Informatie over de Tour de France van 2006

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Hier staat alle info over de Tour de France in het jaar 2006 die ik heb. Ik heb ook informatie over de editie ervoor (2005). Ik heb ook informatie over de editie erna (2007).

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
WinnaarLeeftijd
(jaardag)
LandStrijdlustLeeftijd
(jaardag)
Land
01 Jul 2006P StrasbourgStrasbourgIndividuele tijdrit7T. Hushovd28164NORN/A
02 Jul 20061 StrasbourgStrasbourgVlakke etappe183J. Casper2836FRAW. Bénéteau33348FRA
03 Jul 20062 ObernaiEsch sur AlzetteVlakke etappe228R. McEwen348AUSD. De La Fuente2560ESP
04 Jul 20063 Esch sur AlzetteValkenburgHalf-bergetappe216M. Kessler2750GERJ. Arrieta3519ESP
05 Jul 20064 HuySt QuentinVlakke etappe207R. McEwen3410AUSE. Martínez2852ESP
06 Jul 20065 BeauvaisCaenVlakke etappe225O. Freire30141ESPS. Dumoulin25320FRA
07 Jul 20066 LisieuxVitreVlakke etappe184R. McEwen3412AUSA. Geslin2628FRA
08 Jul 20067 St GregoireRennesIndividuele tijdrit52S. Honchar365UKRN/A
09 Jul 20068 St Mean le GrandLorientVlakke etappe177S. Calzati279FRAS. Calzati279FRA
11 Jul 20069 BordeauxDaxVlakke etappe170O. Freire30146ESPC. Knees25127GER
12 Jul 200610 Cambo les BainsPauBergetappe193J. Mercado285ESPJ. Mercado285ESP
13 Jul 200611 TarbesVal d'AranBergetappe208D. Menchov28169RUSD. De La Fuente2570ESP
14 Jul 200612 LuchonCarcassonneHalf-bergetappe211Y. Popovych26191UKRD. Bennati25293ITA
15 Jul 200613 BeziersMontelimarVlakke etappe231J. Voigt34301GERJ. Voigt34301GER
16 Jul 200614 MontelimarGapHalf-bergetappe181P. Fédrigo27228FRAS. Commesso31110ITA
18 Jul 200615 GapL'Alpe d'HuezBergetappe187F. Schleck2694LUXS. Garzelli331ITA
19 Jul 200616 Le Bourg-d'OisansLa ToussuireBergetappe182M. Rasmussen3248DENM. Rasmussen3248DEN
20 Jul 200617 St Jean de MaurienneMorzineBergetappe199C. Sastre3188ESPF. Landis30279USA
21 Jul 200618 MorzineMâconHalf-bergetappe193M. Tosatto3268ITAL. Leipheimer32270USA
22 Jul 200619 Le CreusotMontceau les MinesIndividuele tijdrit56S. Honchar3619UKRN/A
23 Jul 200620 SceauxParijsVlakke etappe152T. Hushovd28186NORA. Hernandez24180ESP

Klassementen

Datum Nr. Geel Leeftijd
(jaardag)
Land Punten Leeftijd
(jaardag)
Land Berg Leeftijd
(jaardag)
LandJongerenLeeftijd
(jaardag)
LandPloegen
01 Jul 2006PT. Hushovd28164NORT. Hushovd28164NORN/AJ. Posthuma25114NEDDiscovery Channel
02 Jul 20061G. Hincapie332USAJ. Casper2836FRAF. Wegmann2612GERB. Vaugrenard24178FRADiscovery Channel
03 Jul 20062T. Hushovd28166NORR. McEwen348AUSD. De La Fuente2560ESPB. Vaugrenard24179FRADiscovery Channel
04 Jul 20063T. Boonen25261BELT. Boonen25261BELJ. Pineau26183FRAM. Fothen24299GERDiscovery Channel
05 Jul 20064T. Boonen25262BELR. McEwen3410AUSJ. Pineau26184FRAM. Fothen24300GERDiscovery Channel
06 Jul 20065T. Boonen25263BELR. McEwen3411AUSJ. Pineau26185FRAM. Fothen24301GERDiscovery Channel
07 Jul 20066T. Boonen25264BELR. McEwen3412AUSJ. Pineau26186FRAB. Vaugrenard24183FRADiscovery Channel
08 Jul 20067S. Honchar365UKRR. McEwen3413AUSJ. Pineau26187FRAM. Fothen24303GERT-Mobile
09 Jul 20068S. Honchar366UKRR. McEwen3414AUSJ. Pineau26188FRAM. Fothen24304GERT-Mobile
11 Jul 20069S. Honchar368UKRR. McEwen3416AUSJ. Pineau26190FRAM. Fothen24306GERT-Mobile
12 Jul 200610C. Dessel31225FRAR. McEwen3417AUSC. Dessel31225FRAM. Fothen24307GERAG2R
13 Jul 200611C. Dessel31226FRAR. McEwen3418AUSD. De La Fuente2570ESPM. Fothen24308GERT-Mobile
14 Jul 200612C. Dessel31227FRAR. McEwen3419AUSD. De La Fuente2571ESPM. Fothen24309GERT-Mobile
15 Jul 200613Ó. Pereiro28347ESPR. McEwen3420AUSD. De La Fuente2572ESPM. Fothen24310GERTeam CSC
16 Jul 200614Ó. Pereiro28348ESPR. McEwen3421AUSD. De La Fuente2573ESPM. Fothen24311GERTeam CSC
18 Jul 200615Ó. Pereiro28350ESPR. McEwen3423AUSD. De La Fuente2575ESPM. Fothen24313GERTeam CSC
19 Jul 200616Ó. Pereiro28351ESPR. McEwen3424AUSM. Rasmussen3248DENM. Fothen24314GERTeam CSC
20 Jul 200617Ó. Pereiro28352ESPR. McEwen3425AUSM. Rasmussen3249DEND. Cunego24305ITAT-Mobile
21 Jul 200618Ó. Pereiro28353ESPR. McEwen3426AUSM. Rasmussen3250DEND. Cunego24306ITAT-Mobile
22 Jul 200619Ó. Pereiro28354ESPR. McEwen3427AUSM. Rasmussen3251DEND. Cunego24307ITAT-Mobile
23 Jul 200620Ó. Pereiro28355ESPR. McEwen3428AUSM. Rasmussen3252DEND. Cunego24308ITAT-Mobile

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementÓ. Pereiro28355
PuntenklassementR. McEwen3428
BergklassementM. Rasmussen3252
JongerenklassementD. Cunego24308
StrijdlustigsteD. De La Fuente2580
PloegenklassementT-Mobile

Legenda

UiterlijkBetekenis
WinnaarEtappe is over meerdere delen uitgesplitst; leiders halverwege kregen soms wel truien, maar deze tellen niet mee voor totalen.
PloegPloegentijdrit of aparte start, tussen 1927 en 1937 wel een individuele winnaar, vanaf 1954 niet meer.
GeannulleerdEtappe of eindklassement geannulleerd.
WinnaarAanvankelijke winnaar (doorgestreept) later veranderd.
N/AKlassement bestond nog niet of werd deze etappe niet uitgereikt.

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners nog in koers

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners dat ook in andere jaren ingeschreven was

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Verschil

In onderstaande tabel staat hoe het verschil tussen Óscar Pereiro (de winnaar) en Andreas Klöden (tweede) is ontstaan.

Eind0:32
EtappeSoortTijdwinstVerschil
Pproloog −0:09 −0:09
7tijdrit −0:57 −1:06
11gewoon −24:55 −26:01
12gewoon −0:20 −26:21
13tussensprint 0:10 −26:11
13gewoon 29:57 3:46
13bonificatie 0:12 3:58
15gewoon −1:39 2:19
16gewoon 0:02 2:21
16bonificatie 0:08 2:29
19tijdrit −1:59 0:30
20gewoon 0:02 0:32
  • "proloog" laat zien welk tijdsverschil er in de proloog ontstond.
  • "tijdrit" wil zeggen dat het verschil tijdens een tijdrit ontstaan is.
  • "gewoon" wil zeggen dat het verschil is ontstaan door een andere einddtijd in de etappe.
  • "tussensprint" laat de tijd zien die gewonnen is tijdens een tussensprint.
  • "bonificatie" laat de tijd zien die als bonificatie gekregen is door het winnen of als tweede of derde te eindigen in een etappe.
SoortVerschil
proloog−0:09
tijdrit−2:56
gewoon3:07
tussensprint0:10
bonificatie0:20

Deelnemers

Rugnr.Naam LandPloegEindstand
2006
Jong?Aantal
vorige Tours
Beste prestatie
vorige Tours
Gewonnen etappes
vorige Tours
Gewonnen klassementen
vorige Tours
Gedragen truien
vorige Tours
1José Bento Azevedo (32285)
PORDiscovery Channel19Nee450
2Viatcheslav Ekimov (40147)
RUSDiscovery Channel84Nee14181Esf (1x) 
3George Hincapie (331)
DUSADiscovery Channel32Nee10141
4Egoi Martínez (2847)
ESPDiscovery Channel42Nee2410
5Benjamín Noval (27159)
ESPDiscovery ChannelAB12Nee2660
6Pavel Padrnos (35196)
CZEDiscovery Channel65Nee7690
7Yaroslav Popovych (26178)
UKRDiscovery Channel25Nee1120Jongeren (1x)  Witte trui(14x)
8José-Luis Rubiera (33154)
ESPDiscovery Channel92Nee5190
9Paolo Savoldelli (3354)
DITADiscovery ChannelAB12Nee4251
11Bobby Julich (34225)
DUSATeam CSCAB7Nee830
12Giovanni Lombardi (3710)
ITATeam CSCAB11Nee31030
13Stuart O'Grady (32329)
DAUSTeam CSC91Nee9542
(9x)Groene trui(17x)
14Carlos Sastre (3169)
ESPTeam CSC3Nee581
15Fränk Schleck (2676)
DLUXTeam CSC10Nee0
16Christian Vandevelde (3039)
DUSATeam CSC24Nee3560
17Jens Voigt (34287)
GERTeam CSC53Nee8351
(2x)Bolletjestrui(1x)
18David Zabriskie (27170)
DUSATeam CSC74Nee11
(3x)Groene trui(1x)
19Ivan Basso (28217)
DITATeam CSCNPNee521Jongeren (1x)  Witte trui(10x)
21Andreas Klöden (319)
GERT-Mobile2Nee420
22Giuseppe Guerini (36137)
ITAT-Mobile26Nee9202
23Serhiy Honchar (35363)
DUKRT-Mobile52Nee2640
24Matthias Kessler (2746)
DGERT-Mobile54Nee3490 Witte trui(1x)
25Eddy Mazzoleni (32337)
DITAT-Mobile27Nee4130
26Michael Rogers (26193)
AUST-Mobile9Nee3220
27Patrik Sinkewitz (25253)
DGERT-Mobile23Nee1590
28Óscar Sevilla (29274)
DESPT-MobileNPNee470Jongeren (1x)  Witte trui(11x)
29Jan Ullrich (32211)
DGERT-MobileNPNee817Jongeren (3x) Algemeen klassement (1x) 
(18x)
31Christophe Moreau (3580)
DFRAAG2R7Nee1041
(2x)Groene trui(1x)
32José Luis Arrieta (3516)
ESPAG2R28Nee6320 Bolletjestrui(1x)
33Mikel Astarloza (26285)
DESPAG2R36Nee3270
34Sylvain Calzati (270)
FRAAG2R34Nee2710
35Cyril Dessel (31214)
FRAAG2R6Nee11130
36Samuel Dumoulin (25314)
FRAAG2R120Nee31140
37Simon Gerrans (2645)
AUSAG2R79Nee11260
38Stéphane Goubert (36110)
FRAAG2R37Nee6170
39Francisco Mancebo (30113)
ESPAG2RNPNee740Jongeren (1x)  Witte trui(12x)
41Levi Leipheimer (32250)
DUSAGerolsteiner12Nee460
42Markus Fothen (24295)
GERGerolsteiner14Ja0
43David Kopp (27177)
DGERGerolsteinerAB16Nee0
44Sebastian Lang (26289)
GERGerolsteiner66Nee2650
45Ronny Scholz (2868)
GERGerolsteiner96Nee2530
46Georg Totschnig (3537)
AUTGerolsteiner47Nee771
47Fabian Wegmann (2610)
GERGerolsteiner68Nee2790 Bolletjestrui(1x)
48Peter Wrolich (3232)
AUTGerolsteiner135Nee21130
49Beat Zberg (3552)
SUIGerolsteinerAB15Nee8110
51Denis Menchov (28157)
DRUSRabobank5Nee5110Jongeren (1x)  Witte trui(14x)
52Michael Boogerd (3433)
DNEDRabobank13Nee1052
53Bram de Groot (31195)
NEDRabobankAB15Nee4990
54Erik Dekker (35314)
NEDRabobankAB3Nee11514Strijdlust (1x)  Bolletjestrui(5x)
55Juan Antonio Flecha (28287)
ESPRabobank82Nee3731
56Oscar Freire (30136)
ESPRabobankNP18Nee2961
57Joost Posthuma (25114)
NEDRabobank85Ja1830
58Michael Rasmussen (3230)
DDENRabobank18Nee271Berg (1x)  Bolletjestrui(14x)
59Pieter Weening (2586)
NEDRabobank93Ja1721
61Cadel Evans (29136)
AUSDavitamon-Lotto4Nee180
62Mario Aerts (31182)
BELDavitamon-Lotto106Nee6210
63Christophe Brandt (2955)
BELDavitamon-Lotto40Nee4350
64Chris Horner (34251)
USADavitamon-Lotto64Nee1330
65Robbie McEwen (346)
AUSDavitamon-Lotto116Nee8898Punten (2x) 
(1x)Groene trui(32x)
66Fred Rodriguez (32301)
USADavitamon-LottoAB3Nee5860
67Gert Steegmans (25273)
BELDavitamon-Lotto137Nee0
68Wim Vansevenant (34190)
DBELDavitamon-Lotto139Nee21400
69Johan Vansummeren (25177)
BELDavitamon-Lotto112Ja11360
71Floyd Landis (30260)
DUSAPhonakDSQANee490
72Bert Grabsch (3112)
GERPhonak107Nee2810
73Robert Hunter (2969)
SAFPhonakHD19Nee4970 Witte trui(1x)
74Nicolas Jalabert (3378)
FRAPhonak103Nee7490
75Miguel Ángel Martín (33259)
ESPPhonakAB17Nee0
76Axel Merckx (33326)
DBELPhonak31Nee7100
77Koos Moerenhout (32238)
NEDPhonak62Nee4440
78Alexandre Moos (33190)
SUIPhonak97Nee1420
79Victor Hugo Peña (31356)
COLPhonak122Nee3730
(3x)
81Damiano Cunego (24285)
ITALampre11Ja0
82Alessandro Ballan (26237)
DITALampre67Nee0
83Daniele Bennati (25279)
ITALampreAB16Nee0
84Marzio Bruseghin (3216)
ITALampre20Nee3470
85Salvatore Commesso (3195)
DITALampre57Nee5382 Witte trui(4x)
86Daniele Righi (3094)
ITALampre109Nee11100
87Paolo Tiralongo (28358)
ITALampre70Nee0
88Tadej Valjavec (29108)
DSLOLampre17Nee0
89Francisco Javier Vila (30263)
ESPLampre22Nee0
91Alejandro Valverde (2666)
DESPCaisse d'EpargneAB3Nee11 Witte trui(3x)
92David Arroyo (26175)
ESPCaisse d'Epargne21Nee1530
93Florent Brard (30144)
DFRACaisse d'EpargneNP20Nee11000 Witte trui(4x)
94Isaac Gálvez (30283)
ESPCaisse d'EpargneAB12Nee10
95José Vicente García (33330)
ESPCaisse d'Epargne115Nee9531
96Vladimir Karpets (25283)
RUSCaisse d'Epargne30Nee3130Jongeren (1x)  Witte trui(8x)
97Óscar Pereiro (28332)
ESPCaisse d'Epargne1Nee2101Strijdlust (1x) 
98Nicolas Portal (2769)
FRACaisse d'Epargne100Nee3720
99Xabier Zandio (29105)
ESPCaisse d'Epargne33Nee3220
101Tom Boonen (25258)
BELQuick StepAB15Nee21204 Groene trui(10x)
102Wilfried Cretskens (29355)
BELQuick StepAB11Nee10
103Steven de Jongh (32218)
DNEDQuick StepAB16Nee20
104Juan Manuel Gárate (3067)
ESPQuick Step72Nee1660
105Filippo Pozzato (24294)
DITAQuick Step133Ja11161
106José Humberto Rujano (24133)
VENQuick StepNP17Ja0
107Bram Tankink (27210)
NEDQuick Step94Nee11110
108Matteo Tosatto (3248)
ITAQuick Step125Nee3600
109Cédric Vasseur (35317)
FRAQuick Step95Nee8241
(5x)
111Pietro Caucchioli (30307)
DITACrédit Agricole15Nee3110
112Alexandre Botcharov (31125)
RUSCrédit Agricole49Nee4170
113Anthony Charteau (2727)
FRACrédit Agricole114Nee11030
114Julian Dean (31154)
NZLCrédit Agricole128Nee11270
115Jimmy Engoulvent (26206)
FRACrédit AgricoleAB10Nee11380
116Patrice Halgand (32121)
FRACrédit Agricole48Nee5391 Bolletjestrui(7x)
117Sébastien Hinault (32140)
FRACrédit Agricole113Nee71150
118Thor Hushovd (28164)
NORCrédit Agricole121Nee51042Punten (1x) 
(1x)Groene trui(12x)
119Christophe Le Mevel (25292)
FRACrédit Agricole76Nee0
121Iban Mayo (28316)
DESPEuskaltelAB11Nee461
122Iker Camaño (27109)
ESPEuskaltel35Nee2260
123Unai Etxebarria (33282)
VENEuskaltel127Nee5880
124Aitor Hernandez (24158)
ESPEuskaltel136Ja0
125Iñaki Isasi (2971)
ESPEuskaltel71Nee11220
126Iñigo Landaluze (2952)
DESPEuskaltel50Nee3520
127David López (2548)
ESPEuskaltelAB18Ja0
128Gorka Verdugo (27239)
ESPEuskaltel75Nee0
129Haimar Zubeldia (2990)
ESPEuskaltel8Nee550
131David Moncoutié (3162)
FRACofidis58Nee6132
132Stéphane Augé (31207)
FRACofidis123Nee31150
133Jimmy Casper (2834)
FRACofidis138Nee51440
134Sylvain Chavanel (271)
FRACofidis45Nee5300
135Arnaud Coyot (25267)
FRACofidis130Nee0
136Christian Moreni (33221)
DITACofidis44Nee1660
137Iván Ramiro Parra (30259)
COLCofidis43Nee1460
138Rik Verbrugghe (31343)
BELCofidisAB14Nee7431
139Bradley Wiggins (2663)
GBRCofidis124Nee0
141Gilberto Simoni (34310)
ITASaunier Duval60Nee4171
142David Cañada (31112)
ESPSaunier DuvalAB14Nee3330 Witte trui(2x)
143David De La Fuente (2557)
ESPSaunier Duval56Ja0
144José Ángel Gómez (2631)
ESPSaunier DuvalAB17Nee10
145Rubén Lobato (27303)
DESPSaunier Duval46Nee0
146David Millar (29177)
DGBRSaunier Duval59Nee4553
(3x)Groene trui(1x)Witte trui(6x)
147Riccardo Riccò (22303)
DITASaunier Duval98Ja0
148Christophe Rinero (32184)
FRASaunier Duval41Nee540Berg (1x)  Bolletjestrui(5x)
149Francisco José Ventoso (2456)
DESPSaunier Duval78Ja0
151Sandy Casar (27149)
FRAFrançaise des Jeux69Nee4160
152Carlos De La Cruz (31193)
FRAFrançaise des Jeux77Nee4760
153Bernhard Eisel (25133)
AUTFrançaise des Jeux108Ja21310
154Philippe Gilbert (23361)
BELFrançaise des Jeux110Ja1700
155Sébastien Joly (276)
FRAFrançaise des JeuxAB16Nee21060
156Gustav Larsson (25283)
SWEFrançaise des Jeux105Nee0
157Thomas Lövkvist (2287)
SWEFrançaise des Jeux63Ja1610
158Christophe Mengin (37300)
FRAFrançaise des Jeux131Nee10481 Bolletjestrui(14x)
159Benoît Vaugrenard (24177)
FRAFrançaise des Jeux87Ja0
161Danilo Di Luca (30180)
DITALiquigasNP2Nee10
162Michael Albasini (25192)
SUILiquigas118Nee11450
163Magnus Bäckstedt (31152)
SWELiquigasAB14Nee5701
164Patrick Calcagni (28361)
SUILiquigas129Nee0
165Kjell Carlström (29255)
FINLiquigas132Nee11410
166Stefano Garzelli (32350)
DITALiquigas55Nee4140
167Matej Mugerli (2513)
SLOLiquigas119Ja0
168Luca Paolini (29164)
DITALiquigas101Nee1690
169Manuel Quinziato (26244)
ITALiquigas80Nee11310
171Thomas Voeckler (279)
FRABouygues Télécom89Nee3180
(10x)Bolletjestrui(1x)Witte trui(14x)
172Walter Bénéteau (33347)
FRABouygues Télécom111Nee6420
173Laurent Brochard (3896)
DFRABouygues TélécomNP10Nee11181 Bolletjestrui(8x)
174Pierrick Fédrigo (27213)
FRABouygues Télécom29Nee3460
175Anthony Geslin (2621)
FRABouygues Télécom88Nee2970
176Laurent Lefèvre (29363)
FRABouygues Télécom38Nee6340
177Jérôme Pineau (26180)
FRABouygues Télécom83Nee4270
178Didier Rous (35286)
DFRABouygues Télécom73Nee12111
179Matthieu Sprick (24284)
FRABouygues Télécom51Ja11200
181Erik Zabel (35359)
DGERTeam Milram86Nee115912Punten (6x) 
(2x)Groene trui(88x)
182Mirko Celestino (32104)
ITATeam MilramAB14Nee10
183Ralf Grabsch (3384)
GERTeam Milram102Nee0
184Andriy Grivko (22328)
UKRTeam MilramAB15Ja1780
185Maxim Iglinsky (2573)
KAZTeam MilramAB16Ja1370
186Christian Knees (25117)
GERTeam Milram104Ja0
187Fabio Sacchi (3239)
DITATeam MilramNP6Nee4470
188Björn Schröder (25246)
GERTeam Milram81Nee0
189Marco Velo (32104)
DITATeam Milram99Nee4390
191Juan Miguel Mercado (27358)
ESPAgritubelAB17Nee2361
192Manuel Calvente (29320)
ESPAgritubel90Nee0
193Cédric Coutouly (26156)
FRAAgritubel134Nee0
194Moisés Dueñas (2551)
DESPAgritubel61Ja0
195Eduardo Gonzalo (22310)
ESPAgritubel117Ja0
196Christophe Laurent (28340)
FRAAgritubel126Nee11340
197José Alberto Martinez (30294)
ESPAgritubelAB12Nee0
198Samuel Plouhinec (30117)
FRAAgritubelAB12Nee0
199Benoît Salmon (3253)
FRAAgritubel39Nee6160Jongeren (1x)  Bolletjestrui(1x)

Er staan dus 176 deelnemers van de 176 in de database.

Daarnaast ook 4 renners die zich inschreven maar nooit startten.

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Rabobank9 4 0,99 0,18 0,69
T-Mobile7 3 0,97 3,23 0,96
Team CSC8 3 0,95 0,97 0,84
Davitamon-Lotto9 3 0,94 -0,53 0,85
Crédit Agricole9 2 0,79 -0,17 0,52
AG2R8 1 0,55 2,56 0,82
Agritubel9 1 0,50 -1,64 0,13
Quick Step9 1 0,50 -2,38 0,02
Discovery Channel9 1 0,50 0,82 0,40
Cofidis9 1 0,50 -0,45 0,13
Bouygues Télécom9 1 0,50 0,51 0,27
Lampre9 0 0,16 1,78 0,64
Liquigas9 0 0,16 -1,70 0,06
Team Milram9 0 0,16 -2,07 0,01
Phonak9 0 0,16 -1,34 0,20
Saunier Duval9 0 0,16 0,29 0,13
Française des Jeux9 0 0,16 -0,75 0,04
Euskaltel9 0 0,16 -0,14 0,65
Gerolsteiner9 0 0,16 0,29 0,56
Caisse d'Epargne9 0 0,16 0,15 0,81

Prestaties per land

De kolom "Kans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot land evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het land minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het land meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

LandAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Frankrijk38 3 0,19 -0,14 0,25
Spanje35 4 0,44 -0,04 0,39
Italië24 1 0,11 -0,09 0,18
Duitsland14 2 0,61 1,23 0,90
België10 0 0,14 -1,69 0,17
Nederland8 0 0,18 -0,80 0,50
Verenigde Staten8 0 0,18 0,20 0,53
Australië5 3 0,99 1,28 0,93
Zwitserland4 0 0,30 -1,47 0,09
Rusland4 1 0,76 1,85 0,92
Oekraïne3 3 1,00 0,35 0,69
Zweden3 0 0,34 -0,69 0,35
Oostenrijk3 0 0,34 -0,28 0,47
Venezuelea2 0 0,39 -1,51 0,16
Groot-Britannië2 0 0,39 -0,08 0,53
Colombia2 0 0,39 0,17 0,64
Slovenië2 0 0,39 0,57 0,85
Finland1 0 0,44 -0,86 0,38
Noorwegen1 2 1,00 -0,64 0,43
Portugal1 0 0,44 1,37 0,91
Nieuw-Zeeland1 0 0,44 -0,78 0,40
Zuid-Afrika1 0 0,44 -1,37 0,00
Denemarken1 1 0,94 1,39 0,92
Luxemburg1 1 0,94 1,55 0,95
Tsjechië1 0 0,44 0,46 0,69
Kazachstan1 0 0,44 -1,37 0,00

Solo's

Van de 21 etappes hebben er 3 details over wat er tijdens de etappe gebeurde.

Opgetelde solo's tijdens deze Tour
RennerSolo
F. Landis0–199 km
F. Schleck0–187 km
S. Calzati0–177 km
M. Rasmussen65,5–67 km
Y. Popovych3–4 km