Informatie over de 14e etappe van de Tour de France van 1987

Hier staat alle info over etappe 14 in de Tour de France in het jaar 1987 die ik heb. Ik heb ook informatie over de etappe ervoor (etappe 13). Ik heb ook informatie over de etappe erna (etappe 15).

Informatie

Deze etappe ging van Pau naar Luz Ardiden, werd gehouden op dinsdag 14 juli 1987, was een bergetappe, had een lengte van 166 km, en is gewonnen door Dag Otto Lauritzen. Zijn gemiddelde snelheid was 31.672 km/h.

De uiteindelijke winnaar van het algemeen klassement (Stephen Roche) stond na deze etappe op een achterstand van 1:26 op Charly Mottet, na afloop van deze etappe de aanvoerder van het algemeen klassement, zie ook de stand in het algemeen klassement. Jean-François Bernard stond na afloop van deze etappe op de tweede plaats.

De gele trui werd in de volgende etappe gedragen door Charly Mottet, de aanvoerder van het algemeen klassement.

De groene trui werd in de volgende etappe gedragen door Jean-Paul van Poppel, de aanvoerder van het puntenklassement.

De bolletjestrui werd in de volgende etappe gedragen door Luis Alberto Herrera, de aanvoerder van het bergklassement.

De witte trui werd in de volgende etappe gedragen door Raúl Alcalá, de aanvoerder van het jongerenklassement.

De rode trui werd in de volgende etappe gedragen door Jean-Claude Colotti.

De lapjestrui werd in de volgende etappe gedragen door Jean-François Bernard, de aanvoerder van het combinatieklassement.

Bergdoorkomsten

Doorkomst over de Côte de Larroude (categorie 3) (7 km)
RangNaamBerg
1.G. Duclos-Lasalle7
2.J. Bagot5
3.D. Phinney3
4.D. Garde2
5.G. Winterberg1
Doorkomst over de Côte de Lasseube (categorie 3) (14.5 km)
RangNaamBerg
1.L. Herrera7
2.D. Garde5
3.J. Cadena3
4.J. Bernaudeau2
5.F. Brun1
Doorkomst over de Côte de l'Auronce (categorie 4) (25.5 km)
RangNaamBerg
1.L. Herrera4
2.F. Brun2
3.J. Cadena1
Doorkomst over de Col de Marie-Blanque (categorie 1) (57.5 km)
RangNaamBerg
1.G. Duclos-Lasalle30
2.T. Claveyrolat26
3.J. Rault22
4.J. Navarro18
5.D. Phinney14
6.L. Herrera12
7.R. Millar10
8.P. Wilches8
9.O. Vargas6
10.A. Hampsten4
11.B. Breu2
12.P. Delgado1
Doorkomst over de Aubisque (categorie H) (95.5 km)
RangNaamBerg
1.T. Claveyrolat40
2.T. van Vliet35
3.L. Herrera30
4.P. Wilches26
5.R. Millar22
6.O. Vargas18
7.F. Parra16
8.G. Moncada14
9.A. Hampsten12
10.P. Delgado10
11.A. Fuerte8
12.E. Schepers6
13.S. Roche4
14.C. Mottet2
15.P. Muñoz1
Doorkomst over de Bordères (categorie 2) (117 km)
RangNaamBerg
1.T. van Vliet20
2.T. Claveyrolat15
3.L. Herrera12
4.R. Millar10
5.O. Vargas8
6.P. Wilches6
7.C. Criquielion4
8.D. Lauritzen3
9.S. Roche2
10.D. Roux1
Doorkomst over de Côte de Saint-Savin (categorie 3) (134 km)
RangNaamBerg
1.T. van Vliet7
2.D. Lauritzen5
3.T. Claveyrolat3
4.D. Roux2
5.U. Zimmermann1
Doorkomst over de Luz-Ardiden (categorie H) (166 km)
RangNaamBerg
1.D. Lauritzen40
2.L. Herrera35
3.A. Hampsten30
4.P. Wilches26
5.A. Fuerte22
6.P. Delgado18
7.R. Millar16
8.J. Bagot14
9.F. Parra12
10.S. Roche10
11.R. Forest8
12.A. Camargo6
13.M. Ramírez4
14.T. Claveyrolat2
15.J. Bernard1

Sprintdoorkomsten

Sprint te Gurmençon (36.5 km)
RangNaamSprintPunten
1.D. Phinney154
2.J. Rault102
3.T. Claveyrolat51
Sprint te Asasp-Arros (38 km)
RangNaamSprintPunten
1.D. Phinney154
2.G. Duclos-Lasalle102
3.T. Claveyrolat51
Sprint te Laruns (77 km)
RangNaamSprintPunten
1.G. Duclos-Lasalle154
2.T. Claveyrolat102
3.J. Rault51
Sprint te Pierrefitte-Nestalas (137 km)
RangNaamSprintPunten
1.T. van Vliet154
2.T. Claveyrolat102
3.D. Lauritzen51
Sprint te Luz St Sauveur (149.5 km)
RangNaamSprintPunten
1.T. van Vliet154
2.T. Claveyrolat102
3.D. Lauritzen51

Solo Thierry Claveyrolat startte tussen 90 km en 95 km, eindigde tussen 95 km en 105 km.

Solo Teun van Vliet startte op 116 km, eindigde tussen 152 km en 161 km.

Solo Dag Otto Lauritzen startte tussen 152 km en 161 km, eindigde na 166 km.

Straffen

NaamTijdPuntenReden
J. Pierce1:00Lang achter auto gereden
B. Gavillet0:1010Leunen op auto
A. Peiper0:1010Leunen op auto
D. Phinney0:1010Leunen op auto
O. Hernandez0:1010Ongeoorloofde bevoorrading
G. Sanders0:1010Ongeoorloofde bevoorrading
S. Swart0:1515Ongeoorloofde bevoorrading (2e x)
C. Berard0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
G. Duclos-Lasalle0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
A. Fuerte0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
L. Cubino0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
M. Domínguez0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
F. Etxabe0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
G. Knetemann0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
B. Gavillet0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
P. Esnault0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
R. de la Cruz0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
P. Jules0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
P. Ruiz0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
J. Sanchis0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
J. Bernaudeau0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
S. Yates0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
J. Cadena0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
I. Gaston0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
W. Van Eynde0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
D. Phinney0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
J. Skibby0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
S. Allocchio0:1010Ongevraagd geduwd door toeschouwer
F. Brun0:2020Ongevraagd geduwd door toeschouwer
E. Nijboer0:2020Ongevraagd geduwd door toeschouwer