Informatie over de Vuelta a España van 2006

Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 2005.

Er is ook informatie over de volgende Vuelta in 2007.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Ik ben begonnen om informatie over de Vuelta toe te voegen. Alle etappewinnaars en aanvoerders van het algemeen klassement staan er in principe in, maar dit is nog niet uitgebreid gecontroleerd. Ik ben begonnen met het toevoegen van andere klassementen (met truien), te beginnen met de meest recente jaren.

Truien bij klassementen:

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
Land Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandCombinatie Leeftijd
(jaardag)
Land
26 Aug 20061MálagaMálaga7TTT?C. Sastre31125ESPC. Sastre31125ESPN/AN/A
27 Aug 20062MálagaCórdoba167P. Bettini32148ITAT. Hushovd28221NORP. Bettini32148ITAM. de Sarraga264ESPM. de Sarraga264ESP
28 Aug 20063CórdobaAlmendralejo220F. Ventoso24114ESPT. Hushovd28222NORT. Hushovd28222NORM. de Sarraga265ESPD. De La Fuente25115ESP
29 Aug 20064AlmendralejoCáceres142E. Zabel3653GERT. Hushovd28223NORT. Hushovd28223NORM. de Sarraga266ESPD. De La Fuente25116ESP
30 Aug 20065PlasenciaEstación de Esquí La Covatilla178D. Di Luca30240ITAD. Di Luca30240ITAT. Hushovd28224NORD. Di Luca30240ITAD. Di Luca30240ITA
31 Aug 20066ZamoraLeón155T. Hushovd28225NORD. Di Luca30241ITAT. Hushovd28225NORD. Di Luca30241ITAD. Di Luca30241ITA
01 Sep 20067LeónAlto de El Morredero148A. Valverde26128ESPJ. Brajkovič22257SLOT. Hushovd28226NORJ. Brajkovič22257SLOJ. Brajkovič22257SLO
02 Sep 20068PonferradaLugo173A. Vinokourov32351KAZJ. Brajkovič22258SLOT. Hushovd28227NORJ. Brajkovič22258SLOJ. Brajkovič22258SLO
03 Sep 20069FonsagradaAlto de La Cobertoria206A. Vinokourov32352KAZA. Valverde26130ESPT. Hushovd28228NORP. Caucchioli316ITAA. Valverde26130ESP
05 Sep 200610AvilesSantillana del Mar190S. Paulinho26162PORA. Valverde26132ESPT. Hushovd28230NORP. Caucchioli318ITAA. Valverde26132ESP
06 Sep 200611TorrelavegaBurgos165E. Martínez28114ESPA. Valverde26133ESPT. Hushovd28231NORP. Caucchioli319ITAA. Valverde26133ESP
07 Sep 200612Aranda de DueroGuadalajara162L. Paolini29232ITAA. Valverde26134ESPT. Hushovd28232NORP. Caucchioli3110ITAA. Valverde26134ESP
08 Sep 200613GuadalajaraCuenca170S. Sánchez28215ESPA. Valverde26135ESPT. Hushovd28233NORP. Caucchioli3111ITAA. Valverde26135ESP
09 Sep 200614CuencaCuenca33tijdD. Millar29247GBRA. Valverde26136ESPT. Hushovd28234NORP. Caucchioli3112ITAA. Valverde26136ESP
10 Sep 200615Motilla del PalancarAlmusafes175R. Förster28226GERA. Valverde26137ESPT. Hushovd28235NORP. Caucchioli3113ITAA. Valverde26137ESP
12 Sep 200616AlmeríaObservatorio Astronómico de Calar Alto145I. Antón23194ESPA. Valverde26139ESPT. Hushovd28237NORP. Caucchioli3115ITAA. Valverde26139ESP
13 Sep 200617AdraGranada167T. Danielson28184USAA. Vinokourov32362KAZT. Hushovd28238NORE. Martínez28121ESPA. Valverde26140ESP
14 Sep 200618GranadaSierra de la Pandera153A. Kashechkin26176KAZA. Vinokourov32363KAZT. Hushovd28239NORE. Martínez28122ESPA. Valverde26141ESP
15 Sep 200619JaenCiudad Real195J. Arrieta3592ESPA. Vinokourov32364KAZT. Hushovd28240NORE. Martínez28123ESPT. Hushovd28240NOR
16 Sep 200620Rivas VaciamadridRivas Vaciamadrid27tijdA. Vinokourov32365KAZA. Vinokourov32365KAZT. Hushovd28241NORE. Martínez28124ESPT. Hushovd28241NOR
17 Sep 200621MadridMadrid142E. Zabel3672GERA. Vinokourov330KAZT. Hushovd28242NORE. Martínez28125ESPT. Hushovd28242NOR
Deelnemers Vuelta a España 2006
RugnummerNaamPloegEindstand
1Denis Menchov (28157)RabobankNP11
2Mauricio Alberto Ardila (2741)Rabobank67
3Theo Eltink (24216)Rabobank24
4William Walker (20243)Rabobank112
5Pedro Horrillo (31277)Rabobank106
6Michael Boogerd (3433)RabobankNP16
7Grischa Niermann (30240)Rabobank72
8Michael Rasmussen (3230)RabobankAB17
9Pieter Weening (2586)Rabobank61
11Carlos Sastre (3169)Team CSC4
12Kurt Asle Arvesen (31142)Team CSC46
13Lars Ytting Bak (26166)Team CSC21
14Fabian Cancellara (25104)Team CSCNP16
15Iñigo Cuesta (36363)Team CSC27
16Marcus Ljungqvist (31248)Team CSC53
17Stuart O'Grady (32329)Team CSC65
18Volodymir Gustov (29135)Team CSC54
19Nicki Sørensen (3148)Team CSC28
21Cyril Dessel (31214)AG2RNP16
22José Luis Arrieta (3516)AG2R44
23Mikel Astarloza (26285)AG2R56
24Iñigo Chaurreau (3377)AG2R26
25Hubert Dupont (25229)AG2R40
26Stéphane Goubert (36110)AG2R29
27David Navas (3221)AG2R126
28Jean-Patrick Nazon (29163)AG2R105
29Alexandre Usov (28308)AG2R89
31Walter Bénéteau (33347)Bouygues Télécom83
32Mathieu Claude (23106)Bouygues TélécomAB9
33Pierre Drancourt (2452)Bouygues Télécom108
34Xavier Florencio (26187)Bouygues TélécomNP16
35Anthony Geslin (2621)Bouygues TélécomAB16
36Christophe Kern (25163)Bouygues TélécomAB11
37Rony Martias (25330)Bouygues TélécomAB10
38Jérôme Pineau (26180)Bouygues TélécomAB11
39Franck Rénier (3281)Bouygues Télécom121
41László Bodrogi (29201)Crédit Agricole76
42Pietro Caucchioli (30307)Crédit Agricole37
43Anthony Charteau (2727)Crédit AgricoleAB10
44Dimitiri Fofonov (29319)Crédit Agricole32
45Thor Hushovd (28164)Crédit Agricole82
46Mads Kaggestad (29128)Crédit Agricole132
47Cyril Lemoine (23120)Crédit Agricole134
48Mark Renshaw (23252)Crédit AgricoleAB16
49Benoît Poilvet (29307)Crédit Agricole55
51Alejandro Valverde (2666)Caisse d'Epargne2
52Óscar Pereiro (28332)Caisse d'Epargne49
53David Arroyo (26175)Caisse d'Epargne19
54José Vicente García (33330)Caisse d'Epargne104
55Joan Horrach (3296)Caisse d'Epargne79
56Vladimir Karpets (25283)Caisse d'Epargne8
57Pablo Lastras (30162)Caisse d'Epargne48
58Joaquim Rodríguez (2750)Caisse d'Epargne17
59Xabier Zandio (29105)Caisse d'Epargne22
61Frédérick Bessy (34173)Cofidis41
62Leonardo Duque (2681)Cofidis80
63Bingen Fernandez (33197)Cofidis85
64Geoffroy Lequatre (250)Cofidis103
65Thierry Marichal (3317)Cofidis45
66Sébastien Minard (2419)Cofidis43
67Hervé Duclos-Lassalle (26189)CofidisAB11
68Luis Pérez (3215)Cofidis10
69Staf Scheirlinckx (27111)Cofidis86
71Michael Barry (30195)Discovery Channel77
72Manuel Beltrán (3534)Discovery Channel9
73Janez Brajkovič (22195)Discovery Channel30
74Tom Danielson (28110)Discovery Channel6
75Stijn Devolder (26306)Discovery Channel11
76Vladimir Gusev (23362)Discovery Channel23
77Benoît Joachim (30178)Discovery Channel66
78Egoi Martínez (2847)Discovery Channel12
79Jurgen Van Goolen (25214)Discovery Channel39
81Olivier Kaisen (2362)Davitamon-Lotto110
82Robbie McEwen (346)Davitamon-LottoHD5
83Pieter Mertens (25306)Davitamon-Lotto75
84Fred Rodriguez (32301)Davitamon-Lotto109
85Wim De Vocht (2463)Davitamon-LottoAB9
86Bart Dockx (24302)Davitamon-LottoAB17
87Chris Horner (34251)Davitamon-Lotto20
88Josep Jufré (30330)Davitamon-LottoAB8
89Bjorn Leukemans (28365)Davitamon-Lotto93
91Samuel Sánchez (28146)Euskaltel7
92Haimar Zubeldia (2990)Euskaltel34
93Iban Mayo (28316)Euskaltel35
94Igor Antón (23121)Euskaltel15
95Markel Irizar (26146)Euskaltel94
96Iñaki Isasi (2971)EuskaltelAB9
97Iñigo Landaluze (2952)Euskaltel60
98Aketza Peña (25118)Euskaltel52
99Rubén Pérez (24244)Euskaltel69
101Jérémy Roy (239)Française des Jeux122
102Fabien Patanchon (2317)Française des Jeux128
103Ian McLeod (25270)Française des Jeux99
104Eric Leblacher (28102)Française des Jeux33
105Sébastien Joly (276)Française des Jeux68
106Frédéric Finot (29120)Française des JeuxHD16
107Bernhard Eisel (25133)Française des JeuxNP16
108Christophe Detilloux (3259)Française des JeuxHD5
109Freddy Bichot (26295)Française des JeuxHD5
111Davide Rebellin (34326)GerolsteinerNP15
112Robert Förster (28155)Gerolsteiner130
113Markus Fothen (24295)GerolsteinerAB12
114René Haselbacher (28289)GerolsteinerNP16
115Heinrich Haussler (22126)Gerolsteiner92
116Torsten Hiekmann (26105)Gerolsteiner57
117Andrea Moletta (27128)GerolsteinerAB12
118Sven Montgomery (3051)GerolsteinerAB12
119Marcel Strauss (29319)GerolsteinerNP10
121Matteo Carrara (2798)LampreNP20
122Claudio Corioni (23187)Lampre107
123Enrico Franzoi (23327)Lampre97
124David Loosli (2653)Lampre63
125Marco Marzano (2620)LampreAB8
126Ruggero Marzoli (3089)LampreNP15
127Danilo Napolitano (25150)LampreAB16
128Evgueni Petrov (2837)Lampre18
129Sylwester Szmyd (28111)Lampre14
131Danilo Di Luca (30180)LiquigasNP19
132Dario Andriotto (33248)Liquigas115
133Magnus Bäckstedt (31152)Liquigas111
134Kjell Carlström (29255)Liquigas120
135Dario David Cioni (31211)Liquigas38
136Francesco Failli (22197)Liquigas123
137Alessandro Spezialetti (31168)Liquigas100
138Charles (Charly) Wegelius (2866)LiquigasAB5
139Luca Paolini (29164)LiquigasNP16
141Alessandro Petacchi (32179)Skil-ShimanoNP16
142Erik Zabel (35359)Skil-Shimano62
143Daniel Becke (28111)Skil-ShimanoAB19
144Enrico Poitschke (36312)Skil-Shimano133
145Volodymyr Dyudya (23176)Skil-ShimanoAB6
146Alberto Ongarato (30342)Skil-Shimano131
147Fabio Sacchi (3239)Skil-Shimano96
148Sebastian Siedler (28164)Skil-Shimano127
149Marco Velo (32104)Skil-Shimano118
151Miguel Ángel Martín (33259)PhonakAB5
152Aurélien Clerc (26309)Phonak114
153Luis Fernández (26163)Phonak90
154Ryder Hesjedal (25203)PhonakAB17
155Nicolas Jalabert (3378)PhonakAB9
156Steve Morabito (23152)Phonak84
157Uroš Murn (31142)Phonak113
158Florian Stalder (23291)Phonak73
159Steve Zampieri (2926)PhonakAB7
161Paolo Bettini (3291)Quick StepNP19
162Davide Viganò (2218)Quick Step117
163Kevin Van Impe (2572)Quick Step129
164Matteo Tosatto (3248)Quick StepAB17
165Sébastien Rosseler (24351)Quick Step116
166Kevin Hulsmans (2881)Quick Step95
167José Antonio Garrido (30215)Quick Step59
168Addy Engels (2914)Quick Step124
169Kevin De Weert (2435)Quick Step74
171Nacor Burgos (2982)Relax-GAMAB16
172Mario de Sarraga (25312)Relax-GAM102
173José Miguel Elias (29166)Relax-GAM25
174Raál García de Mateos (23361)Relax-GAM51
175Jorge García (2668)Relax-GAM87
176David-Harold George (30128)Relax-GAM70
177Daniel Moreno (24299)Relax-GAM36
178Jesús Alberto Hernández (24276)Relax-GAMAB16
179Ángel Vallejo (2590)Relax-GAM58
181José Alberto Benitez (24229)Saunier Duval101
182José Ángel Gómez (2631)Saunier Duval5
183David Millar (29177)Saunier Duval64
184David Cañada (31112)Saunier Duval88
185Juan José Cobo (25139)Saunier DuvalAB9
186Leonardo Piepoli (34302)Saunier Duval13
187David De La Fuente (2557)Saunier Duval71
188José Ángel Gómez (2548)Saunier DuvalAB12
189Francisco José Ventoso (2456)Saunier Duval78
191Lorenzo Bernucci (26289)T-MobileNP13
192Scott Davis (2770)T-Mobile91
193Bastiaan Giling (23239)T-Mobile125
194André Greipel (23350)T-MobileAB9
195Bernhard Kohl (24178)T-MobileAB9
196André Korff (3326)T-MobileNP5
197Daniele Nardello (33332)T-Mobile50
198Stephan Schreck (27351)T-Mobile81
199Thomas Ziegler (25218)T-MobileAB9
201Alexandre Vinokourov (32288)Astana1
202Carlos Barredo (2525)Astana42
203Assan Bazayev (25128)Astana98
204José Antonio Redondo (21117)Astana47
205Andrey Kashechkin (26101)Astana3
206Aaron Kemps (22294)Astana119
207Sérgio Paulinho (2696)Astana16
208Luis Leon Sánchez (22219)AstanaAB11
209Sergei Yakovlev (3070)Astana31