Finishplaatsen in de Tour de France

Hieronder de plaatsen die in de Tour de France zijn gebruikt als start of finish, op de volgorde van hoe vaak er gefinisht is. Het aantal maal dat er gestart is, is ook aangegeven, net als de longitude en latitude (in graden). Een negatieve longitude wil zeggen dat het op het westelijk halfrond is, een positieve op het oostelijk halfrond. In de tweede tabel staat het aantal keer dat een etappe in een land startte en finishte, gesorteerd op hoe vaak er werd gefinisht.

PlaatsLandStartsFinishesLongLat
ParijsFrankrijk451092,3548,85
BordeauxFrankrijk5578-0,5744,83
PauFrankrijk6261-0,3743,3
LuchonFrankrijk52430,642,78
MetzFrankrijk39386,1749,13
MarseilleFrankrijk33355,3843,3
PerpignanFrankrijk34352,8842,68
GrenobleFrankrijk39355,7245,17
NiceFrankrijk37357,2543,7
CaenFrankrijk3334-0,3749,18
BrianconFrankrijk33326,6344,9
L'Alpe d'HuezFrankrijk2316,0545,13
MontpellierFrankrijk29303,8743,6
BayonneFrankrijk3130-1,4843,48
NantesFrankrijk2628-1,5547,22
BrestFrankrijk2927-4,4848,38
St EtienneFrankrijk20254,445,43
ToulouseFrankrijk25251,4343,6
RoubaixFrankrijk26243,1750,68
GapFrankrijk23236,0844,57
StrasbourgFrankrijk23237,7348,58
BelfortFrankrijk30226,8747,63
Aix les BainsFrankrijk22215,9245,7
La RochelleFrankrijk2019-1,1546,15
Le HavreFrankrijk16190,1349,5
RouenFrankrijk17191,0849,43
AngersFrankrijk1919-0,5547,47
BesanconFrankrijk15186,0247,24
DuinkerkeFrankrijk18172,3751,03
DijonFrankrijk13175,042847,2906
NimesFrankrijk14174,3543,84
LyonFrankrijk16174,8845,75
CherbourgFrankrijk1717-1,6249,63
LilleFrankrijk16163,0750,63
Les Sables d'OlonneFrankrijk1616-1,7846,5
VersaillesFrankrijk14152,1348,8
MorzineFrankrijk14156,708946,1789
NancyFrankrijk13156,248,68
MulhouseFrankrijk11157,3347,75
RennesFrankrijk1214-1,6848,08
Puy de DomeFrankrijk1132,9745,77
LimogesFrankrijk12131,2545,85
EvianFrankrijk15136,5846,38
CharlevilleFrankrijk12124,71649,7719
CannesFrankrijk12127,0243,55
St BrieucFrankrijk811-2,7548,5
AmiensFrankrijk10112,349,9
ToulonFrankrijk11115,9343,12
St Lary SoulanFrankrijk2110,3236142,81694
LuikBelgië12115,5750,63
DigneFrankrijk10106,2344,1
Mont VentouxFrankrijk1105,2844,17
AlbiFrankrijk9102,1543,93
BrusselBelgië11104,3550,83
ReimsFrankrijk9104,0349,25
GeneveZwitserland10106,1546,2
FuturoscopeFrankrijk6100,368946,669
RevelFrankrijk592,00543,459
DieppeFrankrijk991,0749,92
St GaudensFrankrijk1390,7343,12
VannesFrankrijk129-2,7547,67
Luz ArdidenFrankrijk08-0,061442,885
Thonon les BainsFrankrijk886,4846,36
Saint-MaloFrankrijk78-2,0248,65
NarbonneFrankrijk983,00343,186
ToursFrankrijk880,6947,39
LorientFrankrijk98-3,3747,75
Bagneres de LuchonFrankrijk470,594742,7916
Le MansFrankrijk670,248
LuxemburgLuxemburg1076,1349,62
Divonne les BainsFrankrijk776,142746,357
MonacoMonaco877,4243,72
TroyesFrankrijk874,0848,3
Ax les ThermesFrankrijk671,8342,72
ColmarFrankrijk777,3748,08
RoyanFrankrijk77-1,0345,63
La Roche sur YonFrankrijk56-1,4346,67
LourdesFrankrijk46-0,0543,1
Aix-en-ProvenceFrankrijk765,4343,53
FleuranceFrankrijk960,664443,85
Plateau de BeilleFrankrijk061,6908742,7253
Bagnères-de-BigorreFrankrijk960,1543,07
Malo les BainsFrankrijk662,451,05
SuperbagneresFrankrijk060,57742,768
MontluconFrankrijk562,646,33
AurillacFrankrijk762,4444,93
CarcassonneFrankrijk862,3543,22
LongwyFrankrijk465,7749,52
VorstBelgië564,31750,817
ChamonixFrankrijk666,8745,92
Villard de LansFrankrijk665,551445,0708
CharleroiBelgië664,4550,41
Serre ChevalierFrankrijk256,566644,9444
MillauFrankrijk653,0844,1
Le Grand-BornandFrankrijk356,428345,9425
PontarlierFrankrijk756,3746,9
DinanFrankrijk75-2,2348,45
WasquehalFrankrijk253,130850,66694
AvignonFrankrijk654,8243,95
St PriestFrankrijk354,944745,697
PlumelecFrankrijk35-2,639447,838
BeziersFrankrijk553,21743,35
LausanneZwitserland556,6346,52
MendeFrankrijk253,5013944,5194
VireFrankrijk55-0,8848,83
Chalon sur SaoneFrankrijk144,8546,78
BlagnacFrankrijk641,390543,6364
Fribourg en BrisgauDuitsland447,852247,9955
SpaBelgië245,86750,5
EpinalFrankrijk446,4548,18
VittelFrankrijk545,9548,203
Orcieres MerletteFrankrijk346,325844,6853
DinardFrankrijk64-2,0748,63
AlenconFrankrijk340,093148,4306
JambesBelgië444,86850,454
Morzine AvoriazFrankrijk446,77546,1908
St NazaireFrankrijk24-2,2147,28
Ballon d'AlsaceFrankrijk046,83347,8167
Super BesseFrankrijk042,8567545,5107
ChateaulinFrankrijk24-4,08848,2
NamenBelgië344,8550,45
TarbesFrankrijk1240,0843,23
CholetFrankrijk54-0,8847,07
La PlagneFrankrijk346,67745,506
DaxFrankrijk54-1,0543,72
AuxerreFrankrijk643,56747,799
MaconFrankrijk144,831346,306
OrleansFrankrijk741,90947,903
Ax 3 DomainesFrankrijk041,8138942,70083
SestrieresItalië346,8844,95
Boulogne sur MerFrankrijk141,6250,72
VitreFrankrijk24-1,2148,12
CauteretsFrankrijk24-0,1242,88
AndorraAndorra431,542,5
LisieuxFrankrijk330,22749,146
LoudenvielleFrankrijk030,411942,797
Le Puy du FouFrankrijk23-0,9320746,893
TournaiBelgië233,38350,6
Fontenay sous BoisFrankrijk432,477248,8517
La Grande MotteFrankrijk134,083343,5667
Saint-Amand MontrondFrankrijk032,5146,7
St FlourFrankrijk233,145,04
SeraingBelgië135,550,5833
ValenceFrankrijk134,8944,93
Pra LoupFrankrijk036,60544,37
AuchFrankrijk330,585543,6465
AngoulemeFrankrijk130,160845,6489
ChateaurouxFrankrijk031,691146,81027
FoixFrankrijk231,607742,9664
La MongieFrankrijk030,1791742,91
AvoriazFrankrijk036,77546,1908
CourchevelFrankrijk336,6338945,415
MartiguesFrankrijk235,047543,4053
Brive la GaillardeFrankrijk231,53245,1583
ChartresFrankrijk031,484148,45585
Merlin PlageFrankrijk33-2,024846,76
BloisFrankrijk231,32847,5939
NeversFrankrijk233,15746,993
La ToussuireFrankrijk036,3030545,24722
ValenciennesFrankrijk333,52350,358
MontargisFrankrijk332,7548
Mur de BretagneFrankrijk03-2,984748,20083
EvreuxFrankrijk331,1533349,0241
QuimperFrankrijk43-4,08347,983
BarcelonaSpanje332,1641,39
St QuentinFrankrijk133,2849,83
BerlijnDuitsland3313,3988952,5006
BriveFrankrijk631,5345,15
GentBelgië233,751,05
CarpentrasFrankrijk735,0544,05
TurijnItalië337,745,08
Lons le SaunierFrankrijk135,5546,67
RodezFrankrijk332,57544,3506
BergeracFrankrijk330,48344,85
HendayeFrankrijk33-1,773343,35944
PoitiersFrankrijk630,3446,58
Le Puy en VelayFrankrijk333,8858345,04417
La Planche des Belles FillesFrankrijk036,777547,7722
Guzet NeigeFrankrijk031,301442,7789
San SebastianSpanje43-1,9943,32
AnnecyFrankrijk536,1245,9
Chalons sur MarneFrankrijk224,36548,9575
ClusesFrankrijk226,57946,0611
Le TreportFrankrijk221,3750,07
HarelbekeBelgië123,350,85
Mont Saint-MichelFrankrijk12-1,511348,636
Bourg en BresseFrankrijk325,228946,2056
Clermont FerrandFrankrijk1023,0845,78
St DizierFrankrijk024,9548,63
GaillardFrankrijk226,208346,1858
St NiklaasBelgië224,133351,1667
Aulnay sous BoisFrankrijk022,490648,9386
GalibierFrankrijk126,40845,064
Les EssartsFrankrijk12-1,2346,76
CastresFrankrijk422,2543,6
ColomiersFrankrijk121,336643,6138
Pyrenees 2000Frankrijk022,054242,517
BiarritzFrankrijk22-1,7243,48
Villefranche en BeaujolaisFrankrijk024,720345,9902
TulleFrankrijk121,76553745,2673
ArcalisAndorra021,492442,54278
GexFrankrijk226,0746,33
Valence d'AgenFrankrijk220,8944,111
DublinIerland22-6,259753,34778
AubisqueFrankrijk02-0,3397242,97667
SaintesFrankrijk32-0,6345,73
Villeneuve sur LotFrankrijk020,70544,40805
MontaubanFrankrijk121,355844,018056
Le Cap d'AgdeFrankrijk123,527243,295
Les Deux AlpesFrankrijk126,1216745,00722
LavaurFrankrijk021,843,68
AutunFrankrijk024,299446,9516
's HertogenboschNederland325,31751,7
LievinFrankrijk222,778650,4228
SenlisFrankrijk022,587549,208
Bourg St MauriceFrankrijk426,7745,62
FrankfurtDuitsland328,68250,1103
FougéresFrankrijk32-1,19861148,3525
CompiegneFrankrijk222,82349,4149
ChamrousseFrankrijk025,874445,10917
GerardmerFrankrijk226,87948,073
RotterdamNederland324,47951,9308
St Jean de MontsFrankrijk22-2,0588946,7936
MelunFrankrijk522,66748,533
MourenxFrankrijk42-0,643,3833
LibourneFrankrijk32-0,2444,92
AubagneFrankrijk125,57143,291
Lac de MadineFrankrijk225,73348,917
VerdunFrankrijk125,387649,162
Woluwe St PierreBelgië224,46750,833
PeyragudesFrankrijk020,459742,7847
AvranchesFrankrijk32-1,355648,685
Station des RoussesFrankrijk126,062546,48638
Seo de UrgelSpanje221,458942,3578
La BauleFrankrijk12-2,390847,2867
SeteFrankrijk123,69843,405
Lac de VassiviereFrankrijk221,87945,7972
Esch sur AlzetteLuxemburg125,983349,5
Fontaine au PireFrankrijk023,3755650,13056
Vals les BainsFrankrijk124,36744,666
CreteilFrankrijk322,46348,791
Le RevardFrankrijk025,90945,688
AlesFrankrijk224,0844,13
Saint Gervais les BainsFrankrijk226,713945,8933
Digne les BainsFrankrijk126,2363844,093
Le TouquetFrankrijk321,59550,51861
Val d'IsereFrankrijk226,97845,45
BaselZwitserland427,58347,567
HerentalsBelgië124,83351,183
St Jean de MaurienneFrankrijk226,3445,26
TourmaletFrankrijk020,146142,908
ValkenburgNederland125,83350,85
Juan les PinsFrankrijk227,1143,57
PerigueuxFrankrijk320,7245,18
LondenGroot-Britannië22-0,127551,507
St HerblainFrankrijk01-1,649747,2122
La ChatreFrankrijk111,987746,5831
NanterreFrankrijk112,196948,8988
SceauxFrankrijk112,2548,75
ChassieuFrankrijk014,96645,745
Lac de Vassiviere en LimousinFrankrijk111,852745,81456
ChamberyFrankrijk215,945,6
Nogent sur OiseFrankrijk112,468349,2755
Mont BlancFrankrijk016,86545,8336
PamplonaSpanje11-1,644242,8183
Val LouronFrankrijk010,442,8
JacaSpanje11-0,5542,55
St Quentin en YvelinesFrankrijk012,044648,7881
Forges les EauxFrankrijk111,545549,6133
Les ArcsFrankrijk016,8077845,5717
LannionFrankrijk01-3,4541648,7333
Villers sur MerFrankrijk11-0,00549,3214
Isola 2000Frankrijk117,158344,18667
AncenisFrankrijk01-1,293647,3733
EurotunnelFrankrijk011,7850,9227
ArmentieresFrankrijk012,881150,688
ArgentanFrankrijk11-0,0191748,7453
BrightonGroot-Britannië01-0,13131250,8429
MachecoulFrankrijk01-1,8216746,99388
ChaumeilFrankrijk011,882545,4569
PortsmouthGroot-Britannië11-1,08350,817
RenazeFrankrijk01-1,0569447,79416
TrelissacFrankrijk010,7833345,19667
MonthleryFrankrijk012,272148,63923
CahorsFrankrijk211,44138944,44833
L'Isle d'AbeauFrankrijk015,59545,621
Epinay sous SenartFrankrijk012,51468948,69478
Val ThorensFrankrijk016,5845,298
Lac St PointFrankrijk016,346,8
Disneyland ParijsFrankrijk312,781848,8687
PforzheimDuitsland218,716748,9
StuttgartDuitsland119,179448,7786
La BourbouleFrankrijk112,7445,58
KarlsruheDuitsland118,449,01667
KoblenzDuitsland017,59750,3597
HuyBelgië315,23350,5166
SantenayFrankrijk114,6746,93
ArrasFrankrijk412,780850,2897
St FargeauFrankrijk013,0747,64
MarennesFrankrijk11-1,145,84
AjaccioFrankrijk118,736941,9267
RisoulFrankrijk016,640844,6497
OyonnaxFrankrijk015,655646,2561
Wallers-ArenbergFrankrijk013,41666750,395278
SheffieldGroot-Britannië01-1,46694453,3836
HarrogateGroot-Britannië01-1,53953,991
Mont SemnozFrankrijk016,10472245,797222
ChorgesFrankrijk016,277244,5464
CalviFrankrijk018,756942,5686
BastiaFrankrijk119,450342,7008
UtrechtNederland215,11666752,083333
AnnonayFrankrijk014,671445,2408
Bellegarde-sur-ValserineFrankrijk015,826746,1083
PorrentruyZwitserland017,083347,4166
PineroloItalië117,33344,883
CarmauxFrankrijk012,1588944,05
Cap FrehelFrankrijk01-2,3248,2
RedonFrankrijk01-2,083647,6552
Mont des AlouettesFrankrijk01-1,0102846,8947
HautacamFrankrijk01-0,00805642,972222
Neeltje JansNederland013,70027851,626944
Bourg les ValenceFrankrijk014,944,95
DusseldorfDuitsland216,78333351,233333
EspeletteFrankrijk01-1,446443,3414
La RosiereFrankrijk016,8492445,6272
SarzeauFrankrijk01-2,768647,5281
Fontenay-le-ComteFrankrijk01-0,806146,466
Salon-de-ProvenceFrankrijk015,097243,6406
IzoardFrankrijk016,73544,819722
Romans-sur-IsereFrankrijk015,051745,0464
Nuits-Saint-GeorgesFrankrijk014,951147,1383
MegeveFrankrijk116,618145,8578
Col de la Pierre St MartinFrankrijk01-0,76583342,970278
FinhautZwitserland016,9666646,08333
BernZwitserland117,4546,95
CulozFrankrijk015,7845,85
Villars-les-DombesFrankrijk015,029945,9989
Caverne du Pont-d'ArcFrankrijk014,42805644,406944
Lac de PayolleFrankrijk010,29722242,934444
Le LioranFrankrijk012,4545,0459
Utah BeachFrankrijk01-1,17638949,418056
PauillacFrankrijk01-0,7487845,1999
GueugnonFrankrijk014,0616646,60194
FribourgFrankrijk117,16277546,806103
LavalFrankrijk11-0,768848,0733
CastelsarrasinFrankrijk211,1077844,0408
Bar le DucFrankrijk015,1602848,7719
AntwerpenBelgië214,451,21667
DraguignanFrankrijk116,466743,5403
LoudunFrankrijk110,084447,0105
Piau EngalyFrankrijk010,159642,78425
ThionvilleFrankrijk016,1691649,35889
MaubeugeFrankrijk013,973450,2775
ChallansFrankrijk21-1,8780546,8466
EvryFrankrijk112,4248,63
Le CreusotFrankrijk114,441146,8104
Montceau les MinesFrankrijk114,369746,6677
NeuchatelZwitserland016,9446,99
AlbertvilleFrankrijk416,39345,676667
CorrezeFrankrijk011,83345,333
PlouayFrankrijk11-3,333847,9155
CorkIerland01-8,4751,8972
MontbeliardFrankrijk116,798947,5103
SarranFrankrijk011,939245,4094
SaarbrukenDuitsland01749,233
ArenbergDuitsland016,809250,4164
CanterburyGroot-Britannië011,08751,275
AubenasFrankrijk014,391144,6205
VerbierZwitserland017,21746,1
IssoudunFrankrijk011,994346,9608
BrignolesFrankrijk016,0615443,4058
JauziersFrankrijk016,7244,42
Prato NevosoItalië017,78944,25669
TignesFrankrijk016,945,44
JoignyFrankrijk013,3977847,983
MontelimarFrankrijk314,750844,55805
Chateau ThierryFrankrijk013,449,04
Val d'AranSpanje110,7342,8
Noirmoutier en l'IleFrankrijk11-2,253347,0044
GueretFrankrijk011,869146,1714
CambraiFrankrijk213,2450,16
St Maixent l'EcoleFrankrijk01-0,2069446,4136
Cap DecouverteFrankrijk012,143944,0198
SedanFrankrijk014,94149,7025
MeauxFrankrijk012,888348,96027
Boulogne BillancourtFrankrijk112,240948,835
BethuneFrankrijk112,6408350,53027
St Pol de LeonFrankrijk01-3,98548,686
BeauvaisFrankrijk212,095249,43027
Bagnoles de l'OrneFrankrijk31-0,42348,549
St Hilaire du HarcouetFrankrijk21-1,0908348,5783
DeauvilleFrankrijk110,075349,36
MontjuichSpanje112,1641,36
Les MenuiresFrankrijk116,537545,32361
Nogent sur MarneFrankrijk112,483348,8375
GranvilleFrankrijk21-1,648,84
WiesbadenDuitsland118,241450,0821
SallanchesFrankrijk316,63345,9333
PlymouthGroot-Britannië11-4,142450,3714
ZurichZwitserland118,5547,37
St VincentItalië117,6545,75
LaplumeFrankrijk010,532244,11278
Le PuyFrankrijk113,8845,05
LarunsFrankrijk11-0,442,9
Prapoutel les Sept AuxFrankrijk015,993145,25566
BrasschaatBelgië014,4851,28
LeuvenBelgië214,750,8833
ZolderBelgië015,2555650,98889
VichyFrankrijk113,4246,12
Ste Foy la GrandeFrankrijk210,21844,8411
HasseltBelgië015,337550,93
Le PleynetFrankrijk015,9845,25
ChaumontFrankrijk115,13888948,1116
OrangeFrankrijk014,809744,1383
MohlinZwitserland017,8547,55
PornichetFrankrijk31-2,3547,25
BornemBelgië014,23351,1
HyeresFrankrijk116,13243,1198
MontgenevreFrankrijk116,7291444,9316
ManosqueFrankrijk115,78388943,83417
ChatelFrankrijk016,84166746,2675
Lacanau oceanFrankrijk11-1,0783344,9802
EpernayFrankrijk513,9549,05
Pougues les EauxFrankrijk113,10247,075
VitoriaSpanje11-2,683342,85
Signosse le PenonFrankrijk01-1,3716743,69
Super LioranFrankrijk012,7545,083
FigeacFrankrijk212,0316644,6086
LangonFrankrijk31-0,248344,55389
LuconFrankrijk21-1,164746,4555
LeidenNederland214,4952,16
St WillebrordBelgië114,59151,55028
Saint-Amand les EauxFrankrijk113,42850,4486
St Germain en LayeFrankrijk112,093848,8989
RambouilletFrankrijk211,83348,65
Maze MontgeoffroyFrankrijk11-0,273147,4564
MolenbeekBelgië114,33350,85
St EmilionFrankrijk11-0,1547244,893
FontainebleauFrankrijk112,748,4
ThuirFrankrijk112,757242,633
MaastrichtNederland115,69350,8497
Argeles sur MerFrankrijk013,0235242,5449
LaonFrankrijk113,6249,57
St DenisFrankrijk112,354748,9363
Meribel les AlluesFrankrijk016,565545,401
AgenFrankrijk410,6344,2
LouvroilFrankrijk113,9650,265
Cergy PontoiseFrankrijk112,0630649,0361
Saint-GironsFrankrijk611,146742,9858
ScheveningenNederland214,2682552,104
Domaine du RouretFrankrijk115,2759444,3818
Salies de BearnFrankrijk21-0,9243,48
FelsbergDuitsland016,749,25
ArcachonFrankrijk11-1,1744,67
Noisy le SecFrankrijk012,450348,8894
La RuchereFrankrijk015,7845,38
Crans MontanaZwitserland117,482846,3119
Bourg MadameFrankrijk211,9447242,43527
LanesterFrankrijk11-3,342247,7647
Pont AudemerFrankrijk010,5147249,355
Circuit du LacFrankrijk01-0,719444,8437
ChampagnoleFrankrijk215,9246,75
GouretteFrankrijk11-0,332242,958
Lans en VercorsFrankrijk015,58916745,129167
RochefortFrankrijk31-0,9745,95
Marche en FamenneBelgië015,33350,21666
Bonneval sur ArcFrankrijk117,0545,37
St RaphaelFrankrijk116,7743,42
VerviersBelgië115,8550,5833
Aix le BainsFrankrijk015,9245,7
MoeskroenBelgië013,2166750,7333
ConcarneauFrankrijk11-3,917847,876
MentonFrankrijk117,543,78
Les OrresFrankrijk016,5513844,51472
Ile d'OleronFrankrijk01-1,345,9166
Roquefort sur SoulzonFrankrijk112,989743,9775
IssoireFrankrijk313,249745,545
NiortFrankrijk11-0,4746,32
AostaItalië117,3245,73
Charleville MezieresFrankrijk214,7166749,7667
San RemoItalië117,7843,82
DoleFrankrijk315,547,1
TrouvilleFrankrijk110,0849,37
Semur en AuxoisFrankrijk104,3347,5
TallardFrankrijk206,0444,46
KeulenDuitsland106,966750,95
MazametFrankrijk102,3543,5
AigurandeFrankrijk201,8346,42
CognacFrankrijk10-0,3245,67
AurayFrankrijk10-2,9547,66
BrioudeFrankrijk103,3845,27
Bourg de PeageFrankrijk205,0545,04
EtampesFrankrijk102,1548,43
PamiersFrankrijk101,643,12
RuffecFrankrijk100,246,0294
PeyrehoradeFrankrijk10-1,143,55
MarcoussisFrankrijk102,2448,66
DinantBelgië104,950,25
SisteronFrankrijk105,9344,18
PrivasFrankrijk104,644,7333
TournusFrankrijk104,946,55
WaregemBelgië103,450,9
Villers CotteretsFrankrijk103,149,25
RoanneFrankrijk104,0846,04
MartignyZwitserland107,0846,1
ArlonBelgië105,815849,6836
CuneoItalië107,5544,38
CineyBelgië105,150,2833
VatanFrankrijk101,647,08
TonnerreFrankrijk103,9547,85
GeroneSpanje102,8341,99
ChablisFrankrijk103,7847,77
WanzeBelgië105,250,54
Font RomeuFrankrijk202,034742,4983
IvreaItalië107,883345,4667
SaarlouisDuitsland106,7549,31666
CerillyFrankrijk102,8446,63
SamatanFrankrijk100,931743,4936
LongjumeauFrankrijk102,2948,68
Bourg-Saint-AndeolFrankrijk104,598944,4482
MaubourguetFrankrijk100,036443,4692
AmsterdamNederland104,8852,37
LivarotFrankrijk100,153349,0075
Le Bourg-d'OisansFrankrijk2206,0345,05
MuretFrankrijk101,326743,4611
Saint-Jean-de-MaurienneFrankrijk106,348445,2729
SèvresFrankrijk102,211748,8239
Saint-LoFrankrijk10-1,0949,12
La GuercheFrankrijk10-1,2247,94
Arpajon sur CereFrankrijk102,457544,9047
L'Isle-JourdainFrankrijk101,081743,6144
Escaldes-EngordanyAndorra101,54083342,508889
Moirans-en-MontagneFrankrijk105,726146,4325
IeperBelgië102,88333350,85
ChantillyFrankrijk102,466749,2
Mondorf-les-BainsLuxemburg106,280649,5069
VesoulFrankrijk106,155847,6231
NantuaFrankrijk105,607846,1519
EymetFrankrijk100,398944,6686
Laissac-Severac-l'EgliseFrankrijk102,82244,381
La MureFrankrijk105,788144,9039
MontgeronFrankrijk102,460548,7039
Mouilleron-Saint-GermainFrankrijk10-0,84846,676
DreuxFrankrijk101,366448,7372
Trie-sur-BaiseFrankrijk100,371143,3222
Saint-Pee-sur-NivelleFrankrijk10-1,549443,3575
DouaiFrankrijk103,0750,37
BeverenBelgië104,2551,2
CambridgeGroot-Britannië100,11952,205
Passage du GoisFrankrijk10-2,1246,93
Pont l'EvequeFrankrijk100,184749,286
Olonne sur MerFrankrijk10-1,7646,54
LunevilleFrankrijk206,5016648,5894
ArboisFrankrijk105,766746,9
CarhaixFrankrijk10-3,5748,27
Blaye les MinesFrankrijk102,1344,04
CugnauxFrankrijk101,3343,54
LimouxFrankrijk202,2343,05
St Paul Trois ChateauxFrankrijk304,7644,34
BourgoinFrankrijk205,283345,6
ModaneFrankrijk206,6745,2
ViseBelgië105,750,7333
AbbevilleFrankrijk201,835850,1058
TomblaineFrankrijk206,216748,6833
PontoiseFrankrijk102,149,05
ChatelleraultFrankrijk100,5546,82
Mont de MarsanFrankrijk20-0,49943,891
Cambo les BainsFrankrijk10-1,40027743,3588
SeurreFrankrijk105,1547
Porto-VecchioFrankrijk109,280341,5917
Le LautaretFrankrijk106,445,03
BlainFrankrijk10-1,76247,477
Cagnes-sur-MerFrankrijk107,148943,6644
Saint-Gildas-des-BoisFrankrijk10-2,037247,5172
Saint-Pourçain-sur-SiouleFrankrijk103,2946,3083
GivorsFrankrijk104,769445,5914
FranoisFrankrijk105,926447,2333
LeedsGroot-Britannië10-1,54916753,799722
YorkGroot-Britannië10-1,08027853,958333
RungisFrankrijk102,3497248,7483
Montpon MenesterolFrankrijk200,1545
St Mean le GrandFrankrijk10-2,248,17
FlersFrankrijk10-0,5604748,7518
La DefenseFrankrijk102,2448,9
BeauraingBelgië104,956650,10916
PeronneFrankrijk102,9349,93
VeureyFrankrijk105,645,26
OrthezFrankrijk20-0,7643,49
Viry ChatillonFrankrijk102,3448,67
BeringenBelgië105,2166751,0333
CalaisFrankrijk201,8550,93
DoverGroot-Britannië101,3251,12
NayFrankrijk10-0,26143,181
VoreppeFrankrijk105,637545,29861
TretsFrankrijk105,863643,4475
Lezignan CorbieresFrankrijk102,758443,2014
DamazanFrankrijk100,2763844,2911
Perros GuirrecFrankrijk10-3,4248,8
CancaleFrankrijk10-1,82638948,5794
MayenneFrankrijk10-0,648,3
FecampFrankrijk100,3549,75
Le Perreux sur MarneFrankrijk102,5036148,84222
St Orens de GamevilleFrankrijk101,5443,55
Rochefort (B)België105,216650,15
Ste Genevieve des BoisFrankrijk102,3348,63
Arc et SenansFrankrijk205,7647
Neuville de PoitouFrankrijk100,2458346,68611
Le Monetier les BainsFrankrijk106,544,95
CaptieuxFrankrijk10-0,2588844,29378
BesseFrankrijk102,3245,1
St Dier d'AuvergneFrankrijk103,843345,67694
Argeles GazostFrankrijk10-0,143
Besse en ChandesseFrankrijk102,933645,513889
OrchiesFrankrijk203,24550,4755
LugnyFrankrijk104,846,47
St Valery en CauxFrankrijk100,6349,78
La Haye FouassiereFrankrijk10-1,3947,15
Luz St SauveurFrankrijk10-0,0005642,8725
MeudonFrankrijk102,2548,9
AutransFrankrijk105,54277845,1758
Levallois PerretFrankrijk102,348,9
SarrebourgFrankrijk207,054448,73528
Neufchatel en BrayFrankrijk201,4413949,7347
Cosne sur LoireFrankrijk102,947,4
PantinFrankrijk102,4016848,8965
Ville MorgonFrankrijk104,6813846,163056
SaumurFrankrijk20-0,0747,25
Les EchellesFrankrijk105,745,42
ValreasFrankrijk404,991144,385
St Julien en GenevoisFrankrijk106,083346,1333
PontchateauFrankrijk10-2,0747,35
Ruelle sur TouvreFrankrijk100,2445,66
SensFrankrijk103,28765948,2475
NemoursFrankrijk102,6748,26
La Bastide d'ArmagnacFrankrijk10-0,1743,95
BobignyFrankrijk102,439748,9106
BondyFrankrijk102,4827848,9022
MontreuilFrankrijk102,44361148,86111
FontaineFrankrijk105,6945,17
AlfortvilleFrankrijk102,42416748,7975
Castillon la BatailleFrankrijk10-0,0544,85
Bretigny sur OrgeFrankrijk202,348,6
BronFrankrijk104,9445,75
La Tour du PinFrankrijk105,44445,565
VilleurbanneFrankrijk104,8845,76
ChateaubriantFrankrijk20-1,37547,7177
SoissonsFrankrijk303,323649,3817
PalaiseauFrankrijk102,2248,7
ChantonnayFrankrijk10-1,0546,68
St GregoireFrankrijk10-1,6748,14
EmbrunFrankrijk506,49644,5658
Savines le LacFrankrijk106,405544,5269
Corbeil EssonesFrankrijk202,4348,6
MonsBelgië103,95250,4547
MorlaixFrankrijk10-3,826648,578
St Martin de LandellesFrankrijk10-1,1708348,54666
BazasFrankrijk10-0,244,42
LavelanetFrankrijk201,8342,93
Vaison-la-RomaineFrankrijk205,0644,24
AimeFrankrijk106,6545,55
Regnie DuretteFrankrijk104,6346,13
La Ferte sous JouarreFrankrijk103,1348,95
BourgesFrankrijk102,39638947,0844
JoinvilleFrankrijk105,1348,435
GaillacFrankrijk101,899243,9014
PornicFrankrijk10-2,147,12
St Gilles Croix de VieFrankrijk20-1,9394446,69833
Ville d'AvrayFrankrijk102,1848,82
WaterlooBelgië104,450,7
MoutiersFrankrijk206,534445,4858
LamballeFrankrijk10-2,5248,46
St Leonard de NoblatFrankrijk101,545,85
AnnemasseFrankrijk106,23638946,19583
FromentineFrankrijk10-2,1246,9
Carnon PlageFrankrijk104,008343,6196
La ChataigneraieFrankrijk10-0,7391646,65
ChambordFrankrijk101,5247,6
MiramasFrankrijk105,0019443,5822
AgdeFrankrijk103,475843,3108
Lezat sur LezeFrankrijk101,347543,2769
ObernaiFrankrijk107,482748,463
LodeveFrankrijk203,32027843,7325
VouvrayFrankrijk100,847,4127
Le BlancFrankrijk101,0646,64
Port BarcaresFrankrijk103,036442,7892
SauternesFrankrijk10-0,6744,53
MontereauFrankrijk302,573347,8569
St TrivierFrankrijk104,89746,073
EnniscorthyIerland10-6,565852,502
Rossignol VoironFrankrijk105,5905545,364
RoscoffFrankrijk10-3,984448,72722
AltkirchFrankrijk107,2402847,6238
Jaunay ClanFrankrijk100,370846,68639
MeyrignacFrankrijk101,8945,4
MorcenxFrankrijk10-0,91305644,0339
Tarascon sur AriegeFrankrijk101,642,85
Oloron Ste MarieFrankrijk10-0,6055643,1947
Frontignan la PeyradeFrankrijk103,7543,4
VizilleFrankrijk105,7645,08
La Chaux de FondsZwitserland106,8547,1
CommercyFrankrijk105,648,75
ValentigneyFrankrijk106,83305647,46333
BastogneBelgië105,7250,0041
MontaiguFrankrijk10-1,346,97
BonnevalFrankrijk301,3848,16
AvesnesFrankrijk103,950,11
Pouilly en AuxoisFrankrijk104,55638947,2633
St GalmierFrankrijk104,3245,6
ValloireFrankrijk106,4291645,1658
LannemezanFrankrijk500,385543,125
JonzacFrankrijk10-0,4345,41
ArpajonFrankrijk102,2248,6
BarcelonnetteFrankrijk106,65305644,386667
St OmerFrankrijk102,2550,74
Sable sur SartheFrankrijk10-0,3341747,84
HouillesFrankrijk102,189248,9261
LandStartsFinishes
Frankrijk21632177
België7874
Zwitserland2425
Duitsland1918
Spanje1513
Italië1212
Nederland1511
Luxemburg129
Groot-Britannië88
Monaco87
Andorra55
Ierland33