Informatie over de Tour de France van 1986

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Hier staat alle info over de Tour de France in het jaar 1986 die ik heb. Ik heb ook informatie over de editie ervoor (1985). Ik heb ook informatie over de editie erna (1987).

Etappeprijzen

Datum Nr. Van Naar Afstand
(km)
WinnaarLeeftijd
(jaardag)
LandStrijdlustLeeftijd
(jaardag)
LandBeste ploegmaatLeeftijd
(jaardag)
LandMeest geliefdLeeftijd
(jaardag)
LandFairplayLeeftijd
(jaardag)
LandPloegen
(etappe)
04 Jul 1986P Boulogne BillancourtBoulogne BillancourtIndividuele tijdrit4T. Marie239FRAN/AN/AN/AN/ASystème U
05 Jul 19861 NanterreSceauxVlakke etappe85P. Verschuere31168BELA. Stieda2582CANG. Duclos-Lasalle31314FRAP. Jules24348FRA?Fagor
05 Jul 19862 MeudonSt Quentin en YvelinesIndividuele tijdrit56Système UN/AN/AN/AN/ASystème U
06 Jul 19863 Levallois PerretLievinVlakke etappe214D. Phinney26361USAF. Etxabe25350ESPP. Anderson28116AUSM. Dernies2529BELM. Dernies2529BELSystème U
07 Jul 19864 LievinEvreuxVlakke etappe243P. Ruiz24112ESPR. Simon28110FRAB. Leali28123ITAP. Bouvatier2224FRAR. Simon28110FRASeat-Orbea
08 Jul 19865 EvreuxVillers sur MerVlakke etappe124J. van der Velde29207NEDJ. Pelier24107FRAT. Marie2313FRAR. Dill-Bundi27232SUIJ. Pelier24107FRAPanasonic
09 Jul 19866 Villers sur MerCherbourgVlakke etappe200G. Bontempi26178ITAB. Leali28125ITAB. Gavillet26124SUIP. Delaurier25208FRAJ. Bagot28122FRACarrera
10 Jul 19867 CherbourgSt Hilaire du HarcouetVlakke etappe201L. Peeters32335BELM. Indurain21358ESPH. Devos30270BELJ. Müller25167SUIE. Heiden2826USAReynolds-T.S Batteries
11 Jul 19868 St Hilaire du HarcouetNantesVlakke etappe204E. Planckaert27292BELB. Vallet32174FRAT. Marie2316FRAF. Castaing2780FRAG. Bontempi26180ITACarrera
12 Jul 19869 NantesNantesIndividuele tijdrit62B. Hinault31240FRAN/AN/AN/AN/ALa Vie Claire-Wonder-Radar
13 Jul 198610 NantesFuturoscopeVlakke etappe183J. Sarrapio27142ESPJ. Bagot28126FRAB. Leali28129ITAJ. Bernaudeau304FRAY. Madiot2422FRATeka
14 Jul 198611 PoitiersBordeauxVlakke etappe258R. Dhaenens2594BELS. Yates2656GBRE. Planckaert27295BELS. Contini28180ITAA. Pino29330ESPHitachi-Marc-Splendor
15 Jul 198612 BayonnePauBergetappe217P. Delgado2690ESPB. Hinault31243FRA???La Vie Claire-Wonder-Radar
16 Jul 198613 PauSuperbagneresBergetappe186G. LeMond2519USAD. Arnaud26300FRAG. LeMond2519USAA. Pino29332ESPR. Pensec236FRALa Vie Claire-Wonder-Radar
17 Jul 198614 LuchonBlagnacVlakke etappe154N. Rüttimann23333SUIC. Lavainne22207FRA???La Vie Claire-Wonder-Radar
18 Jul 198615 CarcassonneNîmesVlakke etappe226F. Hoste30323BELP. Haghedooren26280BEL???Fagor
19 Jul 198616 NîmesGapHalf-bergetappe246J. Bernard2478FRAJ. Gorospe26118ESPR. Forest24243FRAB. Vallet32182FRAP. Winnen28317NEDLa Vie Claire-Wonder-Radar
20 Jul 198617 GapSerre ChevalierBergetappe190E. Chozas2614ESPE. Chozas2614ESPS. Rooks25346NEDC. Criquielion29189BELB. Hinault31248FRALa Vie Claire-Wonder-Radar
21 Jul 198618 BrianconL'Alpe d'HuezBergetappe163B. Hinault31249FRAB. Hinault31249FRAB. Hinault31249FRAJ. Garde25311FRAU. Zimmermann26234SUILa Vie Claire-Wonder-Radar
23 Jul 198619 Villard de LansSaint-ÉtienneHalf-bergetappe179J. Gorospe26122ESPJ. Gorospe26122ESPE. Van Lancker2583BELJ. Jiménez33186COLG. LeMond2526USAReynolds-T.S Batteries
24 Jul 198620 Saint-ÉtienneSaint-ÉtienneIndividuele tijdrit58B. Hinault31252FRAN/AN/AN/AN/ALa Vie Claire-Wonder-Radar
25 Jul 198621 Saint-ÉtiennePuy de DomeHalf-bergetappe190E. Mächler25303SUID. De Wolf25189BEL??F. Etxabe264ESPFagor
26 Jul 198622 Clermont FerrandNeversVlakke etappe194G. Bontempi26195ITAE. Caritoux25343FRAB. Hinault31254FRA??Panasonic
27 Jul 198623 Cosne sur LoireParijsVlakke etappe255G. Bontempi26196ITAN/AN/AN/AN/ALa Vie Claire-Wonder-Radar

Klassementen

Datum Nr. Geel Leeftijd
(jaardag)
Land Punten Leeftijd
(jaardag)
Land Berg Leeftijd
(jaardag)
LandDebutantenLeeftijd
(jaardag)
LandTussensprintLeeftijd
(jaardag)
LandCombinatieLeeftijd
(jaardag)
LandPloegenPloegenpunten
04 Jul 1986PT. Marie239FRAT. Marie239FRAN/AJ. Blanco23100ESPN/AT. Marie239FRASystème USystème U
05 Jul 19861A. Stieda2582CANE. Vanderaerden24144BELA. Stieda2582CANA. Stieda2582CANA. Stieda2582CANA. Stieda2582CANSystème UKas-Mavic
05 Jul 19862T. Marie2310FRAE. Vanderaerden24144BELA. Stieda2582CANE. Boyer22215FRAA. Stieda2582CANA. Stieda2582CANSystème UKas-Mavic
06 Jul 19863T. Marie2311FRAE. Vanderaerden24145BELA. Stieda2583CANE. Boyer22216FRAA. Stieda2583CANA. Stieda2583CANSystème USystème U
07 Jul 19864D. Gaigne253FRAE. Vanderaerden24146BELA. Stieda2584CANE. Boyer22217FRAG. Solleveld2528NEDE. Vanderaerden24146BELSystème UKas-Mavic
08 Jul 19865J. van der Velde29207NEDE. Vanderaerden24147BELA. Stieda2585CANE. Boyer22218FRAG. Solleveld2529NEDJ. van der Velde29207NEDSystème UPanasonic
09 Jul 19866J. van der Velde29208NEDE. Vanderaerden24148BELA. Stieda2586CANE. Boyer22219FRAG. Solleveld2530NEDJ. van der Velde29208NEDSystème UKas-Mavic
10 Jul 19867J. Pedersen26275DENE. Vanderaerden24149BELR. Simon28113FRAE. Boyer22220FRAG. Solleveld2531NEDJ. van der Velde29209NEDCarreraKas-Mavic
11 Jul 19868J. Pedersen26276DENE. Vanderaerden24150BELR. Simon28114FRAE. Boyer22221FRAG. Solleveld2532NEDJ. van der Velde29210NEDCarreraPanasonic
12 Jul 19869J. Pedersen26277DENE. Vanderaerden24151BELR. Simon28115FRAB. Cornillet23154FRAG. Solleveld2533NEDJ. Pelier24111FRACarreraPanasonic
13 Jul 198610J. Pedersen26278DENE. Vanderaerden24152BELR. Simon28116FRAB. Cornillet23155FRAG. Solleveld2534NEDJ. Pelier24112FRACarreraPanasonic
14 Jul 198611J. Pedersen26279DENE. Vanderaerden24153BELR. Simon28117FRAB. Cornillet23156FRAG. Solleveld2535NEDJ. Pelier24113FRACarreraPanasonic
15 Jul 198612B. Hinault31243FRAE. Vanderaerden24154BELR. Pensec235FRAJ. Bernard2474FRAG. Solleveld2536NEDB. Hinault31243FRALa Vie Claire-Wonder-RadarPanasonic
16 Jul 198613B. Hinault31244FRAE. Vanderaerden24155BELR. Millar27306GBRA. Hampsten24100USAG. Solleveld2537NEDG. LeMond2519USALa Vie Claire-Wonder-RadarPanasonic
17 Jul 198614B. Hinault31245FRAE. Vanderaerden24156BELR. Millar27307GBRA. Hampsten24101USAG. Solleveld2538NEDG. LeMond2520USALa Vie Claire-Wonder-RadarPanasonic
18 Jul 198615B. Hinault31246FRAE. Vanderaerden24157BELR. Millar27308GBRA. Hampsten24102USAG. Solleveld2539NEDG. LeMond2521USALa Vie Claire-Wonder-RadarPanasonic
19 Jul 198616B. Hinault31247FRAE. Vanderaerden24158BELR. Millar27309GBRA. Hampsten24103USAG. Solleveld2540NEDG. LeMond2522USALa Vie Claire-Wonder-RadarPanasonic
20 Jul 198617G. LeMond2523USAE. Vanderaerden24159BELR. Millar27310GBRA. Hampsten24104USAG. Solleveld2541NEDG. LeMond2523USALa Vie Claire-Wonder-RadarPanasonic
21 Jul 198618G. LeMond2524USAE. Vanderaerden24160BELG. LeMond2524USAA. Hampsten24105USAG. Solleveld2542NEDG. LeMond2524USALa Vie Claire-Wonder-RadarPanasonic
23 Jul 198619G. LeMond2526USAE. Vanderaerden24162BELB. Hinault31251FRAA. Hampsten24107USAG. Solleveld2544NEDG. LeMond2526USALa Vie Claire-Wonder-RadarPanasonic
24 Jul 198620G. LeMond2527USAE. Vanderaerden24163BELB. Hinault31252FRAA. Hampsten24108USAG. Solleveld2545NEDG. LeMond2527USALa Vie Claire-Wonder-RadarPanasonic
25 Jul 198621G. LeMond2528USAE. Vanderaerden24164BELB. Hinault31253FRAA. Hampsten24109USAG. Solleveld2546NEDG. LeMond2528USALa Vie Claire-Wonder-RadarPanasonic
26 Jul 198622G. LeMond2529USAE. Vanderaerden24165BELB. Hinault31254FRAA. Hampsten24110USAG. Solleveld2547NEDG. LeMond2529USALa Vie Claire-Wonder-RadarPanasonic
27 Jul 198623G. LeMond2530USAE. Vanderaerden24166BELB. Hinault31255FRAA. Hampsten24111USAG. Solleveld2548NEDG. LeMond2530USALa Vie Claire-Wonder-RadarPanasonic

Tabel: winnaars van klassementen

KlassementWinnaarLeeftijd
(jaardag)
Algemeen klassementG. LeMond2530
PuntenklassementE. Vanderaerden24166
BergklassementB. Hinault31255
JongerenklassementA. Hampsten24111
StrijdlustigsteB. Hinault31255
CombinatieklassementG. LeMond2530
TussensprintklassementG. Solleveld2548
PloegenklassementLa Vie Claire-Wonder-Radar
PloegenpuntenklassementPanasonic
Beste ploeggenootB. Leali28143
Meest geliefdP. Ruiz24132
FairplayJ. Zoetemelk39236

Legenda

UiterlijkBetekenis
WinnaarEtappe is over meerdere delen uitgesplitst; leiders halverwege kregen soms wel truien, maar deze tellen niet mee voor totalen.
PloegPloegentijdrit of aparte start, tussen 1927 en 1937 wel een individuele winnaar, vanaf 1954 niet meer.
GeannulleerdEtappe of eindklassement geannulleerd.
WinnaarAanvankelijke winnaar (doorgestreept) later veranderd.
N/AKlassement bestond nog niet of werd deze etappe niet uitgereikt.

Grafieken

Achterstand van eindwinnaar in algemeen klassement

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Gemiddelde snelheid winnaar etappe (km/h)

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners nog in koers

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Aantal renners dat ook in andere jaren ingeschreven was

Helaas, je kunt de grafiek niet zien. Hij is er wel, kijk maar in een andere browser die svg wel aan kan.

Verschil

In onderstaande tabel staat hoe het verschil tussen Greg LeMond (de winnaar) en Bernard Hinault (tweede) is ontstaan.

Eind3:10
EtappeSoortTijdwinstVerschil
Pproloog −0:02 −0:02
6tussensprint −0:03 −0:05
9tijdrit −0:44 −0:49
11tussensprint 0:06 −0:43
12tussensprint −0:06 −0:49
12gewoon −4:36 −5:25
13tussensprint 0:06 −5:19
13gewoon 4:39 −0:40
14tussensprint 0:06 −0:34
17gewoon 3:21 2:47
18tussensprint −0:02 2:45
19tussensprint −0:02 2:43
20tijdrit −0:25 2:18
21gewoon 0:52 3:10
  • "proloog" laat zien welk tijdsverschil er in de proloog ontstond.
  • "tussensprint" laat de tijd zien die gewonnen is tijdens een tussensprint.
  • "tijdrit" wil zeggen dat het verschil tijdens een tijdrit ontstaan is.
  • "gewoon" wil zeggen dat het verschil is ontstaan door een andere einddtijd in de etappe.
SoortVerschil
proloog−0:02
tussensprint0:05
tijdrit−1:09
gewoon4:16

Deelnemers

Rugnr.Naam LandPloegEindstand
1986
Jong?Aantal
vorige Tours
Beste prestatie
vorige Tours
Gewonnen etappes
vorige Tours
Gewonnen klassementen
vorige Tours
Gedragen truien
vorige Tours
1Bernard Hinault (31229)
FRALa Vie Claire-Wonder-Radar2Nee7125Algemeen klassement (5x) Punten (1x) Strijdlust (2x) Combinatie (2x) 
(74x)Bolletjestrui(18x)Groene trui(28x)Lapjestrui(1x)
2Steve Bauer (2719)
CANLa Vie Claire-Wonder-Radar23Nee1100 Witte trui(17x)
3Charly Berard (26277)
FRALa Vie Claire-Wonder-Radar44Nee4160 Bolletjestrui(2x)
4Jean-François Bernard (2460)
FRALa Vie Claire-Wonder-Radar12Ja0
5Andrew Hampsten (2485)
USALa Vie Claire-Wonder-Radar4Ja0
6Philippe Leleu (2895)
FRALa Vie Claire-Wonder-Radar97Nee2411
7Greg LeMond (254)
USALa Vie Claire-Wonder-Radar1Nee221Jongeren (1x) Combinatie (1x)  Witte trui(6x)Lapjestrui(11x)
8Niki Rüttimann (23317)
SUILa Vie Claire-Wonder-Radar7Nee2110Belofte (1x) 
9Alain Vigneron (31303)
FRALa Vie Claire-Wonder-Radar95Nee6330
10Guido Winterberg (23224)
SUILa Vie Claire-Wonder-Radar127Ja0
11Stephen Roche (26215)
IRECarrera48Nee331 Witte trui(1x)
12Guido Bontempi (26170)
DITACarrera92Nee21120
13Beat Breu (28251)
DSUICarrera74Nee462
14Davide Cassani (25180)
ITACarreraNP20Nee10
15Bruno Leali (28117)
ITACarrera73Nee4760
16Erich Mächler (25279)
SUICarrera49Nee3840
17Jørgen V. Pedersen (26266)
DENCarrera77Nee1501
18Francesco Rossignoli (23148)
ITACarrera109Ja0
19Eddy Schepers (30201)
BELCarrera37Nee4140
20Urs Zimmermann (26214)
SUICarrera3Nee1580
21Jörg Müller (25158)
SUIKas-Mavic99Ja0
22Patrice Esnault (2518)
FRAKas-MavicHD6Ja0
23Dominique Garde (27105)
FRAKas-Mavic45Nee4330
24Jean-Claude Garde (25291)
FRAKas-Mavic57Ja0
25Iñaki Gaston (2337)
ESPKas-Mavic75Nee1380
26Eric Guyot (24113)
FRAKas-MavicAB14Ja0
27Jean-Claude Leclercq (23364)
FRAKas-Mavic56Ja0
28Joël Pelier (24100)
FRAKas-MavicNP18Nee1780
29Jean-Luc Vandenbroucke (3131)
DBELKas-Mavic119Nee7250 Bolletjestrui(11x)
30Frédéric Vichot (2761)
FRAKas-Mavic100Nee2232
31Robert Millar (27291)
DGBRPanasonicAB21Nee342Berg (1x)  Bolletjestrui(9x)
32Phil Anderson (28111)
DAUSPanasonic39Nee551Jongeren (1x) 
(11x)Witte trui(37x)Rode trui(3x)
33Jos Lammertink (2895)
NEDPanasonicAB4Ja0
34Henk Lubberding (32331)
NEDPanasonicNP13Nee983Jongeren (1x)  Witte trui(16x)
35Guy Nulens (28247)
BELPanasonic54Nee6220
36Eddy Planckaert (27282)
DBELPanasonicAB12Nee31
37Eric Vanderaerden (24140)
BELPanasonic125Nee3875
(5x)Groene trui(13x)Witte trui(7x)Lapjestrui(5x)Rode trui(2x)
38Johan van der Velde (29200)
DNEDPanasonic52Nee532Jongeren (1x) Teammate (1x)  Witte trui(12x)
39Eric Van Lancker (2561)
DBELPanasonic89Ja0
40Peter Winnen (28299)
DNEDPanasonicAB21Nee533Jongeren (1x)  Witte trui(6x)
41Laurent Fignon (25322)
DFRASystème UNP13Nee216Algemeen klassement (2x) Jongeren (1x) Combinatie (2x) 
(13x)Witte trui(13x)
42Laurent Biondi (26347)
FRASystème UAB16Nee2530
43Alain Bondue (2784)
FRASystème U124Nee2990
44Eric Boyer (22211)
FRASystème U98Ja0
45Dominique Gaigne (24363)
FRASystème U85Nee3651
46Bernard Gavillet (26116)
DSUISystème U28Nee2200
47Christophe Lavainne (22191)
FRASystème U88Nee10
48Yvon Madiot (2410)
FRASystème U10Nee2460
49Thierry Marie (236)
FRASystème U108Nee1670
50Charly Mottet (23197)
DFRASystème U16Nee1360
51Pedro Delgado (2676)
ESPPDMAB18Nee361Fairplay (1x) 
52Wim Arras (22144)
DBELPDMHD2Ja0
53Henk Boeve (28307)
NEDPDMAB16Ja0
54Gerrie Knetemann (35117)
NEDPDM84Nee103010Strijdlust (1x) 
(8x)Groene trui(1x)
55Steven Rooks (25327)
DNEDPDM9Nee2250
56Jan Siemons (2235)
NEDPDMHD2Ja0
57Peter Stevenhaagen (2167)
NEDPDM29Ja0
58Marc van Orsouw (2279)
NEDPDMHD2Ja0
59Jan van Wijk (24175)
NEDPDM90Ja0
60Gerard Veldscholten (26316)
NEDPDM61Nee4160
61Luis Alberto Herrera (2557)
COLCafé de Colombia-Piles-Varta22Nee273Berg (1x)  Bolletjestrui(15x)
62Rafaël Antonio Acevedo (3227)
COLCafé de Colombia-Piles-VartaHD2Nee2120
63Edgar Corredor (26127)
COLCafé de Colombia-Piles-VartaHD18Nee2160
64Alfonso Florez (33237)
COLCafé de Colombia-Piles-Varta27Nee2180
65José Patrocinio Jiménez (33164)
COLCafé de Colombia-Piles-Varta21Nee2150 Bolletjestrui(5x)
66Marco Antonio Leon (23197)
COLCafé de Colombia-Piles-Varta86Ja0
67José Alfonso López (348)
COLCafé de Colombia-Piles-VartaHD2Nee2640
68Fabio Enrique Parra (26221)
COLCafé de Colombia-Piles-VartaAB4Nee181Jongeren (1x)  Witte trui(7x)
69Abelardo Rondon (22104)
COLCafé de Colombia-Piles-VartaHD2Ja0
70Pedro Soler (25161)
COLCafé de Colombia-Piles-VartaHD2Ja0
71José Luis Laguia (26274)
DESPReynolds-T.S Batteries121Nee3410
72Dominique Arnaud (26285)
FRAReynolds-T.S Batteries76Nee5220
73Samuel Cabrera (25319)
COLReynolds-T.S Batteries11Nee2320
74Marc Gomez (31285)
FRAReynolds-T.S Batteries123Nee3710Geliefd (1x) 
75Julian Gorospe (26100)
DESPReynolds-T.S Batteries79Nee2520
76Anastasio Greciano (34176)
ESPReynolds-T.S BatteriesAB15Nee4510
77Carlos Hernández (27186)
DESPReynolds-T.S Batteries53Nee3530
78Jesus Hernandez (26263)
ESPReynolds-T.S Batteries177Nee3540
79Miguel Maria Indurain (21349)
ESPReynolds-T.S BatteriesAB12Nee10
80Celestino Prieto (26161)
ESPReynolds-T.S BatteriesNP15Nee3170
81Pascal Simon (29276)
DFRAPeugeot-Shell13Nee571
(7x)
82Frédéric Brun (28289)
FRAPeugeot-Shell107Nee5660
83Bruno Cornillet (23143)
FRAPeugeot-ShellHD18Ja0
84Gilbert Duclos-Lasalle (31310)
FRAPeugeot-ShellAB12Nee6280 Bolletjestrui(9x)
85Robert Forest (24225)
FRAPeugeot-Shell35Nee1160
86Gilbert Glaus (30210)
DSUIPeugeot-ShellAB15Nee3851
87Dag Otto Lauritzen (29291)
NORPeugeot-Shell34Ja0
88Eric Louvel (2431)
FRAPeugeot-Shell111Ja0
89Ronan Pensec (22356)
FRAPeugeot-Shell6Ja0
90Sean Yates (2643)
DGBRPeugeot-Shell112Nee2910
91Joop Zoetemelk (39210)
DNEDKwantum Hallen-Decosol24Nee15110Jeugdprijs (1x) Combinatie (1x) Algemeen klassement (1x) Fairplay (1x) 
(22x)Bolletjestrui(2x)Groene trui(1x)Witte trui(15x)
92Maarten Ducrot (2884)
DNEDKwantum Hallen-Decosol81Nee1841Strijdlust (1x)  Bolletjestrui(3x)Rode trui(1x)
93Nico Emonds (2587)
DBELKwantum Hallen-Decosol70Nee20
94Jelle Nijdam (22319)
NEDKwantum Hallen-DecosolHD6Nee11150
95Ludo Peeters (32326)
DBELKwantum Hallen-Decosol69Nee682Combinatie (1x) 
(2x)Bolletjestrui(10x)Groene trui(1x)Rode trui(1x)
96Twan Poels (22339)
NEDKwantum Hallen-Decosol65Ja0
97Cees Priem (35247)
DNEDKwantum Hallen-DecosolAB12Nee42
98Luc Roosen (21286)
BELKwantum Hallen-Decosol103Ja0
99Gerrit Solleveld (2522)
NEDKwantum Hallen-Decosol101Nee11101
100Adrie van der Poel (2714)
DNEDKwantum Hallen-Decosol110Nee4370
(1x)Bolletjestrui(5x)
101Marc Sergeant (26319)
DBELJoker-Emerxil-Eddy MerckxAB17Nee2480
102Carlo Bomans (2321)
BELJoker-Emerxil-Eddy MerckxAB17Ja0
103Michel Dernies (2524)
BELJoker-Emerxil-Eddy Merckx113Nee1960Politie (1x) 
104Paul Haghedooren (26263)
DBELJoker-Emerxil-Eddy Merckx67Nee3330
105Jozef Lieckens (2797)
BELJoker-Emerxil-Eddy Merckx129Nee11300Sprint (1x)  Rode trui(12x)
106André Lurquin (24308)
BELJoker-Emerxil-Eddy MerckxHD2Nee11230
107Eric McKenzie (27307)
DNZLJoker-Emerxil-Eddy MerckxAB18Nee3870
108Jan Nevens (27309)
BELJoker-Emerxil-Eddy Merckx51Nee10
109Willem Van Eynde (25341)
BELJoker-Emerxil-Eddy Merckx102Nee1930
110Ronny Van Holen (27114)
BELJoker-Emerxil-Eddy MerckxAB16Ja0
111Claude Criquielion (29170)
BELHitachi-Marc-Splendor5Nee790
112Philippe Delaurier (25200)
FRAHitachi-Marc-SplendorHD13Ja0
113Hendrik Devos (30261)
DBELHitachi-Marc-Splendor43Nee7310
114Dirk De Wolf (25165)
BELHitachi-Marc-Splendor64Ja0
115Rudy Dhaenens (2581)
BELHitachi-Marc-Splendor122Nee31010
116Jos Haex (26316)
BELHitachi-Marc-Splendor78Ja0
117Stefan Morjean (26105)
BELHitachi-Marc-SplendorHD16Nee10
118Rudy Rogiers (25133)
BELHitachi-Marc-Splendor104Nee3670
119Jean-Philippe Vandenbrande (30209)
BELHitachi-Marc-Splendor58Nee3400
120Jan Wynants (27296)
BELHitachi-Marc-Splendor105Nee3520
121Alvaro Pino (29317)
ESPZor-B.H8Nee1190
122Francisco-José Antequera (22113)
ESPZor-B.H94Ja0
123Philippe Bouvatier (2218)
FRAZor-B.HAB15Ja0
124Ángel Camarillo (27112)
ESPZor-B.HHD18Ja0
125Juan Fernandez (29176)
ESPZor-B.HAB17Nee2500
126Anselmo Fuerte (24155)
ESPZor-B.H31Nee11090
127Francisco Rodríguez (2633)
COLZor-B.HHD3Nee2450
128Jesús Rodríguez (2633)
ESPZor-B.H40Nee1300
129Juan Carlos Rozas (2357)
ESPZor-B.H59Ja0
130Guido Van Calster (30145)
DBELZor-B.H72Nee3390
131Eric Caritoux (25318)
FRAFagor20Nee3140
132Jean-Claude Bagot (28114)
FRAFagor19Nee2650
133Jean-René Bernaudeau (29357)
FRAFagor26Nee850Jongeren (1x) 
(1x)Bolletjestrui(6x)Groene trui(1x)Witte trui(29x)
134Argemiro Bohorquez (26154)
COLFagorAB17Ja0
135Martin Earley (2416)
IREFagor46Nee1600
136Frank Hoste (30306)
DBELFagor116Nee4954Punten (1x)  Groene trui(19x)
137François Lemarchand (25240)
FRAFagor68Nee1810
138Pedro Muñoz (27237)
DESPFagorAB5Nee280
139Martín Alonso Ramírez (25234)
COLFagor42Nee10
140Pol Verschuere (31164)
BELFagorAB14Nee3652
141Thierry Claveyrolat (2792)
FRAR.M.O-Meral-Mavic17Nee1290Teammate (1x) 
142Vincent Barteau (24105)
FRAR.M.O-Meral-MavicHD2Nee1280
(12x)Witte trui(13x)
143Francis Castaing (2770)
FRAR.M.O-Meral-Mavic130Nee21051
144André Chappuis (30106)
FRAR.M.O-Meral-Mavic118Nee3670
145Jean-Louis Gauthier (30191)
FRAR.M.O-Meral-MavicAB12Nee8501Teammate (1x) 
(1x)Witte trui(2x)
146Bruno Huger (23325)
FRAR.M.O-Meral-MavicAB12Ja0
147Paul Kimmage (2455)
DIRER.M.O-Meral-Mavic131Ja0
148Gilles Mas (25176)
FRAR.M.O-Meral-Mavic47Nee2290
149Régis Simon (28104)
FRAR.M.O-Meral-Mavic93Nee21001
150Bernard Vallet (32164)
FRAR.M.O-Meral-Mavic62Nee8121Berg (1x)  Bolletjestrui(22x)
151Omar Pablo Hernandez (24162)
COLPostobonAB12Ja0
152Raul Acosta (24143)
COLPostobonHD2Ja0
153Israel Corredor (26341)
DCOLPostobon106Nee1780
154Carlos Jaramillo (25165)
COLPostobon55Nee1730
155Sergio Jaramillo (289)
COLPostobonHD2Ja0
156Antonio Londoño (31198)
COLPostobonAB12Ja0
157Gerardo Moncada (23341)
COLPostobonAB12Ja0
158Reynel Montoya (26224)
DCOLPostobon15Nee1410
159Nestor Oswaldo Mora (22284)
COLPostobon83Nee11180
160Heriberto Uran (31315)
COLPostobon50Ja0
161Marino Lejarreta (2947)
ESPSeat-Orbea18Nee2350
162Antonio Esparza (24176)
ESPSeat-Orbea126Ja0
163Mathieu Hermans (23173)
DNEDSeat-OrbeaAB17Ja0
164Pascal Jules (24344)
FRASeat-OrbeaHD2Nee2211
165Jokin Mujika (23313)
ESPSeat-Orbea30Nee1450
166Erwin Nijboer (2228)
NEDSeat-OrbeaAB18Ja0
167Vicente-Juan Ridaura (22313)
ESPSeat-Orbea87Ja0
168Pello Ruiz (24106)
DESPSeat-Orbea36Nee1540
169José Salvador Sanchis (2397)
ESPSeat-OrbeaHD18Nee11280
170Jaime Vilamajo (26216)
ESPSeat-Orbea115Nee31000
171Silvano Contini (28167)
DITAGis Gelati-Oece41Ja0
172Marco Giovannetti (2488)
ITAGis Gelati-OeceAB12Ja0
173Walter Magnago (25232)
ITAGis Gelati-OeceAB12Ja0
174Palmiro Masciarelli (33174)
ITAGis Gelati-OeceAB16Ja0
175Giuseppe Petito (26126)
ITAGis Gelati-OeceAB13Ja0
176Marino Polini (27114)
ITAGis Gelati-OeceAB17Ja0
177Alessandro Pozzi (31189)
ITAGis Gelati-Oece91Nee1320
178Ennio Salvador (25346)
ITAGis Gelati-Oece132Ja0
179Graziano Salvietti (305)
ITAGis Gelati-OeceAB13Ja0
180Ennio Vanotti (30291)
ITAGis Gelati-Oece66Ja0
181Raimund Dietzen (2733)
GERTekaAB13Nee2640
182José Antonio Agudelo (26328)
COLTeka33Nee2190
183Enrique Aja (2699)
ESPTeka60Nee3510
184Guillermo Arenas (23129)
ESPTekaAB13Ja0
185Jesus Blanco (2397)
DESPTeka25Ja0
186Manuel Cardenas (259)
COLTeka71Nee10
187Eduardo Chozas (25360)
ESPTeka14Nee191
188Federico Etxabe (25345)
DESPTeka38Nee1390
189Alfonso Gutierrez (24226)
ESPTekaAB13Ja0
190José Ángel Sarrapio (27130)
ESPTekaAB13Ja0
191Mario Beccia (30319)
ITAMalvor-Bottecchia-SidiAB12Nee1330
192Stefano Allocchio (24105)
ITAMalvor-Bottecchia-SidiAB13Ja0
193Pierangelo Bincoletto (27109)
ITAMalvor-Bottecchia-Sidi128Nee10
194Primoz Cerin (2431)
YUGMalvor-Bottecchia-Sidi32Ja0
195Acacio da Silva (25179)
DPORMalvor-Bottecchia-Sidi82Ja0
196Robert Dill-Bundi (27225)
SUIMalvor-Bottecchia-SidiAB12Ja0
197Renan Ferraro (24160)
BRAMalvor-Bottecchia-SidiHD6Ja0
198Luigi Furlan (239)
ITAMalvor-Bottecchia-SidiAB17Ja0
199Roberto Pagnin (23358)
ITAMalvor-Bottecchia-SidiAB12Ja0
200Renato Piccolo (23182)
ITAMalvor-Bottecchia-SidiAB12Ja0
201Alexi Grewal (25295)
DUSA7-ElevenAB17Ja0
202Raúl Alcalá (22119)
MEX7-Eleven114Ja0
203Chris Carmichael (24250)
USA7-ElevenAB12Ja0
204Eric Heiden (2817)
USA7-ElevenAB18Ja0
205Ron Kiefel (2680)
USA7-Eleven96Ja0
206Davis Phinney (26356)
USA7-ElevenAB15Ja0
207Jeff Pierce (27307)
USA7-Eleven80Ja0
208Bob Roll (25358)
USA7-Eleven63Ja0
209Douglas Shapiro (26289)
USA7-ElevenAB12Nee1740
210Alex Stieda (2578)
CAN7-Eleven120Ja0

Er staan dus 210 deelnemers van de 210 in de database.

Prestaties per ploeg

De kolom "EtKans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot team evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het team minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het team meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

De kolommen "EkKans" en "Lexico" geven aan hoe goed de ploeg het in het algemeen klassement deed. Voor beide geldt dat een hoger getal beter is; EkKans loopt van min oneindig naar plus oneindig, met 0 gemiddeld; Lexico loopt van 0 tot 1, met 0.5 gemiddeld.

TeamAantalEtappesEtKansEkKansLexico
La Vie Claire-Wonder-Radar10 6 1,00 3,43 1,00
Carrera10 4 0,98 1,71 0,91
Panasonic10 2 0,78 -0,86 0,13
Fagor10 2 0,78 1,09 0,39
Teka10 2 0,78 0,68 0,40
Système U10 2 0,78 0,83 0,62
Hitachi-Marc-Splendor10 1 0,48 0,71 0,73
PDM10 1 0,48 -0,40 0,41
Seat-Orbea10 1 0,48 -0,23 0,34
Kwantum Hallen-Decosol10 1 0,48 0,47 0,36
7-Eleven10 1 0,48 -1,47 0,05
Reynolds-T.S Batteries10 1 0,48 -0,53 0,51
Peugeot-Shell10 0 0,15 0,65 0,62
Café de Colombia-Piles-Varta10 0 0,15 -0,69 0,23
Kas-Mavic10 0 0,15 -0,06 0,14
Joker-Emerxil-Eddy Merckx10 0 0,15 -1,41 0,08
Postobon10 0 0,15 -0,59 0,33
Zor-B.H10 0 0,15 0,35 0,49
R.M.O-Meral-Mavic10 0 0,15 -0,31 0,41
Malvor-Bottecchia-Sidi10 0 0,15 -2,07 0,13
Gis Gelati-Oece10 0 0,15 -1,62 0,10

Prestaties per land

De kolom "Kans" geeft aan hoe groot de kans is dat een even groot land evenveel of minder etappes zou winnen, aannemende dat elke deelnemende renner evenveel kans zou hebben om een etappe te winnen. Een kans van 0.50 wil dus zeggen dat het precies volgens verwachting is, een kans dicht bij 0 dat het land minder etappes heeft gewonnen dan te verwachten, en een kans dicht bij 1 dat het land meer etappes heeft gewonnen dan te verwachten.

LandAantalEtappesEtKansEkKansLexico
Frankrijk46 5 0,43 1,42 0,14
België31 5 0,77 0,01 0,20
Spanje31 5 0,77 0,31 0,10
Colombia26 0 0,02 -0,37 0,06
Nederland21 1 0,17 -0,78 0,14
Italië20 3 0,68 -2,63 0,01
Verenigde Staten10 2 0,78 -0,25 0,56
Zwitserland9 2 0,81 1,23 0,81
Ierland3 0 0,35 0,88 0,60
Groot-Britannië2 0 0,39 -0,85 0,37
Canada2 0 0,39 0,80 0,85
Joegoslavië1 0 0,44 1,21 0,89
Brazilië1 0 0,44 -1,09 0,00
Portugal1 0 0,44 0,39 0,72
Australië1 0 0,44 1,10 0,86
Duitsland1 0 0,44 -1,09 0,00
Nieuw-Zeeland1 0 0,44 -1,09 0,00
Noorwegen1 0 0,44 1,18 0,88
Denemarken1 0 0,44 0,47 0,73
Mexico1 0 0,44 -0,14 0,60

Solo's

Van de 24 etappes hebben er 7 details over wat er tijdens de etappe gebeurde.

Opgetelde solo's tijdens deze Tour
RennerSolo
E. Chozas0–190 km
E. Mächler0–190 km
G. LeMond0–186 km
J. Gorospe0–179 km
N. Rüttimann0–154 km
J. Bernard29–38 km