Informatie over de 19e etappe van de Tour de France van 1984

Hier staat alle info over etappe 19 in de Tour de France in het jaar 1984 die ik heb. Ik heb ook informatie over de etappe ervoor (etappe 18). Ik heb ook informatie over de etappe erna (etappe 20).

Informatie

Deze etappe ging van La Plagne naar Morzine, werd gehouden op woensdag 18 juli 1984, was een bergetappe, had een lengte van 186 km, en is gewonnen door Ángel Arroyo. Zijn gemiddelde snelheid was 29.647 km/h.

De uiteindelijke winnaar van het algemeen klassement (Laurent Fignon) voerde na afloop van deze etappe het algemeen klassement aan, zie ook de stand in het algemeen klassement. Bernard Hinault stond na afloop van deze etappe op de tweede plaats.

De gele trui werd in de volgende etappe gedragen door Laurent Fignon, de aanvoerder van het algemeen klassement.

De groene trui werd in de volgende etappe gedragen door Frank Hoste, de aanvoerder van het puntenklassement.

De bolletjestrui werd in de volgende etappe gedragen door Robert Millar, de aanvoerder van het bergklassement.

De witte trui werd in de volgende etappe gedragen door Greg LeMond, de aanvoerder van het jongerenklassement.

De rode trui werd in de volgende etappe gedragen door Jacques Hanegraaf.

Bergdoorkomsten

Doorkomst over de Roselend (categorie 1) (31.5 km)
RangNaamBerg
1.F. Castaing20
2.P. Delgado16
3.R. Millar14
4.L. Fignon12
5.A. Greciano10
6.T. de Rooij8
7.D. Garde6
8.J. Jiménez5
9.B. Hinault4
10.A. Dithurbide3
11.S. Cabrera2
12.B. Leali1
Doorkomst over de Saisies (categorie 2) (69 km)
RangNaamBerg
1.P. Delgado15
2.P. Simon12
3.R. Millar10
4.F. Castaing8
5.L. Fignon6
6.B. Hinault5
7.A. Greciano4
8.A. Bondue3
9.G. Gallopin2
10.E. Caritoux1
Doorkomst over de Aravis (categorie 2) (95 km)
RangNaamBerg
1.R. Millar15
2.P. Delgado12
3.Á. Arroyo10
4.E. Caritoux8
5.L. Fignon6
6.J. Agudelo5
7.B. Hinault4
8.J. Jiménez3
9.S. Kelly2
10.G. LeMond1
Doorkomst over de Colombiere (categorie 1) (120 km)
RangNaamBerg
1.J. Simon20
2.J. Gorospe16
3.P. Delgado14
4.R. Millar12
5.H. Loaiza10
6.L. Fignon8
7.B. Hinault6
8.P. Winnen5
9.G. LeMond4
10.Á. Arroyo3
11.D. Arnaud2
12.J. Jiménez1
Doorkomst over de Chatillon (categorie 3) (146 km)
RangNaamBerg
1.D. Garde7
2.C. Prieto5
3.A. Chappuis4
4.D. Arnaud3
5.J. Simon2
6.G. Gallopin1
Doorkomst over de Joux-Plane (categorie 1) (171 km)
RangNaamBerg
1.Á. Arroyo20
2.R. Millar16
3.P. Delgado14
4.L. Fignon12
5.G. LeMond10
6.P. Muñoz8
7.B. Hinault6
8.P. Anderson5
9.J. Agudelo4
10.R. Acevedo3
11.P. Winnen2
12.S. Kelly1

Sprintdoorkomsten

Sprint te Taninges (149.5 km)
RangNaamSprintPunten
1.G. Gallopin80
2.D. Garde50
3.D. Arnaud30

Solo Jerôme Simon startte tussen 110 km en 120 km, eindigde op 140 km.

Solo Ángel Arroyo startte op 166 km, eindigde na 186 km.

Straffen

NaamTijdPuntenReden
H. Manders9:00Lang gestayered achter auto
J. Agudelo1:0060Geholpen
B. Gavillet0:2020Geholpen
S. Cabrera1:0060Geholpen
B. Breu0:1010Geholpen
C. Berard0:1010Geholpen
K. Andersen0:1010Geholpen
J. López0:2020Geholpen
A. Chappuis0:1010Geholpen
Y. Frebert0:1010Geholpen
G. Santoni0:2020Geholpen
L. Didier0:2020Geholpen
B. Vallet0:1010Geholpen
B. Leali0:1010Geholpen
I. Corredor0:1010Geholpen
P. Poisson0:1010Geholpen
A. Dithurbide0:1010Geholpen
E. Mächler0:1010Geholpen
B. Bourreau0:1010Geholpen
F. Brun0:1010Geholpen
S. Yates0:1010Geholpen
C. Lang0:1010Geholpen
A. Peiper0:1010Geholpen
P. Moerlen0:1010Geholpen
J. Bossis0:2020Geholpen
G. Knetemann0:1010Geholpen
M. Dierickx0:1010Geholpen
F. Castaing0:2020Geholpen
L. Govaerts0:1010Geholpen
R. Simon0:2020Geholpen
H. Linard0:1010Geholpen
P. Sherwen0:1010Geholpen
M. Charreard0:1010Geholpen
J. Xavier0:1010Geholpen
M. Urrutibeazcoa0:1010Geholpen
D. Gaigne0:1010Geholpen
C. Marta0:1010Geholpen
G. Glaus0:1010Geholpen