Rangschikking van aanvoerders van belangrijke klassementen

De belangrijkste klassementen in de Tour de France zijn het algemeen klassement, het puntenklassement en het bergklassement. Dit is zowel te zien aan de media-aandacht voor deze klassement vergeleken met de overige klassementen, als aan het prijzengeld wat de winnaars van deze klassementen krijgen.

Er zijn veel methodes om een klassement voor meest succesvolle renner samen te stellen, en een van die methodes is het tellen van de gewonnen truien in de belangrijke klassementen. Natuurlijk is deze methode niet perfect, want de gele trui wordt als belangrijker beschouwd dan de andere truien, en de groene trui na de laatste etappe als belangrijker dan de groene trui na de eerste etappe, maar toch doe ik het hier. Omdat het puntenklassement pas vanaf 1953 officieel berekend wordt, begint mijn telling daar. Natuurlijk is het mogelijk om het puntenklassement voor voorgaande jaren te berekenen, maar toen streden de renners niet om aan de leiding te staan. Het bergklassement heeft pas sinds 1975 een trui, maar in voorgaande jaren werd er wel een klassement bijgehouden.

Naam Land Totaal Aanvoerder
algemeen
Aanvoerder
punten
Aanvoerder
berg
E. MerckxBEL162973035
B. HinaultFRA125752822
P. SaganSLV11041060
R. VirenqueFRA1012396
E. ZabelGER912890
L. Van ImpeBEL8812076
L. ArmstrongUSA858320
F. BahamontesESP817074
C. FroomeGBR7659017
F. MaertensBEL749650
S. KellyIRE671660
A. DarrigadeFRA6416480
M. IndurainESP636021
D. AbduzhaparovUZB540540
R. McEwenAUS521510
J. AnquetilFRA515010
T. HushovdNOR4710370
L. JalabertFRA4642517
L. BobetFRA4534011
G. BartaliITA4520025
R. AltigGER4417252
F. CoppiITA4319024
E. VanderaerdenBEL415360
J. JimenezESP400040
J. GraczykFRA400400
F. VervaeckeBEL396033
A. MagneFRA383800
J. ZoetemelkNED3722114
N. FrantzLUX363600
M. RasmussenDEN369027
C. GuimardFRA366255
J. JanssenNED362340
F. CancellaraSUI352960
C. ChiappucciITA358027
O. BottecchiaITA343400
A. LeducqFRA343400
R. ViettoFRA342608
P. ThysBEL333300
T. BoonenBEL334290
W. WagtmansNED3313128
T. VoecklerFRA3220012
F. KüblerSUI3012180
S. MaesBEL292603
R. Van LindenBEL270270
W. GodefrootBEL270270
M. CavendishGBR261250
G. NenciniITA2614210
S. O'GradyAUS269170
D. PerurenaESP260026
H. VanspringelBEL256190
L. HerreraCOL250025
G. LeMondUSA252221
F. FaberLUX252500
F. SchärSUI256190
L. FignonFRA222200
R. Van LooyBEL221210
C. GaulLUX222020
F. GimondiITA221840
R. MaesBEL212100
R. GeminianiFRA214017
B. ValletFRA210021
V. TruebaESP200020
P. SercuBEL200200
D. ThurauGER201550
V. NibaliITA201901
R. PevenageBEL208120
E. PlanckaertBEL200200
W. PlanckaertBEL200200
O. LudwigGER190190
F. HosteBEL190190
J. UllrichGER181800
T. ClaveyrolatFRA180018
L. OcañaESP181701
A. ContadorESP181701
J. van PoppelNED180171
F. EzquerraESP180018
M. KittelGER172150
P. De ClercqBEL170017
L. Petit-BretonFRA171700
R. PingeonFRA171700
I. MassignanITA160016
J. PineauFRA160016
M. MartinezFRA160016
G. ThomasGBR161510
S. BauerCAN161420
M. De WaeleBEL161600
E. PauwelsBEL164111
B. ThevenetFRA161600
M. CipolliniITA15690
P. DelgadoESP151500
J. KirsipuuEST15690
F. BitossiITA15078
B. RiisDEN151401
R. MajkaPOL140014
M. ArchambaudFRA141400
L. ScieurBEL141400
J. RobicFRA14239
C. MenginFRA140014
J. EsclassanFRA140140
G. ReybrouckBEL140140
R. MillarGBR140014
E. ChristopheFRA141400
B. WigginsGBR141400
O. DefraeyeBEL141400
R. PottierFRA131300
G. BattaglinITA130013
S. OckersBEL130130
J. ThominFRA130130
G. Van Den BergheBEL131120
O. FreireESP130130
L. BergaudFRA130013
G. SpeicherFRA131300
L. PeetersBEL132110
G. GarrigouFRA131300
R. De VlaeminckBEL13085
W. BarguilFRA130013
P. BettiniITA120012
G. DesmetBEL121110
V. BarteauFRA121200
P. BrambillaITA122010
L. TrousselierFRA121200
M. GarinFRA121200
A. RollandFRA121200
G. TheunisseNED120012
B. CookeAUS120120
J. AlaphilippeFRA120012
J. BruyereBEL121110
P. RollandFRA110011
H. KobletSUI111100
T. MarieFRA11731
G. Duclos-LasalleFRA110011
S. RooksNED110011
J. MuseeuwBEL11560
G. Van AvermaetBEL111100
P. GilbertBEL11173
J. LoronoESP100010
C. EvansAUS10802
P. AndersonAUS101000
F. SimonFRA10307
J. VandenbrouckeBEL100010
K. AndersenDEN101000
P. LinoFRA101000
K. KirchenLUX10460
T. RomingerSUI100010
A. CharteauFRA100010
F. MagniITA9900
A. PetacchiITA9090
R. WolfshohlGER9207
J. RodríguezESP9009
R. LegeayFRA9009
H. PelissierFRA9900
R. MartinFRA9009
A. GonzalezESP9009
A. da SilvaPOR9432
G. KnetemannNED9810
J. BerrenderoESP9009
G. GroussardFRA9900
C. BoardmanGBR9630
D. De La FuenteESP9009
F. PellizottiITA9009
M. PiccoliITA9009
J. RaasNED8251
F. MoserITA8620
J. FuenteESP8008
G. BelliniITA8008
J. BernaudeauFRA8116
W. NelissenBEL8350
V. HuotFRA8008
G. KarstensNED8260
L. BuysseBEL8800
F. BrandsBEL8008
R. NocentiniITA8800
J. ForestierFRA8260
Ó. PereiroESP8800
R. AlcaláMEX8008
S. BoteroCOL8008
L. BrochardFRA8008
R. WalkowiakFRA8800
É. GeorgetFRA8800
B. GauthierFRA8701
S. ChavanelFRA7214
T. SteelsBEL7070
M. PantaniITA7700
G. BauvinFRA7430
W. van EstNED7430
E. MächlerSUI7700
B. KohlAUT7007
E. VissersBEL7007
P. SimonFRA7700
I. Gonzalez de GaldeanoESP7700
G. Van SlembrouckBEL7700
F. PicotFRA7070
J. AdriaensensBEL7700
C. GrosskostFRA7241
L. GuerraITA7700
J. PlanckaertBEL7700
R. MassiITA7007
P. HalgandFRA7007
A. StiedaCAN7106
F. MoncassinFRA7160
A. GreipelGER7070
F. KessiakoffSWE7007
A. SchleckLUX7700
T. De GendtBEL6006
D. KonychevRUS6006
J. LazaridesFRA6006
J. MarinelliFRA6600
R. LevêqueFRA6600
L. AimarFRA6600
L. ZuberoESP6006
M. MørkøvDEN6006
J. MajerusLUX6600
C. LemoineFRA6006
C. MottetFRA6600
R. CazalaFRA6600
M. WüstGER6024
D. MillarGBR6312
V. FaveroITA6600
D. de GrootNED6042
R. HassenforderFRA6420
P. TorresESP6006
B. Van De KerckhoveBEL6510
A. van der PoelNED6105
M. BassoITA6060
J. DurandFRA5212
A. BenoîtBEL5500
J. VanendertBEL5005
F. AruITA5203
J. JiménezCOL5005
F. LambotBEL5500
C. VasseurFRA5500
D. CassaniITA5005
J. MalléjacFRA5500
M. JacqueminBEL5005
A. ZülleSUI5410
C. SastreESP5500
B. CornilletFRA5005
J. HoogerlandNED5005
F. PelissierFRA5500
J. SolerCOL5005
C. RineroFRA5005
A. CaverzasiITA5005
J. AlavoineFRA5500
R. SimonFRA5005
J. HoevenaersBEL5410
M. MatthewsAUS5050
M. PollentierBEL5005
J. PedersenDEN5500
E. DekkerNED5005
E. BautzGER5302
J. SvoradaCZE5050
T. SkujinšLAT5005
S. RocheIRE5320
E. MartínezESP4004
J. NijdamNED4310
R. RiotteFRA4130
S. SánchezESP4004
R. LapebieFRA4400
Y. BertinFRA4130
I. ZilioliITA4400
L. PiaseckiPOL4220
T. MartinGER4301
E. LemanBEL4004
R. SørensenDEN4400
R. PrivatFRA4310
P. BazzoFRA4040
K. KundeGER4400
J. VeikkanenFIN4004
D. ZabriskieUSA4310
S. ZaniniITA4004
R. Di PacoITA4400
J. RossiusBEL4400
G. VoortingNED4400
J. OtxoaESP4004
A. ElliITA4400
J. CatieauFRA4400
R. JacquinotFRA4400
L. DesbiensFRA4202
N. LaurediFRA4400
J. VoigtGER4202
P. HervéFRA4004
E. SelsBEL4220
C. DesselFRA4301
B. McGeeAUS4310
O. LapizeFRA4400
H. MartinBEL4400
D. TeklehaimanotERI4004
L. RouxFRA3003
J. StuyvenBEL3003
P. GhiselliniFRA3003
T. De PraITA3102
S. ElliottIRE3300
V. PeñaCOL3300
W. SchroedersBEL3300
C. MoreauFRA3210
H. CornetFRA3300
T. PinotFRA3003
S. LangGER3003
A. SolerESP3003
J. GoldschmitLUX3300
M. DucrotNED3003
S. HeulotFRA3300
R. LambrechtBEL3300
J. LebaubeFRA3102
J. DiederichLUX3300
F. BrunFRA3003
M. VermeulinFRA3300
V. VitettaFRA3003
J. StevensBEL3300
R. PensecFRA3201
J. GaleraESP3003
S. LilholtDEN3030
J. RojasESP3030
S. HoncharUKR3300
D. SmithNZL3003
J. RaultFRA3030
J. SimonFRA3003
A. DosscheBEL3300
T. van VlietNED3300
S. AugéFRA3003
N. VerhoevenNED3003
D. NelissenNED3003
A. DémareFRA3030
R. JärmannSUI3003
A. ValverdeESP3210
H. AngladeFRA2200
P. TesniereFRA2002
J. van der VeldeNED2200
L. MottiatBEL2200
F. SchleckLUX2200
H. KuiperNED2002
R. BertogliatiSUI2200
J. FontenayFRA2200
J. HanegraafNED2200
W. Van NesteBEL2110
F. PirardNED2020
S. GerransAUS2200
G. ToselloITA2002
R. DelisleFRA2200
R. Van SteenbergenBEL2200
G. PasserieuFRA2200
R. RiccòITA2002
J. BakelantsBEL2200
R. BellengerFRA2200
F. GaviriaCOL2110
F. WegmannGER2002
A. RonconiITA2200
R. DennisAUS2110
N. BrownUSA2002
M. GayantFRA2200
D. ImpeySAF2200
F. VanzellaITA2200
E. BerzinRUS2200
I. GottiITA2200
W. De GeestBEL2002
M. BuysseBEL2200
J. BuysseBEL2200
V. FontanFRA2200
J. MasselisBEL2200
N. QuintanaCOL2002
C. CrupelandtFRA2200
M. PobletESP2020
A. GandariasESP2002
S. SchumacherGER2200
F. MaassenNED2020
B. KadriFRA2002
M. RohrbachFRA2002
C. PelissierFRA2200
R. PoulotFRA2002
A. GeldermansNED2200
K. ThalerGER2200
K. GimmiSUI2002
E. BreukinkNED2110
G. LemaireBEL2200
S. YatesGBR1100
J. GauthierFRA1100
R. FeilluFRA1100
G. BattistiniITA1001
N. BaroneFRA1100
D. ArnouldFRA1010
G. FornoniITA1001
K. LedanoisFRA1001
C. SaugrainFRA1001
A. KasputisLIT1001
J. BruyneelBEL1100
É. LombardBEL1100
G. LelayFRA1001
J. SpruytBEL1100
J. BernardFRA1100
H. LubberdingNED1100
B. WojtinekFRA1010
H. HeusghemBEL1100
H. DevosBEL1001
J. SelicFRA1001
B. FeilluFRA1001
C. KernGER1001
S. NilssonSWE1001
J. RoyFRA1001
D. GaigneFRA1100
J. ArrietaESP1001
T. Van GarderenUSA1001
J. de RooNED1010
W. OberbeckGER1100
T. RossiITA1001
A. MerschLUX1100
P. EgliSUI1100
P. VossGER1001
J. EngelsBEL1100
N. CallensBEL1100
M. DussaultFRA1100
M. KintBEL1100
L. Le CalvezFRA1100
A. HamerlinckBEL1100
W. TeirlinckBEL1001
J. NazonFRA1100
M. BullaAUT1100
M. WautersBEL1100
J. AertsBEL1100
K. KroonNED1001
T. GallopinFRA1100
J. LobatoESP1001
A. GelabertESP1001
A. FournierFRA1100
L. LeblancFRA1100
J. BossisFRA1100
G. BontempiITA1100
F. BaldatoITA1010
A. DesmetBEL1001
M. PustjensNED1001
J. CasperFRA1010
G. HincapieUSA1100
W. DavidBEL1001
R. BardetFRA1001
B. RuízESP1001
S. BiagioniITA1100
G. RossiSUI1100
J. MüllerSUI1010
A. CarreaITA1100
L. van BonNED1001
F. VerbeeckBEL1001
S. BoberFRA1010
L. GerdemannGER1100
K. StöpelGER1100
T. PhinneyUSA1001
G. MichelettoITA1100
B. HamburgerDEN1100
G. PolidoriITA1100
R. PoulidorFRA1001
M. GianettiSUI1001
G. RebryBEL1100
F. BeaugendreFRA1100
C. BerardFRA1001
M. FrédérickFRA1100
F. Le DrogoFRA1100
B. SalmonFRA1001
M. MugnainiITA1001
J. GenetFRA1100
L. CalmejaneFRA1001
J. ErrandoneaESP1100
F. ChioccioliITA1001
G. San MiguelESP1100
S. BergèsFRA1001
T. SimpsonGBR1100
P. RichardSUI1001
A. GonzalezESP1001
C. Van HauwaertBEL1100
F. MahéFRA1100
D. LetortFRA1100
J. GaincheFRA1010
F. FinotFRA1001
V. BorgarelloITA1100
J. GroussardFRA1100