Omniumprijs in de Tour de France in 1939

bron

In de Tour van 1939 was er een extra klassement, een soort voorloper van het combinatieklassement.

Het was destijds een nieuwigheid, en werd door Pernod gesponsord, en werd ook wel de "Trophee Pernod" genoemd. (bron).

Waarschijnlijke puntentelling

Er waren drie klassementen: sprinters, fondrijders en klimmers.

Puntentelling sprinters

In elke vlakke etappe die geen tijdrit was, kreeg de winnaar 5 punten voor dit klassement, de tweede 4, de derde 3, de vierde 2 en de vijfde 1.

Puntentelling fondrijders

In elke tijdrit kreeg de winnaar 10 punten, de tweede 9, enz. tot de tiende 1 punt.

Puntentelling klimmers

De puntentelling voor de klimmers was gewoon het bergklassement.

Puntentelling totaal

Voor het combinatieklassement kreeg de winnaar van een klassement 20 punten, de tweede 19, enzovoorts.

Sprinters
Renner12B3456A6B78A10A10C1112A12B1416C17A18A18B
M. Archambaud245353
A. van Schendel424154
A. Fournier5524
R. Le Grèves131335
P. Jaminet1534111
M. Kint355
R. Passat5431
P. Cloarec551
F. Neuens55
S. Maes1144
F. Galateau45
P. Clemens44
L. Thiétard2222
J. Fréchaut43
F. Neuville223
L. Storme51
E. Tassin15
R. Maes42
O. Bernardoni312
E. Pages5
R. Louviot5
A. de Korver14
E. De Lathouwer23
A. Disseaux32
C. Vanoverberghe32
R. Bailleux4
A. Hendrickx4
A. van Schendel4
J. Fontenay4
V. Cosson22
J. Aureille3
K. Litschi3
E. Meulenbergh3
F. Vervaecke3
P. Gallien3
D. Gianello2
J. Soffietti2
J. Lowie2
T. Yelamos1
R. Vietto1
L. Bidinger1
P. Maye1
Tijdritten
Renner2A8B10B16B17B
M. Archambaud91010
J. Lambrichs9667
L. Vlaemynck28728
S. Maes471105
E. Vissers3896
K. Litschi810
F. Vervaecke75
R. Maes10
M. Clemens64
P. Jaminet91
C. Vanoverberghe9
A. Ritserveldt45
P. Gallien8
A. Perikel7
J. Fontenay6
O. Bernardoni5
Y. Marie5
C. Didier4
E. Tassin4
R. Passat3
L. Thiétard3
R. Vietto3
D. Gianello3
F. Neuville12
A. Mallet2
A. Hendrickx2
L. Storme1
S. Marcaillou1
Bergklassement
Renner9131516A16BPts.
E. Vissers3039567519
S. Maes2434587620
A. Ritserveldt2128466218
D. Gianello2026456017
R. Vietto1212162216
J. Lambrichs1111111211
C. Didier910102115
V. Cosson88131312
C. Vanoverberghe7790
A. van Schendel5860
L. Thiétard513161614
L. Vlaemynck220
M. Clemens5101211
A. Disseaux440
P. Clemens2100
M. Archambaud130
F. Neuville111211
A. Mallet101211
P. Gallien101614
O. Bernardoni90
A. de Korver50
M. Kint30
R. Louviot0
C. Berty
A. Perikel0
S. Marcaillou0
A. Hendrickx0
Sprinters opgeteld
Renner12B3456A6B78A10A10C1112A12B1416C17A18A18BEindPts.Eind bron
M. Archambaud0000266666111114191919191922222022
A. van Schendel00444444610101011111116202020201920
A. Fournier55551010101010121212121212121216161617,516
R. Le Grèves00111144455888881116161617,516
P. Jaminet00000011169913141415161616DNF
M. Kint333333338888888888131315,513
R. Passat000000055555559121213131315,513
P. Cloarec005555555555551010101011111411
F. Neuens00000000000055551010101012,510
S. Maes000011111122266666101012,59
F. Galateau00000000444999999999119
P. Clemens000000000004444888889,59
L. Thiétard000000222224466688889,58
J. Fréchaut0000444477777777777DNF
F. Neuville0000000000224444477787
L. Storme0000055566666666666DNF
E. Tassin166666666666666666666,56
R. Maes4444466666666666666DNF
O. Bernardoni000000000334444666666,56
E. Pages0000005555555555555535
R. Louviot0005555555555555555535
A. de Korver0000011555555555555535
E. De Lathouwer2255555555555555555DNF
A. Disseaux0335555555555555555535
C. Vanoverberghe0000000333333333335535
R. Bailleux0000004444444444444DNF
A. Hendrickx000000000044444444440
A. van Schendel000444444444444444440
J. Fontenay044444444444444444440
V. Cosson022222222222224444440
J. Aureille000000000000003333330
K. Litschi0003333333333333333DNF
E. Meulenbergh0000333333333333333DNF
F. Vervaecke0000033333333333333DNF
P. Gallien000000000000033333330
D. Gianello002222222222222222220
J. Soffietti000000000000000002220
J. Lowie0000000222222222222DNF
T. Yelamos000000000000001111110
R. Vietto011111111111111111110
L. Bidinger0001111111111111111DNF
P. Maye0000000111111111111DNF
Tijdrit opgeteld
Renner2A8B10B16B17BEindPts.Eind bron
M. Archambaud09191929292029
J. Lambrichs915212128281928
L. Vlaemynck2101719272717,527
S. Maes4111222272717,527
E. Vissers03112026261626
K. Litschi818181818DNF
F. Vervaecke712121212DNF
R. Maes1010101010DNF
M. Clemens000610101510
P. Jaminet009910DNF
C. Vanoverberghe00009913,59
A. Ritserveldt00499913,59
P. Gallien000888128
A. Perikel000777117
J. Fontenay666666106
O. Bernardoni00555595
Y. Marie55555DNF
C. Didier0004447,54
E. Tassin0444447,54
R. Passat00003343
L. Thiétard33333343
R. Vietto00333343
D. Gianello00033343
F. Neuville01333343
A. Mallet0000220,51
A. Hendrickx0222220,5
L. Storme11111DNF
S. Marcaillou0001110
Omniumklassement
Renner12A2B3456A6B78A8B910A10B10C1112A12B13141516A16B16C17A17B18A18BEindEind bron
A. Fournier202019181720202020202020202020201818181818181816,516,516,517,517,517,5
R. Maes191917,51512,5121818180000000000000000000DNF
M. Kint181815,512,59,585,52,5019191918181614,514,514,514,512,513,512,512,51210101115,515,5
E. De Lathouwer171713,5181716,51413,512,510000000000000000000DNF
E. Tassin16162020201918181815,531313027,526,524,524,523,523,522,522,522,518,51715,514,514,51414
E. Vissers000000000013,533,533,53636363636363635163737373535353535
S. Maes01818181820181818181938383636363647474647275048,54744,544,5505048,5
A. Ritserveldt00000000000181830,530,530,530,530,530,530,530,512,533333331,531,531,531,531,5
D. Gianello00010,57,552,5000118171717171717171717022,522,522,52121212120,5
R. Vietto00128,55,5200000161626262626262525261021,521,521,52020202019,5
J. Lambrichs02020202020202020202035353535353535343433203030303030303030,5
C. Didier0000000000014141414141414131311023,523,523,522,522,522,522,522,5
V. Cosson0013,510,57,552,500011413131313131311,511,51401211111111,51212
C. Vanoverberghe000000000-0,531513,513,513,512121210106000013,513,516,516,521,5
A. van Schendel000012,5129,57,55,54616,51515151311,5101111,5400-1-1-1-0,500
L. Thiétard017171717171717171714,5252420,520,52321,531,53736362029,52829,5282927,527,524,5
L. Vlaemynck0161616161616161616182727272727272724,524,5181816,516,516,517,517,517,517,5
M. Clemens0000000000000000009911022,522,522,52626262624,5
A. Disseaux0015,512,51716,51413,512,51011,511,51010108,586141486643,53,53,533
P. Clemens0000000000000002,51-0,566,51100121010119,59,5
M. Archambaud00000518181815,533333234383839394444403936,536,535,53939404040
F. Neuville0000000000111111101010119,59,510231016,515,515,51424232323,5
A. Mallet0000000000000000000011011111111,511,511,511,5
P. Gallien000000000000000000001102828282626262624
O. Bernardoni0000000000001,515,515,516,51513,513,51420141018,517161615,515,527,5
A. de Korver0000000012,51011,511,51010108,5866696643,53,53,533
R. Louviot00001716,51413,512,51011,511,51010108,5866666643,53,53,533
C. Berty0000000000000000000000000000DNF
A. Perikel000000000000000000000013131311111111
S. Marcaillou00000000000000000000002220000
A. Hendrickx00000000001212128888888883220,50,50,50,5
J. Fontenay01936,53431,53128,526,524,523222220,519,519,517,51614,514,515151511,510,510,599,51010
P. Cloarec000181716,51413,512,51011,511,51010108,5866161616161513,513,514,51414
A. van Schendel0001512,5129,57,55,515,51616191918181717171717171719202020191919
R. Le Grèves0008,55,5207,55,546610101014,514,514,514,512,512,512,512,512151517,517,517,5
K. Litschi00009,585,52,50-0,5000000000000000000DNF
J. Fréchaut00000129,57,55,518181817171513131313000000000DNF
E. Meulenbergh0000085,52,50-0,5000000000000000000DNF
L. Storme0000001413,512,515,5000000000000000000DNF
F. Vervaecke0000005,52,50-0,5000000000000000000DNF
E. Pages000000013,512,51011,511,51010108,5866666643,53,53,533
R. Bailleux00000007,55,54664,54,500000000000000DNF
R. Passat0000000012,51011,511,51010108,586614,514,514,514,516,516,520,52019,519,5
F. Galateau0000000004664,54,54,516,516161614,514,514,514,5141212131111
P. Jaminet00000000000015151716,51919191919191918181800DNF
F. Neuens00000000000000008666666413,513,514,512,512,5
J. Aureille00000000000000000000000000000