Informatie over de Tour de France van 1999

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Hier staat alle info over de Tour de France in het jaar 1999 die ik heb. Ik heb ook informatie over de editie ervoor (1998). Ik heb ook informatie over de editie erna (2000).

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
WinnaarLeeftijd
(jaardag)
LandStrijdlustLeeftijd
(jaardag)
Land
03 Jul 1999P Le Puy du FouLe Puy du FouIndividuele tijdrit6,8L. Armstrong27288USAN/A
04 Jul 19991 MontaiguChallansVlakke etappe208J. Kirsipuu29351ESTT. Gouvenou3050FRA
05 Jul 19992 ChallansSt NazaireVlakke etappe176T. Steels27306BELJ. Durand32145FRA
06 Jul 19993 NantesLavalVlakke etappe194T. Steels27307BELF. Guesdon27265FRA
07 Jul 19994 LavalBloisVlakke etappe194M. Cipollini32107ITAG. Mondini26356ITA
08 Jul 19995 BonnevalAmiensVlakke etappe233M. Cipollini32108ITAM. Piccoli28300ITA
09 Jul 19996 AmiensMaubeugeVlakke etappe171M. Cipollini32109ITAF. Simon30253FRA
10 Jul 19997 AvesnesThionvilleVlakke etappe227M. Cipollini32110ITAL. Lebreton27185FRA
11 Jul 19998 MetzMetzIndividuele tijdrit56L. Armstrong27296USAN/A
13 Jul 19999 Le Grand-BornandSestrieresBergetappe213L. Armstrong27298USAJ. Arrieta2828ESP
14 Jul 199910 SestrieresL'Alpe d'HuezBergetappe220G. Guerini29149ITAS. Heulot27297FRA
15 Jul 199911 Le Bourg-d'OisansSaint-ÉtienneHalf-bergetappe198L. Dierckxsens34273BELR. Verbrugghe24357BEL
16 Jul 199912 St GalmierSt FlourHalf-bergetappe201D. Etxebarria25357ESPM. Lelli31226ITA
17 Jul 199913 St FlourAlbiVlakke etappe236S. Commesso24111ITAR. Meier31237SUI
18 Jul 199914 CastresSt GaudensVlakke etappe199D. Konychev33159RUSJ. Durand32158FRA
20 Jul 199915 St GaudensPiau EngalyBergetappe173F. Escartin31177ESPF. Escartin31177ESP
21 Jul 199916 LannemezanPauBergetappe192D. Etxebarria25362ESPP. Tonkov30161RUS
22 Jul 199917 MourenxBordeauxVlakke etappe200T. Steels27323BELC. De La Cruz24214FRA
23 Jul 199918 JonzacFuturoscopeVlakke etappe187G. Mondini277ITAF. Bessy27195FRA
24 Jul 199919 FuturoscopeFuturoscopeIndividuele tijdrit57L. Armstrong27309USAN/A
25 Jul 199920 ArpajonParijsVlakke etappe143,5R. McEwen2730AUSA. Morin2527FRA

Klassementen

Datum Nr. Geel Leeftijd
(jaardag)
Land Punten Leeftijd
(jaardag)
Land Berg Leeftijd
(jaardag)
LandJongerenLeeftijd
(jaardag)
LandStrijdlust
(klassement)
Leeftijd
(jaardag)
LandPloegen
03 Jul 1999PL. Armstrong27288USAL. Armstrong27288USAM. Piccoli28295ITAR. Verbrugghe24345BELN/AUS Postal Service
04 Jul 19991L. Armstrong27289USAJ. Kirsipuu29351ESTM. Piccoli28296ITAR. Verbrugghe24346BELT. Gouvenou3050FRAUS Postal Service
05 Jul 19992J. Kirsipuu29352ESTJ. Kirsipuu29352ESTM. Piccoli28297ITAC. Vandevelde2344USAT. Gouvenou3051FRAUS Postal Service
06 Jul 19993J. Kirsipuu29353ESTJ. Kirsipuu29353ESTM. Piccoli28298ITAC. Vandevelde2345USAT. Gouvenou3052FRAUS Postal Service
07 Jul 19994J. Kirsipuu29354ESTJ. Kirsipuu29354ESTM. Piccoli28299ITAC. Vandevelde2346USAT. Gouvenou3053FRAUS Postal Service
08 Jul 19995J. Kirsipuu29355ESTJ. Kirsipuu29355ESTM. Piccoli28300ITAC. Vandevelde2347USAT. Gouvenou3054FRAUS Postal Service
09 Jul 19996J. Kirsipuu29356ESTJ. Kirsipuu29356ESTM. Piccoli28301ITAC. Vandevelde2348USAT. Gouvenou3055FRAUS Postal Service
10 Jul 19997J. Kirsipuu29357ESTJ. Kirsipuu29357ESTM. Piccoli28302ITAC. Vandevelde2349USAT. Gouvenou3056FRAUS Postal Service
11 Jul 19998L. Armstrong27296USAJ. Kirsipuu29358ESTM. Piccoli28303ITAM. Bäckstedt24162SWET. Gouvenou3057FRAUS Postal Service
13 Jul 19999L. Armstrong27298USAS. O'Grady25340AUSR. Virenque29235FRAB. Salmon2564FRAT. Gouvenou3059FRAUS Postal Service
14 Jul 199910L. Armstrong27299USAS. O'Grady25341AUSR. Virenque29236FRAB. Salmon2565FRAT. Gouvenou3060FRAONCE
15 Jul 199911L. Armstrong27300USAS. O'Grady25342AUSR. Virenque29237FRAB. Salmon2566FRAT. Gouvenou3061FRAFestina
16 Jul 199912L. Armstrong27301USAE. Zabel298GERR. Virenque29238FRAB. Salmon2567FRAT. Gouvenou3062FRAFestina
17 Jul 199913L. Armstrong27302USAE. Zabel299GERR. Virenque29239FRAB. Salmon2568FRAT. Gouvenou3063FRAONCE
18 Jul 199914L. Armstrong27303USAE. Zabel2910GERR. Virenque29240FRAB. Salmon2569FRAJ. Durand32158FRAFestina
20 Jul 199915L. Armstrong27305USAE. Zabel2912GERR. Virenque29242FRAB. Salmon2571FRAJ. Durand32160FRABanesto
21 Jul 199916L. Armstrong27306USAE. Zabel2913GERR. Virenque29243FRAB. Salmon2572FRAJ. Durand32161FRABanesto
22 Jul 199917L. Armstrong27307USAE. Zabel2914GERR. Virenque29244FRAB. Salmon2573FRAJ. Durand32162FRABanesto
23 Jul 199918L. Armstrong27308USAE. Zabel2915GERR. Virenque29245FRAB. Salmon2574FRAJ. Durand32163FRABanesto
24 Jul 199919L. Armstrong27309USAE. Zabel2916GERR. Virenque29246FRAB. Salmon2575FRAJ. Durand32164FRABanesto
25 Jul 199920L. Armstrong27310USAE. Zabel2917GERR. Virenque29247FRAB. Salmon2576FRAJ. Durand32165FRABanesto

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementL. Armstrong27310
PuntenklassementE. Zabel2917
BergklassementR. Virenque29247
JongerenklassementB. Salmon2576
StrijdlustigsteJ. Durand32165
PloegenklassementBanesto

Legenda

UiterlijkBetekenis
WinnaarEtappe is over meerdere delen uitgesplitst; leiders halverwege kregen soms wel truien, maar deze tellen niet mee voor totalen.
PloegPloegentijdrit of aparte start, tussen 1927 en 1937 wel een individuele winnaar, vanaf 1954 niet meer.
GeannulleerdEtappe of eindklassement geannulleerd.
WinnaarAanvankelijke winnaar (doorgestreept) later veranderd.
N/AKlassement bestond nog niet of werd deze etappe niet uitgereikt.

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners nog in koers

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners dat ook in andere jaren ingeschreven was

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Verschil

In onderstaande tabel staat hoe het verschil tussen Lance Armstrong (de winnaar) en Alex Zülle (tweede) is ontstaan.

Eind7:37
EtappeSoortTijdwinstVerschil
Pproloog 0:07 0:07
2gewoon 6:03 6:10
8tijdrit 0:58 7:08
9gewoon 0:31 7:39
9bonificatie 0:08 7:47
15gewoon −0:09 7:38
15bonificatie −0:12 7:26
16tussensprint 0:02 7:28
19tijdrit 0:09 7:37
  • "proloog" laat zien welk tijdsverschil er in de proloog ontstond.
  • "gewoon" wil zeggen dat het verschil is ontstaan door een andere einddtijd in de etappe.
  • "tijdrit" wil zeggen dat het verschil tijdens een tijdrit ontstaan is.
  • "bonificatie" laat de tijd zien die als bonificatie gekregen is door het winnen of als tweede of derde te eindigen in een etappe.
  • "tussensprint" laat de tijd zien die gewonnen is tijdens een tussensprint.
SoortVerschil
proloog0:07
gewoon6:25
tijdrit1:07
bonificatie−0:04
tussensprint0:02

Deelnemers

Rugnr.Naam LandPloegEindstand
1999
Jong?Aantal
vorige Tours
Beste prestatie
vorige Tours
Gewonnen etappes
vorige Tours
Gewonnen klassementen
vorige Tours
Gedragen truien
vorige Tours
1Bobby Julich (27225)
DUSACofidisAB8Nee230
2Steve De Wolf (23304)
BELCofidis41Ja0
3Laurent Desbiens (29287)
DFRACofidis100Nee4611
(2x)Bolletjestrui(2x)
4Peter Farazijn (30154)
BELCofidis63Nee6190
5Claude Lamour (29255)
FRACofidis117Nee10
6Massimiliano Lelli (31211)
ITACofidis34Nee6250
7Thierry Loder (23198)
FRACofidis139Ja0
8Roland Meier (31221)
DSUICofidis15Nee170
9Christophe Rinero (25183)
FRACofidis79Nee240Berg (1x)  Bolletjestrui(5x)
11Stefano Garzelli (25349)
DITAMercatone Uno32Nee0
12Marco Artunghi (29353)
ITAMercatone UnoAB14Nee3910Apl (2x) Regularite (5x) 
13Sergio Barbero (30164)
DITAMercatone Uno124Nee20
14Roberto Conti (34196)
DITAMercatone UnoAB9Nee961
15Michele Coppolillo (31349)
ITAMercatone UnoAB9Nee0
16Marco Fincato (28268)
ITAMercatone Uno53Nee2300
17Riccardo Forconi (2917)
DITAMercatone Uno87Nee1460
18Dmitri Konychev (33142)
RUSMercatone Uno62Nee5253 Bolletjestrui(6x)
19Massimiliano Napolitano (26109)
ITAMercatone Uno134Nee0
21Erik Zabel (28359)
DGERTelekom89Nee5627Punten (3x) 
(1x)Groene trui(48x)
22Udo Bölts (32325)
DGERTelekom40Nee790
23Alberto Elli (35113)
DITATelekom17Nee970
24Giuseppe Guerini (29136)
ITATelekom22Nee2270
25Kai Hundertmarck (3066)
GERTelekom110Nee0
26Jörg Jaksche (22342)
DGERTelekom80Ja1180
27Jan Schaffrath (27287)
GERTelekom136Nee0
28Georg Totschnig (2837)
AUTTelekom20Nee3270
29Steffen Wesemann (28112)
GERTelekom73Nee0
31Pavel Tonkov (30141)
RUSMapei-Quick StepNP17Nee20
32Davide Bramati (312)
ITAMapei-Quick Step103Nee2960
33Gianni Faresin (33349)
ITAMapei-Quick Step23Nee2110
34Manuel Fernández (28126)
ESPMapei-Quick Step49Nee1160
35Paolo Lanfranchi (30340)
ITAMapei-Quick Step18Nee3140
36Bart Leysen (30140)
BELMapei-Quick Step133Nee1920
37Axel Merckx (26326)
DBELMapei-Quick StepAB10Nee1100
38Daniele Nardello (26332)
ITAMapei-Quick Step7Nee281
39Tom Steels (27302)
BELMapei-Quick Step104Nee2854 Groene trui(2x)
41Michael Boogerd (2733)
DNEDRabobank56Nee351
42Erik Dekker (28314)
NEDRabobank107Nee5700
43Maarten den Bakker (30155)
NEDRabobank84Nee6330
44Patrick Jonker (3036)
AUSRabobank97Nee4120
45Marc Lotz (25254)
DNEDRabobank72Nee0
46Robbie McEwen (276)
AUSRabobank122Nee2890
47Leon van Bon (27154)
NEDRabobankAB10Nee5631 Bolletjestrui(1x)
48Marc Wauters (30127)
BELRabobankAB2Nee6920
49Beat Zberg (2852)
SUIRabobank109Nee5110
51Abraham Olano (29159)
DESPONCE6Nee541
52Rafael Díaz (26234)
ESPONCE58Nee10
53David Etxebarria (25342)
ESPONCE12Nee10
54Marcelino García (284)
ESPONCEAB5Nee21210
55Santos González (25195)
ESPONCE61Nee10
56Luis Pérez (2514)
ESPONCE29Ja10
57Andrea Peron (27321)
ITAONCE10Nee4440
58José Luis Rebollo (26265)
ESPONCE75Nee0
59Marcos Antonio Serrano (26295)
DESPONCE25Nee10
61Ivan Gotti (3094)
DITAPoltiAB12Nee350
(2x)
62Rossano Brasi (2727)
ITAPolti127Nee4820
63Stefano Cattai (31214)
ITAPolti66Nee1220
64Mirko Crepaldi (2719)
ITAPolti120Nee2750
65Stéphane Goubert (29109)
FRAPolti74Nee0
66Silvio Martinello (36163)
ITAPolti114Nee3940
67Oscar Pelliccioli (33364)
ITAPoltiAB14Nee4150
68Fabio Sacchi (2538)
DITAPolti99Ja1470
69Richard Virenque (29223)
DFRAPolti8Nee723Berg (4x) Strijdlust (2x) 
(1x)Bolletjestrui(59x)Groene trui(3x)
71Mario Cipollini (32101)
DITASaecoAB9Nee68
(6x)Groene trui(9x)
72Giuseppe Calcaterra (34203)
ITASaecoNP15Nee41180
73Salvatore Commesso (2495)
DITASaeco38Ja0
74Laurent Dufaux (3041)
DSUISaeco4Nee641
75Gian-Matteo Fagnini (28263)
ITASaecoAB9Nee41030
76Armin Meier (29239)
DSUISaeco31Nee10
77Paolo Savoldelli (2654)
DITASaecoAB10Nee1330
78Mario Scirea (34327)
ITASaecoNP15Nee7980
79Francesco Secchiari (26310)
ITASaecoAB15Nee0
81Mario Aerts (24182)
BELLotto21Ja0
82Fabien De Waele (2443)
BELLotto108Ja0
83Sebastien Demarbaix (25193)
BELLotto130Nee0
84Jacky Durand (32141)
DFRALotto141Nee6653Strijdlust (1x) 
(2x)Groene trui(1x)
85Thierry Marichal (2617)
BELLotto128Nee0
86Kurt Van De Wouwer (27280)
BELLotto11Nee1160
87Rik Verbrugghe (24343)
BELLotto71Ja1690
88Geert Verheyen (26112)
BELLotto45Nee1230
89Peter Wuyts (26126)
BELLotto112Nee0
91Alexandre Vinokourov (25287)
DKAZCasino35Nee0
92Stéphane Barthe (26207)
FRACasinoAB15Nee10
93Frédérick Bessy (27173)
FRACasino42Nee0
94Pascal Chanteur (31142)
DFRACasino91Nee4260
95Fabrice Gougot (27304)
FRACasino69Nee1420
96Jaan Kirsipuu (29348)
ESTCasinoAB9Nee50
97Gilles Maignan (30335)
FRACasino82Nee10
98Christophe Oriol (2694)
FRACasino67Nee0
99Benoît Salmon (2552)
FRACasino16Ja2280
101Marco Serpellini (26320)
ITALampre-Daikin55Nee21110
102Raivis Belohvoščiks (23161)
LATLampre-DaikinAB10Ja0
103Ludo Dierckxsens (34259)
DBELLampre-DaikinNP15Nee0
104Pavel Padrnos (28196)
CZELampre-DaikinAB10Nee10
105Mariano Piccoli (28293)
ITALampre-Daikin50Nee1930
106Marco Pinotti (23126)
ITALampre-Daikin113Ja0
107Zbigniew Spruch (33199)
POLLampre-DaikinNP10Nee20
108Ján Svorada (30306)
CZELampre-DaikinAB10Nee51032 Groene trui(5x)
109Johan Verstrepen (31253)
BELLampre-DaikinAB12Nee0
111Fernando Escartin (31158)
ESPKelme3Nee750
112José Joaquim Castelblanco (29197)
DCOLKelme37Nee1710
113Carlos Contreras (25201)
COLKelme19Nee10
114Juan José De Los Angeles (26129)
ESPKelme129Nee2550
115José Javier Gomez (25104)
ESPKelme59Ja10
116Javier Otxoa (24305)
ESPKelme86Ja0
117Javier Pascual (2893)
ESPKelmeAB3Nee0
118Javier Pascual (27229)
ESPKelme33Nee1370
119José Ángel Vidal (29245)
ESPKelme101Nee4770
121Ángel Luis Casero (26276)
ESPVitalico Seguros5Nee2290
122Elio Aggiano (27107)
ITAVitalico Seguros92Nee0
123Hernán Buenahora (32105)
DCOLVitalico Seguros64Nee5100Strijdlust (1x) 
124Francisco Javier Cerezo (28176)
ESPVitalico Seguros47Nee0
125Francisco Tomás García (23238)
ESPVitalico Seguros26Ja10
126Álvaro González de Galdeano (29178)
DESPVitalico Seguros24Nee0
127Pedro Horrillo (24277)
ESPVitalico Seguros135Ja0
128Prudencio Indurain (3121)
ESPVitalico Seguros76Nee3580
129Ginés Salmeron (26227)
ESPVitalico SegurosAB9Nee0
131François Simon (30245)
FRACrédit Agricole30Nee6320 Bolletjestrui(7x)
132Magnus Bäckstedt (24152)
SWECrédit AgricoleAB12Ja1701
133Chris Boardman (30308)
GBRCrédit Agricole119Nee5393
(6x)Groene trui(3x)
134Sébastien Hinault (25139)
FRACrédit Agricole123Ja0
135Anthony Langella (2567)
FRACrédit Agricole132Ja0
136Stuart O'Grady (25328)
DAUSCrédit Agricole94Nee2541
(3x)
137Cédric Vasseur (28317)
FRACrédit Agricole83Nee3241
(5x)
138Henk Vogels jr (25334)
AUSCrédit Agricole121Nee1990
139Jens Voigt (27287)
GERCrédit Agricole60Nee1830 Bolletjestrui(1x)
141Wladimir Belli (28341)
DITAFestina9Nee2680
142Laurent Brochard (3196)
DFRAFestina77Nee5181 Bolletjestrui(8x)
143Jaime Javier Hernández (27164)
ESPFestina102Nee0
144Rolf Huser (2826)
SUIFestina118Nee0
145Fabian Jeker (30214)
SUIFestina57Nee3680
146Laurent Lefèvre (22363)
FRAFestina88Ja0
147Laurent Madouas (32143)
DFRAFestina44Nee6120
148Christophe Moreau (2880)
DFRAFestina27Nee3190
149Didier Rous (28286)
DFRAFestinaAB15Nee5451
151Jean-Cyril Robin (29307)
FRAFrançaise des Jeux52Nee660
152Christophe Bassons (2520)
FRAFrançaise des JeuxNP12Ja0
153Jimmy Casper (2133)
FRAFrançaise des JeuxNP9Ja0
154Frédérick Guesdon (27260)
FRAFrançaise des Jeux106Nee3670
155Stéphane Heulot (27284)
FRAFrançaise des Jeux14Nee3130
(3x)
156Christophe Mengin (30300)
FRAFrançaise des Jeux70Nee3481
157Lars Michaelsen (30109)
DENFrançaise des Jeux116Nee20
158Anthony Morin (253)
FRAFrançaise des Jeux105Ja10
159Damien Nazon (254)
FRAFrançaise des JeuxEL15Ja2960
161Alex Zülle (30360)
DSUIBanesto2Nee722
(4x)Groene trui(1x)
162José Luis Arrieta (2816)
ESPBanesto46Nee3320 Bolletjestrui(1x)
163Manuel Beltrán (2834)
DESPBanestoNP16Nee2140
164José Vicente García (26330)
ESPBanesto68Nee20
165Francisco Mancebo (23113)
ESPBanesto28Ja0
166David Navas (2520)
ESPBanesto98Ja0
167Jon Odriozola (28187)
ESPBanesto54Nee1650
168Miguel Ángel Peña (28358)
ESPBanesto43Nee10
169César Solaun (28184)
ESPBanesto39Nee10
171Bo Hamburger (2937)
DDENCantina TolloAB15Nee6131
(1x)
172Alessandro Baronti (3227)
ITACantina Tollo138Nee11120
173Gabriele Colombo (2750)
ITACantina Tollo125Nee1510
174Moreno Di Biase (23238)
ITACantina TolloAB11Ja0
175Massimo Giunti (24337)
DITACantina Tollo95Ja0
176Marcus Ljungqvist (24248)
SWECantina Tollo131Ja0
177Luca Mazzanti (25146)
ITACantina Tollo137Ja0
178Nicola Minali (29232)
DITACantina TolloNP9Nee41223
179Giampaolo Mondini (26350)
DITACantina Tollo81Nee0
181Lance Armstrong (27286)
DUSAUS Postal ServiceDSQANee4362
182Frankie Andreu (32278)
DUSAUS Postal Service65Nee7580
183Pascal Deramé (28341)
FRAUS Postal Service140Nee2840
184Tyler Hamilton (28122)
DUSAUS Postal Service13Nee2510
185George Hincapie (261)
DUSAUS Postal Service78Nee3530
186Kevin Livingston (2637)
DUSAUS Postal Service36Nee2170
187Peter Meinert (3337)
DENUS Postal ServiceAB13Nee4450
188Christian Vandevelde (2339)
DUSAUS Postal Service85Ja0
189Jonathan Vaughters (2620)
DUSAUS Postal ServiceAB2Nee0
191Ludovic Auger (28134)
DFRABig Mat-Auber111Nee20
192Thierry Bourguignon (36204)
FRABig Mat-Auber48Nee6250
193Christophe Capelle (31320)
FRABig Mat-Auber115Nee41150
194Carlos De La Cruz (24193)
FRABig Mat-Auber126Ja0
195Thierry Gouvenou (3047)
FRABig Mat-Auber96Nee5590
196Lylian Lebreton (27176)
FRABig Mat-Auber51Nee1410
197Dominique Rault (2829)
FRABig Mat-Auber90Nee1830
198Alexei Sivakov (27175)
RUSBig Mat-Auber93Nee1870
199Jay Sweet (23324)
AUSBig Mat-AuberEL15Ja0

Er staan dus 180 deelnemers van de 180 in de database.

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Saeco9 5 1,00 -1,47 0,54
US Postal Service9 4 0,99 -0,56 0,48
Mapei-Quick Step9 3 0,94 0,36 0,70
ONCE9 2 0,80 2,48 0,81
Mercatone Uno9 1 0,51 -1,05 0,20
Telekom9 1 0,51 1,49 0,50
Lampre-Daikin9 1 0,51 -2,43 0,06
Rabobank9 1 0,51 -1,01 0,06
Cantina Tollo9 1 0,51 -2,46 0,01
Kelme9 1 0,51 1,22 0,90
Casino9 1 0,51 0,59 0,46
Festina9 0 0,16 0,86 0,70
Cofidis9 0 0,16 0,43 0,53
Polti9 0 0,16 -0,76 0,65
Lotto9 0 0,16 0,31 0,64
Crédit Agricole9 0 0,16 -0,71 0,26
Vitalico Seguros9 0 0,16 1,21 0,83
Française des Jeux9 0 0,16 -0,86 0,46
Banesto9 0 0,16 1,81 0,93
Big Mat-Auber9 0 0,16 -0,50 0,11

Prestaties per land

De kolom "Kans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot land evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het land minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het land meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

LandAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Italië42 7 0,82 -1,40 0,09
Frankrijk39 0 0,00 -0,10 0,15
Spanje32 3 0,33 2,75 0,54
België16 4 0,92 -0,82 0,33
Verenigde Staten8 4 0,99 -0,25 0,51
Zwitserland7 0 0,21 2,20 0,97
Duitsland7 0 0,21 0,34 0,24
Nederland5 0 0,27 -0,24 0,23
Australië5 1 0,71 -1,24 0,06
Rusland3 1 0,82 -0,50 0,37
Colombia3 0 0,35 1,69 0,77
Denemarken3 0 0,35 -1,86 0,09
Tsjechië2 0 0,39 -1,92 0,00
Zweden2 0 0,39 -1,51 0,16
Oostenrijk1 0 0,44 1,36 0,91
Kazachstan1 0 0,44 1,07 0,84
Estland1 1 0,94 -1,36 0,00
Letland1 0 0,44 -1,36 0,00
Polen1 0 0,44 -1,36 0,00
Groot-Britannië1 0 0,44 -0,55 0,46

Solo's

Van de 21 etappes hebben er 8 details over wat er tijdens de etappe gebeurde.

Opgetelde solo's tijdens deze Tour
RennerSolo
F. Escartin0,0–173,0 km
L. Lebreton75,0–75,0 km
J. Arrieta23,0–50,0 km
L. Dierckxsens18,0–38,0 km
R. Verbrugghe11,0–20,0 km
S. Heulot13,0–13,0 km
L. Armstrong0,0–6,0 km
G. Guerini3,0–3,5 km
D. Etxebarria3,0–3,0 km