Informatie over de 10e etappe van de Tour de France van 1985

Hier staat alle info over etappe 10 in de Tour de France in het jaar 1985 die ik heb. Ik heb ook informatie over de etappe ervoor (etappe 9). Ik heb ook informatie over de etappe erna (etappe 11).

Informatie

Deze etappe ging van Epinal naar Pontarlier, werd gehouden op maandag  8 juli 1985, was van het type medium, had een lengte van 204 km, en is gewonnen door Jørgen V. Pedersen. Zijn gemiddelde snelheid was 40,039 km/h.

De uiteindelijke winnaar van het algemeen klassement (Bernard Hinault) voerde na afloop van deze etappe het algemeen klassement aan, zie ook de stand in het algemeen klassement. Greg LeMond stond na afloop van deze etappe op de tweede plaats.

De gele trui werd in de volgende etappe gedragen door Bernard Hinault, de aanvoerder van het algemeen klassement.

De groene trui werd in de volgende etappe gedragen door Sean Kelly, de aanvoerder van het puntenklassement.

De bolletjestrui werd in de volgende etappe gedragen door Luis Alberto Herrera, de aanvoerder van het bergklassement.

De witte trui werd in de volgende etappe gedragen door Steve Bauer, de aanvoerder van het jongerenklassement.

De rode trui werd in de volgende etappe gedragen door Jozef Lieckens, ook al stond hij tweede in het tussensprintklassement, omdat de aanvoerder van het tussensprintklassement (Sean Kelly) al de groene trui droeg.

De lapjestrui werd in de volgende etappe gedragen door Greg LeMond, de aanvoerder van het combinatieklassement.

Bergdoorkomsten

Doorkomst over de Côte de Xertigny (categorie 3) (15 km)
RangNaamBerg
1.L. Herrera7
2.J. Bernaudeau5
3.R. Montoya4
4.R. Millar3
5.B. Leali2
6.B. Hinault1
Doorkomst over de Côte de la Trotterie (categorie 4) (20 km)
RangNaamBerg
1.M. Sergeant4
2.C. Lavainne2
3.R. Millar1
Doorkomst over de Côte des Gabiottes (categorie 4) (47 km)
RangNaamBerg
1.G. Solleveld4
2.B. Leali2
3.F. Vichot1
Doorkomst over de Côte d'Adam-lès-Passavant (categorie 3) (127 km)
RangNaamBerg
1.L. Herrera7
2.J. Bernaudeau5
3.C. Fasolo4
4.R. Millar3
5.T. de Rooij2
6.F. Castaing1
Doorkomst over de Côte du Désert (categorie 2) (175 km)
RangNaamBerg
1.A. van der Poel20
2.J. Bagot15
3.J. Pedersen12
4.D. Arnaud10
5.D. Roux8
6.I. Gaston6
7.J. Pelier4
8.J. Lammerts3
9.P. Simon2
10.L. Herrera1
Doorkomst over de Côte de Pissenavache (categorie 3) (188 km)
RangNaamBerg
1.D. Arnaud7
2.J. Lammerts5
3.J. Pedersen4
4.J. Pelier3
5.J. Bagot2
6.I. Gaston1
Doorkomst over de Côte de Larmont (categorie 2) (204 km)
RangNaamBerg
1.J. Pedersen20
2.J. Lammerts15
3.I. Gaston12
4.D. Arnaud10
5.D. Roux8
6.J. Pelier6
7.J. Bagot4
8.P. Delgado3
9.A. van der Poel2
10.M. Madiot1

Sprintdoorkomsten

Sprint te Vieux-Saint-Laurent (3 km)
RangNaamSprintPuntenAlgemeen
1.L. Biondi6010
2.G. Duclos-Lasalle406
3.W. Van Eynde203
Sprint te Aillevillers-et-Lyaumont (36 km)
RangNaamSprintPuntenAlgemeen
1.P. Anderson6010
2.S. Kelly406
3.G. LeMond203
Sprint te Vy-lès-Lure (78 km)
RangNaamSprintPuntenAlgemeen
1.G. Veldscholten6010
2.A. Vigneron406
3.H. Linard203
Sprint te Pontarlier (195 km)
RangNaamSprintPuntenAlgemeen
1.J. Pedersen6010
2.J. Lammerts406
3.D. Arnaud203
Onbekend tijdsverschil
RennerTijdsverschil
J. Wynants0:10
A. Greciano0:10
R. Matthijs0:10