Informatie over de Tour de France van 2004

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Hier staat alle info over de Tour de France in het jaar 2004 die ik heb. Ik heb ook informatie over de editie ervoor (2003). Ik heb ook informatie over de editie erna (2005).

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
WinnaarLeeftijd
(jaardag)
LandStrijdlustLeeftijd
(jaardag)
Land
03 Jul 2004P LuikLuikIndividuele tijdrit6F. Cancellara23107SUIN/A
04 Jul 20041 LuikCharleroiVlakke etappe195J. Kirsipuu34352ESTR. Virenque34227FRA
05 Jul 20042 CharleroiNamenVlakke etappe195R. McEwen3211AUSJ. Piil31118DEN
06 Jul 20043 WaterlooWasquehalVlakke etappe195J. Nazon27169FRAJ. Voigt32293GER
07 Jul 20044 CambraiArrasIndividuele tijdrit65US Postal ServiceN/A
08 Jul 20045 AmiensChartresVlakke etappe195S. O'Grady30336AUSS. Casar25156FRA
09 Jul 20046 BonnevalAngersVlakke etappe190T. Boonen23267BELJ. Engoulvent24215FRA
10 Jul 20047 ChateaubriantSt BrieucVlakke etappe208F. Pozzato22304ITAT. Marichal3127BEL
11 Jul 20048 LamballeQuimperVlakke etappe172T. Hushovd26174NORJ. Piil31124DEN
13 Jul 20049 St Leonard de NoblatGueretVlakke etappe160R. McEwen3219AUSI. Landaluze2766ESP
14 Jul 200410 LimogesSt FlourBergetappe237R. Virenque34237FRAR. Virenque34237FRA
15 Jul 200411 St FlourFigeacHalf-bergetappe164D. Moncoutié2976FRAD. Moncoutié2976FRA
16 Jul 200412 CastelsarrasinLa MongieBergetappe199I. Basso26232ITAR. Virenque34239FRA
17 Jul 200413 LannemezanPlateau de BeilleBergetappe217L. Armstrong32303USAN. Jalabert3195FRA
18 Jul 200414 CarcassonneNîmesVlakke etappe200A. González29141ESPF. Finot27138FRA
20 Jul 200415 ValreasVillard de LansBergetappe179L. Armstrong32306USAM. Rasmussen3049DEN
21 Jul 200416 Le Bourg-d'OisansL'Alpe d'HuezIndividuele tijdrit15L. Armstrong32307USAN/A
22 Jul 200417 Le Bourg-d'OisansLe Grand-BornandBergetappe212L. Armstrong32308USAG. Simoni32332ITA
23 Jul 200418 AnnemasseLons le SaunierHalf-bergetappe166J. Mercado2616ESPJ. García31353ESP
24 Jul 200419 BesanconBesanconIndividuele tijdrit60L. Armstrong32310USAN/A
25 Jul 200420 MontereauParijsVlakke etappe165T. Boonen23283BELR. Virenque34248FRA

Klassementen

Datum Nr. Geel Leeftijd
(jaardag)
Land Punten Leeftijd
(jaardag)
Land Berg Leeftijd
(jaardag)
LandJongerenLeeftijd
(jaardag)
LandPloegen
03 Jul 2004PF. Cancellara23107SUIF. Cancellara23107SUIN/AF. Cancellara23107SUIUS Postal Service
04 Jul 20041F. Cancellara23108SUIT. Hushovd26167NORP. Bettini3094ITAF. Cancellara23108SUIUS Postal Service
05 Jul 20042T. Hushovd26168NORT. Hushovd26168NORP. Bettini3095ITAF. Cancellara23109SUIUS Postal Service
06 Jul 20043R. McEwen3212AUSR. McEwen3212AUSP. Bettini3096ITAF. Cancellara23110SUIUS Postal Service
07 Jul 20044L. Armstrong32293USAR. McEwen3213AUSP. Bettini3097ITAM. Kessler2553GERUS Postal Service
08 Jul 20045T. Voeckler2517FRAR. McEwen3214AUSP. Bettini3098ITAT. Voeckler2517FRATeam CSC
09 Jul 20046T. Voeckler2518FRAS. O'Grady30337AUSP. Bettini3099ITAT. Voeckler2518FRATeam CSC
10 Jul 20047T. Voeckler2519FRAS. O'Grady30338AUSP. Bettini30100ITAT. Voeckler2519FRATeam CSC
11 Jul 20048T. Voeckler2520FRAR. McEwen3217AUSP. Bettini30101ITAT. Voeckler2520FRATeam CSC
13 Jul 20049T. Voeckler2522FRAR. McEwen3219AUSP. Bettini30103ITAT. Voeckler2522FRATeam CSC
14 Jul 200410T. Voeckler2523FRAR. McEwen3220AUSR. Virenque34237FRAT. Voeckler2523FRATeam CSC
15 Jul 200411T. Voeckler2524FRAR. McEwen3221AUSR. Virenque34238FRAT. Voeckler2524FRATeam CSC
16 Jul 200412T. Voeckler2525FRAR. McEwen3222AUSR. Virenque34239FRAT. Voeckler2525FRATeam CSC
17 Jul 200413T. Voeckler2526FRAR. McEwen3223AUSR. Virenque34240FRAT. Voeckler2526FRATeam CSC
18 Jul 200414T. Voeckler2527FRAR. McEwen3224AUSR. Virenque34241FRAT. Voeckler2527FRAT-Mobile
20 Jul 200415L. Armstrong32306USAR. McEwen3226AUSR. Virenque34243FRAT. Voeckler2529FRATeam CSC
21 Jul 200416L. Armstrong32307USAR. McEwen3227AUSR. Virenque34244FRAT. Voeckler2530FRAT-Mobile
22 Jul 200417L. Armstrong32308USAR. McEwen3228AUSR. Virenque34245FRAT. Voeckler2531FRAT-Mobile
23 Jul 200418L. Armstrong32309USAR. McEwen3229AUSR. Virenque34246FRAT. Voeckler2532FRAT-Mobile
24 Jul 200419L. Armstrong32310USAR. McEwen3230AUSR. Virenque34247FRAV. Karpets23308RUST-Mobile
25 Jul 200420L. Armstrong32311USAR. McEwen3231AUSR. Virenque34248FRAV. Karpets23309RUST-Mobile

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementL. Armstrong32311
PuntenklassementR. McEwen3231
BergklassementR. Virenque34248
JongerenklassementV. Karpets23309
StrijdlustigsteR. Virenque34248
PloegenklassementT-Mobile

Legenda

UiterlijkBetekenis
WinnaarEtappe is over meerdere delen uitgesplitst; leiders halverwege kregen soms wel truien, maar deze tellen niet mee voor totalen.
PloegPloegentijdrit of aparte start, tussen 1927 en 1937 wel een individuele winnaar, vanaf 1954 niet meer.
GeannulleerdEtappe of eindklassement geannulleerd.
WinnaarAanvankelijke winnaar (doorgestreept) later veranderd.
N/AKlassement bestond nog niet of werd deze etappe niet uitgereikt.

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners nog in koers

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners dat ook in andere jaren ingeschreven was

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Verschil

In onderstaande tabel staat hoe het verschil tussen Lance Armstrong (de winnaar) en Andreas Klöden (tweede) is ontstaan.

Eind6:19
EtappeSoortTijdwinstVerschil
Pproloog 0:17 0:17
4TTT 0:40 0:57
10bonificatie −0:12 0:45
12gewoon 0:20 1:05
12bonificatie 0:04 1:09
13gewoon 1:27 2:36
13bonificatie 0:20 2:56
15gewoon 0:06 3:02
15bonificatie 0:20 3:22
16tijdrit 1:41 5:03
17bonificatie 0:08 5:11
19tijdrit 1:27 6:38
19gewoon −0:19 6:19
  • "proloog" laat zien welk tijdsverschil er in de proloog ontstond.
  • "TTT" laat het tijdsverschil zien dat tijdens een ploegentijdrit ontstaan is.
  • "bonificatie" laat de tijd zien die als bonificatie gekregen is door het winnen of als tweede of derde te eindigen in een etappe.
  • "gewoon" wil zeggen dat het verschil is ontstaan door een andere einddtijd in de etappe.
  • "tijdrit" wil zeggen dat het verschil tijdens een tijdrit ontstaan is.
SoortVerschil
proloog0:17
TTT0:40
bonificatie0:40
gewoon1:34
tijdrit3:08

Deelnemers

Rugnr.Naam LandPloegEindstand
2004
Jong?Aantal
vorige Tours
Beste prestatie
vorige Tours
Gewonnen etappes
vorige Tours
Gewonnen klassementen
vorige Tours
Gedragen truien
vorige Tours
1Lance Armstrong (32287)
DUSAUS Postal ServiceDSQANee93616Algemeen klassement (5x) 
(59x)Groene trui(2x)
2José Bento Azevedo (30285)
PORUS Postal Service5Nee260
3Manuel Beltrán (3334)
DESPUS Postal Service46Nee5110
4Viatcheslav Ekimov (38147)
RUSUS Postal Service80Nee13181Esf (1x) 
5George Hincapie (312)
DUSAUS Postal Service33Nee8470
6Floyd Landis (28261)
DUSAUS Postal Service23Nee2610
7Benjamín Noval (25159)
ESPUS Postal Service66Ja0
8Pavel Padrnos (33196)
CZEUS Postal Service79Nee5690
9José-Luis Rubiera (31155)
ESPUS Postal Service19Nee3190
11Jan Ullrich (30211)
DGERT-Mobile4Nee617Jongeren (3x) Algemeen klassement (1x) 
(18x)
12Rolf Aldag (35310)
DGERT-Mobile69Nee9380
13Santiago Botero (31247)
DCOLT-Mobile75Nee443Berg (1x)  Bolletjestrui(8x)
14Giuseppe Guerini (34137)
ITAT-Mobile25Nee7221
15Serguei Ivanov (29118)
RUST-Mobile57Nee3811
16Matthias Kessler (2546)
DGERT-MobileNP11Ja1490
17Andreas Klöden (299)
GERT-Mobile2Nee2260
18Daniele Nardello (31333)
ITAT-Mobile48Nee671
19Erik Zabel (33359)
DGERT-Mobile59Nee106112Punten (6x) 
(2x)Groene trui(88x)
21Tyler Hamilton (33122)
DUSAPhonakAB13Nee741
22Martin Elmiger (25281)
SUIPhonak108Nee0
23Santos González (30196)
ESPPhonak31Nee3610
24Bert Grabsch (2912)
GERPhonak81Nee0
25José Enrique Gutierrez (3013)
ESPPhonak28Nee3250
26Nicolas Jalabert (3179)
FRAPhonak82Nee5490
27Óscar Pereiro (26332)
ESPPhonak10Nee0
28Santiago Pérez (26330)
DESPPhonak49Nee10
29Óscar Sevilla (27275)
DESPPhonak24Nee270Jongeren (1x)  Witte trui(11x)
31Iban Mayo (26316)
DESPEuskaltelNP15Nee261
32Iker Camaño (25109)
ESPEuskaltel26Ja0
33David Etxebarria (30343)
ESPEuskaltel77Nee6122
34Unai Etxebarria (31283)
VENEuskaltel91Nee3880
35Iker Flores (27338)
ESPEuskaltel60Nee10
36Iñigo Landaluze (2753)
DESPEuskaltel52Nee11010
37Egoi Martínez (2647)
ESPEuskaltel41Nee0
38Haimar Zubeldia (2791)
ESPEuskaltelAB13Nee350
39Gorka González (26276)
ESPEuskaltelNPNee10
41Alessandro Petacchi (30179)
DITAFassa BortoloNP6Nee2974 Groene trui(1x)
42Marzio Bruseghin (3016)
ITAFassa Bortolo68Nee2470
43Fabian Cancellara (23105)
SUIFassa Bortolo109Ja0
44Juan Antonio Flecha (26287)
ESPFassa Bortolo93Nee11041
45Aitor González (29124)
DESPFassa Bortolo45Nee20
46Kim Kirchen (25363)
LUXFassa Bortolo63Nee0
47Filippo Pozzato (22294)
DITAFassa Bortolo116Ja0
48Matteo Tosatto (3048)
ITAFassa Bortolo110Nee2600
49Marco Velo (30104)
DITAFassa BortoloAB3Nee3390
51Christophe Moreau (3380)
DFRACrédit Agricole12Nee841
(2x)Groene trui(1x)
52Alexandre Botcharov (29125)
RUSCrédit Agricole36Nee3170
53Julian Dean (29154)
NZLCrédit Agricole127Nee0
54Pierrick Fédrigo (25213)
FRACrédit Agricole76Nee10
55Patrice Halgand (30121)
FRACrédit Agricole39Nee3401 Bolletjestrui(7x)
56Sébastien Hinault (30140)
FRACrédit AgricoleAB10Nee51230
57Thor Hushovd (26164)
NORCrédit Agricole104Nee31121
58Sébastien Joly (256)
FRACrédit Agricole146Ja0
59Benoît Salmon (3053)
FRACrédit Agricole83Nee5160Jongeren (1x)  Bolletjestrui(1x)
61Ivan Basso (26217)
DITATeam CSC3Nee370Jongeren (1x)  Witte trui(10x)
62Kurt Asle Arvesen (29142)
NORTeam CSC123Nee0
63Michele Bartoli (3435)
ITATeam CSCAB17Nee4190
64Bobby Julich (32226)
DUSATeam CSC40Nee630
65Andrea Peron (32322)
ITATeam CSC64Nee7100
66Jakob Piil (31114)
DENTeam CSCNP15Nee31131
67Carlos Sastre (2969)
ESPTeam CSC8Nee391
68Nicki Sørensen (2948)
DDENTeam CSC88Nee3200
69Jens Voigt (32288)
GERTeam CSC35Nee6461
(1x)Bolletjestrui(1x)
71Denis Menchov (26157)
DRUSIlles Balears-Banesto-SantanderAB13Nee3110Jongeren (1x)  Witte trui(14x)
72Daniel Becke (26111)
GERIlles Balears-Banesto-SantanderAB17Nee11450
73José Vicente García (31331)
ESPIlles Balears-Banesto-Santander86Nee7531
74José Ivan Gutierrez (25216)
ESPIlles Balears-Banesto-Santander51Nee2640
75Vladimir Karpets (23284)
RUSIlles Balears-Banesto-Santander13Ja11000 Witte trui(4x)
76Francisco Mancebo (28114)
ESPIlles Balears-Banesto-Santander6Nee570Jongeren (1x)  Witte trui(12x)
77Aitor Osa (30295)
ESPIlles Balears-Banesto-Santander50Nee0
78Mikel Pradera (29117)
ESPIlles Balears-Banesto-SantanderAB12Nee3580
79Xabier Zandio (27106)
ESPIlles Balears-Banesto-Santander97Nee1510
81Georg Totschnig (3337)
AUTGerolsteiner7Nee5120
82René Haselbacher (26289)
AUTGerolsteinerNP7Nee10
83Danilo Hondo (30178)
DGERGerolsteiner106Nee11040
84Sebastian Lang (24290)
GERGerolsteiner78Ja0
85Sven Montgomery (2852)
SUIGerolsteinerAB7Nee30
86Uwe Peschel (35239)
GERGerolsteiner125Nee10
87Ronny Scholz (2668)
GERGerolsteiner53Nee0
88Fabian Wegmann (2411)
GERGerolsteinerAB13Ja0
89Peter Wrolich (3032)
AUTGerolsteiner113Nee0
91Stuart O'Grady (30329)
DAUSCofidis61Nee7541
(9x)Groene trui(15x)
92Frédérick Bessy (32174)
FRACofidisNP3Nee3420
93Jimmy Casper (2634)
FRACofidis147Nee41440
94Christophe Edaleine (24243)
FRACofidis141Ja21000
95Jimmy Engoulvent (24207)
FRACofidis138Ja0
96Dimitiri Fofonov (27320)
DKAZCofidis87Nee0
97David Moncoutié (2962)
FRACofidis34Nee4130
98Janek Tombak (27344)
ESTCofidisAB17Nee0
99Peter Farazijn (35155)
BELCofidis107Nee7190
101Richard Virenque (34224)
DFRAQuick Step15Nee1126Berg (6x) Strijdlust (2x) 
(2x)Bolletjestrui(85x)Groene trui(3x)
102Paolo Bettini (3091)
ITAQuick Step58Nee3481 Bolletjestrui(3x)
103Tom Boonen (23259)
BELQuick Step120Ja0
104Davide Bramati (363)
ITAQuick StepHD16Nee5960
105Laurent Dufaux (3542)
DSUIQuick Step67Nee1041
106Servais Knaven (33117)
NEDQuick Step142Nee7901
107Juan Miguel Mercado (25358)
ESPQuick Step37Nee1360
108Michael Rogers (24194)
AUSQuick Step22Ja1420
109Stefano Zanini (35159)
DITAQuick Step126Nee5731 Bolletjestrui(4x)
111Roberto Heras (30150)
DESPLiberty SegurosNP17Nee450
112Dariusz Baranowski (329)
POLLiberty Seguros94Nee4120
113Allan Davis (23339)
AUSLiberty Seguros98Ja0
114Igor González de Galdeano (30242)
DESPLiberty Seguros44Nee250
(7x)
115Jan Hruška (29147)
CZELiberty Seguros117Nee0
116Isidro Nozal (26256)
DESPLiberty Seguros73Nee2380 Witte trui(5x)
117Marcos Antonio Serrano (31296)
DESPLiberty Seguros54Nee690
118Christian Vandevelde (2840)
DUSALiberty Seguros56Nee2850
119Ángel Vicioso (2779)
ESPLiberty SegurosAB10Nee10
121Sylvain Chavanel (251)
FRABrioches la Boulangère30Ja3360
122Walter Bénéteau (31348)
FRABrioches la Boulangère102Nee4420
123Anthony Charteau (2527)
FRABrioches la Boulangère103Ja0
124Maryan Hary (2435)
FRABrioches la BoulangèreHD5Ja11300
125Laurent Lefèvre (27364)
FRABrioches la BoulangèreNP17Nee4340
126Jérôme Pineau (24181)
FRABrioches la Boulangère27Ja2710
127Franck Rénier (3081)
BELBrioches la Boulangère114Nee3850
128Didier Rous (33286)
DFRABrioches la BoulangèreAB17Nee10111
129Thomas Voeckler (259)
FRABrioches la Boulangère18Ja11190
131Magnus Bäckstedt (29152)
SWEAlessio-BianchiAB11Nee3701
132Fabio Baldato (3618)
ITAAlessio-Bianchi135Nee7632 Groene trui(1x)
133Alessandro Bertolini (32340)
ITAAlessio-BianchiNP17Nee41460
134Pietro Caucchioli (28308)
DITAAlessio-Bianchi11Nee10
135Martin Hvastija (34213)
DSLOAlessio-BianchiNP9Nee11280
136Marcus Ljungqvist (29248)
SWEAlessio-Bianchi132Nee11310
137Claus Michael Møller (35271)
DDENAlessio-Bianchi70Nee0
138Andrea Noè (35167)
ITAAlessio-Bianchi99Nee1740
139Scott Sunderland (37215)
AUSAlessio-Bianchi96Nee11010
141Laurent Brochard (3697)
DFRAAG2R29Nee9181 Bolletjestrui(8x)
142Mikel Astarloza (24286)
DESPAG2R62Ja1290
143Samuel Dumoulin (23315)
FRAAG2RNP9Ja11410
144Stéphane Goubert (34110)
FRAAG2R20Nee4170
145Jaan Kirsipuu (34349)
ESTAG2RAB9Nee103
(6x)Groene trui(9x)
146Yuriy Krivtsov (25144)
UKRAG2R95Ja1850
147Jean-Patrick Nazon (27164)
FRAAG2R137Nee21351
(1x)
148Nicolas Portal (2569)
FRAAG2R72Ja1820
149Mark Scanlon (23264)
IREAG2R89Ja0
151Levi Leipheimer (30250)
DUSARabobank9Nee280
152Michael Boogerd (3234)
DNEDRabobank74Nee852
153Bram de Groot (29195)
NEDRabobank111Nee3990
154Erik Dekker (33314)
NEDRabobank133Nee9514Strijdlust (1x)  Bolletjestrui(2x)
155Karsten Kroon (28163)
DNEDRabobank115Nee11461
156Marc Lotz (30255)
DNEDRabobank90Nee4560
157Grischa Niermann (28241)
DGERRabobank65Nee4240
158Michael Rasmussen (3030)
DDENRabobank14Nee0
159Marc Wauters (35128)
BELRabobank112Nee11431
(1x)
161Bradley McGee (28128)
AUSFDJeux.comAB5Nee3832
(3x)Groene trui(1x)
162Sandy Casar (25149)
FRAFDJeux.com16Ja2830
163Baden Cooke (25262)
AUSFDJeux.com139Nee21271Punten (1x)  Groene trui(12x)Witte trui(2x)
164Carlos De La Cruz (29193)
FRAFDJeux.com85Nee2930
165Bernhard Eisel (23134)
AUTFDJeux.com131Ja0
166Frédérick Guesdon (32261)
FRAFDJeux.com129Nee7670
167Christophe Mengin (35301)
FRAFDJeux.com84Nee8481 Bolletjestrui(14x)
168Jean-Cyril Robin (34308)
FRAFDJeux.com47Nee1060
169Matthew Wilson (26273)
AUSFDJeux.com144Nee10
171Gilberto Simoni (32311)
ITASaeco17Nee3841
172Stefano Casagranda (31100)
ITASaecoNP9Nee20
173Mirko Celestino (30104)
ITASaecoAB10Nee0
174Salvatore Commesso (2995)
DITASaeco124Nee3382 Witte trui(4x)
175David Loosli (2454)
SUISaeco105Ja0
176Gerrit Glomser (2991)
AUTSaecoAB13Nee1640
177Jörg Ludewig (28296)
GERSaeco55Nee1380
178Evgueni Petrov (2637)
RUSSaeco38Nee1530
179Marius Sabaliauskas (25228)
LITSaeco42Nee0
181Robbie McEwen (327)
AUSLotto122Nee6893Punten (1x)  Groene trui(16x)
182Christophe Brandt (2756)
BELLottoNP7Nee2350
183Nick Gates (32122)
AUSLottoHD1Nee10
184Thierry Marichal (3118)
BELLotto101Nee31010
185Axel Merckx (31327)
DBELLotto21Nee5100
186Koos Moerenhout (30238)
NEDLotto100Nee3440
187Wim Vansevenant (32191)
DBELLotto140Nee0
188Rik Verbrugghe (29343)
BELLotto43Nee6691
189Aart Vierhouten (34104)
NEDLottoHD16Nee2880
191Mario Cipollini (37101)
DITADomina VacanzeNP6Nee712
(6x)Groene trui(9x)
192Gian-Matteo Fagnini (33263)
ITADomina VacanzeAB2Nee71010
193Massimo Giunti (29337)
DITADomina VacanzeAB17Nee1950
194Sergio Marinangeli (23364)
ITADomina VacanzeNP13Ja0
195Massimiliano Mori (30174)
ITADomina Vacanze121Nee2670
196Michele Scarponi (24280)
DITADomina Vacanze32Ja0
197Francesco Secchiari (31311)
ITADomina Vacanze143Nee10
198Filippo Simeoni (32319)
DITADomina Vacanze118Nee1550
199Paolo Valoti (3373)
ITADomina VacanzeAB15Nee0
201Christophe Rinero (30184)
FRARAGT Semences-MG Rover92Nee440Berg (1x)  Bolletjestrui(5x)
202Guillaume Auger (28102)
FRARAGT Semences-MG Rover136Nee11360
203Pierre Bourquenoud (34222)
SUIRAGT Semences-MG Rover130Nee10
204Gilles Bouvard (34244)
DFRARAGT Semences-MG Rover128Nee3530
205Sylvain Calzati (250)
FRARAGT Semences-MG Rover71Ja0
206Frédéric Finot (27121)
FRARAGT Semences-MG Rover145Nee11370 Bolletjestrui(1x)
207Christophe Laurent (26340)
FRARAGT Semences-MG Rover134Nee0
208Ludovic Martin (28106)
FRARAGT Semences-MG Rover119Nee0
209Eddy Seigneur (35136)
FRARAGT Semences-MG RoverHD4Nee6511

Er staan dus 188 deelnemers van de 188 in de database.

Daarnaast ook 1 renners die zich inschreven maar nooit startten.

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
US Postal Service9 6 1,00 2,08 0,84
Quick Step9 4 0,99 0,60 0,56
Fassa Bortolo9 3 0,95 -0,56 0,12
Cofidis9 2 0,82 -1,26 0,21
AG2R9 2 0,82 0,07 0,41
Lotto9 2 0,82 -1,13 0,35
Crédit Agricole9 1 0,53 0,37 0,62
Team CSC9 1 0,53 0,96 0,84
Euskaltel8 0 0,19 0,48 0,35
RAGT Semences-MG Rover9 0 0,17 -1,71 0,03
Domina Vacanze9 0 0,17 -2,53 0,17
Saeco9 0 0,17 -0,22 0,42
FDJeux.com9 0 0,17 -0,58 0,52
Rabobank9 0 0,17 0,80 0,72
Alessio-Bianchi9 0 0,17 -1,23 0,53
Brioches la Boulangère9 0 0,17 -0,30 0,40
Liberty Seguros9 0 0,17 -0,13 0,13
Illes Balears-Banesto-Santander9 0 0,17 0,27 0,67
Gerolsteiner9 0 0,17 -0,85 0,63
Phonak9 0 0,17 1,69 0,68
T-Mobile9 0 0,17 2,16 0,96

Prestaties per land

De kolom "Kans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot land evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het land minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het land meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

LandAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Frankrijk39 3 0,22 -0,42 0,07
Spanje31 2 0,19 3,09 0,32
Italië30 2 0,20 -2,19 0,25
Duitsland15 0 0,08 0,90 0,77
België9 2 0,82 -0,47 0,42
Australië9 3 0,95 -1,05 0,36
Nederland8 0 0,19 -1,18 0,04
Verenigde Staten7 5 1,00 1,16 0,70
Rusland6 0 0,24 1,33 0,71
Zwitserland6 1 0,67 -0,92 0,12
Oostenrijk5 0 0,28 -0,95 0,78
Denemarken4 0 0,31 0,35 0,78
Zweden2 0 0,40 -1,45 0,18
Estland2 1 0,88 -1,92 0,00
Noorwegen2 1 0,88 -0,50 0,30
Tsjechië2 0 0,40 -0,09 0,43
Portugal1 0 0,44 1,65 0,98
Nieuw-Zeeland1 0 0,44 -0,60 0,45
Kazachstan1 0 0,44 0,14 0,62
Luxemburg1 0 0,44 0,58 0,72
Venezuelea1 0 0,44 0,06 0,60
Colombia1 0 0,44 0,36 0,67
Polen1 0 0,44 0,01 0,59
Slovenië1 0 0,44 -1,35 0,00
Oekraïne1 0 0,44 -0,01 0,59
Ierland1 0 0,44 0,10 0,61
Litouwen1 0 0,44 0,97 0,82

Solo's

Van de 21 etappes hebben er 2 details over wat er tijdens de etappe gebeurde.

Opgetelde solo's tijdens deze Tour
RennerSolo
A. González0–200 km
D. Moncoutié0–164 km
R. Virenque68–69 km