Informatie over de Tour de France van 2000

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Hier staat alle info over de Tour de France in het jaar 2000 die ik heb. Ik heb ook informatie over de editie ervoor (1999). Ik heb ook informatie over de editie erna (2001).

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
WinnaarLeeftijd
(jaardag)
LandStrijdlustLeeftijd
(jaardag)
Land
01 Jul 20001 FuturoscopeFuturoscopeIndividuele tijdrit16D. Millar23178GBRN/A
02 Jul 20002 FuturoscopeLoudunVlakke etappe194T. Steels28304BELE. Dekker29315NED
03 Jul 20003 LoudunNantesVlakke etappe162T. Steels28305BELJ. Voigt28290GER
04 Jul 20004 NantesSt NazaireIndividuele tijdrit70ONCEN/A
05 Jul 20005 VannesVitreVlakke etappe202M. Wüst32334GERE. Dekker29318NED
06 Jul 20006 VitreToursVlakke etappe199L. van Bon28160NEDJ. Durand33146FRA
07 Jul 20007 ToursLimogesVlakke etappe201C. Agnolutto30213FRAC. Agnolutto30213FRA
08 Jul 20008 LimogesVilleneuve sur LotVlakke etappe204E. Dekker29321NEDE. Dekker29321NED
09 Jul 20009 AgenDaxVlakke etappe181P. Bettini2699ITAP. Bettini2699ITA
10 Jul 200010 DaxLourdesBergetappe205J. Otxoa25314ESPJ. Otxoa25314ESP
11 Jul 200011 Bagnères-de-BigorreRevelVlakke etappe219E. Dekker29324NEDS. Botero27257COL
13 Jul 200012 CarpentrasMont VentouxBergetappe149M. Pantani30181ITAC. Agnolutto30219FRA
14 Jul 200013 AvignonDraguignanHalf-bergetappe186J. García27344ESPD. Rous29299FRA
15 Jul 200014 DraguignanBrianconBergetappe250S. Botero27261COLS. Botero27261COL
16 Jul 200015 BrianconCourchevelBergetappe174M. Pantani30184ITAS. Botero27262COL
18 Jul 200016 CourchevelMorzineBergetappe197R. Virenque30241FRAM. Pantani30186ITA
19 Jul 200017 EvianLausanneHalf-bergetappe155E. Dekker29332NEDM. Lelli32230ITA
20 Jul 200018 LausanneFribourg en BrisgauVlakke etappe247S. Commesso25114ITAJ. Durand33160FRA
21 Jul 200019 Fribourg en BrisgauMulhouseIndividuele tijdrit59L. Armstrong28307USAN/A
22 Jul 200020 BelfortTroyesVlakke etappe255E. Zabel3015GERF. Simon31267FRA
23 Jul 200021 ParijsParijsVlakke etappe138S. Zanini31181ITAM. Apollonio30114ITA

Klassementen

Datum Nr. Geel Leeftijd
(jaardag)
Land Punten Leeftijd
(jaardag)
Land Berg Leeftijd
(jaardag)
LandJongerenLeeftijd
(jaardag)
LandStrijdlust
(klassement)
Leeftijd
(jaardag)
LandPloegen
01 Jul 20001D. Millar23178GBRD. Millar23178GBRM. Wüst32330GERD. Millar23178GBRN/AUS Postal Service
02 Jul 20002D. Millar23179GBRT. Steels28304BELM. Wüst32331GERD. Millar23179GBRE. Dekker29315NEDUS Postal Service
03 Jul 20003D. Millar23180GBRT. Steels28305BELM. Wüst32332GERD. Millar23180GBRJ. Voigt28290GERUS Postal Service
04 Jul 20004L. Jalabert31216FRAT. Steels28306BELM. Wüst32333GERD. Cañada25115ESPJ. Voigt28291GERONCE
05 Jul 20005L. Jalabert31217FRAT. Steels28307BELP. Bettini2695ITAD. Cañada25116ESPJ. Voigt28292GERONCE
06 Jul 20006A. Elli36119ITAT. Steels28308BELP. Bettini2696ITAS. Commesso25100ITAJ. Voigt28293GERRabobank
07 Jul 20007A. Elli36120ITAM. Wüst32336GERP. Bettini2697ITAS. Commesso25101ITAJ. Voigt28294GERRabobank
08 Jul 20008A. Elli36121ITAM. Wüst32337GERE. Dekker29321NEDS. Commesso25102ITAE. Dekker29321NEDRabobank
09 Jul 20009A. Elli36122ITAE. Zabel302GERE. Dekker29322NEDS. Commesso25103ITAE. Dekker29322NEDRabobank
10 Jul 200010L. Armstrong28296USAE. Zabel303GERJ. Otxoa25314ESPF. Mancebo24123ESPE. Dekker29323NEDRabobank
11 Jul 200011L. Armstrong28297USAE. Zabel304GERJ. Otxoa25315ESPF. Mancebo24124ESPE. Dekker29324NEDRabobank
13 Jul 200012L. Armstrong28299USAE. Zabel306GERJ. Otxoa25317ESPF. Mancebo24126ESPE. Dekker29326NEDBanesto
14 Jul 200013L. Armstrong28300USAE. Zabel307GERJ. Otxoa25318ESPF. Mancebo24127ESPE. Dekker29327NEDBanesto
15 Jul 200014L. Armstrong28301USAE. Zabel308GERS. Botero27261COLF. Mancebo24128ESPE. Dekker29328NEDBanesto
16 Jul 200015L. Armstrong28302USAE. Zabel309GERS. Botero27262COLF. Mancebo24129ESPS. Botero27262COLBanesto
18 Jul 200016L. Armstrong28304USAE. Zabel3011GERS. Botero27264COLF. Mancebo24131ESPS. Botero27264COLKelme
19 Jul 200017L. Armstrong28305USAE. Zabel3012GERS. Botero27265COLF. Mancebo24132ESPE. Dekker29332NEDKelme
20 Jul 200018L. Armstrong28306USAE. Zabel3013GERS. Botero27266COLF. Mancebo24133ESPE. Dekker29333NEDKelme
21 Jul 200019L. Armstrong28307USAE. Zabel3014GERS. Botero27267COLF. Mancebo24134ESPE. Dekker29334NEDKelme
22 Jul 200020L. Armstrong28308USAE. Zabel3015GERS. Botero27268COLF. Mancebo24135ESPE. Dekker29335NEDKelme
23 Jul 200021L. Armstrong28309USAE. Zabel3016GERS. Botero27269COLF. Mancebo24136ESPE. Dekker29336NEDKelme

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementL. Armstrong28309
PuntenklassementE. Zabel3016
BergklassementS. Botero27269
JongerenklassementF. Mancebo24136
StrijdlustigsteE. Dekker29336
PloegenklassementKelme

Legenda

UiterlijkBetekenis
WinnaarEtappe is over meerdere delen uitgesplitst; leiders halverwege kregen soms wel truien, maar deze tellen niet mee voor totalen.
PloegPloegentijdrit of aparte start, tussen 1927 en 1937 wel een individuele winnaar, vanaf 1954 niet meer.
GeannulleerdEtappe of eindklassement geannulleerd.
WinnaarAanvankelijke winnaar (doorgestreept) later veranderd.
N/AKlassement bestond nog niet of werd deze etappe niet uitgereikt.

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners nog in koers

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners dat ook in andere jaren ingeschreven was

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Verschil

In onderstaande tabel staat hoe het verschil tussen Lance Armstrong (de winnaar) en Jan Ullrich (tweede) is ontstaan.

Eind6:02
EtappeSoortTijdwinstVerschil
Pproloog 0:12 0:12
3gewoon −0:09 0:03
4TTT 0:40 0:43
10gewoon 3:19 4:02
10bonificatie 0:12 4:14
12gewoon 0:29 4:43
12bonificatie 0:12 4:55
15gewoon 2:31 7:26
16gewoon −1:37 5:49
16bonificatie −0:12 5:37
19tijdrit 0:25 6:02
  • "proloog" laat zien welk tijdsverschil er in de proloog ontstond.
  • "gewoon" wil zeggen dat het verschil is ontstaan door een andere einddtijd in de etappe.
  • "TTT" laat het tijdsverschil zien dat tijdens een ploegentijdrit ontstaan is.
  • "bonificatie" laat de tijd zien die als bonificatie gekregen is door het winnen of als tweede of derde te eindigen in een etappe.
  • "tijdrit" wil zeggen dat het verschil tijdens een tijdrit ontstaan is.
SoortVerschil
proloog0:12
gewoon4:33
TTT0:40
bonificatie0:12
tijdrit0:25

Deelnemers

Rugnr.Naam LandPloegEindstand
2000
Jong?Aantal
vorige Tours
Beste prestatie
vorige Tours
Gewonnen etappes
vorige Tours
Gewonnen klassementen
vorige Tours
Gedragen truien
vorige Tours
1Lance Armstrong (28287)
DUSAUS Postal ServiceDSQANee5366Algemeen klassement (1x) 
(15x)Groene trui(1x)
2Frankie Andreu (33278)
DUSAUS Postal Service110Nee8580
3Viatcheslav Ekimov (34147)
RUSUS Postal Service55Nee9181Esf (1x) 
4Tyler Hamilton (29122)
DUSAUS Postal Service25Nee3130
5George Hincapie (272)
DUSAUS Postal Service65Nee4530
6Benoît Joachim (24179)
LUXUS Postal Service92Ja0
7Steffen Kjærgaard (2738)
DNORUS Postal Service89Nee0
8Kevin Livingston (2738)
DUSAUS Postal Service37Nee3170
9Cédric Vasseur (29317)
FRAUS Postal Service52Nee4241
(5x)
11Alex Zülle (31361)
DSUIBanestoAB17Nee822
(4x)Groene trui(1x)
12José Luis Arrieta (2916)
ESPBanesto57Nee4320 Bolletjestrui(1x)
13Dariusz Baranowski (289)
POLBanesto30Nee2120
14José Vicente García (27331)
ESPBanesto53Nee3680
15José Maria Jimenez (28136)
DESPBanesto23Nee380
16Francisco Mancebo (24114)
ESPBanesto9Ja1280
17Jon Odriozola (29187)
ESPBanesto47Nee2540
18Leonardo Piepoli (28303)
DSUIBanestoNP18Nee2140
19Orlando Sergio Rodriguis (30253)
PORBanesto87Nee3330
21Fernando Escartin (32159)
ESPKelme8Nee831
22Santiago Botero (27247)
DCOLKelme7Nee0
23Carlos Contreras (26202)
COLKelmeAB10Nee2190
24Roberto Heras (26150)
DESPKelme5Nee0
25Francisco León (2740)
ESPKelme124Nee0
26Javier Otxoa (25305)
ESPKelme13Nee1860
27Javier Pascual (2993)
ESPKelme31Nee10
28Antonio Tauler (2681)
ESPKelme63Nee0
29José Ángel Vidal (30246)
ESPKelme50Nee5770
31Michele Bartoli (3035)
ITAMapei-Quick StepAB13Nee2190
32Manuel Beltrán (2934)
DESPMapei-Quick Step11Nee3140
33Paolo Bettini (2691)
ITAMapei-Quick StepNP13Nee0
34William Chann McRae (28264)
USAMapei-Quick StepAB12Nee0
35Daniele Nardello (27333)
ITAMapei-Quick Step10Nee371
36Fred Rodriguez (26301)
USAMapei-Quick Step86Nee0
37Tom Steels (28303)
BELMapei-Quick StepAB12Nee3857 Groene trui(2x)
38Max van Heeswijk (27121)
NEDMapei-Quick Step103Nee0
39Stefano Zanini (31159)
DITAMapei-Quick Step80Nee2730 Bolletjestrui(4x)
41Michael Boogerd (2834)
DNEDRabobankAB20Nee451
42Jan Boven (28132)
NEDRabobankAB17Nee0
43Erik Dekker (29314)
NEDRabobank51Nee6700
44Maarten den Bakker (31156)
NEDRabobank49Nee7330
45Marc Lotz (26255)
DNEDRabobank56Nee1720
46Grischa Niermann (24241)
DGERRabobank24Ja0
47Leon van Bon (28155)
NEDRabobankAB15Nee6631 Bolletjestrui(1x)
48Marc Wauters (31128)
BELRabobank43Nee7920
49Markus Zberg (264)
SUIRabobank68Nee0
51Laurent Jalabert (31213)
DFRAONCE54Nee842Punten (2x) 
(2x)Groene trui(25x)
52David Cañada (25112)
ESPONCE33Ja0
53David Etxebarria (26343)
ESPONCEAB15Nee2122
54José Ivan Gutierrez (21216)
ESPONCEAB11Ja0
55Nicolas Jalabert (2779)
FRAONCEAB16Nee2490
56Peter Luttenberger (27200)
AUTONCE21Nee250
57Abraham Olano (30160)
DESPONCE34Nee641
58Miguel Ángel Peña (29358)
ESPONCEAB13Nee2430
59Marcos Antonio Serrano (27296)
DESPONCEAB16Nee2250
61Jan Ullrich (26211)
DGERTelekom2Nee316Jongeren (3x) Algemeen klassement (1x) 
(18x)
62Udo Bölts (33325)
DGERTelekom42Nee890
63Alberto Elli (36114)
DITATelekom84Nee1070
64Gian-Matteo Fagnini (29263)
ITATelekom104Nee51030
65Giuseppe Guerini (30137)
ITATelekom26Nee3221
66Jens Heppner (35190)
DGERTelekom40Nee7101
67Alexandre Vinokourov (26288)
DKAZTelekom15Nee1350
68Steffen Wesemann (29112)
GERTelekomAB14Nee1730
69Erik Zabel (29359)
DGERTelekom61Nee6627Punten (4x) 
(1x)Groene trui(57x)
71Marco Pantani (30169)
DITAMercatone UnoNP17Nee416Jongeren (2x) Algemeen klassement (1x) 
(7x)
72Simone Borgheresi (31334)
ITAMercatone Uno114Nee1520
73Ermanno Brignoli (30304)
ITAMercatone Uno59Nee10
74Fabiano Fontanelli (3568)
DITAMercatone UnoAB12Nee3720
75Riccardo Forconi (3018)
DITAMercatone Uno70Nee2460
76Massimo Podenzana (38337)
ITAMercatone Uno73Nee4241
77Marcello Siboni (3515)
ITAMercatone Uno46Nee4410
78Marco Velo (26104)
DITAMercatone Uno39Nee0
79Enrico Zaina (32278)
ITAMercatone Uno38Nee4390
81Jaan Kirsipuu (30349)
ESTAG2RAB12Nee61
(6x)Groene trui(8x)
82Christophe Agnolutto (30207)
FRAAG2R66Nee2310Ploegen (4x) 
83Lauri Aus (29239)
ESTAG2RAB13Nee11240
84Pascal Chanteur (32143)
DFRAAG2R69Nee5260
85David Delrieu (29131)
FRAAG2R83Nee10
86Arturas Kasputis (33129)
LITAG2RAB15Nee4440 Bolletjestrui(1x)
87Andrei Kivilev (26284)
KAZAG2R32Nee0
88Gilles Maignan (31336)
FRAAG2R81Nee2820
89Benoît Salmon (2653)
FRAAG2R107Nee3160Jongeren (1x) 
91Laurent Dufaux (3142)
DSUISaecoAB13Nee741
92Daniel Atienza (25282)
ESPSaeco29Nee0
93Salvatore Commesso (2595)
DITASaeco72Ja1381
94Armin Meier (30240)
DSUISaecoAB10Nee2310
95Massimiliano Mori (26174)
ITASaeco67Nee1910
96Pavel Padrnos (29196)
CZESaeco85Nee20
97Dario Pieri (24304)
ITASaecoAB10Ja0
98Paolo Savoldelli (2755)
DITASaeco41Nee2330
99Mario Scirea (35328)
ITASaecoAB12Nee8980
101Christophe Moreau (2980)
DFRAFestina4Nee4190
102Joseba Beloki (26323)
ESPFestina3Nee0
103Ángel Luis Casero (27277)
ESPFestinaAB13Nee350
104Félix Manuel García (31184)
ESPFestina14Nee1480
105Jaime Javier Hernández (28165)
ESPFestina97Nee11020
106Pascal Lino (33322)
DFRAFestina112Nee851
(10x)
107Laurent Madouas (33143)
DFRAFestina35Nee7120
108David Plaza (29363)
ESPFestinaAB16Nee0
109Marcel Wüst (32330)
GERFestinaNP12Nee10
111Serguei Ivanov (25118)
RUSFarm FritesNPJa10
112Andreas Klier (24168)
DGERFarm Frites105Ja0
113Servais Knaven (29117)
NEDFarm Frites109Nee31070
114Jans Koerts (30311)
DNEDFarm FritesHD8Nee0
115Michel Lafis (32286)
SWEFarm Frites78Nee0
116Glenn Magnusson (30361)
SWEFarm Frites91Nee0
117Robbie McEwen (287)
AUSFarm Frites113Nee3891
118Koos Moerenhout (26238)
NEDFarm Frites77Nee1440
119Geert Van Bondt (29225)
BELFarm Frites118Nee0
121Frank Vandenbroucke (25237)
DBELCofidisAB10Nee1500
122Laurent Desbiens (30288)
DFRACofidisAB10Nee5611
(2x)Bolletjestrui(2x)
123Laurent Lefèvre (23364)
FRACofidisAB10Ja1880
124Massimiliano Lelli (32212)
ITACofidis27Nee7250
125Nico Mattan (28350)
BELCofidis22Nee11230
126Roland Meier (32222)
DSUICofidis44Nee270
127David Millar (23178)
DGBRCofidis62Ja0
128David Moncoutié (2562)
FRACofidis75Ja0
129Chris Peers (30120)
DBELCofidisAB17Nee0
131Rik Verbrugghe (25343)
BELLottoAB14Nee2690
132Mario Aerts (25182)
BELLotto28Nee1210
133Serge Baguet (30317)
BELLotto121Nee11100
134Sebastien Demarbaix (26194)
BELLotto88Nee11300
135Jacky Durand (33141)
DFRALotto74Nee7653Strijdlust (2x) 
(2x)Groene trui(1x)
136Thierry Marichal (2718)
BELLotto101Nee11280
137Kurt Van De Wouwer (28281)
BELLotto17Nee2110
138Paul Van Hyfte (28164)
BELLotto79Nee3640
139Geert Verheyen (27113)
BELLotto20Nee2230
141Stéphane Heulot (28285)
FRAFrançaise des JeuxAB14Nee4130
(3x)
142Frédérick Guesdon (28261)
FRAFrançaise des Jeux116Nee4670
143Grzegorz Gwiazdowski (25240)
POLFrançaise des Jeux106Nee0
144Frank Høj (27178)
DDENFrançaise des Jeux100Nee0
145Xavier Jan (3029)
FRAFrançaise des Jeux76Nee1770
146Emmanuel Magnien (2955)
DFRAFrançaise des Jeux98Nee40
147Christophe Mengin (31301)
FRAFrançaise des Jeux95Nee4481
148Sven Montgomery (2452)
SUIFrançaise des JeuxAB11Ja0
149Jean-Patrick Nazon (23164)
FRAFrançaise des JeuxAB10Ja0
151Richard Virenque (30224)
DFRAPolti6Nee823Berg (5x) Strijdlust (2x) 
(1x)Bolletjestrui(71x)Groene trui(3x)
152Jeroen Blijlevens (28185)
DNEDPoltiEL21Nee41264
153Rossano Brasi (2828)
ITAPoltiNPNee5820
154Enrico Cassani (28137)
ITAPoltiAB12Nee0
155Mirko Crepaldi (2820)
ITAPolti94Nee3750
156Pascal Hervé (35353)
DFRAPolti12Nee5330 Bolletjestrui(4x)
157Rafael Mateos (24129)
ESPPoltiAB6Ja0
158Fabio Sacchi (2639)
DITAPolti64Nee2470
159Bart Voskamp (3225)
DNEDPolti115Nee5981
161Bo Hamburger (3038)
DDENMemory Card36Nee7131
(1x)
162Michael Blaudzun (2762)
DENMemory CardAB12Nee0
163Tristan Hoffman (30181)
NEDMemory Card117Nee21280
164Allan Johansen (28353)
DENMemory Card119Nee0
165Nicolai Bo Larsen (28234)
DENMemory Card99Nee0
166Arvis Piziks (30292)
LATMemory Card93Nee2910
167Martin Rittsel (2995)
SWEMemory Card108Nee0
168Michael Sandstød (328)
DENMemory CardAB14Nee0
169Jesper Skibby (36102)
DDENMemory CardAB7Nee10291
171Bobby Julich (28226)
DUSACrédit Agricole48Nee330
172Magnus Bäckstedt (25152)
SWECrédit Agricole123Ja2701
173Fabrice Gougot (28305)
FRACrédit AgricoleAB15Nee2420
174Sébastien Hinault (26140)
FRACrédit Agricole125Nee11230
175Anthony Langella (2668)
FRACrédit Agricole120Nee11320
176Anthony Morin (264)
FRACrédit Agricole90Nee21050
177Stuart O'Grady (26329)
DAUSCrédit AgricoleNP7Nee3541
(3x)Groene trui(3x)
178Jonathan Vaughters (2721)
DUSACrédit AgricoleAB10Nee10
179Jens Voigt (28288)
GERCrédit Agricole60Nee2600 Bolletjestrui(1x)
181Romans Vainsteins (27120)
LATVini Caldirola-Sodi82Nee0
182Massimo Apollonio (3092)
ITAVini Caldirola-Sodi102Nee0
183Gianluca Bortolami (31307)
DITAVini Caldirola-SodiAB12Nee4131
184Filippo Casagrande (26338)
ITAVini Caldirola-SodiAB8Nee0
185Roberto Conti (35197)
DITAVini Caldirola-Sodi16Nee1061
186Andrei Hauptman (2547)
SLOVini Caldirola-SodiNPJa0
187Zoran Klemenčič (2464)
SLOVini Caldirola-SodiAB10Ja0
188Mauro Radaelli (32233)
ITAVini Caldirola-Sodi96Nee20
189Guido Trentin (24220)
ITAVini Caldirola-Sodi18Ja0
191Jean-Cyril Robin (30308)
FRABonjour19Nee760
192Walter Bénéteau (27348)
FRABonjour71Nee0
193Franck Bouyer (26106)
FRABonjour122Nee2940
194Pascal Deramé (29341)
FRABonjour111Nee3840
195Christophe Faudot (31277)
FRABonjourAB8Nee0
196Damien Nazon (265)
FRABonjour126Nee3960
197Olivier Perraudeau (27234)
FRABonjour127Nee0
198Didier Rous (29286)
DFRABonjour45Nee6451
199François Simon (31246)
FRABonjour58Nee7300 Bolletjestrui(7x)

Er staan dus 177 deelnemers van de 177 in de database.

Daarnaast ook 3 renners die zich inschreven maar nooit startten.

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Mapei-Quick Step9 4 0,99 -0,67 0,49
Rabobank9 4 0,99 0,34 0,29
Kelme9 2 0,80 2,32 0,85
Mercatone Uno9 2 0,80 0,37 0,17
Polti8 1 0,55 -0,27 0,66
ONCE9 1 0,50 -0,71 0,27
US Postal Service9 1 0,50 0,82 0,35
Banesto9 1 0,50 1,26 0,63
Festina9 1 0,50 0,51 0,73
Cofidis9 1 0,50 -0,27 0,29
Telekom9 1 0,50 1,83 0,95
AG2R9 1 0,50 -0,64 0,20
Saeco9 1 0,50 -0,70 0,21
Farm Frites8 0 0,18 -0,93 0,04
Vini Caldirola-Sodi8 0 0,18 -0,43 0,45
Memory Card9 0 0,16 -1,54 0,16
Bonjour9 0 0,16 -0,21 0,45
Crédit Agricole9 0 0,16 -1,50 0,09
Lotto9 0 0,16 0,80 0,51
Française des Jeux9 0 0,16 -1,66 0,02

Prestaties per land

De kolom "Kans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot land evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het land minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het land meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

LandAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Frankrijk36 2 0,10 -0,35 0,29
Italië31 5 0,74 0,16 0,10
Spanje26 2 0,25 2,23 0,39
België14 2 0,61 -0,02 0,24
Nederland13 4 0,95 -1,60 0,03
Duitsland9 2 0,80 1,08 0,84
Verenigde Staten9 1 0,50 -0,19 0,28
Zwitserland7 0 0,21 -1,91 0,14
Denemarken7 0 0,21 -1,43 0,23
Zweden4 0 0,30 -0,43 0,19
Polen2 0 0,39 0,58 0,76
Kazachstan2 0 0,39 1,82 0,88
Letland2 0 0,39 0,04 0,41
Australië2 0 0,39 -1,22 0,25
Estland2 0 0,39 -1,78 0,00
Colombia2 1 0,88 0,25 0,94
Oostenrijk1 0 0,44 1,33 0,91
Portugal1 0 0,44 0,04 0,62
Litouwen1 0 0,44 -1,25 0,00
Tsjechië1 0 0,44 0,08 0,62
Luxemburg1 0 0,44 -0,06 0,59
Rusland1 0 0,44 0,67 0,76
Groot-Britannië1 1 0,94 0,53 0,73
Noorwegen1 0 0,44 0,00 0,61
Slovenië1 0 0,44 -1,25 0,00

Solo's

Van de 21 etappes hebben er 3 details over wat er tijdens de etappe gebeurde.

Opgetelde solo's tijdens deze Tour
RennerSolo
J. Otxoa0–205 km
E. Dekker0–204 km
M. Pantani0–203 km
C. Agnolutto0–201 km
J. García0–186 km
S. Botero33–33 km
J. Pascual0–27 km
R. Virenque0–12,5 km