Informatie over de Tour de France van 2002

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Hier staat alle info over de Tour de France in het jaar 2002 die ik heb. Ik heb ook informatie over de editie ervoor (2001). Ik heb ook informatie over de editie erna (2003).

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
WinnaarLeeftijd
(jaardag)
LandStrijdlustLeeftijd
(jaardag)
Land
06 Jul 2002P LuxemburgLuxemburgIndividuele tijdrit7L. Armstrong30291USAN/A
07 Jul 20021 LuxemburgLuxemburgVlakke etappe193R. Bertogliati2360SUIS. Bergès27179FRA
08 Jul 20022 LuxemburgSaarbrukenVlakke etappe181O. Freire26143ESPS. Chavanel239FRA
09 Jul 20023 MetzReimsVlakke etappe175R. McEwen3014AUSJ. Durand35149FRA
10 Jul 20024 ÉpernayChateau ThierryIndividuele tijdrit68ONCEN/A
11 Jul 20025 SoissonsRouenVlakke etappe195J. Kirsipuu32359ESTS. Casagranda29109ITA
12 Jul 20026 Forges les EauxAlenconVlakke etappe200E. Zabel325GERS. Wesemann31123GER
13 Jul 20027 Bagnoles de l'OrneAvranchesVlakke etappe176B. McGee26139AUSF. Rénier2893BEL
14 Jul 20028 St Martin de LandellesPlouayVlakke etappe218K. Kroon26175NEDR. Belohvoščiks26174LAT
15 Jul 20029 LanesterLorientIndividuele tijdrit52S. Botero29260COLN/A
17 Jul 200210 BazasPauVlakke etappe147P. Halgand28137FRAL. Dierckxsens37275BEL
18 Jul 200211 PauLa MongieBergetappe158L. Armstrong30303USAL. Jalabert33229FRA
19 Jul 200212 LannemezanPlateau de BeilleBergetappe200L. Armstrong30304USAL. Jalabert33230FRA
20 Jul 200213 LavelanetBeziersVlakke etappe171D. Millar25196GBRE. Mazzoleni28356ITA
21 Jul 200214 LodeveMont VentouxBergetappe221R. Virenque32244FRAA. Botcharov27145RUS
23 Jul 200215 Vaison-la-RomaineLes Deux AlpesBergetappe227S. Botero29268COLM. Aerts27204BEL
24 Jul 200216 Les Deux AlpesLa PlagneBergetappe180M. Boogerd3056NEDM. Boogerd3056NED
25 Jul 200217 AimeClusesBergetappe142D. Frigo28310ITAM. Aerts27206BEL
26 Jul 200218 ClusesBourg en BresseHalf-bergetappe177T. Hushovd24189NORL. van Bon30179NED
27 Jul 200219 Regnie DuretteMâconIndividuele tijdrit50L. Armstrong30312USAN/A
28 Jul 200220 MelunParijsVlakke etappe144R. McEwen3033AUSC. Moreni29248ITA

Klassementen

Datum Nr. Geel Leeftijd
(jaardag)
Land Punten Leeftijd
(jaardag)
Land Berg Leeftijd
(jaardag)
LandJongerenLeeftijd
(jaardag)
LandStrijdlust
(klassement)
Leeftijd
(jaardag)
LandPloegen
06 Jul 2002PL. Armstrong30291USAL. Armstrong30291USAN/AD. Millar25182GBRN/ATeam CSC
07 Jul 20021R. Bertogliati2360SUIE. Zabel320GERC. Mengin33306FRAR. Bertogliati2360SUIS. Bergès27179FRATeam CSC
08 Jul 20022R. Bertogliati2361SUIE. Zabel321GERS. Bergès27180FRAR. Bertogliati2361SUIS. Bergès27180FRATeam CSC
09 Jul 20023E. Zabel322GERE. Zabel322GERC. Mengin33308FRAR. Bertogliati2362SUIJ. Durand35149FRATeam CSC
10 Jul 20024I. González de Galdeano28251ESPE. Zabel323GERC. Mengin33309FRAI. Nozal24265ESPJ. Durand35150FRAONCE
11 Jul 20025I. González de Galdeano28252ESPE. Zabel324GERC. Mengin33310FRAI. Nozal24266ESPJ. Durand35151FRAONCE
12 Jul 20026I. González de Galdeano28253ESPE. Zabel325GERC. Mengin33311FRAI. Nozal24267ESPJ. Durand35152FRAONCE
13 Jul 20027I. González de Galdeano28254ESPE. Zabel326GERC. Mengin33312FRAI. Nozal24268ESPF. Rénier2893BELONCE
14 Jul 20028I. González de Galdeano28255ESPE. Zabel327GERC. Mengin33313FRAI. Nozal24269ESPF. Rénier2894BELONCE
15 Jul 20029I. González de Galdeano28256ESPE. Zabel328GERC. Mengin33314FRAD. Millar25191GBRF. Rénier2895BELONCE
17 Jul 200210I. González de Galdeano28258ESPR. McEwen3022AUSC. Mengin33316FRAD. Millar25193GBRF. Rénier2897BELONCE
18 Jul 200211L. Armstrong30303USAE. Zabel3211GERP. Halgand28138FRAI. Basso24234ITAF. Rénier2898BELONCE
19 Jul 200212L. Armstrong30304USAE. Zabel3212GERL. Jalabert33230FRAI. Basso24235ITAL. Jalabert33230FRAONCE
20 Jul 200213L. Armstrong30305USAR. McEwen3025AUSL. Jalabert33231FRAI. Basso24236ITAL. Jalabert33231FRAONCE
21 Jul 200214L. Armstrong30306USAR. McEwen3026AUSL. Jalabert33232FRAI. Basso24237ITAL. Jalabert33232FRAONCE
23 Jul 200215L. Armstrong30308USAR. McEwen3028AUSL. Jalabert33234FRAI. Basso24239ITAL. Jalabert33234FRAONCE
24 Jul 200216L. Armstrong30309USAR. McEwen3029AUSL. Jalabert33235FRAI. Basso24240ITAL. Jalabert33235FRAONCE
25 Jul 200217L. Armstrong30310USAR. McEwen3030AUSL. Jalabert33236FRAI. Basso24241ITAL. Jalabert33236FRAONCE
26 Jul 200218L. Armstrong30311USAR. McEwen3031AUSL. Jalabert33237FRAI. Basso24242ITAL. Jalabert33237FRAONCE
27 Jul 200219L. Armstrong30312USAR. McEwen3032AUSL. Jalabert33238FRAI. Basso24243ITAL. Jalabert33238FRAONCE
28 Jul 200220L. Armstrong30313USAR. McEwen3033AUSL. Jalabert33239FRAI. Basso24244ITAL. Jalabert33239FRAONCE

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementL. Armstrong30313
PuntenklassementR. McEwen3033
BergklassementL. Jalabert33239
JongerenklassementI. Basso24244
StrijdlustigsteL. Jalabert33239
PloegenklassementONCE

Legenda

UiterlijkBetekenis
WinnaarEtappe is over meerdere delen uitgesplitst; leiders halverwege kregen soms wel truien, maar deze tellen niet mee voor totalen.
PloegPloegentijdrit of aparte start, tussen 1927 en 1937 wel een individuele winnaar, vanaf 1954 niet meer.
GeannulleerdEtappe of eindklassement geannulleerd.
WinnaarAanvankelijke winnaar (doorgestreept) later veranderd.
N/AKlassement bestond nog niet of werd deze etappe niet uitgereikt.

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners nog in koers

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners dat ook in andere jaren ingeschreven was

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Verschil

In onderstaande tabel staat hoe het verschil tussen Lance Armstrong (de winnaar) en Joseba Beloki (tweede) is ontstaan.

Eind7:17
EtappeSoortTijdwinstVerschil
Pproloog 0:13 0:13
4TTT −0:16 −0:03
7gewoon −0:27 −0:30
9tijdrit 1:27 0:57
11gewoon 0:07 1:04
11bonificatie 0:08 1:12
12gewoon 1:04 2:16
12bonificatie 0:12 2:28
14gewoon 1:45 4:13
14bonificatie 0:08 4:21
16gewoon 0:37 4:58
16bonificatie 0:08 5:06
19tijdrit 2:11 7:17
  • "proloog" laat zien welk tijdsverschil er in de proloog ontstond.
  • "TTT" laat het tijdsverschil zien dat tijdens een ploegentijdrit ontstaan is.
  • "gewoon" wil zeggen dat het verschil is ontstaan door een andere einddtijd in de etappe.
  • "tijdrit" wil zeggen dat het verschil tijdens een tijdrit ontstaan is.
  • "bonificatie" laat de tijd zien die als bonificatie gekregen is door het winnen of als tweede of derde te eindigen in een etappe.
SoortVerschil
proloog0:13
TTT−0:16
gewoon3:06
tijdrit3:38
bonificatie0:36

Deelnemers

Rugnr.Naam LandPloegEindstand
2002
Jong?Aantal
vorige Tours
Beste prestatie
vorige Tours
Gewonnen etappes
vorige Tours
Gewonnen klassementen
vorige Tours
Gedragen truien
vorige Tours
1Lance Armstrong (30286)
DUSAUS Postal ServiceDSQANee73611Algemeen klassement (3x) 
(35x)Groene trui(1x)
2Viatcheslav Ekimov (36147)
RUSUS Postal Service58Nee11181Esf (1x) 
3Roberto Heras (28150)
DESPUS Postal Service9Nee250
4George Hincapie (291)
DUSAUS Postal Service59Nee6530
5Benoît Joachim (26178)
LUXUS Postal Service89Nee1920
6Floyd Landis (26260)
DUSAUS Postal Service61Nee0
7Pavel Padrnos (31196)
CZEUS Postal Service69Nee3850
8Victor Hugo Peña (27356)
COLUS Postal Service73Nee1790
9José-Luis Rubiera (29154)
ESPUS Postal Service22Nee1380
11Erik Zabel (31359)
DGERTelekom82Nee86111Punten (6x) 
(1x)Groene trui(77x)
12Rolf Aldag (33309)
DGERTelekom72Nee7380
13Udo Bölts (35325)
DGERTelekom48Nee1090
14Gian-Matteo Fagnini (31263)
ITATelekom101Nee61030
15Giuseppe Guerini (32137)
ITATelekom80Nee5221
16Danilo Hondo (28178)
DGERTelekom104Nee0
17Bobby Julich (30225)
DUSATelekom37Nee530
18Kevin Livingston (2937)
DUSATelekom56Nee5170
19Steffen Wesemann (31112)
GERTelekom99Nee3730
21Joseba Beloki (28323)
ESPONCE2Nee230
22José Bento Azevedo (28285)
PORONCE6Nee0
23Álvaro González de Galdeano (32179)
DESPONCEAB10Nee2240
24Igor González de Galdeano (28242)
DESPONCE5Nee150
25Jörg Jaksche (25342)
DGERONCE31Nee3180 Witte trui(5x)
26Isidro Nozal (24256)
DESPONCE38Ja0
27Abraham Olano (32160)
DESPONCE78Nee741
28Mikel Pradera (27117)
ESPONCE76Nee1620
29Marcos Antonio Serrano (29295)
DESPONCE33Nee490
31Óscar Sevilla (25274)
DESPKelmeAB16Nee170Jongeren (1x)  Witte trui(11x)
32Santiago Botero (29246)
DCOLKelme4Nee271Berg (1x)  Bolletjestrui(8x)
33Francisco Cabello (3341)
DESPKelme111Nee5871
34José Javier Gomez (28105)
ESPKelmeAB13Nee2590
35José Enrique Gutierrez (2813)
ESPKelme29Nee1250
36Santiago Pérez (24330)
DESPKelmeAB11Ja0
37Antonio Tauler (2881)
ESPKelmeAB12Nee2630
38José Ángel Vidal (32246)
ESPKelme134Nee7500
39Constantino Zaballa (2447)
DESPKelme116Ja0
41Andrei Kivilev (28284)
KAZCofidis21Nee240
42Daniel Atienza (27282)
ESPCofidisAB17Nee2290
43Iñigo Cuesta (32363)
ESPCofidis49Nee3630
44Bingen Fernandez (29197)
ESPCofidis79Nee0
45Massimiliano Lelli (34211)
ITACofidis14Nee9250
46Nico Mattan (30349)
BELCofidis123Nee3220
47David Millar (25177)
DGBRCofidis68Ja2621
(3x)Groene trui(1x)Witte trui(3x)
48David Moncoutié (2762)
FRACofidis13Nee2480
49Cédric Vasseur (31317)
FRACofidis55Nee5241
(5x)
51Laurent Jalabert (33212)
DFRATeam CSC42Nee1044Punten (2x) Berg (1x) Strijdlust (1x) 
(4x)Bolletjestrui(8x)Groene trui(25x)
52Tyler Hamilton (31122)
DUSATeam CSC15Nee5130
53Andrea Peron (30321)
ITATeam CSC53Nee5100
54Jakob Piil (29113)
DENTeam CSC125Nee11170
55Arvis Piziks (32292)
LATTeam CSC152Nee3910
56Michael Sandstød (347)
DENTeam CSCAB11Nee10
57Carlos Sastre (2769)
ESPTeam CSC10Nee1200
58Nicki Sørensen (2748)
DDENTeam CSC20Nee1490
59Paul Van Hyfte (30163)
BELTeam CSC120Nee5640
61Christophe Moreau (3180)
DFRACrédit AgricoleAB15Nee641
(2x)Groene trui(1x)
62Frédérick Bessy (30173)
FRACrédit Agricole67Nee2420
63Sébastien Hinault (28140)
FRACrédit Agricole147Nee31230
64Thor Hushovd (24164)
NORCrédit Agricole112Ja10
65Anthony Langella (2868)
FRACrédit Agricole148Nee21200
66Anthony Morin (284)
FRACrédit Agricole90Nee4900
67Stuart O'Grady (28329)
DAUSCrédit Agricole77Nee5541
(9x)Groene trui(15x)
68Jonathan Vaughters (2920)
DUSACrédit AgricoleAB11Nee30
69Jens Voigt (30287)
GERCrédit Agricole110Nee4461
(1x)Bolletjestrui(1x)
71Richard Virenque (32224)
DFRADomo-Farm Frites16Nee924Berg (5x) Strijdlust (2x) 
(1x)Bolletjestrui(71x)Groene trui(3x)
72Dave Bruylandts (25353)
DBELDomo-Farm FritesHD16Nee0
73Enrico Cassani (30136)
ITADomo-Farm Frites124Nee21430
74Servais Knaven (31117)
NEDDomo-Farm Frites137Nee5900
75Tomas Konečný (28263)
CZEDomo-Farm Frites65Nee0
76Axel Merckx (29326)
DBELDomo-Farm Frites28Nee3100
77Fred Rodriguez (28301)
USADomo-Farm FritesHD16Nee2860
78Leon van Bon (30154)
NEDDomo-Farm Frites129Nee7632 Bolletjestrui(1x)
79Piotr Wadecki (29139)
POLDomo-Farm Frites43Nee1680
81Ivan Basso (24217)
DITAFassa Bortolo11Ja10
82Fabio Baldato (3417)
ITAFassa Bortolo132Nee5632 Groene trui(1x)
83Wladimir Belli (31341)
DITAFassa Bortolo45Nee490
84Volodymir Gustov (25135)
UKRFassa Bortolo40Ja0
85Serhiy Honchar (31363)
DUKRFassa Bortolo64Nee0
86Serguei Ivanov (27118)
RUSFassa Bortolo81Nee21
87Nicola Loda (30339)
ITAFassa Bortolo121Nee3990
88Oscar Pozzi (30186)
ITAFassa BortoloAB12Nee2320
89Marco Velo (28104)
DITAFassa Bortolo54Nee1390
91Nicolas Vogondy (24327)
FRAFDJeux.com19Ja1890
92Sandy Casar (23149)
FRAFDJeux.com83Ja0
93Jimmy Casper (2434)
FRAFDJeux.comAB16Ja21440
94Baden Cooke (23262)
AUSFDJeux.com127Ja0
95Jacky Durand (35141)
DFRAFDJeux.comEL12Nee9653Strijdlust (2x) 
(2x)Bolletjestrui(2x)Groene trui(1x)
96Frédérick Guesdon (30260)
FRAFDJeux.comAB17Nee6670
97Bradley McGee (26127)
AUSFDJeux.com109Nee1830
98Christophe Mengin (33300)
FRAFDJeux.com86Nee6481
99Jean-Cyril Robin (32308)
FRAFDJeux.com32Nee960
101Levi Leipheimer (28250)
DUSARabobank8Nee0
102Michael Boogerd (3033)
DNEDRabobank12Nee651
103Bram de Groot (27195)
NEDRabobank133Nee10
104Erik Dekker (31314)
NEDRabobank136Nee8514Strijdlust (1x)  Bolletjestrui(2x)
105Addy Engels (2514)
NEDRabobank94Ja0
106Karsten Kroon (26162)
DNEDRabobank146Nee0
107Grischa Niermann (26240)
DGERRabobank51Nee2240
108Marc Wauters (33127)
BELRabobank91Nee9431
(1x)
109Beat Zberg (3152)
SUIRabobank27Nee6110
111Didier Rous (31286)
DFRABonjourAB7Nee8111
112Walter Bénéteau (29347)
FRABonjour117Nee2420
113Franck Bouyer (28106)
FRABonjour114Nee4740
114Sylvain Chavanel (231)
FRABonjour36Ja1650
115Emmanuel Magnien (3155)
DFRABonjour96Nee6980
116Damien Nazon (285)
FRABonjour151Nee5960
117Jérôme Pineau (22180)
FRABonjour87Ja0
118Franck Rénier (2881)
BELBonjour85Nee11160
119François Simon (33245)
FRABonjourHD12Nee960
(3x)Bolletjestrui(7x)
121Oscar Freire (26136)
ESPMapei-Quick StepNP8Nee0
122László Bodrogi (25201)
HONMapei-Quick Step62Nee0
123Fabien De Waele (2743)
BELMapei-Quick StepAB12Nee21080
124Pedro Horrillo (27277)
ESPMapei-Quick Step107Nee11350
125Robert Hunter (2569)
SAFMapei-Quick Step97Ja10 Witte trui(1x)
126Miguel Martinez (26165)
FRAMapei-Quick Step44Nee0
127Tom Steels (30302)
BELMapei-Quick StepAB5Nee5859 Groene trui(7x)
128Andrea Tafi (3655)
DITAMapei-Quick Step106Nee5390
129Gerhard Trampusch (23324)
AUTMapei-Quick Step63Ja0
131Denis Menchov (24157)
DRUSiBanesto.com93Ja1470
132Dariusz Baranowski (308)
POLiBanesto.com24Nee3120
133Santiago Blanco (2818)
ESPiBanesto.com57Nee3270
134Marzio Bruseghin (2816)
ITAiBanesto.com47Nee0
135José Vicente García (29330)
ESPiBanesto.com122Nee5531
136David Latasa (28137)
ESPiBanesto.com84Nee0
137Francisco Mancebo (26113)
ESPiBanesto.com7Nee390Jongeren (1x)  Witte trui(12x)
138Unai Osa (2719)
ESPiBanesto.com18Nee0
139Javier Pascual (30229)
ESPiBanesto.com95Nee3330
141Rik Verbrugghe (27343)
BELLottoNP6Nee4691
142Mario Aerts (27182)
BELLotto50Nee3210
143Serge Baguet (32317)
BELLotto105Nee3851
144Christophe Brandt (2555)
BELLotto35Ja0
145Hans De Clercq (33119)
BELLotto145Nee0
146Thierry Marichal (2917)
BELLotto126Nee21010
147Robbie McEwen (306)
AUSLotto130Nee4891
148Guennadi Mikhailov (28143)
RUSLotto92Nee1590
149Aart Vierhouten (32104)
NEDLottoNP8Nee1880
151Marco Serpellini (29320)
ITALampre-Daikin74Nee4550
152Raivis Belohvoščiks (26161)
LATLampre-Daikin118Nee21100
153Rubens Bertogliati (2353)
SUILampre-Daikin138Ja11400
154Alessandro Cortinovis (24263)
ITALampre-Daikin140Ja0
155Ludo Dierckxsens (37259)
DBELLampre-Daikin108Nee21
156Luciano André Pagliarini (2474)
BRALampre-DaikinNP12Ja0
157Marco Pinotti (26126)
ITALampre-DaikinAB5Nee2520
158Raimondas Rumšas (30168)
DLITLampre-Daikin3Nee0
159Ján Svorada (33306)
CZELampre-Daikin131Nee71033 Groene trui(5x)
161David Etxebarria (28343)
ESPEuskaltel60Nee4122
162Gorka Arrizabalaga (2577)
ESPEuskaltel142Ja0
163Unai Etxebarria (29282)
VENEuskaltel141Nee1880
164Igor Flores (28208)
ESPEuskaltel153Nee0
165Gorka González (24276)
ESPEuskaltelHD12Ja0
166Roberto Laiseka (3313)
ESPEuskaltel46Nee1281
167Iban Mayo (24316)
DESPEuskaltel88Ja0
168Samuel Sánchez (24146)
DESPEuskaltelHD12Ja0
169Haimar Zubeldia (2590)
ESPEuskaltel39Ja1730
171Dario Frigo (28286)
DITATacconi Sport25Nee10
172Massimo Apollonio (3292)
ITATacconi Sport139Nee11020
173Gianluca Bortolami (33306)
DITATacconi Sport75Nee5131
174Paolo Bossoni (25353)
DITATacconi SportAB13Nee0
175Massimo Donati (35164)
ITATacconi SportAB17Nee3500
176Andrei Hauptman (2747)
SLOTacconi SportAB12Nee0
177Peter Luttenberger (29199)
AUTTacconi SportAB14Nee350
178Eddy Mazzoleni (28337)
DITATacconi Sport70Nee1710
179Mauro Radaelli (34232)
ITATacconi Sport135Nee3960
181Alexandre Botcharov (27125)
RUSAG2R30Nee1170
182Christophe Agnolutto (32207)
FRAAG2R144Nee4311Ploegen (4x) 
183Stéphane Bergès (27173)
FRAAG2R150Nee11350
184Iñigo Chaurreau (2977)
ESPAG2R41Nee2120
185Andy Flickinger (23239)
FRAAG2R103Ja0
186Jaan Kirsipuu (32349)
ESTAG2RAB11Nee82
(6x)Groene trui(9x)
187Thierry Loder (26198)
FRAAG2R98Nee11390
188Christophe Oriol (2994)
FRAAG2RHD16Nee2670
189Ludovic Turpin (27101)
FRAAG2R71Nee1780
191Laurent Dufaux (3341)
DSUIAlessioAB16Nee841
192Andrea Brognara (3136)
ITAAlessio119Nee10
193Stefano Casagranda (2999)
ITAAlessioAB12Nee10
194Davide Casarotto (30347)
ITAAlessio149Nee0
195Ivan Gotti (3394)
DITAAlessio23Nee450
(2x)
196Martin Hvastija (32213)
DSLOAlessio128Nee0
197Ruslan Ivanov (28195)
MOLAlessioAB12Nee0
198Christian Moreni (29221)
DITAAlessio66Nee0
199Aleksandr Chefer (30307)
KAZAlessioAB6Nee10
201Patrice Halgand (28121)
FRAJean Delatour52Nee1550 Bolletjestrui(6x)
202Stéphane Augé (27207)
FRAJean Delatour115Nee0
203Jérôme Bernard (30283)
FRAJean Delatour102Nee11060
204Laurent Brochard (3496)
DFRAJean Delatour26Nee7181 Bolletjestrui(8x)
205Cyril Dessel (27214)
FRAJean Delatour113Nee0
206Christophe Edaleine (22242)
FRAJean Delatour100Ja0
207Stéphane Goubert (32110)
FRAJean Delatour17Nee2310
208Laurent Lefèvre (25363)
FRAJean Delatour34Nee2880
209Eddy Seigneur (33135)
FRAJean Delatour143Nee5511

Er staan dus 189 deelnemers van de 189 in de database.

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
US Postal Service9 4 0,99 1,52 0,71
Kelme9 2 0,82 -1,40 0,67
Rabobank9 2 0,82 0,98 0,74
Lotto9 2 0,82 -1,07 0,20
Domo-Farm Frites9 1 0,53 -0,19 0,48
FDJeux.com9 1 0,53 -0,72 0,39
Mapei-Quick Step9 1 0,53 -0,86 0,12
Tacconi Sport9 1 0,53 -1,72 0,27
Lampre-Daikin9 1 0,53 -1,25 0,81
AG2R9 1 0,53 -0,78 0,25
Jean Delatour9 1 0,53 0,96 0,50
Crédit Agricole9 1 0,53 -1,49 0,04
Telekom9 1 0,53 1,10 0,20
Cofidis9 1 0,53 1,63 0,60
ONCE9 1 0,53 2,59 0,96
Euskaltel9 0 0,17 -0,98 0,17
Fassa Bortolo9 0 0,17 0,85 0,64
Alessio9 0 0,17 -1,97 0,29
Team CSC9 0 0,17 0,91 0,68
Bonjour9 0 0,17 -1,09 0,19
iBanesto.com9 0 0,17 1,92 0,77

Prestaties per land

De kolom "Kans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot land evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het land minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het land meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

LandAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Frankrijk40 2 0,08 -0,36 0,05
Spanje38 1 0,03 0,72 0,40
Italië28 1 0,09 -0,38 0,18
België15 0 0,08 -1,36 0,10
Verenigde Staten9 4 0,99 0,65 0,63
Nederland8 2 0,85 -1,31 0,64
Duitsland8 1 0,57 1,08 0,31
Rusland5 0 0,28 1,00 0,49
Australië4 3 0,99 -0,58 0,19
Tsjechië3 0 0,35 0,21 0,36
Zwitserland3 1 0,83 -0,55 0,68
Denemarken3 0 0,35 -0,34 0,76
Colombia2 2 0,99 1,47 0,97
Slovenië2 0 0,40 -1,42 0,18
Kazachstan2 0 0,40 -0,03 0,82
Oostenrijk2 0 0,40 -0,58 0,52
Letland2 0 0,40 -1,04 0,23
Polen2 0 0,40 1,60 0,80
Oekraïne2 0 0,40 1,12 0,68
Litouwen1 0 0,44 1,69 0,99
Venezuelea1 0 0,44 -0,84 0,37
Estland1 1 0,94 -1,40 0,00
Brazilië1 0 0,44 -1,40 0,00
Noorwegen1 1 0,94 -0,31 0,50
Zuid-Afrika1 0 0,44 -0,04 0,57
Hongarije1 0 0,44 0,60 0,72
Groot-Britannië1 1 0,94 0,49 0,70
Portugal1 0 0,44 1,63 0,97
Luxemburg1 0 0,44 0,11 0,60
Moldavië1 0 0,44 -1,40 0,00

Solo's

Van de 21 etappes hebben er 5 details over wat er tijdens de etappe gebeurde.

Opgetelde solo's tijdens deze Tour
RennerSolo
M. Boogerd0–180 km
P. Halgand0–147 km
L. Jalabert93–105 km
C. Oriol14,5–27 km
E. Magnien0–21 km
R. Virenque10,5–10,5 km
S. Botero9,5–9,5 km
L. Armstrong7–9 km