Informatie over de Tour de France van 2001

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Hier staat alle info over de Tour de France in het jaar 2001 die ik heb. Ik heb ook informatie over de editie ervoor (2000). Ik heb ook informatie over de editie erna (2002).

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
WinnaarLeeftijd
(jaardag)
LandStrijdlustLeeftijd
(jaardag)
Land
07 Jul 2001P DuinkerkeDuinkerkeIndividuele tijdrit8C. Moreau3086FRAN/A
08 Jul 20011 St OmerBoulogne sur MerVlakke etappe198E. Zabel311GERJ. Durand34148FRA
09 Jul 20012 CalaisAntwerpenVlakke etappe200M. Wauters32136BELJ. Voigt29295GER
10 Jul 20013 AntwerpenSeraingVlakke etappe199E. Zabel313GERN. Jalabert2888FRA
11 Jul 20014 HuyVerdunVlakke etappe210L. Jalabert32223FRAL. Jalabert32223FRA
12 Jul 20015 VerdunBar le DucIndividuele tijdrit67Credit AgricoleN/A
13 Jul 20016 CommercyStrasbourgHalf-bergetappe220J. Kirsipuu31361ESTR. Verbrugghe26355BEL
14 Jul 20017 StrasbourgColmarBergetappe162L. Jalabert32226FRAL. Jalabert32226FRA
15 Jul 20018 ColmarPontarlierVlakke etappe220E. Dekker30328NEDA. González26138ESP
16 Jul 20019 PontarlierAix les BainsVlakke etappe185S. Ivanov26133RUSB. McGee25142AUS
17 Jul 200110 Aix les BainsL'Alpe d'HuezBergetappe209L. Armstrong29302USAL. Roux28226FRA
18 Jul 200111 GrenobleChamrousseIndividuele tijdrit32L. Armstrong29303USAN/A
20 Jul 200112 PerpignanAx les ThermesBergetappe166F. Cárdenas28238COLP. Bettini27110ITA
21 Jul 200113 FoixSt Lary SoulanBergetappe194L. Armstrong29306USAL. Jalabert32233FRA
22 Jul 200114 TarbesLuz ArdidenBergetappe144R. Laiseka3235ESPW. Belli30362ITA
24 Jul 200115 PauLavaurVlakke etappe226R. Verbrugghe271BELM. Pinotti25149ITA
25 Jul 200116 CastelsarrasinSarranVlakke etappe224J. Voigt29311GERJ. Voigt29311GER
26 Jul 200117 BriveMontluconVlakke etappe200S. Baguet31342BELJ. Piil28139DEN
27 Jul 200118 MontluconSaint-Amand MontrondIndividuele tijdrit61L. Armstrong29312USAN/A
28 Jul 200119 OrleansEvryVlakke etappe160E. Zabel3121GERG. Auger25128FRA
29 Jul 200120 Corbeil EssonesParijsVlakke etappe150J. Svorada32335CZEA. Vinokourov27316KAZ

Klassementen

Datum Nr. Geel Leeftijd
(jaardag)
Land Punten Leeftijd
(jaardag)
Land Berg Leeftijd
(jaardag)
LandJongerenLeeftijd
(jaardag)
LandStrijdlust
(klassement)
Leeftijd
(jaardag)
LandPloegen
07 Jul 2001PC. Moreau3086FRAC. Moreau3086FRAN/AF. Brard25150FRAN/AFestina
08 Jul 20011C. Moreau3087FRAE. Zabel311GERJ. Durand34148FRAF. Brard25151FRAJ. Durand34148FRAFestina
09 Jul 20012M. Wauters32136BELJ. Kirsipuu31357ESTJ. Durand34149FRAR. Hunter2479SAFJ. Durand34149FRACrédit Agricole
10 Jul 20013S. O'Grady27338AUSE. Zabel313GERB. Salmon2762FRAF. Brard25153FRAJ. Durand34150FRACrédit Agricole
11 Jul 20014S. O'Grady27339AUSE. Zabel314GERP. Halgand27131FRAF. Brard25154FRAJ. Durand34151FRACrédit Agricole
12 Jul 20015S. O'Grady27340AUSE. Zabel315GERP. Halgand27132FRAJ. Jaksche24355GERJ. Durand34152FRACrédit Agricole
13 Jul 20016S. O'Grady27341AUSE. Zabel316GERP. Halgand27133FRAJ. Jaksche24356GERJ. Durand34153FRACrédit Agricole
14 Jul 20017J. Voigt29300GERE. Zabel317GERP. Halgand27134FRAJ. Jaksche24357GERL. Jalabert32226FRACrédit Agricole
15 Jul 20018S. O'Grady27343AUSS. O'Grady27343AUSP. Halgand27135FRAJ. Jaksche24358GERL. Jalabert32227FRARabobank
16 Jul 20019S. O'Grady27344AUSS. O'Grady27344AUSP. Halgand27136FRAJ. Jaksche24359GERL. Jalabert32228FRARabobank
17 Jul 200110F. Simon32262FRAS. O'Grady27345AUSL. Roux28226FRAÓ. Sevilla24291ESPL. Roux28226FRARabobank
18 Jul 200111F. Simon32263FRAS. O'Grady27346AUSL. Roux28227FRAÓ. Sevilla24292ESPL. Roux28227FRARabobank
20 Jul 200112F. Simon32265FRAS. O'Grady27348AUSL. Roux28229FRAÓ. Sevilla24294ESPL. Roux28229FRARabobank
21 Jul 200113L. Armstrong29306USAS. O'Grady27349AUSL. Jalabert32233FRAÓ. Sevilla24295ESPL. Jalabert32233FRAKelme
22 Jul 200114L. Armstrong29307USAS. O'Grady27350AUSL. Jalabert32234FRAÓ. Sevilla24296ESPL. Jalabert32234FRAKelme
24 Jul 200115L. Armstrong29309USAS. O'Grady27352AUSL. Jalabert32236FRAÓ. Sevilla24298ESPL. Jalabert32236FRAKelme
25 Jul 200116L. Armstrong29310USAS. O'Grady27353AUSL. Jalabert32237FRAÓ. Sevilla24299ESPL. Jalabert32237FRAKelme
26 Jul 200117L. Armstrong29311USAS. O'Grady27354AUSL. Jalabert32238FRAÓ. Sevilla24300ESPL. Jalabert32238FRAKelme
27 Jul 200118L. Armstrong29312USAS. O'Grady27355AUSL. Jalabert32239FRAÓ. Sevilla24301ESPL. Jalabert32239FRAKelme
28 Jul 200119L. Armstrong29313USAS. O'Grady27356AUSL. Jalabert32240FRAÓ. Sevilla24302ESPL. Jalabert32240FRAKelme
29 Jul 200120L. Armstrong29314USAE. Zabel3122GERL. Jalabert32241FRAÓ. Sevilla24303ESPL. Jalabert32241FRAKelme

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementL. Armstrong29314
PuntenklassementE. Zabel3122
BergklassementL. Jalabert32241
JongerenklassementÓ. Sevilla24303
StrijdlustigsteL. Jalabert32241
PloegenklassementKelme

Legenda

UiterlijkBetekenis
WinnaarEtappe is over meerdere delen uitgesplitst; leiders halverwege kregen soms wel truien, maar deze tellen niet mee voor totalen.
PloegPloegentijdrit of aparte start, tussen 1927 en 1937 wel een individuele winnaar, vanaf 1954 niet meer.
GeannulleerdEtappe of eindklassement geannulleerd.
WinnaarAanvankelijke winnaar (doorgestreept) later veranderd.
N/AKlassement bestond nog niet of werd deze etappe niet uitgereikt.

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners nog in koers

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners dat ook in andere jaren ingeschreven was

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Verschil

In onderstaande tabel staat hoe het verschil tussen Lance Armstrong (de winnaar) en Jan Ullrich (tweede) is ontstaan.

Eind6:44
EtappeSoortTijdwinstVerschil
Pproloog 0:03 0:03
5TTT 0:24 0:27
10gewoon 1:59 2:26
10bonificatie 0:08 2:34
11tijdrit 1:00 3:34
12gewoon 0:23 3:57
12bonificatie 0:08 4:05
13gewoon 1:00 5:05
13bonificatie 0:08 5:13
14bonificatie −0:08 5:05
18tijdrit 1:39 6:44
  • "proloog" laat zien welk tijdsverschil er in de proloog ontstond.
  • "TTT" laat het tijdsverschil zien dat tijdens een ploegentijdrit ontstaan is.
  • "gewoon" wil zeggen dat het verschil is ontstaan door een andere einddtijd in de etappe.
  • "bonificatie" laat de tijd zien die als bonificatie gekregen is door het winnen of als tweede of derde te eindigen in een etappe.
  • "tijdrit" wil zeggen dat het verschil tijdens een tijdrit ontstaan is.
SoortVerschil
proloog0:03
TTT0:24
gewoon3:22
bonificatie0:16
tijdrit2:39

Deelnemers

Rugnr.Naam LandPloegEindstand
2001
Jong?Aantal
vorige Tours
Beste prestatie
vorige Tours
Gewonnen etappes
vorige Tours
Gewonnen klassementen
vorige Tours
Gedragen truien
vorige Tours
1Lance Armstrong (29286)
DUSAUS Postal ServiceDSQANee6367Algemeen klassement (2x) 
(27x)Groene trui(1x)
2Roberto Heras (27150)
DESPUS Postal Service15Nee150
3Viatcheslav Ekimov (35147)
RUSUS Postal Service82Nee10181Esf (1x) 
4Tyler Hamilton (30122)
DUSAUS Postal Service94Nee4130
5George Hincapie (282)
DUSAUS Postal Service71Nee5530
6Steffen Kjærgaard (2838)
DNORUS Postal Service101Nee1890
7Victor Hugo Peña (26356)
COLUS Postal Service79Nee0
8José-Luis Rubiera (28155)
ESPUS Postal Service38Nee0
9Christian Vandevelde (2539)
DUSAUS Postal ServiceAB7Ja1850
11Jan Ullrich (27211)
DGERTelekom2Nee416Jongeren (3x) Algemeen klassement (1x) 
(18x)
12Udo Bölts (34325)
DGERTelekom51Nee990
13Giuseppe Guerini (31137)
ITATelekom39Nee4221
14Jens Heppner (36190)
DGERTelekomAB16Nee8101
15Andreas Klöden (269)
GERTelekom26Nee0
16Kevin Livingston (2838)
DUSATelekom43Nee4170
17Alexandre Vinokourov (27288)
DKAZTelekom16Nee2150
18Steffen Wesemann (30112)
GERTelekomAB13Nee2730
19Erik Zabel (30359)
DGERTelekom96Nee7618Punten (5x) 
(1x)Groene trui(70x)
21Joseba Beloki (27323)
ESPONCE3Nee130
22Santos González (27196)
ESPONCEAB6Nee2610
23Álvaro González de Galdeano (31179)
DESPONCEAB19Nee1240
24Igor González de Galdeano (27242)
DESPONCE5Nee0
25José Ivan Gutierrez (22216)
ESPONCE64Ja10
26Jörg Jaksche (24343)
DGERONCE29Ja2180
27Mikel Pradera (26117)
ESPONCE62Nee0
28Carlos Sastre (2669)
ESPONCE20Nee0
29Marcos Antonio Serrano (28296)
DESPONCE9Nee3250
31Christophe Moreau (3080)
DFRAFestinaAB12Nee540
32Florent Brard (25144)
DFRAFestina100Ja0
33Ángel Luis Casero (28277)
ESPFestinaAB10Nee450
34Pascal Chanteur (33142)
DFRAFestina114Nee6260
35Félix Manuel García (32184)
ESPFestina37Nee2140
36Pascal Lino (34322)
DFRAFestina87Nee951
(10x)
37Luis Pérez (2715)
ESPFestina32Nee2290
38Arnaud Prétot (29319)
FRAFestinaAB7Nee11050
39Sven Teutenberg (28317)
GERFestina80Nee0
41Francesco Casagrande (30290)
DITAFassa BortoloAB4Nee260
42Fabio Baldato (3317)
ITAFassa Bortolo81Nee4632 Groene trui(1x)
43Ivan Basso (23217)
DITAFassa BortoloNP8Ja0
44Wladimir Belli (30341)
DITAFassa Bortolo24Nee390
45Serguei Ivanov (26118)
RUSFassa BortoloAB12Nee10
46Nicola Loda (29339)
ITAFassa Bortolo99Nee21000
47Alessandro Petacchi (27179)
DITAFassa Bortolo97Nee0
48Oscar Pozzi (29186)
ITAFassa BortoloAB16Nee1320
49Matteo Tosatto (2748)
ITAFassa Bortolo60Nee11320
51Michael Boogerd (2933)
DNEDRabobank10Nee551
52Bram de Groot (26195)
NEDRabobankAB12Nee0
53Steven de Jongh (27218)
DNEDRabobankAB7Nee10
54Erik Dekker (30314)
NEDRabobank91Nee7513Strijdlust (1x)  Bolletjestrui(2x)
55Maarten den Bakker (32156)
NEDRabobank75Nee8330
56Marc Lotz (27255)
DNEDRabobank93Nee2560
57Grischa Niermann (25240)
DGERRabobankNP17Nee1240
58Geert Verheyen (28113)
BELRabobank72Nee3200
59Marc Wauters (32128)
BELRabobankAB16Nee8430
61Rik Verbrugghe (26343)
BELLotto112Nee3690
62Mario Aerts (26182)
BELLotto27Nee2210
63Serge Baguet (31317)
BELLotto85Nee21100
64Jeroen Blijlevens (29184)
DNEDLottoAB9Nee51264
65Fabien De Waele (2643)
BELLottoNP1Nee11080
66Guennadi Mikhailov (27143)
RUSLotto59Nee0
67Kurt Van De Wouwer (29280)
BELLottoAB12Nee3110
68Paul Van Hyfte (29163)
BELLotto92Nee4640
69Stive Vermaut (25252)
BELLotto36Nee0
71David Millar (24178)
DGBRCofidisAB10Ja1621
(3x)Groene trui(1x)Witte trui(3x)
72Daniel Atienza (26282)
ESPCofidis30Nee1290
73Iñigo Cuesta (31363)
ESPCofidis63Nee2700
74Andrei Kivilev (27284)
KAZCofidis4Nee1320
75Massimiliano Lelli (33211)
ITACofidis67Nee8250
76Nico Mattan (29349)
BELCofidis98Nee2220
77David Moncoutié (2662)
FRACofidis48Nee1750
78Christophe Rinero (27184)
FRACofidisAB7Nee340Berg (1x)  Bolletjestrui(5x)
79Guido Trentin (25219)
ITACofidis45Nee1180
81Daniele Nardello (28333)
ITAMapei-Quick Step57Nee471
82Michele Bartoli (3135)
ITAMapei-Quick Step33Nee3190
83Paolo Bettini (2791)
ITAMapei-Quick Step70Nee11 Bolletjestrui(3x)
84Davide Bramati (332)
ITAMapei-Quick Step142Nee3960
85Paolo Fornaciari (30149)
ITAMapei-Quick StepAB8Nee3790
86Stefano Garzelli (27350)
DITAMapei-Quick Step14Nee1320
87Bart Leysen (32141)
BELMapei-Quick StepAB13Nee2920
88Tom Steels (29302)
BELMapei-Quick StepAB10Nee4859 Groene trui(7x)
89Stefano Zanini (32159)
DITAMapei-Quick StepAB7Nee3731 Bolletjestrui(4x)
91Francisco Mancebo (25113)
ESPiBanesto.com13Ja290Jongeren (1x)  Witte trui(12x)
92Santiago Blanco (2718)
ESPiBanesto.comAB13Nee2270
93Tomasz Brożyna (30285)
POLiBanesto.com21Nee0
94José Vicente García (28331)
ESPiBanesto.comAB16Nee4531
95Eladio Jimenez (25112)
DESPiBanesto.com105Ja0
96Denis Menchov (23157)
DRUSiBanesto.com47Ja0
97Jon Odriozola (30187)
ESPiBanesto.com69Nee3470
98Javier Pascual (29229)
ESPiBanesto.com41Nee2330
99Leonardo Piepoli (29302)
DSUIiBanesto.com44Nee3140
101Bobby Julich (29225)
DUSACrédit Agricole18Nee430
102Frédérick Bessy (29173)
FRACrédit Agricole119Nee1420
103Sébastien Hinault (27140)
FRACrédit Agricole137Nee21230
104Thor Hushovd (23164)
NORCrédit AgricoleAB12Ja0
105Christopher Jenner (26240)
FRACrédit Agricole139Nee0
106Anthony Morin (274)
FRACrédit Agricole107Nee3900
107Stuart O'Grady (27329)
DAUSCrédit Agricole54Nee4541
(3x)Groene trui(3x)
108Jonathan Vaughters (2821)
DUSACrédit AgricoleAB15Nee20
109Jens Voigt (29287)
GERCrédit Agricole46Nee3600 Bolletjestrui(1x)
111David Etxebarria (27343)
ESPEuskaltel34Nee3122
112Ángel Castresana (29122)
ESPEuskaltel103Nee0
113Iñigo Chaurreau (2878)
ESPEuskaltel12Nee1920
114Txema Del Olmo (2866)
DESPEuskaltelNP7Nee0
115Unai Etxebarria (28283)
VENEuskaltel88Nee0
116Iker Flores (24338)
ESPEuskaltelAB2Ja0
117Roberto Laiseka (3214)
ESPEuskaltel28Nee0
118Alberto López (29110)
ESPEuskaltel77Nee0
119Haimar Zubeldia (2491)
ESPEuskaltel73Ja0
121Benoît Salmon (2753)
FRAAG2R35Nee4160Jongeren (1x) 
122Christophe Agnolutto (31207)
FRAAG2R120Nee3311Ploegen (4x) 
123Stéphane Bergès (26173)
FRAAG2R135Nee0
124Alexandre Botcharov (26125)
RUSAG2R17Nee0
125Ludovic Capelle (25124)
DBELAG2RAB10Ja0
126Sebastien Demarbaix (27194)
BELAG2R108Nee2880
127Jaan Kirsipuu (31349)
ESTAG2RAB10Nee71
(6x)Groene trui(8x)
128Gilles Maignan (32336)
FRAAG2R121Nee3810
129Ludovic Turpin (26101)
FRAAG2R78Nee0
131Laurent Jalabert (32213)
DFRATeam CSC19Nee942Punten (2x) 
(4x)Groene trui(25x)
132Michael Blaudzun (2862)
DENTeam CSC84Nee10
133Francisco Javier Cerezo (30176)
ESPTeam CSC118Nee1470
134Marcelino García (304)
ESPTeam CSC122Nee31210
135Nicolas Jalabert (2879)
FRATeam CSC115Nee3490
136Nicolai Bo Larsen (29233)
DENTeam CSCAB10Nee1990
137Jakob Piil (28114)
DENTeam CSC117Nee0
138Nicki Sørensen (2648)
DDENTeam CSC49Nee0
139Rolf Sørensen (3672)
DDENTeam CSC141Nee6192
(4x)
141Laurent Brochard (3396)
DFRAJean Delatour23Nee6181 Bolletjestrui(8x)
142Jérôme Bernard (29283)
FRAJean Delatour106Nee0
143Gilles Bouvard (31244)
DFRAJean Delatour53Nee2630
144Stéphane Goubert (31110)
FRAJean Delatour31Nee1740
145Patrice Halgand (27121)
FRAJean Delatour55Nee0
146Christophe Oriol (2895)
FRAJean Delatour111Nee1670
147Laurent Roux (28210)
DFRAJean Delatour50Nee3230
148Eddy Seigneur (32136)
FRAJean Delatour95Nee4511
149Olivier Trastour (29183)
FRAJean DelatourAB6Nee0
151Santiago Botero (28247)
DCOLKelme8Nee171Berg (1x)  Bolletjestrui(8x)
152Félix Rafael Cárdenas (28219)
COLKelme61Nee0
153Laurent Desbiens (31288)
DFRAKelmeAB3Nee6611
(2x)Bolletjestrui(2x)
154Aitor González (26124)
DESPKelmeAB10Nee0
155José Enrique Gutierrez (2713)
ESPKelme25Nee0
156Javier Pascual (3093)
ESPKelme58Nee2310
157Óscar Sevilla (24275)
DESPKelme7Ja0
158Antonio Tauler (2781)
ESPKelme76Nee1630
159José Ángel Vidal (31246)
ESPKelme86Nee6500
161Didier Rous (30286)
DFRABonjour11Nee7451
162Walter Bénéteau (28348)
FRABonjour42Nee1710
163Franck Bouyer (27106)
FRABonjour74Nee3940
164Sylvain Chavanel (221)
FRABonjour65Ja0
165Damien Nazon (275)
FRABonjour109Nee4960
166Olivier Perraudeau (28234)
FRABonjour138Nee11270
167Franck Rénier (2781)
BELBonjour116Nee0
168Jean-Cyril Robin (31308)
FRABonjour56Nee860
169François Simon (32246)
FRABonjour6Nee8300 Bolletjestrui(7x)
171Marco Serpellini (28321)
ITALampre-Daikin125Nee3550
172Raivis Belohvoščiks (25161)
LATLampre-Daikin110Ja10
173Rubens Bertogliati (2253)
SUILampre-Daikin140Ja0
174Ludo Dierckxsens (36260)
DBELLampre-DaikinAB13Nee11
175Matteo Frutti (26153)
ITALampre-Daikin128Nee0
176Robert Hunter (2470)
SAFLampre-DaikinAB13Ja0
177Marco Pinotti (25126)
ITALampre-Daikin52Ja11130
178Ján Svorada (32307)
CZELampre-Daikin129Nee61032 Groene trui(5x)
179Johan Verstrepen (33253)
BELLampre-Daikin130Nee10
181Sven Montgomery (2551)
SUIFrançaise des JeuxAB16Ja10
182Jimmy Casper (2334)
FRAFrançaise des Jeux144Ja10
183Jacky Durand (34141)
DFRAFrançaise des Jeux127Nee8653Strijdlust (2x) 
(2x)Groene trui(1x)
184Frédérick Guesdon (29260)
FRAFrançaise des Jeux124Nee5670
185Emmanuel Magnien (3055)
DFRAFrançaise des Jeux113Nee5980
186Bradley McGee (25127)
AUSFrançaise des Jeux83Ja0
187Christophe Mengin (32301)
FRAFrançaise des Jeux102Nee5481
188Daniel Schnider (27223)
SUIFrançaise des Jeux66Nee0
189Nicolas Vogondy (23327)
FRAFrançaise des Jeux89Ja0
191Romans Vainsteins (28120)
LATDomo-Farm Frites132Nee1820
192Enrico Cassani (29136)
ITADomo-Farm Frites143Nee10
193Servais Knaven (30117)
NEDDomo-Farm Frites90Nee41070
194Axel Merckx (28327)
DBELDomo-Farm Frites22Nee2100
195Marco Milesi (31152)
ITADomo-Farm FritesAB12Nee1850
196Johan Museeuw (35261)
DBELDomo-Farm FritesAB13Nee10502
(5x)Groene trui(6x)
197Fred Rodriguez (27301)
USADomo-Farm FritesAB13Nee1860
198Max van Heeswijk (28121)
NEDDomo-Farm Frites134Nee11030
199Piotr Wadecki (28140)
POLDomo-Farm Frites68Nee0
201Stéphane Heulot (29284)
FRABig Mat-Auber40Nee5130
(3x)
202Guillaume Auger (25101)
FRABig Mat-Auber136Ja0
203Ludovic Auger (30134)
DFRABig Mat-Auber133Nee31110
204Christophe Capelle (33320)
FRABig Mat-Auber123Nee51150
205Thierry Gouvenou (3248)
FRABig Mat-Auber131Nee6590
206Xavier Jan (3129)
FRABig Mat-AuberNP14Nee2760
207Loïc Lamouller (2346)
FRABig Mat-AuberAB9Ja0
208Alexei Sivakov (29175)
RUSBig Mat-Auber104Nee2870
209Sébastien Talabardon (23135)
FRABig Mat-Auber126Ja0

Er staan dus 189 deelnemers van de 189 in de database.

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
US Postal Service9 4 0,99 0,26 0,50
Telekom9 3 0,95 1,55 0,86
Team CSC9 2 0,82 -0,48 0,47
Crédit Agricole9 2 0,82 -0,62 0,44
Lotto9 2 0,82 -0,36 0,27
Rabobank9 2 0,82 -0,96 0,50
Lampre-Daikin9 1 0,53 -1,83 0,09
Fassa Bortolo9 1 0,53 -1,09 0,28
Euskaltel9 1 0,53 0,66 0,57
AG2R9 1 0,53 -0,58 0,46
Kelme9 1 0,53 1,25 0,71
Festina9 1 0,53 -0,60 0,22
Bonjour9 0 0,17 1,49 0,82
Jean Delatour9 0 0,17 1,02 0,40
Française des Jeux9 0 0,17 -1,00 0,05
Domo-Farm Frites9 0 0,17 -1,47 0,33
Big Mat-Auber9 0 0,17 -1,70 0,16
iBanesto.com9 0 0,17 1,13 0,55
Mapei-Quick Step9 0 0,17 -0,81 0,43
ONCE9 0 0,17 2,05 0,83
Cofidis9 0 0,17 1,04 0,78

Prestaties per land

De kolom "Kans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot land evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het land minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het land meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

LandAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Frankrijk50 3 0,09 -0,92 0,14
Spanje37 1 0,03 2,53 0,34
Italië23 0 0,03 -0,38 0,14
België19 3 0,72 -1,90 0,07
Duitsland10 4 0,98 0,71 0,76
Nederland9 1 0,53 -0,87 0,55
Verenigde Staten8 4 0,99 -0,88 0,39
Rusland6 1 0,67 0,71 0,64
Denemarken5 0 0,28 -0,69 0,31
Zwitserland4 0 0,31 -0,34 0,44
Colombia3 1 0,83 1,46 0,91
Kazachstan2 0 0,40 2,21 0,97
Noorwegen2 0 0,40 -1,01 0,32
Polen2 0 0,40 1,31 0,83
Australië2 0 0,40 0,69 0,60
Letland2 0 0,40 -0,68 0,28
Groot-Britannië1 0 0,44 -1,32 0,00
Venezuelea1 0 0,44 0,13 0,62
Estland1 1 0,94 -1,32 0,00
Zuid-Afrika1 0 0,44 -1,32 0,00
Tsjechië1 1 0,94 -0,62 0,45

Solo's

Van de 21 etappes hebben er 6 details over wat er tijdens de etappe gebeurde.

Opgetelde solo's tijdens deze Tour
RennerSolo
F. Cárdenas0–166 km
R. Laiseka0–144 km
L. Jalabert119–126,5 km
L. Roux46,5–68 km
A. López0–13 km
L. Armstrong11–11 km
S. Ivanov9–9 km
L. Brochard2–4 km