Wie won relatief de meeste etappes?

Eddy Merckx won de meeste etappes, maar hij startte ook in 185 etappes, wat meer is dan de gemiddelde renner. Hij heeft dus meer kansen gehad dan andere renners. Daarom vroeg ik me af: wie won het hoogste percentage van de etappes waarin hij startte? Zie hieronder de lijst. Er zijn acht renners die een hoger winpercentage hebben dan Eddy Merckx, die 18.4% van zijn etappes won, deze licht ik hieronder toe.

NaamEtappesDeelnamesRatio
M. Frédérick1250,000
C. Laeser1250,000
R. Pottier51631,250
G. Micheletto1425,000
M. Garin31323,077
A. Binda21020,000
F. Maertens157619,737
E. Merckx3418518,378
L. Guerra84418,182
H. Pelissier105617,857
H. Aucouturier52817,857
J. Van Dam31717,647
M. Cipollini126917,391
A. Hamerlinck21216,667
F. Gaviria21216,667
A. Pasotti21216,667
G. Rossi1616,667
M. Cavendish3018116,575
R. Di Paco116716,418
F. Faber1912015,833
J. Dortignacq74515,556
C. Pelissier1610315,534
O. Bottecchia95815,517
B. Hinault2818315,301
M. Buysse64114,634
G. Passerieu74814,583
M. Kittel149714,433
W. Generati1714,286
R. Rivière53713,514
O. Lapize64513,333
F. Coppi96813,235
L. Trousselier129512,632
J. Schepens1812,500
P. Sercu64912,245
J. Alavoine1713912,230
J. Aerts119411,702
T. Steels97811,538
N. Frantz1613911,511
E. Meulenbergh97911,392
P. Thys1211010,909
R. Le Grèves1514010,714
H. Koblet54810,417
É. Georget98810,227
E. Sels77010,000
O. Egg22010,000
A. Leducq212139,859
N. Defilippis7719,859
F. Kübler8849,524
R. Hassenforder8849,524
F. Goethals7759,333
L. Lucotti3339,091
O. Taverne2229,091
G. Schulte1119,091
H. Van Lerberghe1119,091
L. Armstrong222439,053
J. Anquetil161848,696
R. Matthijs4468,696
R. De Breuker2238,696
L. Louyet2238,696
P. Sagan111298,527
J. Rossius5598,475
R. Altig8958,421
R. Jacquinot4488,333
L. Storme1128,333
A. Leoni1128,333
K. Litschi1128,333
L. Petit-Breton7858,235
R. Van Steenbergen4508,000
C. Crupelandt4508,000
F. Moser2258,000
M. Pantani81017,921
F. Bitossi4517,843
M. Archambaud101287,812
J. Raas101287,812
M. Wüst1137,692
M. Dejouhannet1137,692
L. Mottiat81057,619
R. Maes4557,273
G. Bartali121677,186
R. Lapebie81127,143
R. Van Looy7987,143
M. Poblet3427,143
G. Brunero1147,143
A. Trochut1147,143
H. Poppe1147,143
J. Pras1147,143
A. Greipel111596,918
F. Magni71026,863
G. Garrigou81176,838
A. Darrigade223236,811
T. Boonen6906,667
O. Defraeye3456,667
V. Borgarello2306,667
J. Masselis2306,667
E. Azzini1156,667
G. Speicher81216,612
A. Rosseel4616,557
M. Basso6926,522
B. Oosterbosch3466,522
G. Servadei2316,452
T. Smit2316,452
G. Van Slembrouck3476,383
H. Barthelemy5796,329
R. Bellenger6956,316
J. van Poppel91436,294
C. Guimard71126,250
E. Daems4646,250
D. Willems4646,250
P. Le Drogo1166,250
G. Loncke2336,061
A. Dossche3506,000
D. Abduzhaparov91515,960
A. Fournier2345,882
W. Godefroot101725,814
C. Gaul101775,650
F. Gimondi71255,600
L. Bobet111985,556
D. Groenewegen3545,556
U. Freuler1185,556
A. Desvages1185,556
M. Molines1185,556
W. Oberbeck1185,556
A. Petacchi61105,455
D. Thurau61115,405
E. Bautz2375,405
R. Vietto81505,333
R. Van Linden4765,263
M. Argentin2385,263
M. Cadolle1195,263
P. Ferreira1195,263
L. Ocaña91745,172
M. Indurain122405,000
M. Rasmussen4805,000
F. Pelissier2405,000
C. van Espen1205,000