Informatie over de Vuelta a España van 1989

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor ja hoor

Ik ben begonnen om informatie over de Vuelta toe te voegen. Alle etappewinnaars en aanvoerders van het algemeen klassement staan er in principe in, maar dit is nog niet uitgebreid gecontroleerd. Ik ben begonnen met het toevoegen van andere klassementen (met truien), te beginnen met de meest recente jaren.

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
Land Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandCombinatie Leeftijd
(jaardag)
LandTussensprints Leeftijd
(jaardag)
LandSpeciale sprints Leeftijd
(jaardag)
LandNeo-prof Leeftijd
(jaardag)
LandBeste Spanjaard Leeftijd
(jaardag)
LandBeste buitenlander Leeftijd
(jaardag)
Land
24 Apr 19891La CorunaLa Coruna20M. Lameire3452BELM. Lameire3452BELM. Lameire3452BELN/AM. Lameire3452BELN/AN/A???1
25 Apr 19892La CorunaSantiago de Compostela209J. Hernandez2510ESPB. Van Brabant29352BELJ. Hernandez2510ESPR. Torres24239ESPB. Van Brabant29352BELR. Torres24239ESPR. Torres24239ESP???1
26 Apr 19893AVigoVigo34TTT?R. Leclerc25331FRAJ. Hernandez2511ESPR. Torres24240ESPB. Van Brabant29353BELR. Torres24240ESPR. Torres24240ESP???
26 Apr 19893BVigoOrense101M. Elliott27299GBRR. Leclerc25331FRAM. Elliott27299GBRC. Jaramillo28100COLR. Torres24240ESPR. Torres24240ESPR. Torres24240ESP???1
27 Apr 19894OrensePonferrada160R. Pagnin26293ITAR. Leclerc25332FRAM. Elliott27300GBRW. Pulido2463COLR. Pagnin26293ITAW. Pulido2463COLR. Pagnin26293ITA???1
28 Apr 19895La BanezaBejar247E. Planckaert30218BELR. Leclerc25333FRAM. Elliott27301GBRW. Pulido2464COLW. Pulido2464COLW. Pulido2464COLR. Pagnin26294ITA???1
29 Apr 19896BejarÁvila197L. Suykerbuyk2576NEDO. Hernandez2799COLM. Elliott27302GBRJ. Farfán23251COLO. Hernandez2799COLW. Pulido2465COLR. Torres24243ESP???1
30 Apr 19897ÁvilaToledo157M. Ghirotto27309ITAO. Hernandez27100COLM. Elliott27303GBRJ. Farfán23252COLO. Hernandez27100COLM. Iglesias27325ESPR. Pagnin26296ITA???1
01 May 19898ToledoAlbacete235S. Allocchio2744ITAO. Hernandez27101COLM. Elliott27304GBRJ. Farfán23253COLO. Hernandez27101COLM. Iglesias27326ESPR. Pagnin26297ITA???1
02 May 19899AlbaceteGandía228R. Dietzen29338GERO. Hernandez27102COLO. Hernandez27102COLJ. Farfán23254COLO. Hernandez27102COLM. Iglesias27327ESPR. Pagnin26298ITA???1
03 May 198910GandíaBenicasim202H. Díaz24142ESPO. Hernandez27103COLO. Hernandez27103COLJ. Farfán23255COLO. Hernandez27103COLM. Iglesias27328ESPM. Arntz23166NED???1
04 May 198911VinarozLerida179M. Elliott27307GBRO. Hernandez27104COLM. Elliott27307GBRJ. Farfán23256COLO. Hernandez27104COLM. Iglesias27329ESPM. Arntz23167NED???1
05 May 198912LeridaCerler186P. Delgado2919ESPO. Hernandez27105COLM. Elliott27308GBRJ. Farfán23257COLO. Hernandez27105COLM. Iglesias27330ESPM. Arntz23168NED???1
06 May 198913BenasqueJaca161M. Hermans26117NEDO. Hernandez27106COLM. Elliott27309GBRJ. Farfán23258COLO. Hernandez27106COLM. Iglesias27331ESPM. Arntz23169NED???1
07 May 198914JacaZaragoza165M. Hermans26118NEDO. Hernandez27107COLM. Elliott27310GBRJ. Farfán23259COLO. Hernandez27107COLM. Iglesias27332ESPM. Arntz23170NED???1
08 May 198915EzcarayValdezcaray24tijdP. Delgado2922ESPJ. Farfán23260COLM. Elliott27311GBRJ. Farfán23260COLO. Hernandez27108COLM. Iglesias27333ESPM. Arntz23171NED???1
09 May 198916HaroSantona193P. Hilse271GERP. Delgado2923ESPM. Elliott27312GBRJ. Farfán23261COLO. Vargas2546COLM. Iglesias27334ESPM. Arntz23172NED???1
10 May 198917SantonaLagos de Covadonga228A. Pino32266ESPP. Delgado2924ESPM. Elliott27313GBRO. Vargas2547COLO. Vargas2547COLM. Iglesias27335ESPM. Arntz23173NED???1
11 May 198918Cangas de OnísBranilín153I. Ivanov291RUSP. Delgado2925ESPM. Elliott27314GBRO. Vargas2548COLO. Vargas2548COLM. Iglesias27336ESPM. Arntz23174NED???1
12 May 198919LeónValladolid159M. Hermans26123NEDP. Delgado2926ESPM. Elliott27315GBRO. Vargas2549COLO. Vargas2549COLM. Iglesias27337ESPM. Arntz23175NED???1
13 May 198920ValladolidMedina47tijdP. Delgado2927ESPP. Delgado2927ESPM. Elliott27316GBRO. Vargas2550COLO. Vargas2550COLM. Iglesias27338ESPM. Arntz23176NED???1
14 May 198921Collado VillalbaDYC188A. Camargo24100COLP. Delgado2928ESPM. Elliott27317GBRO. Vargas2551COLO. Vargas2551COLM. Iglesias27339ESPM. Arntz23177NED???1
15 May 198922DYCMadrid177J. Heynderickx2410BELP. Delgado2929ESPM. Elliott27318GBRO. Vargas2552COLO. Vargas2552COLM. Iglesias27340ESPM. Arntz23178NED???1
Deelnemers Vuelta a España 1989
RugnummerNaamPloegEindstand
1Raimund Dietzen (3033)TekaAB14
2Malcolm Elliott (280)Teka90
3Roberto Cordoba (26209)TekaAB17
4Marino Alonso (23227)Teka28
5Peter Hilse (2754)Teka39
6Enrique Aja (2999)Teka20
7Alberto Leanizbarrutia (2691)Teka80
8José Fernando Pacheco (2732)Teka114
9Mariano Sánchez (30150)Teka45
11Alvaro Pino (32318)B.H.5
12Anselmo Fuerte (27155)B.H.AB19
13Federico Etxabe (28346)B.H.4
14Javier Murguialday (27147)B.H.21
15Fernando Quevedo (24196)B.H.49
16Philippe Bouvatier (2518)B.H.42
17Jaime Tomás (21242)B.H.68
18Manuel Jorge Domínguez (26205)B.H.62
19Eduardo Ruiz (23101)B.H.94
21Pedro Delgado (2976)Reynolds-Banesto1
22Miguel Maria Indurain (24350)Reynolds-BanestoAB19
23Julian Gorospe (29100)Reynolds-BanestoAB22
24José Luis Laguia (29274)Reynolds-Banesto44
25Jesús Rodríguez (2933)Reynolds-Banesto53
26William Palacio (2496)Reynolds-Banesto30
27Luis Javier Lukin (25330)Reynolds-Banesto73
28Melchor Mauri (2384)Reynolds-Banesto130
29Dominique Arnaud (29285)Reynolds-Banesto38
31Eddy Planckaert (30282)ADR-Agrigel-Bottechia95
32Jaanus Kuum (24272)ADR-Agrigel-Bottechia14
33Ronny Van Holen (30114)ADR-Agrigel-Bottechia100
34Marnix Lameire (34120)ADR-Agrigel-Bottechia141
35Gino De Backer (26173)ADR-Agrigel-BottechiaNP7
36René Martens (3435)ADR-Agrigel-BottechiaNP7
37Filip Van Vooren (26329)ADR-Agrigel-Bottechia143
38Adrie Kools (25164)ADR-Agrigel-BottechiaAB22
39Torjus Larsen (24245)ADR-Agrigel-Bottechia115
41Erich Mächler (28280)Carrera Jeans58
42Massimo Ghirotto (286)Carrera Jeans76
43Primoz Cerin (2731)Carrera Jeans93
44Deno Davie (2440)Carrera Jeans116
45Walter Magnago (28233)Carrera JeansAB7
46Ettore Pastorelli (2338)Carrera JeansNP7
47Bruno Bonnet (22123)Carrera Jeans125
48Felice Puttini (21286)Carrera Jeans123
49Enrico Zaina (21277)Carrera JeansAB10
51Marino Lejarreta (3248)Paternina-Marco-Equizabal19
52Helmut Wechselberger (36139)Paternina-Marco-Equizabal37
53Mathieu Hermans (26173)Paternina-Marco-Equizabal140
54Roland Leclerc (2632)Paternina-Marco-Equizabal63
55Erwin Nijboer (2528)Paternina-Marco-Equizabal138
56Rene Beuker (2447)Paternina-Marco-EquizabalAB18
57José Salvador Sanchis (2697)Paternina-Marco-Equizabal48
58Guillermo Arenas (26129)Paternina-Marco-Equizabal47
59Marcel Arntz (23225)Paternina-Marco-Equizabal127
61Herman Frison (2876)Histor Sigma-FinaAB7
62Søren Lilholt (23282)Histor Sigma-FinaNP14
63Brian Holm (26272)Histor Sigma-Fina101
64Rob Harmeling (24209)Histor Sigma-Fina139
65Jean-Pierre Heynderickx (2457)Histor Sigma-Fina124
66Dominique Gaigne (27363)Histor Sigma-Fina82
67Jan Nevens (30309)Histor Sigma-Fina78
68Didier Virvaleix (22283)Histor Sigma-Fina25
69Robert D'Hont (2743)Histor Sigma-FinaAB9
71Fabio Enrique Parra (29221)Kelme2
72Pedro Saul Morales (29273)Kelme8
73Iñaki Gaston (2637)Kelme7
74José Recio (32158)Kelme85
75Omar Pablo Hernandez (27162)Kelme41
76Juan Martínez (25147)Kelme131
77Ricardo Martinez (2568)Kelme122
78Nestor Oswaldo Mora (25284)Kelme46
79Jaime Vilamajo (29216)Kelme135
81Eric Caritoux (28319)RMO-Mavic-LiberiaNP18
82Jean-Claude Colotti (280)RMO-Mavic-LiberiaAB7
83Thierry Claveyrolat (3092)RMO-Mavic-Liberia65
84Jean-Claude Bagot (31114)RMO-Mavic-Liberia9
85Patrice Esnault (2819)RMO-Mavic-Liberia59
86Thierry Laurent (22291)RMO-Mavic-Liberia106
87Alex Kjel Pedersen (22228)RMO-Mavic-Liberia133
88Franck Pineau (2696)RMO-Mavic-Liberia43
89Christian Jourdan (34182)RMO-Mavic-Liberia126
91Juan Tomás Martinez (26350)Lotus-Zahor32
92Luc Suykerbuyk (25139)Lotus-Zahor10
93Santiago Portillo (25299)Lotus-Zahor84
94Ángel Ocaña (2923)Lotus-Zahor11
95Benny Van Brabant (3054)Lotus-Zahor64
96José Luis Morán (2465)Lotus-ZahorAB8
97Luis Pérez (22343)Lotus-ZahorAB11
98Roberto Torres (24306)Lotus-Zahor74
99Enrique Alonso (2478)Lotus-Zahor71
101Casimiro Moreda (26245)Clas121
102Francisco Mauleón (23288)Clas61
103Américo José Neves Da Silva (24354)Clas120
104José-Manuel Oliveira (2257)Clas119
105Manuel António Cunha (26304)Clas98
106Carlos Muñiz (24263)ClasAB17
107Antonio Sampedro (24173)ClasOpgegeven/Etappe Onb
108Javier Duch (257)Clas104
109Jesús Rodríguez (27117)Clas72
111Pello Ruiz (27106)ONCE17
112Pedro Muñoz (30237)ONCE34
113Eduardo Chozas (28361)ONCE24
114Herminio Díaz (24201)ONCE110
115José Luis Villanueva (2464)ONCE129
116Johnny Weltz (27103)ONCENP2
117Santos Hernández (22178)ONCE27
118Jesus Hernandez (29263)ONCE103
119Celestino Prieto (29161)ONCEAB9
121Fernando Martínez de Guerenu (2690)Helios-CR29
122José Luis Llach (25154)Helios-CR86
123Antonio Esparza (27176)Helios-CR89
124Miguel Ángel Iglesias (2822)Helios-CR77
125Jesús Rodríguez (28192)Helios-CR40
126José Antonio Casajus (24107)Helios-CR87
127Juan Francisco Guillén (2363)Helios-CR70
128José Andrès Ripoll (23321)Helios-CR55
129José Ignacio Moratinos (25315)Helios-CR97
131Jesus Blanco (2697)Seur15
132Marco Giovannetti (2788)Seur26
133Joaquin Hernandez (2577)Seur56
134Pablo Moreno (25316)Seur113
135José Luis Navarro (26338)Seur91
136Vicente-Juan Ridaura (25313)SeurAB7
137Juan Carlos Rozas (2657)Seur36
138Jon Unzaga (26315)Seur22
139José Urea (21360)Seur107
141Oscar Vargas (2599)Postobon3
142Pablo Emilio Wilches (33353)Postobon33
143Carlos Jaramillo (28166)Postobon13
144Héctor Julio Patarroyo (3159)Postobon16
145Gerardo Moncada (26341)Postobon18
146Juan Carlos Castillo (24316)PostobonNP7
147William Pulido (24128)Postobon118
148Luis Fernando Mosquera (2729)Postobon81
149Arsenio Chaparro (29147)Postobon57
151Giuseppe Saronni (31282)MalvorAB6
152Flavio Giupponi (2552)MalvorAB19
153Silvano Contini (31167)Malvor52
154Stefano Allocchio (27105)Malvor137
155Roberto Pagnin (26358)MalvorAB22
156Fabio Bordonali (25188)Malvor96
157Flavio Vanzella (25118)MalvorAB22
158Maurizio Piovani (29349)Malvor75
159Gianni Faresin (23350)Malvor50
161Gilles Mas (28177)Puertas MavisaAB12
162Stéphane Guay (2862)Puertas Mavisa136
163Sabino Angoitia (30253)Puertas Mavisa128
164Isaac Bernardo Lisaso (24179)Puertas MavisaNP7
165José Maria Palacin (24218)Puertas MavisaAB6
166Jens Jentner (21151)Puertas Mavisa142
167Pascal Kohlvelter (23342)Puertas MavisaAB9
168Jose-Emilio Cuadrado (24317)Puertas MavisaAB7
169Rafael Lorenzana (24274)Puertas MavisaOpgegeven/Etappe Onb
171Alberto-Luis Camargo (24148)Café de Colombia51
172Martín Alonso Ramírez (28235)Café de Colombia12
173José Martín Farfán (23314)Café de Colombia23
174Eduardo Acevedo (24168)Café de Colombia109
175José Antonio Agudelo (29328)Café de Colombia92
176Israel Corredor (29341)Café de Colombia108
177Rubén Darío Beltrán (24364)Café de Colombia54
178Marco Antonio Leon (26197)Café de Colombia83
179Bernard Richard (31305)Café de Colombia102
181Vladimir Poulnikov (23360)Alfa Lum31
182Piotr Ugrumov (28161)Alfa Lum35
183Sergei Soukhotoutchenkov (32325)Alfa Lum69
184Ivan Ivanov (2952)Alfa Lum6
185Alexandre Zinoviev (2859)Alfa Lum132
186Sergei Uslamin (26128)Alfa LumNP22
187Vassili Jdanov (25212)Alfa Lum99
188Nikolai Golovatenko (26124)Alfa Lum60
189Vladimir Muravski (29282)Alfa Lum88
191Stefano Colagè (26358)Viscontea-Titan Bonifica79
192Maximilian Sciandri (22136)Viscontea-Titan BonificaAB12
193Uwe Bolten (29346)Viscontea-Titan BonificaAB7
194Marco Franceschini (2984)Viscontea-Titan BonificaAB9
195Joachim Schlaphoff (29264)Viscontea-Titan BonificaDiskwalificatie/12e etappe
196Claudio Savini (33179)Viscontea-Titan BonificaAB9
197Bruno Surra (24307)Viscontea-Titan BonificaAB7
198Alessandro Giannelli (25326)Viscontea-Titan Bonifica67
199Antonio Bevilacqua (3274)Viscontea-Titan Bonifica117
201Paulo Pinto (2281)Sicasal-AcralAB6
202Jorge Manuel Dos Santos (22224)Sicasal-Acral105
203Joaquim Augusto Gomes Oliveira (23222)Sicasal-AcralAB18
204António Joaquim De Castro Oliveira (29207)Sicasal-Acral111
205Manuel Neves (2715)Sicasal-Acral112
206Fernando Fernandes (32232)Sicasal-Acral66
207Antonio Fernando Araújo (23185)Sicasal-AcralNP9
208João Manuel (26282)Sicasal-AcralDiskwalificatie/22e etappe
209José Joaquim Poeira (3042)Sicasal-Acral134