Informatie over de Tour de France van 1997

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Hier staat alle info over de Tour de France in het jaar 1997 die ik heb. Ik heb ook informatie over de editie ervoor (1996). Ik heb ook informatie over de editie erna (1998).

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
WinnaarLeeftijd
(jaardag)
LandStrijdlustLeeftijd
(jaardag)
Land
05 Jul 1997P RouenRouenIndividuele tijdrit8C. Boardman28313GBRN/A
06 Jul 19971 RouenForges les EauxVlakke etappe192M. Cipollini30106ITAA. Kasputis30134LIT
07 Jul 19972 St Valery en CauxVireVlakke etappe262M. Cipollini30107ITAT. Gouvenou2854FRA
08 Jul 19973 VirePlumelecVlakke etappe224E. Zabel271GERF. Simon28253FRA
09 Jul 19974 PlumelecLe Puy du FouVlakke etappe225N. Minali27241ITAP. Gaumont24137FRA
10 Jul 19975 ChantonnayLa ChatreVlakke etappe257C. Vasseur26326FRAC. Vasseur26326FRA
11 Jul 19976 Le BlancMarennesVlakke etappe216J. Blijlevens25194NEDP. Lance33169FRA
12 Jul 19977 MarennesBordeauxVlakke etappe190E. Zabel275GERA. Baffi34339ITA
13 Jul 19978 SauternesPauVlakke etappe165E. Zabel276GERF. Baldato2929ITA
14 Jul 19979 PauLoudenvielleBergetappe182L. Brochard29109FRAP. Hervé330FRA
15 Jul 199710 LuchonArcalisBergetappe252J. Ullrich23225GERJ. Dojwa29342FRA
16 Jul 199711 AndorraPerpignanHalf-bergetappe192L. Desbiens27303FRAP. Gaumont24144FRA
18 Jul 199712 Saint-ÉtienneSaint-ÉtienneIndividuele tijdrit55J. Ullrich23228GERN/A
19 Jul 199713 Saint-ÉtienneL'Alpe d'HuezHalf-bergetappe204M. Pantani27187ITAN. Loda25357ITA
20 Jul 199714 Le Bourg-d'OisansCourchevelBergetappe148R. Virenque27243FRAR. Virenque27243FRA
21 Jul 199715 CourchevelMorzineBergetappe208M. Pantani27189ITAL. Jalabert28233FRA
22 Jul 199716 MorzineFribourgHalf-bergetappe181C. Mengin28322FRAS. Heulot25305FRA
23 Jul 199717 FribourgColmarVlakke etappe218N. Stephens33295AUSN. Stephens33295AUS
24 Jul 199718 ColmarMontbeliardHalf-bergetappe175D. Rous26309FRAD. Rous26309FRA
25 Jul 199719 MontbeliardDijonVlakke etappe172M. Traversoni25103ITAB. Voskamp2948NED
26 Jul 199720 Disneyland ParijsDisneyland ParijsIndividuele tijdrit62A. Olano27185ESPN/A
27 Jul 199721 Disneyland ParijsParijsVlakke etappe150N. Minali27259ITAP. Chanteur29168FRA

Klassementen

Datum Nr. Geel Leeftijd
(jaardag)
Land Punten Leeftijd
(jaardag)
Land Berg Leeftijd
(jaardag)
LandJongerenLeeftijd
(jaardag)
LandStrijdlust
(klassement)
Leeftijd
(jaardag)
LandPloegen
05 Jul 1997PC. Boardman28313GBRC. Boardman28313GBRC. Saugrain2413FRAJ. Ullrich23215GERN/ATelekom
06 Jul 19971M. Cipollini30106ITAM. Cipollini30106ITAA. Kasputis30134LITJ. Ullrich23216GERA. Kasputis30134LITTelekom
07 Jul 19972M. Cipollini30107ITAM. Cipollini30107ITAL. Brochard29102FRAJ. Ullrich23217GERT. Gouvenou2854FRATelekom
08 Jul 19973M. Cipollini30108ITAE. Zabel271GERL. Brochard29103FRAJ. Ullrich23218GERT. Gouvenou2855FRATelekom
09 Jul 19974M. Cipollini30109ITAE. Zabel272GERL. Brochard29104FRAJ. Ullrich23219GERT. Gouvenou2856FRATelekom
10 Jul 19975C. Vasseur26326FRAE. Zabel273GERL. Brochard29105FRAJ. Ullrich23220GERC. Vasseur26326FRAGan
11 Jul 19976C. Vasseur26327FRAE. Zabel274GERL. Brochard29106FRAJ. Ullrich23221GERC. Vasseur26327FRAGan
12 Jul 19977C. Vasseur26328FRAE. Zabel275GERL. Brochard29107FRAJ. Ullrich23222GERC. Vasseur26328FRAGan
13 Jul 19978C. Vasseur26329FRAE. Zabel276GERL. Brochard29108FRAJ. Ullrich23223GERC. Vasseur26329FRAGan
14 Jul 19979C. Vasseur26330FRAE. Zabel277GERL. Brochard29109FRAJ. Ullrich23224GERC. Vasseur26330FRATelekom
15 Jul 199710J. Ullrich23225GERE. Zabel278GERR. Virenque27238FRAJ. Ullrich23225GERC. Vasseur26331FRAFestina
16 Jul 199711J. Ullrich23226GERE. Zabel279GERR. Virenque27239FRAJ. Ullrich23226GERC. Vasseur26332FRAFestina
18 Jul 199712J. Ullrich23228GERE. Zabel2711GERR. Virenque27241FRAJ. Ullrich23228GERC. Vasseur26334FRATelekom
19 Jul 199713J. Ullrich23229GERE. Zabel2712GERR. Virenque27242FRAJ. Ullrich23229GERC. Vasseur26335FRATelekom
20 Jul 199714J. Ullrich23230GERE. Zabel2713GERR. Virenque27243FRAJ. Ullrich23230GERR. Virenque27243FRATelekom
21 Jul 199715J. Ullrich23231GERE. Zabel2714GERR. Virenque27244FRAJ. Ullrich23231GERR. Virenque27244FRATelekom
22 Jul 199716J. Ullrich23232GERE. Zabel2715GERR. Virenque27245FRAJ. Ullrich23232GERR. Virenque27245FRATelekom
23 Jul 199717J. Ullrich23233GERE. Zabel2716GERR. Virenque27246FRAJ. Ullrich23233GERR. Virenque27246FRATelekom
24 Jul 199718J. Ullrich23234GERE. Zabel2717GERR. Virenque27247FRAJ. Ullrich23234GERR. Virenque27247FRATelekom
25 Jul 199719J. Ullrich23235GERE. Zabel2718GERR. Virenque27248FRAJ. Ullrich23235GERR. Virenque27248FRATelekom
26 Jul 199720J. Ullrich23236GERE. Zabel2719GERR. Virenque27249FRAJ. Ullrich23236GERR. Virenque27249FRATelekom
27 Jul 199721J. Ullrich23237GERE. Zabel2720GERR. Virenque27250FRAJ. Ullrich23237GERR. Virenque27250FRATelekom

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementJ. Ullrich23237
PuntenklassementE. Zabel2720
BergklassementR. Virenque27250
JongerenklassementJ. Ullrich23237
StrijdlustigsteR. Virenque27250
PloegenklassementTelekom

Legenda

UiterlijkBetekenis
WinnaarEtappe is over meerdere delen uitgesplitst; leiders halverwege kregen soms wel truien, maar deze tellen niet mee voor totalen.
PloegPloegentijdrit of aparte start, tussen 1927 en 1937 wel een individuele winnaar, vanaf 1954 niet meer.
GeannulleerdEtappe of eindklassement geannulleerd.
WinnaarAanvankelijke winnaar (doorgestreept) later veranderd.
N/AKlassement bestond nog niet of werd deze etappe niet uitgereikt.

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners nog in koers

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners dat ook in andere jaren ingeschreven was

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Verschil

In onderstaande tabel staat hoe het verschil tussen Jan Ullrich (de winnaar) en Richard Virenque (tweede) is ontstaan.

Eind9:09
EtappeSoortTijdwinstVerschil
Pproloog 0:42 0:42
7gewoon 0:50 1:32
8tussensprint −0:02 1:30
10gewoon 1:08 2:38
12gewoon 3:04 5:42
13gewoon 0:40 6:22
20tijdrit 2:47 9:09
  • "proloog" laat zien welk tijdsverschil er in de proloog ontstond.
  • "gewoon" wil zeggen dat het verschil is ontstaan door een andere einddtijd in de etappe.
  • "tussensprint" laat de tijd zien die gewonnen is tijdens een tussensprint.
  • "tijdrit" wil zeggen dat het verschil tijdens een tijdrit ontstaan is.
SoortVerschil
proloog0:42
gewoon5:42
tussensprint−0:02
tijdrit2:47

Deelnemers

Rugnr.Naam LandPloegEindstand
1997
Jong?Aantal
vorige Tours
Beste prestatie
vorige Tours
Gewonnen etappes
vorige Tours
Gewonnen klassementen
vorige Tours
Gedragen truien
vorige Tours
1Bjarne Riis (33118)
DDENTelekom7Nee714Algemeen klassement (1x) 
(14x)Bolletjestrui(1x)
2Rolf Aldag (28310)
DGERTelekom51Nee5380
3Udo Bölts (30325)
DGERTelekom21Nee590
4Christian Henn (33111)
DGERTelekom84Nee3760
5Jens Heppner (32190)
DGERTelekom60Nee5100
6Giovanni Lombardi (2811)
ITATelekom118Nee11030
7Georg Totschnig (2637)
AUTTelekom34Nee1370
8Jan Ullrich (23211)
DGERTelekom1Ja121Jongeren (1x) 
9Erik Zabel (26359)
DGERTelekom66Nee3824Punten (1x)  Groene trui(12x)
11Richard Virenque (27224)
DFRAFestina2Nee532Berg (3x) Strijdlust (1x) 
(1x)Bolletjestrui(47x)Groene trui(3x)
12Gianluca Bortolami (28307)
DITAFestina46Nee3131
13Laurent Brochard (2996)
DFRAFestina31Nee3180
14Laurent Dufaux (2842)
DSUIFestina9Nee441
15Pascal Hervé (32353)
DFRAFestina36Nee3330
16Joona Laukka (250)
FINFestina35Ja0
17Christophe Moreau (2680)
DFRAFestina19Nee1750
18Didier Rous (26286)
DFRAFestina45Nee3550
19Neil Stephens (33273)
DAUSFestina54Nee5490
21Johan Museeuw (31261)
DBELMapeiAB18Nee9502
(5x)Groene trui(6x)
22Oscar Camenzind (25292)
DSUIMapei12Nee1360
23Valentino Fois (23281)
DITAMapeiAB12Ja1520
24Zenon Jaskula (3527)
DPOLMapei59Nee431
25Daniele Nardello (24333)
ITAMapei18Ja0
26Wilfried Peeters (32356)
BELMapei89Nee7860
27Tom Steels (25302)
BELMapeiDSQ7Nee0
28Andrea Tafi (3155)
DITAMapei57Nee3390
29Frank Vandenbroucke (22237)
DBELMapei50Ja0
31Laurent Jalabert (28213)
DFRAONCE43Nee642Punten (2x) 
(2x)Groene trui(25x)
32Iñigo Cuesta (27363)
ESPONCE70Nee10
33David Etxebarria (23343)
ESPONCEAB14Ja0
34Marcelino García (264)
ESPONCE121Nee0
35Aitor Garmendia (29119)
ESPONCE63Nee4350
36Francisco Mauleón (31288)
ESPONCE85Nee4190
37Jose-Roberto Sierra (30102)
ESPONCE78Nee3410
38Mikel Zarrabeitia (2748)
ESPONCEAB16Nee0
39Alex Zülle (28361)
DSUIONCENP5Nee522
(4x)Groene trui(1x)
41Michele Bartoli (2735)
ITAMG-TechnogymAB10Nee1190
42Fabio Baldato (2917)
ITAMG-TechnogymAB15Nee2632 Groene trui(1x)
43Carlo Finco (2934)
ITAMG-Technogym129Nee10
44Fabiano Fontanelli (3268)
DITAMG-TechnogymAB4Nee10
45Angelo Lecchi (30200)
ITAMG-TechnogymAB9Nee10
46Nicola Loda (25339)
ITAMG-Technogym110Nee11000
47Luca Scinto (29154)
ITAMG-Technogym120Nee0
48Gilberto Simoni (25310)
ITAMG-Technogym116Nee10
49Matteo Tosatto (2348)
ITAMG-Technogym132Ja0
51Luc Leblanc (30331)
DFRAPoltiNP14Nee542
(1x)
52Rossano Brasi (2527)
ITAPolti130Ja2970
53Iñigo Chaurreau (2478)
ESPPolti92Ja0
54Mirko Crepaldi (2519)
ITAPolti123Ja0
55Gerrit de Vries (3049)
NEDPolti125Nee6340
56Mirko Gualdi (28359)
ITAPoltiAB9Nee1430
57Giuseppe Guerini (27137)
ITAPolti53Nee1270
58Serhiy Utchakov (2950)
UKRPolti113Nee4631
59Gianluca Valoti (24135)
ITAPolti86Ja0
61Toni Rominger (3696)
SUICofidisAB3Nee623Berg (1x)  Bolletjestrui(10x)
62Frankie Andreu (30278)
DUSACofidis79Nee5820
63Laurent Desbiens (27288)
DFRACofidis127Nee21090 Bolletjestrui(2x)
64Philippe Gaumont (24129)
DFRACofidis139Ja0
65Nicolas Jalabert (2479)
FRACofidis135Ja0
66Bobby Julich (25225)
DUSACofidis17Nee0
67Kevin Livingston (2438)
DUSACofidis38Ja0
68Christophe Rinero (23184)
FRACofidis115Ja0
69Cyril Saugrain (249)
FRACofidisAB14Ja11
71Mauro Gianetti (33106)
SUIFrançaise des JeuxAB16Nee4610 Bolletjestrui(1x)
72Frédérick Guesdon (25260)
FRAFrançaise des Jeux111Nee11080
73Stéphane Heulot (25284)
FRAFrançaise des Jeux20Nee10
(3x)
74Christophe Mengin (28301)
FRAFrançaise des Jeux48Nee10
75Damien Nazon (235)
FRAFrançaise des JeuxHD9Ja0
76Andrea Peron (25321)
ITAFrançaise des Jeux56Nee3440
77Davide Rebellin (25326)
DITAFrançaise des Jeux58Nee0
78Maximilian Sciandri (30136)
GBRFrançaise des Jeux67Nee5471
79Flavio Vanzella (33118)
ITAFrançaise des Jeux106Nee5410
(2x)
81Alexander Gontchenkov (2788)
UKRRoslotto-ZG MobiliHD15Nee3960
82Vjatjeslav Djavanian (2887)
RUSRoslotto-ZG MobiliAB16Nee0
83Marco Fincato (26268)
ITARoslotto-ZG MobiliAB15Nee1300
84Vitali Kokorine (22179)
RUSRoslotto-ZG MobiliAB11Ja0
85Pavel Padrnos (26196)
CZERoslotto-ZG MobiliAB9Nee0
86Torsten Schmidt (25133)
GERRoslotto-ZG Mobili136Ja0
87Daniele Sgnaolin (26221)
ITARoslotto-ZG Mobili72Nee0
88Massimo Strazzer (27318)
ITARoslotto-ZG MobiliAB9Nee0
89Marco Zen (34180)
ITARoslotto-ZG Mobili73Nee2730
91Chris Boardman (28309)
GBRGanAB13Nee3391
(3x)Groene trui(1x)
92Frédéric Moncassin (28278)
FRAGan114Nee31062
(1x)Groene trui(6x)
93Stuart O'Grady (23329)
DAUSGan109Ja0
94Eros Poli (33329)
ITAGan134Nee41141Strijdlust (1x) 
95Arnaud Prétot (25319)
FRAGan105Nee0
96Gerard Rué (3255)
FRAGanHD14Nee7100
97François Simon (28246)
FRAGan32Nee4430 Bolletjestrui(7x)
98Cédric Vasseur (26317)
FRAGan40Nee1690
99Henk Vogels jr (23335)
AUSGan99Ja0
101Maarten den Bakker (28156)
NEDTVM64Nee4520
102Jeroen Blijlevens (25184)
DNEDTVM126Nee21282
103Bo Hamburger (2738)
DDENTVMAB14Nee4131
104Tristan Hoffman (27181)
NEDTVM128Nee10
105Servais Knaven (26117)
NEDTVM107Nee10
106Laurent Roux (24210)
DFRATVM23Ja1440
107Jesper Skibby (33101)
DDENTVM82Nee9291
108Peter Van Petegem (27164)
BELTVM102Nee11160
109Bart Voskamp (2924)
DNEDTVM98Nee3991
111Ivan Gotti (2895)
DITASaecoNP7Nee250
(2x)
112Philipp Buschor (26111)
SUISaeco137Nee0
113Francesco Casagrande (26290)
DITASaeco6Nee0
114Mario Cipollini (30101)
DITASaecoAB7Nee44
(2x)Groene trui(7x)
115Gian-Matteo Fagnini (26263)
ITASaeco103Nee21070
116Paolo Fornaciari (26149)
ITASaecoAB14Nee1790
117Dario Frigo (23286)
DITASaecoAB14Ja0
118Giorgio Furlan (31114)
ITASaeco74Nee1580
119Massimiliano Lelli (29211)
ITASaeco47Nee4250
121Peter Luttenberger (24200)
AUTRabobank13Ja150
122Michael Boogerd (2533)
DNEDRabobank16Ja1311
123Erik Breukink (3390)
NEDRabobank52Nee1034Jongeren (1x) 
(1x)Groene trui(1x)Witte trui(20x)
124Erik Dekker (26314)
NEDRabobank81Nee3700
125Patrick Jonker (2837)
AUSRabobank62Nee2120
126Robbie McEwen (256)
AUSRabobank117Ja0
127Danny Nelissen (26233)
DNEDRabobankNP12Nee2840 Bolletjestrui(3x)
128Rolf Sørensen (3272)
DDENRabobank68Nee5192
(4x)
129Leon van Bon (25154)
NEDRabobankNP7Ja30 Bolletjestrui(1x)
131Alberto Elli (33113)
DITACasino30Nee770
132Christophe Agnolutto (27207)
FRACasino94Nee0Ploegen (4x) 
133Lauri Aus (26239)
ESTCasino124Nee0
134Pascal Chanteur (29142)
DFRACasino26Nee2750
135Fabrice Gougot (25304)
FRACasino42Nee0
136Rolf Järmann (31151)
DSUICasinoAB16Nee6541 Bolletjestrui(3x)
137Arturas Kasputis (30129)
LITCasino93Nee3440
138Jaan Kirsipuu (27349)
ESTCasinoAB9Nee30
139Marco Saligari (3244)
ITACasino95Nee1720
141Evgueni Berzin (2728)
RUSBatik-Del MonteNP7Nee2201
(2x)
142Andrea Brognara (2636)
ITABatik-Del MonteAB11Nee0
143Bruno Cenghialta (34208)
ITABatik-Del Monte112Nee7151
144Luca Colombo (27187)
ITABatik-Del MonteAB14Nee0
145Francesco Frattini (30164)
ITABatik-Del MonteNP14Nee2770
146Nicola Minali (27233)
DITABatik-Del Monte122Nee21
147Jon Odriozola (26187)
ESPBatik-Del Monte65Nee0
148Gianluca Pierobon (30121)
ITABatik-Del Monte133Nee0
149Giuseppe Tartaggia (2616)
ITABatik-Del Monte97Nee0
151Abraham Olano (27160)
DESPBanesto4Nee390
152Marino Alonso (31227)
ESPBanesto61Nee7660
153José Luis Arrieta (2616)
ESPBanesto75Nee1320 Bolletjestrui(1x)
154Manuel Beltrán (2634)
DESPBanesto14Nee0
155Santiago Blanco (2318)
ESPBanesto27Ja0
156Ángel Luis Casero (24277)
ESPBanesto29Ja0
157José Vicente García (24331)
ESPBanestoAB4Ja0
158José Maria Jimenez (25135)
DESPBanesto8Ja1570
159Orlando Sergio Rodriguis (27253)
PORBanesto33Nee1540
161Laurent Madouas (30143)
DFRALotto25Nee4120
162Djamolidine Abduzhaparov (33123)
DUZBLottoDSQ7Nee7569Punten (3x) Fairplay (1x)  Groene trui(54x)
163Peter Farazijn (28155)
BELLotto39Nee41050
164Jo Planckaert (26197)
DBELLottoHD14Nee0
165Benoît Salmon (2353)
FRALottoHD18Ja0
166Andrei Tchmil (34160)
BELLottoHD14Nee3710
167Andrei Teteriouk (29284)
KAZLottoNP12Nee0
168Paul Van Hyfte (25163)
BELLotto90Ja11200
169Marc Wauters (28128)
BELLottoHD14Nee5920
171Fernando Escartin (29158)
ESPKelme5Nee570
172Francisco Benitez (26261)
ESPKelme71Nee0
173Hernán Buenahora (30105)
DCOLKelme22Nee3100Strijdlust (1x) 
174Francisco Cabello (2842)
DESPKelme108Nee3871
175Juan José De Los Angeles (24130)
ESPKelme55Ja0
176Arsenio González (37113)
ESPKelmeAB2Nee6200 Bolletjestrui(1x)
177José Jaime González (28338)
DCOLKelmeAB18Nee1961
178Javier Pascual (25229)
ESPKelme37Nee0
179José Ángel Vidal (27246)
ESPKelme77Nee2930
181Marco Pantani (27169)
DITAMercatone Uno3Nee232Jongeren (2x) 
182Marco Artunghi (27354)
ITAMercatone Uno91Nee20Apl (2x) Regularite (5x) 
183Roberto Conti (32197)
DITAMercatone Uno10Nee761
184Oscar Pelliccioli (320)
ITAMercatone Uno80Nee3150
185Guisvan Piovaccari (23297)
ITAMercatone UnoAB15Ja0
186Massimo Podenzana (35337)
ITAMercatone Uno24Nee2261
187Marcello Siboni (3215)
ITAMercatone Uno41Nee3650
188Mario Traversoni (2579)
ITAMercatone Uno100Ja10
189Beat Zberg (2652)
SUIMercatone Uno11Nee3270
191Viatcheslav Ekimov (31147)
RUSUS Postal Service44Nee7181Esf (1x) 
192Adriano Baffi (34328)
ITAUS Postal Service119Nee21340
193Dariusz Baranowski (258)
POLUS Postal Service87Ja0
194Pascal Deramé (26341)
FRAUS Postal Service131Nee0
195Tyler Hamilton (26122)
DUSAUS Postal Service69Nee0
196George Hincapie (242)
DUSAUS Postal Service104Ja10
197Marty Jemison (3244)
USAUS Postal Service96Nee0
198Peter Meinert (3138)
DENUS Postal Service49Nee20
199Jean-Cyril Robin (27308)
FRAUS Postal Service15Nee4220
201Jean-Philippe Dojwa (29328)
FRALa MutuelleAB15Nee2150
202Jean-François Anti (26138)
FRALa MutuelleAB11Nee0
203Stéphane Cueff (27260)
FRALa Mutuelle138Nee0
204David Delrieu (26131)
FRALa MutuelleAB16Nee0
205Gordon Fraser (28224)
CANLa MutuelleHD9Nee0
206Claude Lamour (27256)
FRALa MutuelleHD14Nee0
207Gilles Maignan (28336)
FRALa MutuelleAB14Nee0
208Laurent Pillon (3391)
FRALa MutuelleHD14Nee4510
209Dominique Rault (2629)
FRALa Mutuelle83Nee0
211Pascal Lino (30322)
DFRABig Mat-AuberAB15Nee651
(10x)
212Miguel Arroyo (30207)
MEXBig Mat-Auber76Nee2480
213Ludovic Auger (26134)
DFRABig Mat-AuberNP18Nee0
214Thierry Bourguignon (34204)
FRABig Mat-Auber28Nee4250
215Laurent Genty (26120)
FRABig Mat-Auber101Nee10
216Thierry Gouvenou (2848)
FRABig Mat-Auber88Nee3780
217Pascal Lance (33159)
FRABig Mat-AuberHD14Nee4510
218Anthony Morin (234)
FRABig Mat-AuberNP15Ja0
219Gilles Talmant (2765)
FRABig Mat-AuberAB1Nee21040

Er staan dus 198 deelnemers van de 198 in de database.

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Telekom9 5 1,00 2,70 0,99
Festina9 4 0,99 3,68 0,96
Mercatone Uno9 3 0,95 2,18 0,93
Batik-Del Monte9 2 0,82 -1,84 0,05
Saeco9 2 0,82 -0,88 0,56
Gan9 2 0,82 -0,45 0,27
Cofidis9 1 0,53 -0,55 0,48
TVM9 1 0,53 -0,02 0,43
Banesto9 1 0,53 2,83 0,90
Française des Jeux9 1 0,53 0,54 0,43
Big Mat-Auber9 0 0,17 -1,44 0,21
La Mutuelle9 0 0,17 -3,03 0,01
US Postal Service9 0 0,17 1,08 0,59
Kelme9 0 0,17 1,09 0,76
Lotto9 0 0,17 -1,62 0,22
Mapei9 0 0,17 0,62 0,52
Casino9 0 0,17 0,32 0,35
Rabobank9 0 0,17 0,88 0,57
Roslotto-ZG Mobili9 0 0,17 -2,38 0,03
Polti9 0 0,17 -0,98 0,11
MG-Technogym9 0 0,17 -2,31 0,00
ONCE9 0 0,17 -0,43 0,15

Prestaties per land

De kolom "Kans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot land evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het land minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het land meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

LandAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Italië53 7 0,66 -1,27 0,09
Frankrijk45 6 0,66 -0,54 0,11
Spanje24 1 0,13 2,15 0,52
Nederland11 1 0,45 -0,22 0,43
België10 0 0,15 -1,25 0,12
Zwitserland8 0 0,19 -0,31 0,54
Duitsland7 5 1,00 1,86 0,99
Verenigde Staten6 0 0,25 1,40 0,67
Denemarken5 0 0,28 0,97 0,88
Australië5 1 0,72 0,45 0,31
Rusland4 0 0,31 -1,35 0,37
Colombia2 0 0,40 0,10 0,84
Estland2 0 0,40 -1,17 0,27
Oekraïne2 0 0,40 -1,03 0,31
Groot-Britannië2 1 0,88 -0,46 0,55
Polen2 0 0,40 0,66 0,60
Oostenrijk2 0 0,40 1,89 0,91
Tsjechië1 0 0,45 -1,22 0,00
Finland1 0 0,45 1,13 0,86
Litouwen1 0 0,45 0,11 0,64
Portugal1 0 0,45 1,16 0,87
Uzbekistan1 0 0,45 -1,22 0,00
Kazachstan1 0 0,45 -1,22 0,00
Canada1 0 0,45 -1,22 0,00
Mexico1 0 0,45 0,41 0,70

Solo's

Van de 22 etappes hebben er 7 details over wat er tijdens de etappe gebeurde.

Opgetelde solo's tijdens deze Tour
RennerSolo
L. Brochard0–182 km
D. Rous0–164 km
C. Vasseur147–147 km
T. Gouvenou0–112 km
L. Jalabert79,5–103 km
M. Pantani36,5–43,5 km
J. Dojwa0–17 km
J. Ullrich7,5–8,5 km
J. González4,5–4,5 km