Informatie over de Vuelta a España van 1986

Er is ook informatie over de vorige Vuelta in 1985.

Er is ook informatie over de volgende Vuelta in 1987.

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Ik ben begonnen om informatie over de Vuelta toe te voegen. Alle etappewinnaars en aanvoerders van het algemeen klassement staan er in principe in, maar dit is nog niet uitgebreid gecontroleerd. Ik ben begonnen met het toevoegen van andere klassementen (met truien), te beginnen met de meest recente jaren.

Truien bij klassementen:

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
Winnaar Leeftijd
(jaardag)
Land Algemeen
klassement
Leeftijd
(jaardag)
LandPunten Leeftijd
(jaardag)
LandBerg Leeftijd
(jaardag)
LandCombinatie Leeftijd
(jaardag)
LandTussensprints Leeftijd
(jaardag)
LandSpeciale sprints Leeftijd
(jaardag)
LandNeo-prof Leeftijd
(jaardag)
Land
22 Apr 1986PPalmaPalma5tijdT. Marie22301FRAT. Marie22301FRAT. Marie22301FRAN/A?N/AN/AE. Nijboer21323NED1
23 Apr 19861PalmaPalma190M. Gomez31216FRAM. Gomez31216FRAM. Gomez31216FRAM. Gomez31216FRA?M. Gomez31216FRAM. Gomez31216FRA?1
24 Apr 19862BarcelonaBarcelona182M. Domínguez23137ESPM. Gomez31217FRAM. Domínguez23137ESPI. Ivanov25349RUS?M. Gomez31217FRAM. Gomez31217FRA?1
25 Apr 19863LeridaZaragoza212E. Planckaert27215BELM. Gomez31218FRAM. Domínguez23138ESPJ. Laguia26207ESP?I. Kachirine2795RUSP. Jules24277FRA?1
26 Apr 19864ZaragozaLogroño192A. Gutiérrez24160ESPM. Gomez31219FRAM. Domínguez23139ESPJ. Laguia26208ESP?I. Kachirine2796RUSP. Jules24278FRA?1
27 Apr 19865HaroSantander202F. Parra26156COLJ. Blanco2332ESPE. Planckaert27217BELJ. Laguia26209ESP?I. Kachirine2797RUSP. Jules24279FRA?1
28 Apr 19866SantanderLagos de Covadonga191R. Millar27227GBRR. Millar27227GBRE. Planckaert27218BELJ. Laguia26210ESP?I. Kachirine2798RUSP. Jules24280FRA?1
29 Apr 19867Cangas de OnísOviedo180E. Planckaert27219BELR. Millar27228GBRE. Planckaert27219BELJ. Laguia26211ESP?I. Kachirine2799RUSP. Jules24281FRA?1
30 Apr 19868OviedoAlto del Naranco9tijdM. Lejarreta28351ESPR. Millar27229GBRE. Planckaert27220BELJ. Laguia26212ESP?I. Kachirine27100RUSP. Jules24282FRA?1
01 May 19869OviedoSan Isidro180C. Mottet23136FRAR. Millar27230GBRP. Ruiz2445ESPJ. Laguia26213ESP?I. Kachirine27101RUSP. Jules24283FRA?1
02 May 198610San IsidroPalencia193S. Kelly29342IRER. Millar27231GBRS. Kelly29342IREJ. Laguia26214ESP?B. Van Brabant26359BELP. Jules24284FRA?1
03 May 198611ValladolidValladolid29tijdC. Mottet23138FRAA. Pino29258ESPS. Kelly29343IREJ. Laguia26215ESP?B. Van Brabant26360BELP. Jules24285FRA?
04 May 198612ValladolidDYC258R. Dietzen26340GERA. Pino29259ESPS. Kelly29344IREJ. Laguia26216ESP?B. Van Brabant26361BELP. Jules24286FRA?1
05 May 198613DYCCollado Villalba148S. Kelly29345IREA. Pino29260ESPS. Kelly29345IREJ. Laguia26217ESP?B. Van Brabant26362BELP. Jules24287FRA?1
06 May 198614Casino MadridLeganes165J. Recio29101ESPA. Pino29261ESPS. Kelly29346IREJ. Laguia26218ESP?B. Van Brabant26363BELP. Jules24288FRA?1
07 May 198615AranjuezAlbacete207J. Eguiarte25272ESPA. Pino29262ESPS. Kelly29347IREJ. Laguia26219ESP?B. Van Brabant26364BELP. Jules24289FRA?1
08 May 198616AlbaceteJaen264A. Bondue2730FRAA. Pino29263ESPS. Kelly29348IREJ. Laguia26220ESP?B. Van Brabant270BELP. Jules24290FRA?1
09 May 198617JaenSierra Nevada172F. Yañez33103ESPA. Pino29264ESPS. Kelly29349IREJ. Laguia26221ESP?B. Van Brabant271BELP. Jules24291FRA?1
10 May 198618GranadaBenalmádena191V. Demidenko23338RUSA. Pino29265ESPS. Kelly29350IREJ. Laguia26222ESP?B. Van Brabant272BELP. Jules24292FRA?1
11 May 198619BenalmádenaPuerto Real234J. Blanco2346ESPA. Pino29266ESPS. Kelly29351IREJ. Laguia26223ESP?B. Van Brabant273BELP. Jules24293FRA?1
12 May 198620Puerto RealJerez de la Frontera239M. Gomez31235FRAA. Pino29267ESPS. Kelly29352IREJ. Laguia26224ESP?B. Van Brabant274BELP. Jules24294FRA?1
13 May 198621Jerez de la FronteraJerez de la Frontera22tijdA. Pino29268ESPA. Pino29268ESPS. Kelly29353IREJ. Laguia26225ESPS. Kelly29353IREB. Van Brabant275BELP. Jules24295FRA?1
Deelnemers Vuelta a España 1986
RugnummerNaamPloegEindstand
1Pedro Delgado (2676)PDM10
2Gerrie Knetemann (35117)PDM59
3Stefan Mutter (29270)PDM19
4Gerard Veldscholten (26316)PDM31
5Jan van Wijk (24175)PDMAB10
6Peter Hoondert (24317)PDM94
7Wim Arras (22144)PDMAB13
8Rene Beuker (2146)PDM96
9Hans Langerijs (33167)PDMAB13
10Henk Boeve (28307)PDM63
11Pacho Rodríguez (2633)Zor-B.HOpgegeven/Etappe Onb
12Alvaro Pino (29317)Zor-B.H1
13José Luis Navarro (23338)Zor-B.HAB6
14Juan Fernandez (29176)Zor-B.HOpgegeven/Etappe Onb
15Philippe Bouvatier (2218)Zor-B.HAB21
16Guido Van Calster (30145)Zor-B.H47
17Anselmo Fuerte (24155)Zor-B.H9
18Jesús Rodríguez (2633)Zor-B.H33
19Francisco-José Antequera (22113)Zor-B.H83
20Ángel Camarillo (27112)Zor-B.H46
21Sean Kelly (3037)Kas-Mavic3
22Jean-Luc Vandenbroucke (3131)Kas-Mavic78
23Iñaki Gaston (2337)Kas-Mavic12
24Dominique Garde (27105)Kas-Mavic42
25Eric Guyot (24113)Kas-Mavic18
26Luis Javier Lukin (22330)Kas-Mavic55
27Philippe Poissonnier (3524)Kas-Mavic105
28Guy Gallopin (30159)Kas-Mavic104
29Jacques Decrion (24225)Kas-MavicOpgegeven/Etappe Onb
30Ronan Onghena (29171)Kas-MavicAB8
31José Recio (29157)Kelme28
32Vicente Belda (31292)Kelme30
33Mariano Sánchez (27150)Kelme45
34Arsenio González (26113)Kelme43
35José Alirio Chizabas (24157)KelmeAB20
36Carlos Emirio Gutierrez Jerez (25239)Kelme17
37Miguel Ángel Iglesias (2521)Kelme82
38Javier Castellar (2573)KelmeHD2
39Ricardo Martínez (2268)Kelme90
40Bernardo Alfonsel (32127)Kelme81
41Pello Ruiz (24106)Seat-Orbea6
42Marino Lejarreta (2947)Seat-Orbea5
43Jokin Mujika (23313)Seat-Orbea76
44Roland Leclerc (2332)Seat-Orbea57
45Imanol Murga (28181)Seat-Orbea50
46Pascal Jules (24344)Seat-Orbea77
47Erwin Nijboer (2228)Seat-Orbea41
48José Salvador Sanchis (2397)Seat-Orbea62
49Jeronimo Ibañez (2916)Seat-Orbea80
50Manuel Jorge Domínguez (23205)Seat-Orbea75
51Robert Millar (27291)Panasonic2
52Allan Peiper (2696)PanasonicDSQ9
53Gert-Jan Theunisse (23168)Panasonic79
54Peter Winnen (28299)Panasonic15
55Theo de Rooij (2966)Panasonic89
56Jos Lammertink (2895)PanasonicAB21
57Guy Nulens (28247)Panasonic48
58Eddy Planckaert (27282)PanasonicAB20
59Peter Harings (2514)PanasonicAB21
60Danny Vanderaerden (2257)PanasonicAB2
61Miguel Maria Indurain (21349)Reynolds-T.S Batteries92
62Julian Gorospe (26100)Reynolds-T.S BatteriesOpgegeven/Etappe Onb
63Ángel Arroyo (29332)Reynolds-T.S BatteriesAB18
64Marc Gomez (31285)Reynolds-T.S Batteries74
65Celestino Prieto (26161)Reynolds-T.S BatteriesOpgegeven/Etappe Onb
66José Luis Laguia (26274)Reynolds-T.S Batteries25
67Carlos Hernández (27186)Reynolds-T.S Batteries51
68Samuel Cabrera (25319)Reynolds-T.S Batteries35
69Rubén Gorospe (2229)Reynolds-T.S Batteries58
70Anastasio Greciano (34176)Reynolds-T.S BatteriesAB13
71Patrick Versluys (27299)Fangio-LoisAB4
72Filip Van Vooren (23329)Fangio-LoisAB10
73Edwin Bafcop (23189)Fangio-LoisAB11
74William Tackaert (29325)Fangio-LoisOpgegeven/Etappe Onb
75Luc Wallays (24328)Fangio-LoisOpgegeven/Etappe Onb
76Patrick Verplancke (23248)Fangio-LoisAB6
77Bruno Geuens (22254)Fangio-LoisAB6
78Géry Verlinden (3261)Fangio-LoisAB4
79Christian Wauters (26146)Fangio-LoisAB3
80Dirk Demol (26239)Fangio-LoisAB10
81Jesús Blanco (2397)Teka16
82Raimund Dietzen (2733)Teka4
83Peter Hilse (2454)TekaAB13
84Alfonso Gutiérrez (24226)Teka103
85Eduardo Chozas (25360)Teka24
86José Ángel Sarrapio (27130)Teka99
87José Antonio Agudelo (26328)TekaAB15
88Enrique Aja (2699)Teka20
89Federico Etxabe (25345)Teka36
90José Fernando Pacheco (2432)Teka106
91Laurent Fignon (25322)Système U7
92Alain Bondue (2784)Système U102
93Eric Boyer (22211)Système U40
94Christophe Lavainne (22191)Système U67
95Dominique Lecrocq (22359)Système UAB21
96Yvon Madiot (2410)Système U14
97Thierry Marie (236)Système UHD6
98Charly Mottet (23197)Système U22
99Pascal Robert (22254)Système U93
100Denis Roux (24238)Système UHD6
101Vladimir Muravski (26282)USSR61
102Ivan Ivanov (2652)USSR27
103Viktor Demidenko (2425)USSR39
104Andrej Vedernikov (26273)USSR60
105Yuri Kashirin (27162)USSR56
106Aleksander Osipov (?)USSRAB4
107Vladimir Voloshin (2560)USSRAB8
108Oleg Logvin (2739)USSRAB13
109Sergei Ermatchenkov (?)USSRAB10
110Sergei Soukhotoutchenkov (29324)USSR70
111Krzysztof Chrabaszcz (24181)PolenOpgegeven/Etappe Onb
112Sławomir Podwójniak (?)PolenHD6
113Dariusz Kajzer (24259)Polen97
114Zbigniew Ludwiniak (23119)PolenAB4
115Andrzej Półkośnik (254)Polen101
116Tadeusz Piotrowicz (?)PolenAB13
117Roman Rękosiwicz (?)PolenAB6
118Wiesław Stopa (24105)PolenOpgegeven/Etappe Onb
119Zbigniew Haitner (?)PolenOpgegeven/Etappe Onb
120Tadeusz Mytnik (36322)PolenAB8
121Felipe Yañez (33156)Zahor26
122Juan Tomás Martinez (23350)Zahor21
123Jésus Suárez (31113)Zahor71
124Isidro Juárez (30180)Zahor66
125Sabino Angoitia (27253)Zahor84
126Manuel Carrera (244)Zahor87
127Alberto Leanizbarrutia (2391)Zahor73
128Jesús Gabriel Arguintxona (24161)Zahor54
129Juan-Maria Eguiarte (25327)Zahor91
130Santiago Portillo (22299)Zahor85
131Lucien Van Impe (39254)Dormilon11
132Roberto Cordoba (23209)DormilonOpgegeven/Etappe Onb
133Francisco Espinosa (2455)DormilonOpgegeven/Etappe Onb
134José Rafael García (24191)Dormilon98
135Jesús Guzmán (2931)Dormilon88
136Juan Martínez (22147)Dormilon65
137José Maria Moreno (26168)Dormilon100
138Juan Alberto Reig (2697)Dormilon68
139José Del Ramo (2633)Dormilon72
140Benny Van Brabant (2754)Dormilon86
141Rogelio Arango (2745)PostobonAB8
142Reynel Montoya (26224)PostobonAB6
143Nestor Oswaldo Mora (22284)Postobon23
144Omar Pablo Hernandez (24162)Postobon13
145Pablo Emilio Wilches (30353)Postobon29
146Carlos Jaramillo (25165)Postobon34
147Segundo Leopoldo Chaparro (234)Postobon53
148Marco Aurelio Bernal (24170)PostobonAB14
149Luis Fernando Mosquera (2429)PostobonHD6
150Héctor Julio Patarroyo (2859)PostobonAB21
151Fabio Enrique Parra (26221)Café de Colombia-Piles-Varta8
152Edgar Corredor (26127)Café de Colombia-Piles-Varta37
153José Patrocinio Jiménez (33164)Café de Colombia-Piles-Varta32
154Rafaël Antonio Acevedo (3227)Café de Colombia-Piles-Varta44
155Abelardo Rondon (22104)Café de Colombia-Piles-Varta52
156José Alfonso López (348)Café de Colombia-Piles-Varta38
157Hernán Cristobal Diaz (25364)Café de Colombia-Piles-VartaAB11
158Marco Antonio Leon (23197)Café de Colombia-Piles-Varta64
159Herman Loaiza (3077)Café de Colombia-Piles-VartaAB2
160Juan Carlos Castillo (21315)Café de Colombia-Piles-VartaAB4
161Ricardo Zúñiga (28287)Colchon-CR69
162Faustino Cueli (29177)Colchon-CRAB10
163Hippolito Verdu (23119)Colchon-CR107
164Vicente Barberá (23175)Colchon-CRAB6
165Valentin Dorronsoro (26250)Colchon-CRAB6
166José Coll (2265)Colchon-CRAB13
167Francisco Cambil (25244)Colchon-CR95
168Jesús Rodríguez (25191)Colchon-CROpgegeven/Etappe Onb
169Guillermo De La Peña (27127)Colchon-CR49
170José Claramunt (22126)Colchon-CROpgegeven/Etappe Onb