Informatie over de Vuelta a España van 1996

Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 1995.

Er is ook informatie over de volgende Vuelta in 1997.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Ik ben begonnen om informatie over de Vuelta toe te voegen. Alle etappewinnaars en aanvoerders van het algemeen klassement staan er in principe in, maar dit is nog niet uitgebreid gecontroleerd. Ik ben begonnen met het toevoegen van andere klassementen (met truien), te beginnen met de meest recente jaren.

Truien bij klassementen:

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
Land Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandTussensprints Leeftijd
(jaardag)
Land
07 Sep 19961ValenciaValencia162B. Conte28153ITAB. Conte28153ITAB. Conte28153ITAI. González de Galdeano22310ESPI. González de Galdeano22310ESP1
08 Sep 19962ValenciaCuenca210N. Minali26302ITAB. Conte28154ITAB. Conte28154ITAB. Julich24295USA?1
09 Sep 19963CuencaAlbacete167L. Jalabert27283FRAL. Jalabert27283FRAL. Jalabert27283FRAB. Julich24296USA?1
10 Sep 19964AlbaceteMurcia166T. Steels258BELL. Jalabert27284FRAL. Jalabert27284FRAB. Julich24297USA?1
11 Sep 19965MurciaAlmería208J. Blijlevens24257NEDL. Jalabert27285FRAG. Lombardi2783ITAB. Julich24298USA?1
12 Sep 19966AlmeríaMálaga196F. Baldato2891ITAF. Baldato2891ITAF. Baldato2891ITAB. Julich24299USA?1
13 Sep 19967MálagaMarbella171F. Baldato2892ITAF. Baldato2892ITAF. Baldato2892ITAB. Julich24300USA?1
14 Sep 19968MarbellaJerez de la Frontera220N. Minali26308ITAF. Baldato2893ITAF. Baldato2893ITAB. Julich24301USA?1
15 Sep 19969Jerez de la FronteraCórdoba203N. Minali26309ITAF. Baldato2894ITAF. Baldato2894ITAB. Julich24302USAJ. Werner2657GER1
17 Sep 199610El TiembloÁvila46tijdT. Rominger35174SUIA. Zülle2874SUIF. Baldato2896ITAB. Julich24304USAJ. Werner2659GER1
18 Sep 199611ÁvilaSalamanca188M. Di Renzo2748ITAA. Zülle2875SUIF. Baldato2897ITAB. Julich24305USAJ. Werner2660GER1
19 Sep 199612BenaventeAlto del Naranco191D. Nardello2448ITAA. Zülle2876SUIL. Jalabert27293FRAB. Julich24306USAJ. Werner2661GER1
20 Sep 199613OviedoLagos de Covadonga159L. Jalabert27294FRAA. Zülle2877SUIL. Jalabert27294FRAT. Rominger35177SUIJ. Werner2662GER1
21 Sep 199614Cangas de OnísCabárceno202B. Conte28167ITAA. Zülle2878SUIL. Jalabert27295FRAT. Rominger35178SUIJ. Werner2663GER1
22 Sep 199615CabárcenoValdezcaray220A. Zülle2879SUIA. Zülle2879SUIL. Jalabert27296FRAT. Rominger35179SUIJ. Werner2664GER1
23 Sep 199616LogroñoSabinánigo220N. Minali26317ITAA. Zülle2880SUIL. Jalabert27297FRAT. Rominger35180SUIJ. Werner2665GER1
24 Sep 199617SabinánigoCerler165O. Rincón28175COLA. Zülle2881SUIL. Jalabert27298FRAT. Rominger35181SUIJ. Werner2666GER1
25 Sep 199618BenasqueZaragoza219D. Konychev30229RUSA. Zülle2882SUIL. Jalabert27299FRAT. Rominger35182SUIJ. Werner2667GER1
26 Sep 199619GetafeÁvila217L. Dufaux27129SUIA. Zülle2883SUIL. Jalabert27300FRAT. Rominger35183SUIJ. Werner2668GER1
27 Sep 199620ÁvilaDYC209G. Bugno32226ITAA. Zülle2884SUIL. Jalabert27301FRAT. Rominger35184SUIJ. Werner2669GER1
28 Sep 199621SegoviaDYC43tijdT. Rominger35185SUIA. Zülle2885SUIL. Jalabert27302FRAT. Rominger35185SUIJ. Werner2670GER1
29 Sep 199622MadridMadrid157T. Steels2527BELA. Zülle2886SUIL. Jalabert27303FRAT. Rominger35186SUIJ. Werner2671GER1
Deelnemers Vuelta a España 1996
RugnummerNaamPloegEindstand
1Laurent Jalabert (27213)ONCE19
2Iñigo Cuesta (26363)ONCE46
3Herminio Díaz (31201)ONCE63
4Alberto Leanizbarrutia (3391)ONCEAB17
5Melchor Mauri (3084)ONCE32
6Oliviero Rincón (2890)ONCE49
7Neil Stephens (32274)ONCEAB20
8Mikel Zarrabeitia (2648)ONCE31
9Alex Zülle (27361)ONCE1
11Dmitri Konychev (30143)Aki-Gipiemme35
12Stefano Faustini (27310)Aki-Gipiemme5
13Giuseppe Citterio (2996)Aki-Gipiemme107
14Luca Colombo (26187)Aki-GipiemmeAB11
15Denis Zanette (26100)Aki-Gipiemme71
16Gianluca Gorini (25256)Aki-GipiemmeAB20
17Franco Vona (31315)Aki-Gipiemme104
18Luca Pavanello (26363)Aki-Gipiemme81
19Roberto Dal Sie (26344)Aki-Gipiemme68
21Miguel Maria Indurain (31350)BanestoAB13
22Ángel Luis Casero (23277)Banesto24
23Santiago Blanco (2218)Banesto33
24Erwin Nijboer (3229)BanestoAB15
25Ramón González (2950)Banesto26
26José Maria Jimenez (24136)Banesto12
27Vicente Aparicio (26290)BanestoAB14
28Orlando Sergio Rodriguis (26253)Banesto34
29Marino Alonso (30227)Banesto57
31Stefano Dante (2637)Cantina Tollo111
32Marco Antonio Di Renzo (26334)Cantina Tollo102
33Massimiliano Gentili (24289)Cantina TolloAB8
34Andrea Paluan (30134)Cantina Tollo93
35Germano Pierdomenico (2919)Cantina TolloAB14
36Martin Hvastija (26213)Cantina Tollo99
37Lorenzo Di Silvestro (26166)Cantina Tollo105
38Yuri Recanati (26155)Cantina Tollo112
39Paolo Valoti (2573)Cantina Tollo74
41David García (2681)EuskadiAB13
42Álvaro González de Galdeano (26179)Euskadi62
43César Solaun (25184)Euskadi38
44Óscar López (26127)Euskadi70
45Igor González de Galdeano (22242)Euskadi106
46Asier Guenetxea (2647)Euskadi95
47Roberto Laiseka (2714)Euskadi79
48Iñigo González De Heredia (25108)EuskadiAB17
49Iñaki Aiarzagüena (26336)Euskadi28
51Vladislav Bobrik (25176)Gewiss16
52Nicola Minali (26233)Gewiss96
53Stefano Zanini (27159)Gewiss64
54Mauro-Antonio Santaromita (31286)GewissAB11
55Ermanno Brignoli (26304)Gewiss97
56Jon Odriozola (25187)Gewiss75
57Dario Bottaro (29238)GewissAB2
58Ivan Cerioli (25156)GewissAB2
59Andrea Brognara (2536)Gewiss110
61Fernando Escartin (28159)Kelme10
62Hernán Buenahora (29105)KelmeAB12
63Francisco Cabello (2742)Kelme94
64Ignacio García (27331)Kelme91
65Marcos Antonio Serrano (23296)Kelme11
66Santos González (22196)Kelme51
67Juan Carlos Domínguez (2579)Kelme72
68José-Luis Rodríguez (3062)Kelme65
69Ángel Edo (25331)Kelme85
71Laurent Dufaux (2742)Festina2
72Juan Rodrigo Arenas (28247)Festina53
73Stéphane Goubert (26110)FestinaAB12
74Stephen Hodge (34348)Festina76
75Fabian Jeker (27215)Festina22
76Lylian Lebreton (24177)FestinaAB14
77David Plaza (25363)Festina66
78Yvan Martin (23162)FestinaAB12
79Valerio Tebaldi (30364)Festina50
81Manuel-Luis Abreu Campos (33177)Maia-Jumbo42
82Joaquim Adrego Pereiro Andrade (26319)Maia-Jumbo82
83José Bento Azevedo (22285)Maia-JumboAB15
84Paulo Manuel Oliveira Barroso (23245)Maia-JumboAB12
85Ricardo Felgueira (25328)Maia-JumboAB12
86Paulo Jorge Ferreira (25301)Maia-JumboAB9
87Joaquim Alberto Sampaio (26134)Maia-JumboAB12
88João Paulo Silva (27220)Maia-JumboAB12
89Manuel Rodríguez (28330)Maia-JumboAB16
91Toni Rominger (3596)Mapei3
92Arsenio González (36114)Mapei36
93Francisco Mauleón (30288)Mapei18
94Gianluca Bortolami (27307)MapeiAB3
95Jon Unzaga (33315)MapeiAB14
96Bart Leysen (27141)Mapei77
97Miguel Ángel Peña (25358)MapeiAB16
98Daniele Nardello (23333)Mapei15
99Tom Steels (24303)Mapei86
101Fabio Baldato (2818)MG-TechnogymAB12
102Gianni Bugno (32138)MG-Technogym56
103Nicola Loda (24340)MG-TechnogymAB12
104Rolf Järmann (30151)MG-TechnogymAB16
105Angelo Lecchi (29200)MG-Technogym27
106Marco Lietti (3172)MG-Technogym37
107Maurizio Molinari (29158)MG-TechnogymAB12
108Roberto Pistore (2542)MG-Technogym4
109Lorenzo Ferdeghini (24311)MG-TechnogymAB17
111Bobby Julich (24226)Motorola9
112Kevin Livingston (2338)Motorola61
113Axel Merckx (23327)Motorola17
114Jesus Montoya (32210)MotorolaAB8
115Kaspars Ozers (27289)MotorolaAB12
116Andrea Peron (24322)Motorola8
117Maximilian Sciandri (29136)MotorolaNP15
118Max van Heeswijk (23121)MotorolaAB13
119Flavio Vanzella (32119)MotorolaAB11
121Marcel Wüst (28330)MX OndaDiskwalificatie/21e etappe
122Tom Cordes (3032)MX Onda103
123Claus Michael Møller (27271)MX Onda45
124Vitor Manuel Gamito (2671)MX OndaAB3
125Francisco Javier Cerezo (25176)MX Onda39
126Eleuterio Anguita (2792)MX Onda59
127Juan Carlos Vicario (24304)MX OndaAB20
128José Antonio Espinosa (26219)MX OndaAB19
129Daniel Clavero (27326)MX Onda14
131Armand De Las Cuevas (285)AG2RAB12
132Christophe Agnolutto (26207)AG2R90
133Martial Locatelli (24336)AG2R83
134Frédérick Bessy (24174)AG2RAB5
135Pascal Chanteur (28143)AG2R21
136Fabrice Gougot (24305)AG2R30
137Arturas Kasputis (29129)AG2RAB14
138Jaan Kirsipuu (26349)AG2RNP10
139Christophe Mengin (27301)AG2RAB15
141Davide Rebellin (24327)Polti7
142Mauro Gianetti (32107)Polti13
143Giovanni Lombardi (2711)PoltiAB12
144Georg Totschnig (2537)Polti6
145Serhiy Utchakov (2851)PoltiAB14
146Iñigo Chaurreau (2378)Polti29
147Mirko Crepaldi (2420)PoltiAB15
148Mirko Celestino (22104)Polti73
149Leonardo Calzavara (21205)Polti109
151Francesco Casagrande (25290)SaecoAB11
152Giorgio Furlan (30114)Saeco43
153Angelo Canzonieri (31212)Saeco54
154Eddy Mazzoleni (22337)SaecoAB14
155Antonio Politano (29165)Saeco88
156Antonio Sánchez (25273)Saeco52
157Manuel Pascual (26254)Saeco47
158Massimiliano Lelli (28212)SaecoAB9
159Massimiliano Mori (22174)Saeco89
161Romes Gainetdinov (2956)Santa Clara-Samara55
162Óscar Aranguren (26150)Santa Clara-Samara113
163Jonathan Vaughters (2321)Santa Clara-SamaraAB2
164William Chann McRae (24264)Santa Clara-Samara108
165Joaquín Migueláñez (26131)Santa Clara-Samara114
166Javier Pascual (24230)Santa Clara-Samara48
167Javier Pascual (2593)Santa Clara-Samara69
168Sergei Smetanine (22250)Santa Clara-Samara92
169Andreï Zintchenko (24178)Santa Clara-Samara41
171Andrea Vatteroni (26363)Scrigno-Blue StormAB14
172Davide Casarotto (24348)Scrigno-Blue StormNP10
173Mirko Rossato (27206)Scrigno-Blue StormNP3
174Daniele Cignali (25245)Scrigno-Blue Storm60
175Sauro Gallorini (24211)Scrigno-Blue Storm87
176Alessio Barbagli (26212)Scrigno-Blue StormAB16
177Biagio Conte (2885)Scrigno-Blue StormAB18
178Massimo Apollonio (2692)Scrigno-Blue Storm25
179Alessandro Petacchi (22179)Scrigno-Blue Storm101
181Michael Andersson (29119)TelekomAB12
182Bert Dietz (26302)TelekomAB5
183Mario Kummer (3456)Telekom84
184Peter Meinert (3038)Telekom20
185Steffen Wesemann (25112)Telekom80
186Gerd Audehm (27321)Telekom58
187Kai Hundertmarck (2767)Telekom23
188Michel Lafis (28286)TelekomNP10
189Jörgen Werner (25346)Telekom67
191Maarten den Bakker (27156)TVM40
192Bo Hamburger (2638)TVM44
193Tristan Hoffman (26181)TVM78
194Lars Kristian Johnsen (25312)TVM98
195Hendrik Redant (33242)TVM115
196Jeroen Blijlevens (24185)TVM100
197Vladimir Poulnikov (30360)TVMAB14
198Jesper Skibby (32102)TVMAB6
199Bart Voskamp (2825)TVMAB6