Finishplaatsen in de Tour de France

Hieronder de plaatsen die in de Tour de France zijn gebruikt als start of finish, op de volgorde van hoe vaak er gefinisht is. Het aantal maal dat er gestart is, is ook aangegeven, net als de longitude en latitude (in graden). Een negatieve longitude wil zeggen dat het op het westelijk halfrond is, een positieve op het oostelijk halfrond. In de tweede tabel staat het aantal keer dat een etappe in een land startte en finishte, gesorteerd op hoe vaak er werd gefinisht.

PlaatsLandStartsFinishesLongLat
ParijsFrankrijk451092,3548,85
BordeauxFrankrijk5578-0,5744,83
PauFrankrijk6261-0,3743,3
LuchonFrankrijk52430,642,78
MetzFrankrijk39386,1749,13
PerpignanFrankrijk34352,8842,68
NiceFrankrijk37357,2543,7
MarseilleFrankrijk33355,3843,3
GrenobleFrankrijk39355,7245,17
CaenFrankrijk3334-0,3749,18
BrianconFrankrijk33326,6344,9
L'Alpe d'HuezFrankrijk2316,0545,13
BayonneFrankrijk3130-1,4843,48
MontpellierFrankrijk29303,8743,6
NantesFrankrijk2628-1,5547,22
BrestFrankrijk2927-4,4848,38
St EtienneFrankrijk20254,445,43
ToulouseFrankrijk25251,4343,6
RoubaixFrankrijk26243,1750,68
GapFrankrijk23236,0844,57
StrasbourgFrankrijk23237,7348,58
BelfortFrankrijk30226,8747,63
Aix les BainsFrankrijk22215,9245,7
La RochelleFrankrijk2019-1,1546,15
RouenFrankrijk17191,0849,43
Le HavreFrankrijk16190,1349,5
AngersFrankrijk1919-0,5547,47
BesanconFrankrijk15186,0247,24
LyonFrankrijk16174,8845,75
DuinkerkeFrankrijk18172,3751,03
DijonFrankrijk13175,042847,2906
CherbourgFrankrijk1717-1,6249,63
NimesFrankrijk14174,3543,84
Les Sables d'OlonneFrankrijk1616-1,7846,5
LilleFrankrijk16163,0750,63
MulhouseFrankrijk11157,3347,75
VersaillesFrankrijk14152,1348,8
MorzineFrankrijk14156,708946,1789
NancyFrankrijk13156,248,68
RennesFrankrijk1214-1,6848,08
LimogesFrankrijk12131,2545,85
Puy de DomeFrankrijk1132,9745,77
EvianFrankrijk15136,5846,38
CannesFrankrijk12127,0243,55
CharlevilleFrankrijk12124,71649,7719
ToulonFrankrijk11115,9343,12
St Lary SoulanFrankrijk2110,3236142,81694
St BrieucFrankrijk811-2,7548,5
AmiensFrankrijk10112,349,9
LuikBelgië12115,5750,63
AlbiFrankrijk9102,1543,93
Mont VentouxFrankrijk1105,2844,17
BrusselBelgië11104,3550,83
ReimsFrankrijk9104,0349,25
FuturoscopeFrankrijk6100,368946,669
DigneFrankrijk10106,2344,1
GeneveZwitserland10106,1546,2
VannesFrankrijk129-2,7547,67
RevelFrankrijk592,00543,459
St GaudensFrankrijk1390,7343,12
DieppeFrankrijk991,0749,92
LorientFrankrijk98-3,3747,75
NarbonneFrankrijk983,00343,186
Saint-MaloFrankrijk78-2,0248,65
Thonon les BainsFrankrijk886,4846,36
ToursFrankrijk880,6947,39
Luz ArdidenFrankrijk08-0,061442,885
MonacoMonaco877,4243,72
TroyesFrankrijk874,0848,3
LuxemburgLuxemburg1076,1349,62
Divonne les BainsFrankrijk776,142746,357
Ax les ThermesFrankrijk671,8342,72
ColmarFrankrijk777,3748,08
Le MansFrankrijk670,248
RoyanFrankrijk77-1,0345,63
Bagneres de LuchonFrankrijk470,594742,7916
LourdesFrankrijk46-0,0543,1
CharleroiBelgië664,4550,41
CarcassonneFrankrijk862,3543,22
La Roche sur YonFrankrijk56-1,4346,67
Bagnères-de-BigorreFrankrijk960,1543,07
SuperbagneresFrankrijk060,57742,768
Malo les BainsFrankrijk662,451,05
Aix-en-ProvenceFrankrijk765,4343,53
ChamonixFrankrijk666,8745,92
MontluconFrankrijk562,646,33
LongwyFrankrijk465,7749,52
FleuranceFrankrijk960,664443,85
Plateau de BeilleFrankrijk061,6908742,7253
Villard de LansFrankrijk665,551445,0708
VorstBelgië564,31750,817
AurillacFrankrijk762,4444,93
MendeFrankrijk253,5013944,5194
AvignonFrankrijk654,8243,95
MillauFrankrijk653,0844,1
Le Grand-BornandFrankrijk356,428345,9425
St PriestFrankrijk354,944745,697
VireFrankrijk55-0,8848,83
PontarlierFrankrijk756,3746,9
BeziersFrankrijk553,21743,35
Serre ChevalierFrankrijk256,566644,9444
WasquehalFrankrijk253,130850,66694
DinanFrankrijk75-2,2348,45
LausanneZwitserland556,6346,52
PlumelecFrankrijk35-2,639447,838
SpaBelgië245,86750,5
Fribourg en BrisgauDuitsland447,852247,9955
Chalon sur SaoneFrankrijk144,8546,78
EpinalFrankrijk446,4548,18
JambesBelgië444,86850,454
BlagnacFrankrijk641,390543,6364
OrleansFrankrijk741,90947,903
MaconFrankrijk144,831346,306
Ballon d'AlsaceFrankrijk046,83347,8167
ChateaulinFrankrijk24-4,08848,2
VittelFrankrijk545,9548,203
AuxerreFrankrijk643,56747,799
St NazaireFrankrijk24-2,2147,28
AlenconFrankrijk340,093148,4306
Ax 3 DomainesFrankrijk041,8138942,70083
DinardFrankrijk64-2,0748,63
VitreFrankrijk24-1,2148,12
TarbesFrankrijk1240,0843,23
Orcieres MerletteFrankrijk346,325844,6853
Super BesseFrankrijk042,8567545,5107
CauteretsFrankrijk24-0,1242,88
DaxFrankrijk54-1,0543,72
NamenBelgië344,8550,45
Boulogne sur MerFrankrijk141,6250,72
Morzine AvoriazFrankrijk446,77546,1908
CholetFrankrijk54-0,8847,07
SestrieresItalië346,8844,95
La PlagneFrankrijk346,67745,506
Saint-Amand MontrondFrankrijk032,5146,7
AndorraAndorra431,542,5
MartiguesFrankrijk235,047543,4053
Pra LoupFrankrijk036,60544,37
LisieuxFrankrijk330,22749,146
Le Puy en VelayFrankrijk333,8858345,04417
AngoulemeFrankrijk130,160845,6489
AuchFrankrijk330,585543,6465
FoixFrankrijk231,607742,9664
Brive la GaillardeFrankrijk231,53245,1583
Mur de BretagneFrankrijk03-2,984748,20083
La MongieFrankrijk030,1791742,91
St FlourFrankrijk233,145,04
ValenciennesFrankrijk333,52350,358
La ToussuireFrankrijk036,3030545,24722
Le Puy du FouFrankrijk23-0,9320746,893
La Grande MotteFrankrijk134,083343,5667
MontargisFrankrijk332,7548
NeversFrankrijk233,15746,993
BloisFrankrijk231,32847,5939
TournaiBelgië233,38350,6
Fontenay sous BoisFrankrijk432,477248,8517
ChartresFrankrijk031,484148,45585
SeraingBelgië135,550,5833
Merlin PlageFrankrijk33-2,024846,76
La Planche des Belles FillesFrankrijk036,777547,7722
Guzet NeigeFrankrijk031,301442,7789
CourchevelFrankrijk336,6338945,415
PoitiersFrankrijk630,3446,58
BarcelonaSpanje332,1641,39
QuimperFrankrijk43-4,08347,983
St QuentinFrankrijk133,2849,83
CarpentrasFrankrijk735,0544,05
AnnecyFrankrijk536,1245,9
BerlijnDuitsland3313,3988952,5006
BriveFrankrijk631,5345,15
GentBelgië233,751,05
AvoriazFrankrijk036,77546,1908
San SebastianSpanje43-1,9943,32
ChateaurouxFrankrijk031,691146,81027
RodezFrankrijk332,57544,3506
ValenceFrankrijk134,8944,93
TurijnItalië337,745,08
EvreuxFrankrijk331,1533349,0241
Lons le SaunierFrankrijk135,5546,67
LoudenvielleFrankrijk030,411942,797
HendayeFrankrijk33-1,773343,35944
BergeracFrankrijk330,48344,85
Les EssartsFrankrijk12-1,2346,76
ChamrousseFrankrijk025,874445,10917
St NiklaasBelgië224,133351,1667
GalibierFrankrijk126,40845,064
CastresFrankrijk422,2543,6
RotterdamNederland324,47951,9308
GerardmerFrankrijk226,87948,073
Digne les BainsFrankrijk126,2363844,093
Valence d'AgenFrankrijk220,8944,111
Le TreportFrankrijk221,3750,07
DublinIerland22-6,259753,34778
La BauleFrankrijk12-2,390847,2867
GaillardFrankrijk226,208346,1858
GexFrankrijk226,0746,33
St Jean de MontsFrankrijk22-2,0588946,7936
ColomiersFrankrijk121,336643,6138
Aulnay sous BoisFrankrijk022,490648,9386
FrankfurtDuitsland328,68250,1103
LievinFrankrijk222,778650,4228
St DizierFrankrijk024,9548,63
Bourg en BresseFrankrijk325,228946,2056
AubisqueFrankrijk02-0,3397242,97667
HarelbekeBelgië123,350,85
Chalons sur MarneFrankrijk224,36548,9575
ClusesFrankrijk226,57946,0611
SenlisFrankrijk022,587549,208
BiarritzFrankrijk22-1,7243,48
FougéresFrankrijk32-1,19861148,3525
ArcalisAndorra021,492442,54278
SaintesFrankrijk32-0,6345,73
CompiegneFrankrijk222,82349,4149
Pyrenees 2000Frankrijk022,054242,517
Bourg St MauriceFrankrijk426,7745,62
LavaurFrankrijk021,843,68
TourmaletFrankrijk020,146142,908
LibourneFrankrijk32-0,2444,92
Le RevardFrankrijk025,90945,688
Station des RoussesFrankrijk126,062546,48638
AutunFrankrijk024,299446,9516
SeteFrankrijk123,69843,405
Vals les BainsFrankrijk124,36744,666
Le TouquetFrankrijk321,59550,51861
's HertogenboschNederland325,31751,7
AlesFrankrijk224,0844,13
MontaubanFrankrijk121,355844,018056
Mont Saint-MichelFrankrijk12-1,511348,636
TulleFrankrijk121,76553745,2673
Le Cap d'AgdeFrankrijk123,527243,295
PerigueuxFrankrijk320,7245,18
HerentalsBelgië124,83351,183
Val d'IsereFrankrijk226,97845,45
Juan les PinsFrankrijk227,1143,57
Les Deux AlpesFrankrijk126,1216745,00722
PeyragudesFrankrijk020,459742,7847
AvranchesFrankrijk32-1,355648,685
Esch sur AlzetteLuxemburg125,983349,5
ValkenburgNederland125,83350,85
MourenxFrankrijk42-0,643,3833
Lac de VassiviereFrankrijk221,87945,7972
Villeneuve sur LotFrankrijk020,70544,40805
St Jean de MaurienneFrankrijk226,3445,26
CreteilFrankrijk322,46348,791
Lac de MadineFrankrijk225,73348,917
Saint Gervais les BainsFrankrijk226,713945,8933
AubagneFrankrijk125,57143,291
VerdunFrankrijk125,387649,162
Seo de UrgelSpanje221,458942,3578
Fontaine au PireFrankrijk023,3755650,13056
Villefranche en BeaujolaisFrankrijk024,720345,9902
Clermont FerrandFrankrijk1023,0845,78
MelunFrankrijk522,66748,533
Woluwe St PierreBelgië224,46750,833
BaselZwitserland427,58347,567
LondenGroot-Britannië22-0,127551,507
ChamberyFrankrijk215,945,6
Lac de Vassiviere en LimousinFrankrijk111,852745,81456
LannionFrankrijk01-3,4541648,7333
HuyBelgië315,23350,5166
Les ArcsFrankrijk016,8077845,5717
PamplonaSpanje11-1,644242,8183
Forges les EauxFrankrijk111,545549,6133
L'Isle d'AbeauFrankrijk015,59545,621
MachecoulFrankrijk01-1,8216746,99388
ChaumeilFrankrijk011,882545,4569
RenazeFrankrijk01-1,0569447,79416
AncenisFrankrijk01-1,293647,3733
SantenayFrankrijk114,6746,93
ChassieuFrankrijk014,96645,745
Mont BlancFrankrijk016,86545,8336
La ChatreFrankrijk111,987746,5831
Epinay sous SenartFrankrijk012,51468948,69478
PforzheimDuitsland218,716748,9
SceauxFrankrijk112,2548,75
NanterreFrankrijk112,196948,8988
Boulogne BillancourtFrankrijk112,240948,835
St Quentin en YvelinesFrankrijk012,044648,7881
Villers sur MerFrankrijk11-0,00549,3214
StuttgartDuitsland119,179448,7786
KarlsruheDuitsland118,449,01667
ArrasFrankrijk412,780850,2897
ArgentanFrankrijk11-0,0191748,7453
PortsmouthGroot-Britannië11-1,08350,817
BrightonGroot-Britannië01-0,13131250,8429
EurotunnelFrankrijk011,7850,9227
TrelissacFrankrijk010,7833345,19667
CahorsFrankrijk211,44138944,44833
Lac St PointFrankrijk016,346,8
Val ThorensFrankrijk016,5845,298
ArmentieresFrankrijk012,881150,688
MonthleryFrankrijk012,272148,63923
Val LouronFrankrijk010,442,8
JacaSpanje11-0,5542,55
St HerblainFrankrijk01-1,649747,2122
Nogent sur OiseFrankrijk112,468349,2755
KoblenzDuitsland017,59750,3597
Isola 2000Frankrijk117,158344,18667
La BourbouleFrankrijk112,7445,58
Disneyland ParijsFrankrijk312,781848,8687
St FargeauFrankrijk013,0747,64
Mont SemnozFrankrijk016,10472245,797222
ChorgesFrankrijk016,277244,5464
CalviFrankrijk018,756942,5686
AjaccioFrankrijk118,736941,9267
HarrogateGroot-Britannië01-1,53953,991
SheffieldGroot-Britannië01-1,46694453,3836
RisoulFrankrijk016,640844,6497
OyonnaxFrankrijk015,655646,2561
Wallers-ArenbergFrankrijk013,41666750,395278
BastiaFrankrijk119,450342,7008
AnnonayFrankrijk014,671445,2408
RedonFrankrijk01-2,083647,6552
Mont des AlouettesFrankrijk01-1,0102846,8947
PauillacFrankrijk01-0,7487845,1999
Bourg les ValenceFrankrijk014,944,95
Cap FrehelFrankrijk01-2,3248,2
CarmauxFrankrijk012,1588944,05
Bellegarde-sur-ValserineFrankrijk015,826746,1083
PorrentruyZwitserland017,083347,4166
PineroloItalië117,33344,883
HautacamFrankrijk01-0,00805642,972222
UtrechtNederland215,11666752,083333
IzoardFrankrijk016,73544,819722
Romans-sur-IsereFrankrijk015,051745,0464
Nuits-Saint-GeorgesFrankrijk014,951147,1383
DusseldorfDuitsland216,78333351,233333
Salon-de-ProvenceFrankrijk015,097243,6406
Fontenay-le-ComteFrankrijk01-0,806146,466
EspeletteFrankrijk01-1,446443,3414
La RosiereFrankrijk016,8492445,6272
SarzeauFrankrijk01-2,768647,5281
MegeveFrankrijk116,618145,8578
FinhautZwitserland016,9666646,08333
Le LioranFrankrijk012,4545,0459
Utah BeachFrankrijk01-1,17638949,418056
Col de la Pierre St MartinFrankrijk01-0,76583342,970278
Neeltje JansNederland013,70027851,626944
Lac de PayolleFrankrijk010,29722242,934444
Caverne du Pont-d'ArcFrankrijk014,42805644,406944
BernZwitserland117,4546,95
CulozFrankrijk015,7845,85
Villars-les-DombesFrankrijk015,029945,9989
GueugnonFrankrijk014,0616646,60194
ArenbergDuitsland016,809250,4164
LoudunFrankrijk110,084447,0105
Piau EngalyFrankrijk010,159642,78425
ThionvilleFrankrijk016,1691649,35889
MaubeugeFrankrijk013,973450,2775
DraguignanFrankrijk116,466743,5403
AntwerpenBelgië214,451,21667
SarranFrankrijk011,939245,4094
CastelsarrasinFrankrijk211,1077844,0408
Bar le DucFrankrijk015,1602848,7719
LavalFrankrijk11-0,768848,0733
ChallansFrankrijk21-1,8780546,8466
PlouayFrankrijk11-3,333847,9155
CorkIerland01-8,4751,8972
MontbeliardFrankrijk116,798947,5103
FribourgFrankrijk117,16277546,806103
CorrezeFrankrijk011,83345,333
AlbertvilleFrankrijk416,39345,676667
Le CreusotFrankrijk114,441146,8104
Montceau les MinesFrankrijk114,369746,6677
NeuchatelZwitserland016,9446,99
EvryFrankrijk112,4248,63
SaarbrukenDuitsland01749,233
Prato NevosoItalië017,78944,25669
TignesFrankrijk016,945,44
JoignyFrankrijk013,3977847,983
CanterburyGroot-Britannië011,08751,275
JauziersFrankrijk016,7244,42
BrignolesFrankrijk016,0615443,4058
AubenasFrankrijk014,391144,6205
VerbierZwitserland017,21746,1
IssoudunFrankrijk011,994346,9608
MontelimarFrankrijk314,750844,55805
Val d'AranSpanje110,7342,8
SedanFrankrijk014,94149,7025
MeauxFrankrijk012,888348,96027
Chateau ThierryFrankrijk013,449,04
Cap DecouverteFrankrijk012,143944,0198
St Maixent l'EcoleFrankrijk01-0,2069446,4136
Noirmoutier en l'IleFrankrijk11-2,253347,0044
GueretFrankrijk011,869146,1714
CambraiFrankrijk213,2450,16
MarennesFrankrijk11-1,145,84
BethuneFrankrijk112,6408350,53027
MolenbeekBelgië114,33350,85
OrangeFrankrijk014,809744,1383
ChaumontFrankrijk115,13888948,1116
LangonFrankrijk31-0,248344,55389
Super LioranFrankrijk012,7545,083
LeuvenBelgië214,750,8833
BornemBelgië014,23351,1
ChatelFrankrijk016,84166746,2675
PlymouthGroot-Britannië11-4,142450,3714
Ste Foy la GrandeFrankrijk210,21844,8411
ScheveningenNederland214,2682552,104
Circuit du LacFrankrijk01-0,719444,8437
GouretteFrankrijk11-0,332242,958
Meribel les AlluesFrankrijk016,565545,401
Les OrresFrankrijk016,5513844,51472
ThuirFrankrijk112,757242,633
Argeles sur MerFrankrijk013,0235242,5449
VerviersBelgië115,8550,5833
MontgenevreFrankrijk116,7291444,9316
St Hilaire du HarcouetFrankrijk21-1,0908348,5783
FigeacFrankrijk212,0316644,6086
St EmilionFrankrijk11-0,1547244,893
DeauvilleFrankrijk110,075349,36
Les MenuiresFrankrijk116,537545,32361
WiesbadenDuitsland118,241450,0821
Nogent sur MarneFrankrijk112,483348,8375
Maze MontgeoffroyFrankrijk11-0,273147,4564
St Germain en LayeFrankrijk112,093848,8989
VitoriaSpanje11-2,683342,85
Lacanau oceanFrankrijk11-1,0783344,9802
ManosqueFrankrijk115,78388943,83417
Signosse le PenonFrankrijk01-1,3716743,69
LeidenNederland214,4952,16
Saint-Amand les EauxFrankrijk113,42850,4486
St WillebrordBelgië114,59151,55028
Marche en FamenneBelgië015,33350,21666
FelsbergDuitsland016,749,25
Aix le BainsFrankrijk015,9245,7
San RemoItalië117,7843,82
TrouvilleFrankrijk110,0849,37
AostaItalië117,3245,73
NiortFrankrijk11-0,4746,32
AgenFrankrijk410,6344,2
MentonFrankrijk117,543,78
DoleFrankrijk315,547,1
Bonneval sur ArcFrankrijk117,0545,37
Bourg MadameFrankrijk211,9447242,43527
ChampagnoleFrankrijk215,9246,75
RochefortFrankrijk31-0,9745,95
ArcachonFrankrijk11-1,1744,67
LaonFrankrijk113,6249,57
St RaphaelFrankrijk116,7743,42
Salies de BearnFrankrijk21-0,9243,48
VichyFrankrijk113,4246,12
BrasschaatBelgië014,4851,28
FontainebleauFrankrijk112,748,4
RambouilletFrankrijk211,83348,65
PornichetFrankrijk31-2,3547,25
Bagnoles de l'OrneFrankrijk31-0,42348,549
SallanchesFrankrijk316,63345,9333
Charleville MezieresFrankrijk214,7166749,7667
MaastrichtNederland115,69350,8497
HyeresFrankrijk116,13243,1198
EpernayFrankrijk513,9549,05
GranvilleFrankrijk21-1,648,84
ZurichZwitserland118,5547,37
Le PuyFrankrijk113,8845,05
MontjuichSpanje112,1641,36
St VincentItalië117,6545,75
Pougues les EauxFrankrijk113,10247,075
LuconFrankrijk21-1,164746,4555
BeauvaisFrankrijk212,095249,43027
St Pol de LeonFrankrijk01-3,98548,686
La RuchereFrankrijk015,7845,38
Domaine du RouretFrankrijk115,2759444,3818
Lans en VercorsFrankrijk015,58916745,129167
MoeskroenBelgië013,2166750,7333
ConcarneauFrankrijk11-3,917847,876
Crans MontanaZwitserland117,482846,3119
MohlinZwitserland017,8547,55
LanesterFrankrijk11-3,342247,7647
Pont AudemerFrankrijk010,5147249,355
LouvroilFrankrijk113,9650,265
St DenisFrankrijk112,354748,9363
ZolderBelgië015,2555650,98889
Prapoutel les Sept AuxFrankrijk015,993145,25566
Le PleynetFrankrijk015,9845,25
Noisy le SecFrankrijk012,450348,8894
LaplumeFrankrijk010,532244,11278
LarunsFrankrijk11-0,442,9
Saint-GironsFrankrijk611,146742,9858
Cergy PontoiseFrankrijk112,0630649,0361
Roquefort sur SoulzonFrankrijk112,989743,9775
HasseltBelgië015,337550,93
IssoireFrankrijk313,249745,545
Ile d'OleronFrankrijk01-1,345,9166
LunevilleFrankrijk206,5016648,5894
NemoursFrankrijk102,6748,26
Passage du GoisFrankrijk10-2,1246,93
Olonne sur MerFrankrijk10-1,7646,54
ArboisFrankrijk105,766746,9
CugnauxFrankrijk101,3343,54
TomblaineFrankrijk206,216748,6833
AbbevilleFrankrijk201,835850,1058
Pont l'EvequeFrankrijk100,184749,286
PontoiseFrankrijk102,149,05
SamatanFrankrijk100,931743,4936
Mont de MarsanFrankrijk20-0,49943,891
ViseBelgië105,750,7333
ModaneFrankrijk206,6745,2
Blaye les MinesFrankrijk102,1344,04
Ruelle sur TouvreFrankrijk100,2445,66
LongjumeauFrankrijk102,2948,68
LimouxFrankrijk202,2343,05
BourgoinFrankrijk205,283345,6
St Paul Trois ChateauxFrankrijk304,7644,34
CarhaixFrankrijk10-3,5748,27
La Bastide d'ArmagnacFrankrijk10-0,1743,95
CuneoItalië107,5544,38
MontreuilFrankrijk102,44361148,86111
RoanneFrankrijk104,0846,04
CerillyFrankrijk102,8446,63
Font RomeuFrankrijk202,034742,4983
EtampesFrankrijk102,1548,43
BrioudeFrankrijk103,3845,27
AigurandeFrankrijk201,8346,42
MazametFrankrijk102,3543,5
TallardFrankrijk206,0444,46
CognacFrankrijk10-0,3245,67
MarcoussisFrankrijk102,2448,66
AurayFrankrijk10-2,9547,66
GeroneSpanje102,8341,99
BondyFrankrijk102,4827848,9022
TournusFrankrijk104,946,55
PrivasFrankrijk104,644,7333
SisteronFrankrijk105,9344,18
KeulenDuitsland106,966750,95
PamiersFrankrijk101,643,12
Bourg de PeageFrankrijk205,0545,04
IvreaItalië107,883345,4667
WanzeBelgië105,250,54
ArlonBelgië105,815849,6836
VatanFrankrijk101,647,08
TonnerreFrankrijk103,9547,85
MartignyZwitserland107,0846,1
BobignyFrankrijk102,439748,9106
PeyrehoradeFrankrijk10-1,143,55
Saint-Pourçain-sur-SiouleFrankrijk103,2946,3083
ChantillyFrankrijk102,466749,2
Cosne sur LoireFrankrijk102,947,4
Neufchatel en BrayFrankrijk201,4413949,7347
Mondorf-les-BainsLuxemburg106,280649,5069
SarrebourgFrankrijk207,054448,73528
VesoulFrankrijk106,155847,6231
Moirans-en-MontagneFrankrijk105,726146,4325
PantinFrankrijk102,4016848,8965
L'Isle-JourdainFrankrijk101,081743,6144
Arpajon sur CereFrankrijk102,457544,9047
Escaldes-EngordanyAndorra101,54083342,508889
Bourg-Saint-AndeolFrankrijk104,598944,4482
Ville MorgonFrankrijk104,6813846,163056
NantuaFrankrijk105,607846,1519
EymetFrankrijk100,398944,6686
DreuxFrankrijk101,366448,7372
Luz St SauveurFrankrijk10-0,0005642,8725
Trie-sur-BaiseFrankrijk100,371143,3222
Saint-Pee-sur-NivelleFrankrijk10-1,549443,3575
HouillesFrankrijk102,189248,9261
DouaiFrankrijk103,0750,37
Mouilleron-Saint-GermainFrankrijk10-0,84846,676
MeudonFrankrijk102,2548,9
La MureFrankrijk105,788144,9039
Laissac-Severac-l'EgliseFrankrijk102,82244,381
Levallois PerretFrankrijk102,348,9
AutransFrankrijk105,54277845,1758
MontgeronFrankrijk102,460548,7039
La GuercheFrankrijk10-1,2247,94
Saint-LoFrankrijk10-1,0949,12
La Haye FouassiereFrankrijk10-1,3947,15
FranoisFrankrijk105,926447,2333
LeedsGroot-Britannië10-1,54916753,799722
YorkGroot-Britannië10-1,08027853,958333
CambridgeGroot-Britannië100,11952,205
ChatelleraultFrankrijk100,5546,82
GivorsFrankrijk104,769445,5914
FontaineFrankrijk105,6945,17
Le LautaretFrankrijk106,445,03
Porto-VecchioFrankrijk109,280341,5917
BlainFrankrijk10-1,76247,477
Cagnes-sur-MerFrankrijk107,148943,6644
Saint-Gildas-des-BoisFrankrijk10-2,037247,5172
IeperBelgië102,88333350,85
PontchateauFrankrijk10-2,0747,35
MuretFrankrijk101,326743,4611
Le Bourg-d'OisansFrankrijk2206,0345,05
Saint-Jean-de-MaurienneFrankrijk106,348445,2729
SèvresFrankrijk102,211748,8239
SaumurFrankrijk20-0,0747,25
LivarotFrankrijk100,153349,0075
Les EchellesFrankrijk105,745,42
BeverenBelgië104,2551,2
St Julien en GenevoisFrankrijk106,083346,1333
ValreasFrankrijk404,991144,385
MaubourguetFrankrijk100,036443,4692
AmsterdamNederland104,8852,37
SeurreFrankrijk105,1547
SaarlouisDuitsland106,7549,31666
Oloron Ste MarieFrankrijk10-0,6055643,1947
Tarascon sur AriegeFrankrijk101,642,85
Frontignan la PeyradeFrankrijk103,7543,4
VizilleFrankrijk105,7645,08
VeureyFrankrijk105,645,26
Port BarcaresFrankrijk103,036442,7892
OrthezFrankrijk20-0,7643,49
MorcenxFrankrijk10-0,91305644,0339
Rossignol VoironFrankrijk105,5905545,364
EnniscorthyIerland10-6,565852,502
RoscoffFrankrijk10-3,984448,72722
AltkirchFrankrijk107,2402847,6238
MeyrignacFrankrijk101,8945,4
Jaunay ClanFrankrijk100,370846,68639
La Chaux de FondsZwitserland106,8547,1
ValentigneyFrankrijk106,83305647,46333
St GalmierFrankrijk104,3245,6
Pouilly en AuxoisFrankrijk104,55638947,2633
ValloireFrankrijk106,4291645,1658
LannemezanFrankrijk500,385543,125
ArpajonFrankrijk102,2248,6
JonzacFrankrijk10-0,4345,41
AvesnesFrankrijk103,950,11
La DefenseFrankrijk102,2448,9
MontaiguFrankrijk10-1,346,97
BastogneBelgië105,7250,0041
PeronneFrankrijk102,9349,93
BeauraingBelgië104,956650,10916
BonnevalFrankrijk301,3848,16
St TrivierFrankrijk104,89746,073
MontereauFrankrijk302,573347,8569
TretsFrankrijk105,863643,4475
Ste Genevieve des BoisFrankrijk102,3348,63
Arc et SenansFrankrijk205,7647
Neuville de PoitouFrankrijk100,2458346,68611
CaptieuxFrankrijk10-0,2588844,29378
Le Monetier les BainsFrankrijk106,544,95
Rochefort (B)België105,216650,15
St Orens de GamevilleFrankrijk101,5443,55
MayenneFrankrijk10-0,648,3
Perros GuirrecFrankrijk10-3,4248,8
FecampFrankrijk100,3549,75
DamazanFrankrijk100,2763844,2911
Lezignan CorbieresFrankrijk102,758443,2014
Le Perreux sur MarneFrankrijk102,5036148,84222
BesseFrankrijk102,3245,1
St Dier d'AuvergneFrankrijk103,843345,67694
DoverGroot-Britannië101,3251,12
Le BlancFrankrijk101,0646,64
SauternesFrankrijk10-0,6744,53
CalaisFrankrijk201,8550,93
Viry ChatillonFrankrijk102,3448,67
BeringenBelgië105,2166751,0333
NayFrankrijk10-0,26143,181
ChantonnayFrankrijk10-1,0546,68
Besse en ChandesseFrankrijk102,933645,513889
Argeles GazostFrankrijk10-0,143
PalaiseauFrankrijk102,2248,7
VoreppeFrankrijk105,637545,29861
St Valery en CauxFrankrijk100,6349,78
BarcelonnetteFrankrijk106,65305644,386667
OrchiesFrankrijk203,24550,4755
ChambordFrankrijk101,5247,6
La ChataigneraieFrankrijk10-0,7391646,65
BronFrankrijk104,9445,75
Bretigny sur OrgeFrankrijk202,348,6
AgdeFrankrijk103,475843,3108
MiramasFrankrijk105,0019443,5822
Carnon PlageFrankrijk104,008343,6196
La Tour du PinFrankrijk105,44445,565
LamballeFrankrijk10-2,5248,46
MoutiersFrankrijk206,534445,4858
St Leonard de NoblatFrankrijk101,545,85
VilleurbanneFrankrijk104,8845,76
FromentineFrankrijk10-2,1246,9
AnnemasseFrankrijk106,23638946,19583
Lezat sur LezeFrankrijk101,347543,2769
ObernaiFrankrijk107,482748,463
AlfortvilleFrankrijk102,42416748,7975
FlersFrankrijk10-0,5604748,7518
WaregemBelgië103,450,9
Villers CotteretsFrankrijk103,149,25
ChablisFrankrijk103,7847,77
CineyBelgië105,150,2833
RuffecFrankrijk100,246,0294
Castillon la BatailleFrankrijk10-0,0544,85
St Mean le GrandFrankrijk10-2,248,17
St GregoireFrankrijk10-1,6748,14
Cambo les BainsFrankrijk10-1,40027743,3588
RungisFrankrijk102,3497248,7483
DinantBelgië104,950,25
WaterlooBelgië104,450,7
Ville d'AvrayFrankrijk102,1848,82
Savines le LacFrankrijk106,405544,5269
LugnyFrankrijk104,846,47
SensFrankrijk103,28765948,2475
Corbeil EssonesFrankrijk202,4348,6
MorlaixFrankrijk10-3,826648,578
MonsBelgië103,95250,4547
LodeveFrankrijk203,32027843,7325
St Gilles Croix de VieFrankrijk20-1,9394446,69833
CancaleFrankrijk10-1,82638948,5794
St OmerFrankrijk102,2550,74
Sable sur SartheFrankrijk10-0,3341747,84
CommercyFrankrijk105,648,75
VouvrayFrankrijk100,847,4127
St Martin de LandellesFrankrijk10-1,1708348,54666
BazasFrankrijk10-0,244,42
ChateaubriantFrankrijk20-1,37547,7177
BourgesFrankrijk102,39638947,0844
JoinvilleFrankrijk105,1348,435
GaillacFrankrijk101,899243,9014
PornicFrankrijk10-2,147,12
EmbrunFrankrijk506,49644,5658
La Ferte sous JouarreFrankrijk103,1348,95
Montpon MenesterolFrankrijk200,1545
Vaison-la-RomaineFrankrijk205,0644,24
LavelanetFrankrijk201,8342,93
AimeFrankrijk106,6545,55
SoissonsFrankrijk303,323649,3817
Regnie DuretteFrankrijk104,6346,13
Semur en AuxoisFrankrijk104,3347,5
LandStartsFinishes
Frankrijk21632177
België7874
Zwitserland2425
Duitsland1918
Spanje1513
Italië1212
Nederland1511
Luxemburg129
Groot-Britannië88
Monaco87
Andorra55
Ierland33