Informatie over de Tour de France van 2003

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Hier staat alle info over de Tour de France in het jaar 2003 die ik heb. Ik heb ook informatie over de editie ervoor (2002). Ik heb ook informatie over de editie erna (2004).

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
WinnaarLeeftijd
(jaardag)
LandStrijdlustLeeftijd
(jaardag)
Land
05 Jul 2003P ParijsParijsIndividuele tijdrit7B. McGee27131AUSN/A
06 Jul 20031 St DenisMeauxVlakke etappe168A. Petacchi29183ITAA. Flickinger24244FRA
07 Jul 20032 La Ferte sous JouarreSedanVlakke etappe205B. Cooke24268AUSF. Finot26126FRA
08 Jul 20033 Charleville MezieresSt DizierVlakke etappe168A. Petacchi29185ITAA. Geslin2329FRA
09 Jul 20034 JoinvilleSt DizierIndividuele tijdrit69US Postal ServiceN/A
10 Jul 20035 TroyesNeversVlakke etappe197A. Petacchi29187ITAF. Finot26129FRA
11 Jul 20036 NeversLyonVlakke etappe230A. Petacchi29188ITAR. Andrle29100CZE
12 Jul 20037 LyonMorzineBergetappe231R. Virenque33234FRAR. Virenque33234FRA
13 Jul 20038 SallanchesL'Alpe d'HuezBergetappe219I. Mayo25328ESPN. Portal2482FRA
14 Jul 20039 Le Bourg-d'OisansGapBergetappe185A. Vinokourov29300KAZJ. Jaksche26356GER
15 Jul 200310 GapMarseilleVlakke etappe220J. Piil30127DENJ. Gutierrez2926ESP
17 Jul 200311 NarbonneToulouseVlakke etappe154J. Flecha25303ESPJ. Flecha25303ESP
18 Jul 200312 GaillacCap DecouverteIndividuele tijdrit47J. Ullrich29227GERN/A
19 Jul 200313 ToulouseAx 3 DomainesBergetappe198C. Sastre2887ESPC. Sastre2887ESP
20 Jul 200314 Saint-GironsLoudenvielleBergetappe192G. Simoni31329ITAL. Dufaux3460SUI
21 Jul 200315 Bagnères-de-BigorreLuz ArdidenBergetappe160L. Armstrong31306USAS. Chavanel2422FRA
23 Jul 200316 PauBayonneBergetappe198T. Hamilton32144USAT. Hamilton32144USA
24 Jul 200317 DaxBordeauxVlakke etappe181S. Knaven32140NEDS. Knaven32140NED
25 Jul 200318 BordeauxSt Maixent l'EcoleVlakke etappe204P. Lastras27186ESPA. Flickinger24263FRA
26 Jul 200319 PornicNantesIndividuele tijdrit49D. Millar26202GBRN/A
27 Jul 200320 Ville d'AvrayParijsVlakke etappe152J. Nazon26189FRAB. de Groot28221NED

Klassementen

Datum Nr. Geel Leeftijd
(jaardag)
Land Punten Leeftijd
(jaardag)
Land Berg Leeftijd
(jaardag)
LandJongerenLeeftijd
(jaardag)
LandPloegen
05 Jul 2003PB. McGee27131AUSB. McGee27131AUSN/AV. Karpets22288RUSUS Postal Service
06 Jul 20031B. McGee27132AUSR. McEwen3111AUSC. Mengin34305FRAA. Flickinger24244FRAUS Postal Service
07 Jul 20032B. McGee27133AUSR. McEwen3112AUSC. Mengin34306FRAB. Cooke24268AUSUS Postal Service
08 Jul 20033J. Nazon26170FRAR. McEwen3113AUSC. Mengin34307FRAB. Cooke24269AUSUS Postal Service
09 Jul 20034V. Peña28364COLR. McEwen3114AUSC. Mengin34308FRAV. Karpets22292RUSUS Postal Service
10 Jul 20035V. Peña28365COLR. McEwen3115AUSF. Finot26129FRAV. Karpets22293RUSUS Postal Service
11 Jul 20036V. Peña290COLA. Petacchi29188ITAC. Mengin34310FRAV. Karpets22294RUSUS Postal Service
12 Jul 20037R. Virenque33234FRAB. Cooke24273AUSR. Virenque33234FRAD. Menchov25167RUSQuick Step
13 Jul 20038L. Armstrong31298USAB. Cooke24274AUSR. Virenque33235FRAD. Menchov25168RUSEuskaltel
14 Jul 20039L. Armstrong31299USAB. Cooke24275AUSR. Virenque33236FRAD. Menchov25169RUSEuskaltel
15 Jul 200310L. Armstrong31300USAB. Cooke24276AUSR. Virenque33237FRAD. Menchov25170RUSTeam CSC
17 Jul 200311L. Armstrong31302USAB. Cooke24278AUSR. Virenque33239FRAD. Menchov25172RUSiBanesto.com
18 Jul 200312L. Armstrong31303USAB. Cooke24279AUSR. Virenque33240FRAD. Menchov25173RUSTeam CSC
19 Jul 200313L. Armstrong31304USAB. Cooke24280AUSR. Virenque33241FRAD. Menchov25174RUSTeam CSC
20 Jul 200314L. Armstrong31305USAB. Cooke24281AUSR. Virenque33242FRAD. Menchov25175RUSTeam CSC
21 Jul 200315L. Armstrong31306USAB. Cooke24282AUSR. Virenque33243FRAD. Menchov25176RUSTeam CSC
23 Jul 200316L. Armstrong31308USAB. Cooke24284AUSR. Virenque33245FRAD. Menchov25178RUSTeam CSC
24 Jul 200317L. Armstrong31309USAB. Cooke24285AUSR. Virenque33246FRAD. Menchov25179RUSTeam CSC
25 Jul 200318L. Armstrong31310USAR. McEwen3130AUSR. Virenque33247FRAD. Menchov25180RUSTeam CSC
26 Jul 200319L. Armstrong31311USAR. McEwen3131AUSR. Virenque33248FRAD. Menchov25181RUSTeam CSC
27 Jul 200320L. Armstrong31312USAB. Cooke24288AUSR. Virenque33249FRAD. Menchov25182RUSTeam CSC

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementL. Armstrong31312
PuntenklassementB. Cooke24288
BergklassementR. Virenque33249
JongerenklassementD. Menchov25182
StrijdlustigsteA. Vinokourov29313
PloegenklassementTeam CSC

Legenda

UiterlijkBetekenis
WinnaarEtappe is over meerdere delen uitgesplitst; leiders halverwege kregen soms wel truien, maar deze tellen niet mee voor totalen.
PloegPloegentijdrit of aparte start, tussen 1927 en 1937 wel een individuele winnaar, vanaf 1954 niet meer.
GeannulleerdEtappe of eindklassement geannulleerd.
WinnaarAanvankelijke winnaar (doorgestreept) later veranderd.
N/AKlassement bestond nog niet of werd deze etappe niet uitgereikt.

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners nog in koers

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners dat ook in andere jaren ingeschreven was

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Verschil

In onderstaande tabel staat hoe het verschil tussen Lance Armstrong (de winnaar) en Jan Ullrich (tweede) is ontstaan.

Eind1:01
EtappeSoortTijdwinstVerschil
Pproloog −0:05 −0:05
4TTT 0:43 0:38
8gewoon 1:24 2:02
8bonificatie 0:08 2:10
12tijdrit −1:36 0:34
13gewoon −0:07 0:27
13bonificatie −0:12 0:15
15gewoon 0:40 0:55
15bonificatie 0:12 1:07
18tussensprint −0:02 1:05
19tijdrit 0:11 1:16
20gewoon −0:15 1:01
  • "proloog" laat zien welk tijdsverschil er in de proloog ontstond.
  • "TTT" laat het tijdsverschil zien dat tijdens een ploegentijdrit ontstaan is.
  • "gewoon" wil zeggen dat het verschil is ontstaan door een andere einddtijd in de etappe.
  • "bonificatie" laat de tijd zien die als bonificatie gekregen is door het winnen of als tweede of derde te eindigen in een etappe.
  • "tijdrit" wil zeggen dat het verschil tijdens een tijdrit ontstaan is.
  • "tussensprint" laat de tijd zien die gewonnen is tijdens een tussensprint.
SoortVerschil
proloog−0:05
TTT0:43
gewoon1:42
bonificatie0:08
tijdrit−1:25
tussensprint−0:02

Deelnemers

Rugnr.Naam LandPloegEindstand
2003
Jong?Aantal
vorige Tours
Beste prestatie
vorige Tours
Gewonnen etappes
vorige Tours
Gewonnen klassementen
vorige Tours
Gedragen truien
vorige Tours
1Lance Armstrong (31286)
DUSAUS Postal ServiceDSQANee83615Algemeen klassement (4x) 
(46x)Groene trui(2x)
2Roberto Heras (29149)
DESPUS Postal Service34Nee350
3Manuel Beltrán (3234)
DESPUS Postal Service14Nee4110
4Viatcheslav Ekimov (37146)
RUSUS Postal Service76Nee12181Esf (1x) 
5George Hincapie (301)
DUSAUS Postal Service47Nee7530
6Floyd Landis (27260)
DUSAUS Postal Service77Nee1610
7Pavel Padrnos (32196)
CZEUS Postal Service102Nee4690
8Victor Hugo Peña (28356)
COLUS Postal Service88Nee2730
9José-Luis Rubiera (30154)
ESPUS Postal Service19Nee2220
11Joseba Beloki (29322)
ESPONCEAB9Nee320
12René Andrle (2990)
CZEONCE83Nee0
13José Bento Azevedo (29284)
PORONCE26Nee160
14Álvaro González de Galdeano (33178)
DESPONCE122Nee3240
15Jörg Jaksche (26342)
DGERONCE17Nee4180 Witte trui(5x)
16Isidro Nozal (25255)
DESPONCE72Nee1380 Witte trui(5x)
17Mikel Pradera (28117)
ESPONCE58Nee2620
18Marcos Antonio Serrano (30295)
DESPONCE68Nee590
19Ángel Vicioso (2678)
ESPONCENP6Nee0
21Santiago Botero (30246)
DCOLTelekomNP18Nee343Berg (1x)  Bolletjestrui(8x)
22Mario Aerts (28182)
BELTelekom89Nee4210
23Rolf Aldag (34309)
DGERTelekom94Nee8380
24Giuseppe Guerini (33136)
ITATelekom35Nee6221
25Matthias Kessler (2446)
DGERTelekom49Ja0
26Andreas Klöden (289)
GERTelekomAB9Nee1260
27Daniele Nardello (30332)
ITATelekom25Nee571
28Alexandre Vinokourov (29287)
DKAZTelekom3Nee3150
29Erik Zabel (32359)
DGERTelekom107Nee96112Punten (6x) 
(2x)Groene trui(88x)
31Francisco Mancebo (27113)
ESPiBanesto.com10Nee470Jongeren (1x)  Witte trui(12x)
32Juan Antonio Flecha (25286)
ESPiBanesto.com104Nee0
33José Vicente García (30330)
ESPiBanesto.com125Nee6531
34Vladimir Karpets (22283)
RUSiBanesto.com100Ja0
35Pablo Lastras (27162)
ESPiBanesto.com67Nee0
36Denis Menchov (25156)
DRUSiBanesto.com11Ja2470
37Juan Miguel Mercado (24358)
ESPiBanesto.com36Ja0
38Evgueni Petrov (2536)
RUSiBanesto.com53Ja0
39Xabier Zandio (26105)
ESPiBanesto.com51Nee0
41Levi Leipheimer (29249)
DUSARabobankNP2Nee180
42Michael Boogerd (3133)
DNEDRabobank32Nee752
43Bram de Groot (28195)
NEDRabobank99Nee21330
44Oscar Freire (27136)
ESPRabobank96Nee11
45Robert Hunter (2669)
SAFRabobankAB14Nee2970 Witte trui(1x)
46Marc Lotz (29254)
DNEDRabobankNP2Nee3560
47Grischa Niermann (27240)
DGERRabobank28Nee3240
48Marc Wauters (34127)
BELRabobank115Nee10431
(1x)
49Remmert Wielinga (2764)
NEDRabobankAB16Nee0
51Gilberto Simoni (31310)
ITASaeco84Nee21160
52Leonardo Bertagnolli (25173)
DITASaecoAB15Ja0
53Salvatore Commesso (2895)
DITASaeco81Nee2382 Witte trui(4x)
54Danilo Di Luca (27180)
DITASaecoAB13Nee0
55Paolo Fornaciari (32149)
ITASaeco112Nee4790
56Gerrit Glomser (2891)
AUTSaeco64Nee0
57Jörg Ludewig (27295)
GERSaeco38Nee0
58Fabio Sacchi (2938)
DITASaeco60Nee3470
59Stefano Zanini (34158)
DITASaecoAB9Nee4731 Bolletjestrui(4x)
61David Millar (26177)
DGBRCofidis55Nee3622
(3x)Groene trui(1x)Witte trui(6x)
62Médéric Clain (26244)
FRACofidis105Nee0
63Iñigo Cuesta (33362)
ESPCofidis127Nee4490
64Philippe Gaumont (30128)
DFRACofidis124Nee21390
65Massimiliano Lelli (35211)
ITACofidis15Nee10140
66David Moncoutié (2862)
FRACofidis43Nee3130
67Luis Pérez (2914)
ESPCofidisAB7Nee3290
68Guido Trentin (27219)
ITACofidis63Nee2180
69Cédric Vasseur (32317)
FRACofidis97Nee6241
(5x)
71Tyler Hamilton (32122)
DUSATeam CSC4Nee6130
72Michael Blaudzun (3061)
DENTeam CSC45Nee2840
73Nicolas Jalabert (3078)
FRATeam CSC106Nee4490
74Bekim Leif Christensen (29286)
DENTeam CSC120Nee0
75Peter Luttenberger (30199)
AUTTeam CSC13Nee450
76Andrea Peron (31321)
ITATeam CSC54Nee6100
77Jakob Piil (30113)
DENTeam CSC113Nee21170
78Carlos Sastre (2869)
ESPTeam CSC9Nee2100
79Nicki Sørensen (2848)
DDENTeam CSC44Nee2200
81Ivan Basso (25216)
DITAFassa Bortolo7Nee2110Jongeren (1x)  Witte trui(10x)
82Marzio Bruseghin (2915)
ITAFassa Bortolo66Nee1470
83Dario David Cioni (28211)
ITAFassa Bortolo79Nee0
84Aitor González (28124)
DESPFassa BortoloNP8Nee10
85Volodymir Gustov (26135)
UKRFassa BortoloNP8Nee1400
86Nicola Loda (31339)
ITAFassa BortoloAB8Nee4990
87Sven Montgomery (2751)
SUIFassa BortoloNP8Nee20
88Alessandro Petacchi (29178)
DITAFassa BortoloAB7Nee1970
89Marco Velo (29103)
DITAFassa BortoloAB7Nee2390
91Sandy Casar (24149)
FRAFDJeux.com111Ja1830
92Jimmy Casper (2533)
FRAFDJeux.comAB9Ja31440
93Baden Cooke (24262)
AUSFDJeux.com140Ja11270
94Carlos De La Cruz (28193)
FRAFDJeux.com93Nee11260
95Nicolas Fritsch (24194)
FRAFDJeux.com78Ja0
96Bradley McGee (27127)
AUSFDJeux.com133Nee2831
97Christophe Mengin (34300)
FRAFDJeux.com110Nee7481 Bolletjestrui(9x)
98Nicolas Vogondy (25326)
FRAFDJeux.com117Nee2190
99Matthew Wilson (25272)
AUSFDJeux.comHD11Nee0
101Jose Ignacio Gutierrez (25211)
ESPKelme-Costa BlancaAB8Nee0
102José Enrique Gutierrez (2912)
ESPKelme-Costa Blanca41Nee2250
103David Latasa (29136)
ESPKelme-Costa Blanca73Nee1840
104Jesus Maria Manzano (2549)
DESPKelme-Costa BlancaAB7Ja0
105David Munoz (2422)
ESPKelme-Costa Blanca139Ja0
106Iván Ramiro Parra (27259)
COLKelme-Costa Blanca46Nee0
107Javier Pascual (3293)
ESPKelme-Costa Blanca27Nee3310
108Antonio Tauler (2980)
ESPKelme-Costa BlancaAB8Nee3630
109Julian Usano (26357)
ESPKelme-Costa Blanca142Nee0
111Paolo Bettini (2990)
ITAQuick Step48Nee2701 Bolletjestrui(3x)
112László Bodrogi (26201)
HONQuick Step108Nee1620
113Davide Bramati (352)
ITAQuick Step126Nee4960
114David Cañada (28112)
ESPQuick Step56Nee1330 Witte trui(2x)
115Servais Knaven (32117)
NEDQuick Step123Nee6900
116Luca Paolini (26164)
DITAQuick Step69Nee0
117Michael Rogers (23193)
AUSQuick Step42Ja0
118Kurt Van De Wouwer (31280)
BELQuick Step62Nee4110
119Richard Virenque (33223)
DFRAQuick Step16Nee1025Berg (5x) Strijdlust (2x) 
(1x)Bolletjestrui(71x)Groene trui(3x)
121Christophe Moreau (3280)
DFRACrédit Agricole8Nee741
(2x)Groene trui(1x)
122Stéphane Augé (28207)
FRACrédit AgricoleHD11Nee11150
123Pierrick Fédrigo (24213)
FRACrédit AgricoleAB14Ja0
124Sébastien Hinault (29139)
FRACrédit Agricole138Nee41230
125Thor Hushovd (25163)
NORCrédit Agricole118Ja21121
126Lilian Jégou (27162)
FRACrédit AgricoleAB9Nee0
127Stuart O'Grady (29328)
DAUSCrédit Agricole90Nee6541
(9x)Groene trui(15x)
128Benoît Poilvet (26307)
FRACrédit Agricole109Nee0
129Jens Voigt (31287)
GERCrédit AgricoleAB11Nee5461
(1x)Bolletjestrui(1x)
131Jan Ullrich (29210)
DGERTeam Bianchi2Nee516Jongeren (3x) Algemeen klassement (1x) 
(18x)
132Daniel Becke (25110)
GERTeam Bianchi145Ja0
133Ángel Luis Casero (30276)
ESPTeam Bianchi57Nee550
134Félix Manuel García (34183)
ESPTeam Bianchi23Nee3140
135Aitor Garmendia (35119)
ESPTeam Bianchi70Nee5350
136Fabrizio Guidi (3178)
ITATeam Bianchi103Nee10
137Thomas Liese (34324)
GERTeam Bianchi136Nee0
138David Plaza (32363)
ESPTeam Bianchi22Nee10
139Tobias Steinhauser (32161)
GERTeam BianchiAB11Nee11130
141Robbie McEwen (316)
AUSLotto-Domo143Nee5893Punten (1x)  Groene trui(9x)
142Serge Baguet (33316)
BELLotto-Domo86Nee4851
143Christophe Brandt (2655)
BELLotto-Domo52Nee1350
144Hans De Clercq (34119)
BELLotto-Domo147Nee11450
145Nick Gates (31121)
AUSLotto-DomoAB16Nee0
146Axel Merckx (30326)
DBELLotto-DomoHD15Nee4100
147Koos Moerenhout (29237)
NEDLotto-Domo128Nee2440
148Leon van Bon (31154)
NEDLotto-Domo132Nee8632 Bolletjestrui(1x)
149Rik Verbrugghe (28343)
BELLotto-DomoAB14Nee5691
151Laurent Brochard (3596)
DFRAAG2R33Nee8181 Bolletjestrui(8x)
152Mikel Astarloza (23285)
DESPAG2R29Ja0
153Alexandre Botcharov (28125)
RUSAG2R24Nee2170
154Iñigo Chaurreau (3077)
ESPAG2R30Nee3120
155Andy Flickinger (24239)
FRAAG2R39Ja11030
156Jaan Kirsipuu (33348)
ESTAG2RAB7Nee93
(6x)Groene trui(9x)
157Christophe Oriol (3094)
FRAAG2R121Nee3670
158Nicolas Portal (2469)
FRAAG2R82Ja0
159Ludovic Turpin (28101)
FRAAG2R91Nee2710
161Stefano Garzelli (29349)
DITAVini Caldirola-SodiNP10Nee2140
162Dario Andriotto (30248)
ITAVini Caldirola-Sodi144Nee0
163Paolo Bossoni (26353)
DITAVini Caldirola-Sodi134Nee10
164Andrei Hauptman (2847)
SLOVini Caldirola-SodiAB14Nee10
165Eddy Mazzoleni (29336)
DITAVini Caldirola-SodiAB9Nee2700
166Marco Milesi (33151)
ITAVini Caldirola-SodiNP15Nee2850
167Fred Rodriguez (29300)
USAVini Caldirola-SodiAB15Nee3860
168Romans Vainsteins (30119)
LATVini Caldirola-Sodi116Nee2820
169Steve Zampieri (2626)
SUIVini Caldirola-Sodi87Nee0
171Iban Mayo (25315)
DESPEuskaltel6Nee1880
172Mikel Artetxe (26279)
ESPEuskaltel80Nee0
173David Etxebarria (29342)
ESPEuskaltelHD12Nee5122
174Unai Etxebarria (30282)
VENEuskaltelHD12Nee2880
175Roberto Laiseka (3413)
ESPEuskaltel18Nee2281
176Iñigo Landaluze (2652)
DESPEuskaltel101Nee0
177Alberto López (31110)
ESPEuskaltel98Nee1770
178Samuel Sánchez (25145)
DESPEuskaltelHD8Ja10
179Haimar Zubeldia (2690)
ESPEuskaltel5Nee2390
181Didier Rous (32286)
DFRABrioches La Boulangère20Nee9111
182Walter Bénéteau (30347)
FRABrioches La Boulangère59Nee3420
183Sylvain Chavanel (241)
FRABrioches La Boulangère37Ja2360
184Anthony Geslin (2321)
FRABrioches La Boulangère114Ja0
185Maryan Hary (2334)
FRABrioches La Boulangère130Ja0
186Damien Nazon (294)
FRABrioches La Boulangère129Nee6960
187Jérôme Pineau (23180)
FRABrioches La Boulangère71Ja1870
188Franck Rénier (2980)
BELBrioches La Boulangère95Nee2850
189Thomas Voeckler (249)
FRABrioches La Boulangère119Ja0
191Davide Rebellin (31326)
DITAGerolsteinerAB14Nee1580
192Udo Bölts (36325)
DGERGerolsteiner61Nee1190
193René Haselbacher (25288)
AUTGerolsteinerAB14Nee0
194Uwe Peschel (34238)
GERGerolsteinerNP20Nee0
195Olaf Pollack (29283)
DGERGerolsteinerAB7Nee0
196Michael Rich (33274)
GERGerolsteinerAB7Nee0
197Torsten Schmidt (31133)
GERGerolsteinerAB13Nee11360
198Georg Totschnig (3237)
AUTGerolsteiner12Nee4200
199Markus Zberg (293)
SUIGerolsteiner92Nee1680
201Laurent Dufaux (3441)
DSUIAlessio21Nee941
202Fabio Baldato (3517)
ITAAlessioAB6Nee6632 Groene trui(1x)
203Alessandro Bertolini (31339)
ITAAlessio146Nee30
204Pietro Caucchioli (27307)
DITAAlessioNP13Nee0
205Raffaele Ferrara (26243)
ITAAlessioAB14Nee0
206Angelo Furlan (268)
ITAAlessioAB9Nee0
207Vladimir Miholjević (29163)
CROAlessio50Nee0
208Andrea Noè (34166)
ITAAlessio74Nee0
209Franco Pellizotti (25166)
DITAAlessio75Ja0
211Patrice Halgand (29120)
FRAJean Delatour40Nee2521 Bolletjestrui(7x)
212Pierre Bourquenoud (33221)
SUIJean DelatourAB8Nee0
213Samuel Dumoulin (22314)
FRAJean Delatour141Ja0
214Christophe Edaleine (23242)
FRAJean Delatour131Ja11000
215Frédéric Finot (26120)
FRAJean Delatour137Nee0
216Stéphane Goubert (33109)
FRAJean Delatour31Nee3170
217Yuriy Krivtsov (24144)
UKRJean Delatour85Ja0
218Laurent Lefèvre (26363)
FRAJean Delatour65Nee3340
219Jean-Patrick Nazon (26163)
FRAJean Delatour135Nee10

Er staan dus 198 deelnemers van de 198 in de database.

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Fassa Bortolo9 4 0,99 -1,75 0,45
Team CSC9 3 0,95 2,31 0,89
Quick Step9 2 0,83 1,46 0,55
US Postal Service9 2 0,83 1,58 0,61
FDJeux.com9 2 0,83 -1,38 0,03
iBanesto.com9 2 0,83 2,02 0,71
Euskaltel9 1 0,55 0,41 0,69
Jean Delatour9 1 0,55 -0,25 0,31
Telekom9 1 0,55 0,88 0,82
Saeco9 1 0,55 -0,37 0,18
Cofidis9 1 0,55 0,56 0,57
Team Bianchi9 1 0,55 0,98 0,95
ONCE9 0 0,18 0,62 0,48
Crédit Agricole9 0 0,18 -1,55 0,54
Lotto-Domo9 0 0,18 -1,85 0,10
Kelme-Costa Blanca9 0 0,18 -0,54 0,29
AG2R9 0 0,18 1,63 0,41
Vini Caldirola-Sodi9 0 0,18 -2,68 0,01
Rabobank9 0 0,18 -0,99 0,25
Alessio9 0 0,18 -0,97 0,33
Gerolsteiner9 0 0,18 -1,83 0,37
Brioches La Boulangère9 0 0,18 0,72 0,47

Prestaties per land

De kolom "Kans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot land evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het land minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het land meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

LandAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Spanje43 4 0,36 2,08 0,19
Frankrijk38 2 0,12 0,34 0,20
Italië35 5 0,74 -1,75 0,09
Duitsland17 1 0,28 -0,87 0,47
België9 0 0,18 -0,57 0,11
Australië7 2 0,89 -1,33 0,24
Nederland7 1 0,64 -1,10 0,34
Verenigde Staten6 2 0,91 -0,36 0,74
Rusland5 0 0,28 1,85 0,81
Zwitserland5 0 0,28 -0,38 0,58
Oostenrijk4 0 0,32 1,20 0,83
Denemarken4 1 0,78 0,67 0,47
Colombia3 0 0,36 -0,09 0,55
Tsjechië2 0 0,40 0,17 0,45
Oekraïne2 0 0,40 -0,73 0,43
Venezuelea1 0 0,45 -1,29 0,00
Estland1 0 0,45 -1,29 0,00
Slovenië1 0 0,45 -1,29 0,00
Letland1 0 0,45 -0,29 0,53
Groot-Britannië1 1 0,94 0,78 0,78
Noorwegen1 0 0,45 -0,32 0,53
Hongarije1 0 0,45 -0,15 0,57
Zuid-Afrika1 0 0,45 -1,29 0,00
Kazachstan1 1 0,94 1,69 0,99
Portugal1 0 0,45 1,29 0,90
Kroatië1 0 0,45 0,87 0,80

Solo's

Van de 21 etappes hebben er 3 details over wat er tijdens de etappe gebeurde.

Opgetelde solo's tijdens deze Tour
RennerSolo
C. Sastre0–198 km
T. Hamilton0–198 km
A. Vinokourov0–185 km
S. Knaven0–181 km
L. Armstrong0–160 km
R. Virenque27–27 km
P. Fédrigo18–22 km
M. Astarloza0–11 km
I. Mayo7,5–9 km
G. Glomser0–2 km
J. Beloki0–2 km