Informatie over de Tour de France van 2010

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Hier staat alle info over de Tour de France in het jaar 2010 die ik heb. Ik heb ook informatie over de editie ervoor (2009). Ik heb ook informatie over de editie erna (2011).

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
WinnaarLeeftijd
(jaardag)
LandStrijdlustLeeftijd
(jaardag)
Land
03 Jul 2010P RotterdamRotterdamIndividuele tijdrit8F. Cancellara29106SUIN/A
04 Jul 20101 RotterdamBrusselVlakke etappe223A. Petacchi36182ITAM. Wynants2853BEL
05 Jul 20102 BrusselSpaHalf-bergetappe201S. Chavanel316FRAS. Chavanel316FRA
06 Jul 20103 WanzeArenbergVlakke etappe213T. Hushovd32169NORR. Hesjedal29208CAN
07 Jul 20104 CambraiReimsVlakke etappe153A. Petacchi36185ITAD. Champion26305FRA
08 Jul 20105 EpernayMontargisVlakke etappe187M. Cavendish2548GBRJ. Gutierrez31223ESP
09 Jul 20106 MontargisGueugnonVlakke etappe227M. Cavendish2549GBRM. Perget25294FRA
10 Jul 20107 TournusStation des RoussesHalf-bergetappe165S. Chavanel3111FRAJ. Pineau30189FRA
11 Jul 20108 Station des RoussesMorzine AvoriazBergetappe189A. Schleck2531LUXM. Aerts35192BEL
13 Jul 20109 Morzine AvoriazSt Jean de MaurienneBergetappe204S. Casar31161FRAL. Sánchez26231ESP
14 Jul 201010 ChamberyGapHalf-bergetappe179S. Paulinho30109PORM. Aerts35195BEL
15 Jul 201011 SisteronBourg les ValenceVlakke etappe184M. Cavendish2555GBRS. Augé35221FRA
16 Jul 201012 Bourg de PeageMendeHalf-bergetappe210J. Rodríguez3166ESPA. Vinokourov36303KAZ
17 Jul 201013 RodezRevelVlakke etappe196A. Vinokourov36304KAZJ. Flecha32304ESP
18 Jul 201014 RevelAx 3 DomainesBergetappe184C. Riblon29181FRAC. Riblon29181FRA
19 Jul 201015 PamiersBagneres de LuchonBergetappe187T. Voeckler3128FRAT. Voeckler3128FRA
20 Jul 201016 Bagneres de LuchonPauBergetappe199P. Fédrigo31232FRAC. Barredo2945ESP
22 Jul 201017 PauTourmaletBergetappe174A. Schleck2542LUXA. Kolobnev2979RUS
23 Jul 201018 Salies de BearnBordeauxVlakke etappe198M. Cavendish2563GBRD. Oss23191ITA
24 Jul 201019 BordeauxPauillacIndividuele tijdrit52F. Cancellara29127SUIN/A
25 Jul 201020 LongjumeauParijsVlakke etappe102M. Cavendish2565GBRN/A

Klassementen

Datum Nr. Geel Leeftijd
(jaardag)
Land Punten Leeftijd
(jaardag)
Land Berg Leeftijd
(jaardag)
LandJongerenLeeftijd
(jaardag)
LandPloegen
03 Jul 2010PF. Cancellara29106SUIF. Cancellara29106SUIN/AT. Martin2571GERTeam Radioshack
04 Jul 20101F. Cancellara29107SUIA. Petacchi36182ITAN/AT. Martin2572GERTeam Radioshack
05 Jul 20102S. Chavanel316FRAS. Chavanel316FRAJ. Pineau30184FRAT. Martin2573GERQuick Step
06 Jul 20103F. Cancellara29109SUIT. Hushovd32169NORJ. Pineau30185FRAG. Thomas2443GBRTeam Saxo Bank
07 Jul 20104F. Cancellara29110SUIT. Hushovd32170NORJ. Pineau30186FRAG. Thomas2444GBRTeam Saxo Bank
08 Jul 20105F. Cancellara29111SUIT. Hushovd32171NORJ. Pineau30187FRAG. Thomas2445GBRTeam Saxo Bank
09 Jul 20106F. Cancellara29112SUIT. Hushovd32172NORJ. Pineau30188FRAG. Thomas2446GBRTeam Saxo Bank
10 Jul 20107S. Chavanel3111FRAT. Hushovd32173NORJ. Pineau30189FRAA. Schleck2530LUXAstana
11 Jul 20108C. Evans33146AUST. Hushovd32174NORJ. Pineau30190FRAA. Schleck2531LUXRabobank
13 Jul 20109A. Schleck2533LUXT. Hushovd32176NORA. Charteau3140FRAA. Schleck2533LUXCaisse d'Epargne
14 Jul 201010A. Schleck2534LUXT. Hushovd32177NORJ. Pineau30193FRAA. Schleck2534LUXCaisse d'Epargne
15 Jul 201011A. Schleck2535LUXA. Petacchi36193ITAJ. Pineau30194FRAA. Schleck2535LUXCaisse d'Epargne
16 Jul 201012A. Schleck2536LUXT. Hushovd32179NORA. Charteau3143FRAA. Schleck2536LUXTeam Radioshack
17 Jul 201013A. Schleck2537LUXA. Petacchi36195ITAA. Charteau3144FRAA. Schleck2537LUXTeam Radioshack
18 Jul 201014A. Schleck2538LUXA. Petacchi36196ITAA. Charteau3145FRAA. Schleck2538LUXCaisse d'Epargne
19 Jul 201015A. Contador27225ESPA. Petacchi36197ITAA. Charteau3146FRAA. Schleck2539LUXTeam Radioshack
20 Jul 201016A. Contador27226ESPT. Hushovd32183NORA. Charteau3147FRAA. Schleck2540LUXTeam Radioshack
22 Jul 201017A. Contador27228ESPT. Hushovd32185NORA. Charteau3149FRAA. Schleck2542LUXTeam Radioshack
23 Jul 201018A. Contador27229ESPA. Petacchi36201ITAA. Charteau3150FRAA. Schleck2543LUXTeam Radioshack
24 Jul 201019A. Contador27230ESPA. Petacchi36202ITAA. Charteau3151FRAA. Schleck2544LUXTeam Radioshack
25 Jul 201020A. Contador27231ESPA. Petacchi36203ITAA. Charteau3152FRAA. Schleck2545LUXTeam Radioshack

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementA. Schleck2545
PuntenklassementA. Petacchi36203
BergklassementA. Charteau3152
JongerenklassementA. Schleck2545
StrijdlustigsteS. Chavanel3126
PloegenklassementTeam Radioshack

Legenda

UiterlijkBetekenis
WinnaarEtappe is over meerdere delen uitgesplitst; leiders halverwege kregen soms wel truien, maar deze tellen niet mee voor totalen.
PloegPloegentijdrit of aparte sart, tussen 1927 en 1937 wel een individuele winnaar, vanaf 1954 niet meer.
GeannulleerdEtappe of eindklassement geannulleerd.
WinnaarAanvankelijke winnaar (doorgestreept) later veranderd.
N/AKlassement bestond nog niet of werd deze etappe niet uitgereikt.

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners nog in koers

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners dat ook in andere jaren meereed

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Verschil

In onderstaande tabel staat hoe het verschil tussen Alberto Contador (de winnaar) en Andy Schleck (tweede) is ontstaan.

Eind0:39
EtappeSoortTijdwinstVerschil
Pproloog 0:42 0:42
3gewoon −1:13 −0:31
8gewoon −0:10 −0:41
12gewoon 0:10 −0:31
15gewoon 0:39 0:08
19tijdrit 0:31 0:39
  • "proloog" laat zien welk tijdsverschil er in de proloog ontstond.
  • "gewoon" wil zeggen dat het verschil is ontstaan door een andere einddtijd in de etappe.
  • "tijdrit" wil zeggen dat het verschil tijdens een tijdrit ontstaan is.
SoortVerschil
proloog0:42
gewoon−0:34
tijdrit0:31

Deelnemers

Rugnr.Naam LandPloegEindstand
2010
Jong?Aantal
vorige Tours
Beste prestatie
vorige Tours
Gewonnen etappes
vorige Tours
Gewonnen klassementen
vorige Tours
Gedragen truien
vorige Tours
1Alberto Contador (27207)
DESPAstanaDSQANee313Algemeen klassement (2x) Jongeren (1x) 
(11x)Bolletjestrui(1x)Witte trui(12x)
2David De La Fuente (2957)
ESPAstana110Nee3490Strijdlust (1x)  Bolletjestrui(9x)
3Andriy Grivko (26328)
UKRAstana136Nee3780
4Jesus Alberto Hernandez (28276)
ESPAstana140Nee0
5Maxim Iglinsky (2973)
KAZAstana131Nee3370
6Daniel Navarro (26358)
ESPAstana49Nee10
7Benjamín Noval (31159)
ESPAstana104Nee4660
8Paolo Tiralongo (32358)
ITAAstana54Nee2490
9Alexandre Vinokourov (36288)
DKAZAstana16Nee633Strijdlust (1x) 
11Andy Schleck (2520)
LUXTeam Saxo Bank1Ja220Jongeren (2x)  Witte trui(14x)
12Matti Breschel (25303)
DENTeam Saxo Bank142Nee0
13Fabian Cancellara (29104)
SUITeam Saxo Bank121Nee5654
(15x)Groene trui(3x)Witte trui(6x)
14Jakob Fuglsang (25100)
DENTeam Saxo Bank50Ja0
15Stuart O'Grady (36329)
DAUSTeam Saxo Bank149Nee13542
(9x)Groene trui(17x)
16Fränk Schleck (3076)
DLUXTeam Saxo BankAB3Nee452
(2x)
17Chris Anker Sørensen (25298)
DENTeam Saxo Bank69Nee1340
18Nicki Sørensen (3548)
DDENTeam Saxo Bank155Nee7201
19Jens Voigt (38287)
GERTeam Saxo Bank126Nee12282
(2x)Bolletjestrui(1x)
21Lance Armstrong (38286)
DUSATeam RadioshackDSQANee123622Algemeen klassement (7x) 
(83x)Groene trui(2x)
22Janez Brajkovič (26195)
DSLOTeam Radioshack43Nee0
23Chris Horner (38251)
USATeam Radioshack10Nee3150
24Andreas Klöden (359)
GERTeam Radioshack14Nee720
25Levi Leipheimer (36250)
DUSATeam Radioshack13Nee731
26Dmitriy Muravyev (30241)
KAZTeam Radioshack148Nee11480
27Sérgio Paulinho (3096)
PORTeam Radioshack46Nee2350
28Yaroslav Popovych (30178)
UKRTeam Radioshack85Nee581Jongeren (1x)  Witte trui(14x)
29Grégory Rast (30165)
SUITeam Radioshack114Nee21380
31Bradley Wiggins (3063)
GBRSky24Nee340
32Michael Barry (34195)
DCANSky99Nee0
33Steven Cummings (29103)
GBRSky151Nee0
34Juan Antonio Flecha (32287)
ESPSky89Nee7731
35Simon Gerrans (3045)
AUSSkyNP9Nee4791
36Edvald Boasson (2345)
NORSky116Ja0
37Thomas Lövkvist (2687)
SWESky17Nee4410 Witte trui(5x)
38Serge Pauwels (26222)
BELSky107Nee0
39Geraint Thomas (2437)
GBRSky67Ja11400
41Ivan Basso (32217)
DITALiquigas-Doimo32Nee521Jongeren (1x)  Witte trui(10x)
42Francesco Bellotti (30329)
ITALiquigas-Doimo122Nee0
43Kristjan Koren (23218)
SLOLiquigas-Doimo94Ja0
44Roman Kreuziger (2456)
CZELiquigas-Doimo9Ja290 Witte trui(2x)
45Aleksandr Kuschynski (30247)
BLRLiquigas-Doimo86Nee3890
46Daniel Oss (23169)
ITALiquigas-Doimo124Ja0
47Manuel Quinziato (30244)
ITALiquigas-Doimo162Nee4800
48Sylwester Szmyd (32111)
POLLiquigas-Doimo61Nee1230
49Brian Bach Vandborg (28209)
DENLiquigas-Doimo128Nee11160
51Christian Vandevelde (3439)
DUSAGarmin-TransitionsNP3Nee750
52Julian Dean (35154)
NZLGarmin-Transitions157Nee51070
53Tyler Farrar (2628)
USAGarmin-TransitionsAB12Nee11510
54Ryder Hesjedal (29203)
DCANGarmin-Transitions7Nee2470
55Robert Hunter (3369)
SAFGarmin-TransitionsNP11Nee7971 Witte trui(1x)
56Martijn Maaskant (26339)
NEDGarmin-Transitions139Nee2980
57David Millar (33177)
DGBRGarmin-Transitions158Nee8553
(3x)Bolletjestrui(2x)Groene trui(1x)Witte trui(6x)
58Johan Vansummeren (29177)
BELGarmin-Transitions30Nee5630
59David Zabriskie (31170)
DUSAGarmin-Transitions101Nee4741
(3x)Groene trui(1x)
61Christophe Le Mevel (29292)
FRAFDJ42Nee4100
62Sandy Casar (31149)
FRAFDJ25Nee8122
63Rémy Di Grégorio (24335)
FRAFDJ78Ja2590
64Anthony Geslin (3021)
FRAFDJ146Nee5880
65Mathieu Ladagnous (25200)
FRAFDJ93Nee11120
66Anthony Roux (2374)
FRAFDJ167Ja0
67Jérémy Roy (279)
FRAFDJ143Nee2480
68Wesley Sulzberger (23254)
AUSFDJ152Ja0
69Benoît Vaugrenard (28177)
FRAFDJ96Nee4820 Witte trui(3x)
71Vladimir Karpets (29283)
RUSTeam KatushaNP9Nee6130Jongeren (1x)  Witte trui(8x)
72Pavel Brutt (28153)
RUSTeam Katusha102Nee0
73Serguei Ivanov (35118)
RUSTeam Katusha109Nee6402
74Alexandr Kolobnev (2957)
RUSTeam Katusha65Nee0
75Robbie McEwen (386)
AUSTeam Katusha165Nee118912Punten (3x) 
(1x)Groene trui(51x)
76Alexandre Pliuschin (23169)
DMOLTeam Katusha108Ja0
77Joaquim Rodríguez (3150)
ESPTeam Katusha8Nee0
78Stijn Vandenbergh (2666)
BELTeam KatushaHD7Nee1960
79Eduard Vorganov (27206)
DRUSTeam Katusha79Nee0
81Nicolas Roche (25362)
IREAG2R Prevoyance15Nee1230
82Maxime Bouet (23240)
FRAAG2R Prevoyance106Ja1700
83Dimitri Champion (26298)
FRAAG2R Prevoyance160Nee0
84Martin Elmiger (31281)
SUIAG2R Prevoyance75Nee3710
85John Gadret (3170)
FRAAG2R Prevoyance19Nee2540
86David Le Lay (30183)
FRAAG2R PrevoyanceAB3Nee2810
87Lloyd Mondory (2866)
DFRAAG2R Prevoyance118Nee11330
88Rinaldo Nocentini (32279)
ITAAG2R Prevoyance98Nee1140
(8x)
89Christophe Riblon (29164)
FRAAG2R Prevoyance28Nee2820
91Carlos Sastre (3569)
ESPCervélo Test Team20Nee913Algemeen klassement (1x) 
(5x)
92Xavier Florencio (30187)
ESPCervélo Test TeamNPNee2460
93Volodymir Gustov (33135)
UKRCervélo Test Team34Nee5400
94Jeremy Hunt (36110)
GBRCervélo Test Team163Nee0
95Thor Hushovd (32164)
NORCervélo Test Team111Nee9997Punten (2x) 
(3x)Groene trui(26x)
96Andreas Klier (34167)
DGERCervélo Test Team168Nee21050
97Ignatas Konovalovas (24205)
LITCervélo Test Team127Ja0
98Brett Lancaster (30228)
AUSCervélo Test Team159Nee31270
99Daniel Lloyd (29323)
GBRCervélo Test Team164Nee0
101Jurgen Van Den Broeck (27150)
BELOmega Pharma-Lotto5Nee1150
102Mario Aerts (35182)
BELOmega Pharma-Lotto33Nee9210
103Francis De Greef (25148)
BELOmega Pharma-Lotto72Ja0
104Mickael Delage (24329)
FRAOmega Pharma-LottoAB2Ja21010
105Sebastian Lang (30289)
GEROmega Pharma-Lotto80Nee5650 Bolletjestrui(3x)
106Matthew Lloyd (2738)
AUSOmega Pharma-Lotto47Nee1460
107Daniel Moreno (28299)
ESPOmega Pharma-Lotto21Nee0
108Jürgen Roelandts (24364)
BELOmega Pharma-Lotto120Ja0
109Charles (Charly) Wegelius (3266)
GBROmega Pharma-LottoNP11Nee2450
111Mark Cavendish (2540)
GBRTeam HTC154Ja313110 Groene trui(8x)
112Bernhard Eisel (29133)
AUTTeam HTC156Nee61080
113Bert Grabsch (3512)
GERTeam HTC169Nee5810
114Adam Hansen (2950)
AUSTeam HTCNP2Nee11080
115Tony Martin (2568)
GERTeam HTC137Ja1360 Witte trui(12x)
116Maxime Monfort (27168)
BELTeam HTC55Nee2210
117Mark Renshaw (27252)
AUSTeam HTCHD11Nee21490
118Michael Rogers (30193)
AUSTeam HTC37Nee690
119Kanstantsin Sivtsov (27326)
DBLRTeam HTC39Nee2170
121Cadel Evans (33136)
AUSBMC26Nee521
(5x)
122Alessandro Ballan (30237)
DITABMC87Nee4670
123Brent Bookwalter (26135)
USABMC147Nee0
124Marcus Burghardt (271)
GERBMC161Nee21201
125Mathias Frank (23204)
SUIBMCNP1Ja0
126George Hincapie (371)
DUSABMC59Nee14141
(1x)
127Karsten Kroon (34162)
DNEDBMC138Nee31151 Bolletjestrui(1x)
128Steve Morabito (27152)
SUIBMC51Nee0
129Mauro Santambrogio (25266)
DITABMCAB15Nee11320
131Sylvain Chavanel (311)
FRAQuick Step31Nee9201Strijdlust (1x)  Bolletjestrui(4x)
132Carlos Barredo (2925)
DESPQuick Step41Nee3420
133Kevin De Weert (2835)
BELQuick Step18Nee0
134Dries Devenyns (26344)
BELQuick Step144Nee0
135Jérôme Pineau (30180)
FRAQuick Step66Nee8270 Bolletjestrui(7x)
136Francesco Reda (27224)
DITAQuick StepAB18Nee0
137Kevin Seeldraeyers (23292)
BELQuick Step134Ja0
138Jürgen Van De Walle (33141)
BELQuick Step63Nee2780
139Maarten Wynants (2849)
BELQuick Step117Nee0
141Linus Gerdemann (27288)
GERTeam Milram84Nee2241
(1x)Witte trui(2x)
142Gerald Ciolek (23285)
GERTeam Milram133Ja21060
143Johannes Fröhlinger (2521)
GERTeam Milram90Ja1780
144Roger Kluge (24146)
GERTeam MilramNP9Ja0
145Christian Knees (29117)
GERTeam Milram91Nee4210
146Luke Roberts (33156)
AUSTeam Milram103Nee11020
147Thomas Rohregger (27190)
AUTTeam Milram74Nee0
148Niki Terpstra (2643)
NEDTeam MilramNP3Nee21360
149Fabian Wegmann (3010)
GERTeam Milram119Nee6600 Bolletjestrui(2x)
151Thomas Voeckler (319)
FRABBox Bouygues Telecom76Nee7181
(10x)Bolletjestrui(6x)Witte trui(14x)
152Yukiya Arashiro (25281)
JAPBBox Bouygues Telecom112Nee11290
153Anthony Charteau (3127)
FRABBox Bouygues Telecom44Nee31030
154Pierrick Fédrigo (31213)
FRABBox Bouygues Telecom57Nee7292
155Cyril Gautier (22278)
FRABBox Bouygues Telecom45Ja0
156Pierre Rolland (23264)
FRABBox Bouygues Telecom58Ja1220
157Matthieu Sprick (28284)
FRABBox Bouygues Telecom100Nee4510
158Sébastien Turgot (2680)
FRABBox Bouygues Telecom113Nee0
159Nicolas Vogondy (32327)
FRABBox Bouygues Telecom88Nee6190
161Luis Leon Sánchez (26219)
ESPCaisse d'Epargne11Nee3262
162Rui Alberto Costa (23269)
DPORCaisse d'Epargne73Ja10
163Imanol Erviti (26228)
ESPCaisse d'Epargne77Nee0
164José Ivan Gutierrez (31216)
ESPCaisse d'Epargne48Nee6220
165Vasil Kiryienka (292)
BLRCaisse d'Epargne60Nee0
166Christophe Moreau (3980)
DFRACaisse d'Epargne22Nee1441
(2x)Groene trui(1x)
167Mathieu Perget (25285)
FRACaisse d'Epargne64Nee0
168Rubén Plaza (30122)
ESPCaisse d'Epargne12Nee0
169José Joaquin Rojas (24329)
ESPCaisse d'Epargne68Ja1840
171Rein Taaramäe (2368)
ESTCofidisAB13Ja0
172Stéphane Augé (35207)
FRACofidis153Nee71150 Bolletjestrui(3x)
173Samuel Dumoulin (29314)
FRACofidisNP12Nee61141
174Julien El Fares (2529)
FRACofidis27Ja0
175Christophe Kern (29163)
GERCofidis97Nee1750 Bolletjestrui(1x)
176Sébastien Minard (2819)
FRACofidis92Nee1380
177Amaël Moinard (28149)
FRACofidis70Nee2150
178Damien Monier (27308)
FRACofidis71Nee0
179Rémi Pauriol (2888)
FRACofidis38Nee2430
181Samuel Sánchez (32146)
DESPEuskaltel3Nee370
182Iñaki Isasi (3371)
ESPEuskaltel115Nee4710
183Egoi Martínez (3247)
ESPEuskaltel40Nee6410 Bolletjestrui(4x)
184Juan José Oroz (29354)
ESPEuskaltelNP7Nee21030
185Alan Pérez (27351)
ESPEuskaltel129Nee10
186Rubén Pérez (28244)
ESPEuskaltel95Nee3500
187Amets Txurruka (27233)
ESPEuskaltelNP5Nee3230Strijdlust (1x) 
188Ivan Velasco (30144)
ESPEuskaltel62Nee0
189Gorka Verdugo (31239)
ESPEuskaltel36Nee4480
191Denis Menchov (32157)
DRUSRabobank2Nee941Jongeren (1x)  Witte trui(14x)
192Lars Boom (24183)
NEDRabobank130Ja0
193Oscar Freire (34136)
ESPRabobank141Nee6704Punten (1x)  Groene trui(13x)
194Juan Manuel Gárate (3467)
ESPRabobank35Nee4211
195Robert Gesink (2431)
NEDRabobank6Ja10
196Koos Moerenhout (36238)
NEDRabobank52Nee6340
197Grischa Niermann (34240)
DGERRabobank56Nee7240
198Bram Tankink (31210)
NEDRabobankNP16Nee4400
199Maarten Tjallingii (32238)
NEDRabobank132Nee0
201Damiano Cunego (28285)
ITALampre-Farnese Vini29Nee2110Jongeren (1x)  Witte trui(4x)
202Grega Bole (24322)
SLOLampre-Farnese Vini125Ja0
203Mauro Da Dalto (2983)
ITALampre-Farnese Vini123Nee0
204Francesco Gavazzi (25333)
ITALampre-Farnese Vini105Nee0
205Danilo Hondo (36178)
DGERLampre-Farnese Vini135Nee21040
206Mirco Lorenzetto (28347)
ITALampre-Farnese Vini166Nee0
207Adriano Malori (22154)
ITALampre-Farnese Vini170Ja0
208Alessandro Petacchi (36179)
DITALampre-Farnese Vini150Nee3974 Groene trui(1x)
209Simon Špilak (248)
SLOLampre-Farnese ViniAB17Ja11090
211Eros Capecchi (2418)
ITAFooton-Servetto83Ja0
212José Alberto Benitez (28229)
ESPFooton-Servetto145Nee0
213Manuel Antonio Cardoso (2785)
PORFooton-ServettoNP1Nee0
214Arkaitz Duran (2444)
ESPFooton-Servetto81Ja0
215Markus Eibegger (25257)
AUTFooton-ServettoAB9Nee0
216Fabio Felline (2094)
ITAFooton-ServettoNP9Ja0
217Iban Mayoz (28274)
ESPFooton-ServettoNP16Nee0
218Aitor Pérez (32342)
ESPFooton-Servetto82Nee0
219Rafael Valls (236)
ESPFooton-Servetto53Ja0

Er staan dus 197 deelnemers van de 197 in de database.

Daarnaast ook 1 renners die zich inschreven maar nooit startten.

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Team HTC9 5 1,00 -1,34 0,19
Team Saxo Bank9 4 0,99 -0,63 0,97
Quick Step9 2 0,83 0,56 0,48
BBox Bouygues Telecom9 2 0,83 1,19 0,14
Lampre-Farnese Vini9 2 0,83 -1,77 0,28
Cervélo Test Team8 1 0,59 -0,97 0,48
AG2R Prevoyance9 1 0,55 0,53 0,55
Astana9 1 0,55 -0,20 0,51
Team Radioshack9 1 0,55 1,40 0,68
FDJ9 1 0,55 -0,31 0,35
Team Katusha9 1 0,55 -0,68 0,68
Euskaltel9 0 0,18 0,26 0,84
Caisse d'Epargne9 0 0,18 2,73 0,66
Liquigas-Doimo9 0 0,18 0,44 0,70
Cofidis9 0 0,18 -0,15 0,30
Team Milram9 0 0,18 -1,02 0,02
Rabobank9 0 0,18 0,92 0,95
BMC9 0 0,18 -0,87 0,31
Sky9 0 0,18 0,22 0,50
Omega Pharma-Lotto9 0 0,18 0,87 0,78
Garmin-Transitions9 0 0,18 -1,51 0,67
Footon-Servetto9 0 0,18 -1,73 0,07

Prestaties per land

De kolom "Kans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot land evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het land minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het land meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

LandAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Frankrijk34 6 0,88 1,25 0,04
Spanje31 1 0,07 1,78 0,58
Italië17 2 0,56 -1,66 0,08
Duitsland16 0 0,08 -1,19 0,34
België13 0 0,11 1,03 0,76
Australië11 0 0,14 -1,64 0,23
Groot-Britannië8 5 1,00 -1,73 0,40
Nederland8 0 0,20 -1,10 0,76
Verenigde Staten8 0 0,20 -0,57 0,63
Rusland6 0 0,25 0,39 0,95
Denemarken5 0 0,28 -0,39 0,28
Zwitserland5 2 0,94 -0,40 0,28
Slovenië4 0 0,32 -0,44 0,43
Oostenrijk3 0 0,36 -1,19 0,30
Wit-Rusland3 0 0,36 1,14 0,57
Kazachstan3 1 0,83 0,02 0,80
Oekraïne3 0 0,36 0,43 0,61
Portugal3 1 0,83 -0,06 0,51
Noorwegen2 1 0,89 -0,36 0,26
Luxemburg2 2 0,99 0,16 0,99
Canada2 0 0,40 1,15 0,94
Japan1 0 0,45 -0,23 0,50
Litouwen1 0 0,45 -0,49 0,43
Ierland1 0 0,45 1,48 0,93
Zweden1 0 0,45 1,44 0,92
Moldavië1 0 0,45 -0,16 0,52
Zuid-Afrika1 0 0,45 -1,49 0,00
Nieuw-Zeeland1 0 0,45 -1,02 0,30
Polen1 0 0,45 0,67 0,73
Tsjechië1 0 0,45 1,58 0,96
Estland1 0 0,45 -1,49 0,00