAS
27J. Danguillaume75:53:11+56:18Peugeot-BP
28J. Martins75:53:24+56:31Canada Dry-Gazelle
29R. De Witte75:57:17+1:00:24Carpenter-Shimano-Flandria
30R. Berland75:58:31+1:01:38Bic
31R. Grelin75:58:57+1:02:04Gan
32J. Genty75:59:36+1:02:43Bic
33J. Schleck76:01:20+1:04:27Bic
34R. Martin76:03:12+1:06:19Gitane-Frigecreme
35D. Torres76:04:45+1:07:52La Casera-Bahamontes
36C. Rouxel76:05:33+1:08:40Peugeot-BP
37S. Lazcano76:07:36+1:10:43KAS
38L. Balague76:07:44+1:10:51La Casera-Bahamontes
39A. Santy76:08:54+1:12:01Bic
40B. Hoban76:09:35+1:12:42Gan
41J. Tschan76:13:42+1:16:49Peugeot-BP
42Y. Hézard76:17:52+1:20:59Sonolor
43H. De Oliveira76:21:11+1:24:18Canada Dry-Gazelle
44S. Vasseur76:21:32+1:24:39Bic
45A. Menendez76:22:29+1:25:36KAS
46C. Melero76:22:31+1:25:38KAS
47J. Manzaneque76:23:01+1:26:08La Casera-Bahamontes
48R. Bouloux76:25:48+1:28:55Peugeot-BP
49M. Pollentier76:26:21+1:29:28Carpenter-Shimano-Flandria
50D. Ducreux76:26:45+1:29:52Carpenter-Shimano-Flandria
51G. Pintens76:26:46+1:29:53Rokado
52J. Largeau76:29:07+1:32:14Gitane-Frigecreme
53J. González76:29:31+1:32:38KAS
54M. Wright76:30:05+1:33:12Gitane-Frigecreme
55F. Julien76:30:41+1:33:48Gitane-Frigecreme
56A. Van Vlierberghe76:32:11+1:35:18Rokado
57G. Vianen76:33:05+1:36:12Gitane-Frigecreme
58C. Tollet76:33:40+1:36:47Sonolor
59G. Van Cauter76:33:48+1:36:55Watney
60M. Roques76:34:14+1:37:21Sonolor
61J. Sanquer76:34:53+1:38:00Carpenter-Shimano-Flandria
62M. Boishardy76:35:56+1:39:03De Kova-Lejeune
63J. Esperanza76:36:40+1:39:47La Casera-Bahamontes
64J. Grande76:39:07+1:42:14KAS
65J. Genet76:39:41+1:42:48Gan
66G. Van Roosbroeck76:40:51+1:43:58Rokado
67C. Blain76:41:20+1:44:27De Kova-Lejeune
68R. Gilson76:42:29+1:45:36Rokado
69G. Besnard76:42:38+1:45:45Sonolor
70W. Teirlinck76:43:29+1:46:36Sonolor
71J. Botherel76:45:40+1:48:47Sonolor
72L. Van Staeyen76:45:48+1:48:55Watney
73A. Nogues76:46:07+1:49:14Gitane-Frigecreme
74C. Grosskost76:47:39+1:50:46Gan
75W. Godefroot76:48:49+1:51:56Carpenter-Shimano-Flandria
76J. Pereira Andrade76:50:26+1:53:33Gitane-Frigecreme
77A. Mollet76:51:22+1:54:29Peugeot-BP
78G. Santy76:56:17+1:59:24Bic
79F. Campaner76:57:28+2:00:35Gitane-Frigecreme
80T. van der Leeuw76:58:26+2:01:33Canada Dry-Gazelle
81J. Krekels76:58:51+2:01:58Canada Dry-Gazelle
82A. Gaida76:58:57+2:02:04Rokado
83J. Esclassan77:00:06+2:03:13Peugeot-BP
84M. Demeyer77:06:46+2:09:53Carpenter-Shimano-Flandria
85G. Moneyron77:07:43+2:10:50Gan
86J. Mourioux77:09:28+2:12:35Gan
87R. Riotte77:09:31+2:12:38Sonolor
88W. David77:13:08+2:16:15Carpenter-Shimano-Flandria
89R. Mintkiewicz77:16:54+2:20:01Sonolor
90W. Abbeloos77:19:01+2:22:08Watney
91R. Delepine77:19:02+2:22:09Gan
92C. Genthon77:40:57+2:44:04De Kova-Lejeune
93J. Hochart77:59:56+3:03:03De Kova-Lejeune
94J. Baud78:03:48+3:06:55De Kova-Lejeune
95N. Geneste78:11:33+3:14:40De Kova-Lejeune
96J. Blocher78:18:22+3:21:29De Kova-Lejeune
Ploegenklassement etappe
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1KAS7:46:37(26)
2Bic7:46:45+0:08(26)
3Gan7:46:48+0:11(32)
4Peugeot-BP7:47:26+0:49(45)
5Rokado7:47:34+0:57(36)
6Gitane-Frigecreme7:49:54+3:17(58)
7La Casera-Bahamontes7:50:01+3:24(59)
8Sonolor7:52:06+5:29(69)
9Carpenter-Shimano-Flandria7:54:44+8:07(99)
10De Kova-Lejeune7:56:09+9:32(128)
11Canada Dry-Gazelle7:57:21+10:44(136)
12Watney8:08:19+21:42(216)
Ploegenklassement totaal
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Bic226:53:17(976)
2Gan226:59:08+5:50(497)
3KAS227:05:10+11:53(1145)
4Peugeot-BP227:12:30+19:12(716)
5Rokado228:00:41+1:07:23(777)
6Sonolor228:18:01+1:24:43(1060)
7Gitane-Frigecreme228:24:00+1:30:43(1077)
8Carpenter-Shimano-Flandria228:35:12+1:41:55(1122)
9La Casera-Bahamontes228:37:59+1:44:41(1463)
10De Kova-Lejeune228:39:07+1:45:50(2104)
11Canada Dry-Gazelle229:42:05+2:48:47(2088)
12Watney229:58:14+3:04:56(1727)
Ploegenpuntenklassement
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeamPunten
1Gan497
2Peugeot-BP716
3Rokado777
4Bic976
5Sonolor1060
6Gitane-Frigecreme1077
7Carpenter-Shimano-Flandria1122
8KAS1145
9La Casera-Bahamontes1463
10Watney1727
11Canada Dry-Gazelle2088
12De Kova-Lejeune2104
Meeste plaatsen gestegen in de etappe
RennerGestegen
G. Pintens7
J. Grande5
J. Genet5
J. Largeau4
J. González4
M. Pollentier3
C. Tollet3
M. Roques3
T. van der Leeuw3
P. Torres2
F. Galdos2
R. Martin2
A. Santy2
J. Manzaneque2
G. Moneyron2
Meeste plaatsen gedaald in de etappe
RennerGedaald
G. Van Cauter8
D. Ducreux5
G. Besnard4
R. Gilson4
M. Wright4
L. Mortensen4
A. Van Vlierberghe3
B. Hoban3
F. Verbeeck3
J. Esclassan2
A. Gaida2
W. Teirlinck2
M. Boishardy2
J. Sanquer2
G. Vianen2