Informatie over de 11e etappe van de Tour de France van 1984

Hier staat alle info over etappe 11 in de Tour de France in het jaar 1984 die ik heb. Ik heb ook informatie over de etappe ervoor (etappe 10). Ik heb ook informatie over de etappe erna (etappe 12).

Informatie

Deze etappe ging van Pau naar Guzet Neige, werd gehouden op maandag  9 juli 1984, was een bergetappe, had een lengte van 227 km, en is gewonnen door Robert Millar. Zijn gemiddelde snelheid was 32.075 km/h.

De uiteindelijke winnaar van het algemeen klassement (Laurent Fignon) stond na deze etappe op een achterstand van 10:33 op Vincent Barteau, na afloop van deze etappe de aanvoerder van het algemeen klassement, zie ook de stand in het algemeen klassement. Maurice Le Guilloux stond na afloop van deze etappe op de tweede plaats.

De gele trui werd in de volgende etappe gedragen door Vincent Barteau, de aanvoerder van het algemeen klassement.

De groene trui werd in de volgende etappe gedragen door Frank Hoste, de aanvoerder van het puntenklassement.

De bolletjestrui werd in de volgende etappe gedragen door Jean-René Bernaudeau, de aanvoerder van het bergklassement.

De witte trui werd in de volgende etappe gedragen door Greg LeMond, ook al stond hij tweede in het jongerenklassement, omdat de aanvoerder van het jongerenklassement (Vincent Barteau) al de gele trui droeg.

De rode trui werd in de volgende etappe gedragen door Jacques Hanegraaf.

Bergdoorkomsten

Doorkomst over de Loucrup (categorie 4) (49 km)
RangNaamBerg
1.J. Bernaudeau4
2.L. Peeters2
3.M. Laurent1
Doorkomst over de Côte de Mauvezin (categorie 3) (76 km)
RangNaamBerg
1.L. Peeters7
2.J. Bernaudeau5
3.H. Maier4
4.F. Rodríguez3
5.R. Millar2
6.U. Zimmermann1
Doorkomst over de Les Ares (categorie 3) (126.5 km)
RangNaamBerg
1.T. de Rooij7
2.D. Arnaud5
3.J. Bernaudeau4
4.F. Rodríguez3
5.G. Mas2
6.R. Millar1
Doorkomst over de Portet d'Aspet (categorie 1) (148 km)
RangNaamBerg
1.T. de Rooij20
2.R. Millar16
3.P. Delgado14
4.L. Herrera12
5.A. Florez10
6.P. Anderson8
7.J. Agudelo6
8.J. Jiménez5
9.G. Veldscholten4
10.B. Hinault3
11.J. Boyer2
12.P. Muñoz1
Doorkomst over de Col de la Core (categorie 1) (183 km)
RangNaamBerg
1.J. Bernaudeau20
2.R. Millar16
3.G. Veldscholten14
4.L. Didier12
5.P. Bazzo10
6.F. Etxabe8
7.A. Vigneron6
8.T. de Rooij5
9.B. Hinault4
10.L. Fignon3
Doorkomst over de Latrape (categorie 2) (219.5 km)
RangNaamBerg
1.J. Bernaudeau15
2.R. Millar12
3.G. Veldscholten10
4.L. Didier8
5.P. Delgado6
Doorkomst over de Guzet-Neige (categorie 1) (226.5 km)
RangNaamBerg
1.R. Millar20
2.L. Herrera16
3.P. Delgado14
4.J. Bernaudeau12
5.G. Veldscholten10
6.Á. Arroyo8
7.L. Fignon6
8.P. Le Bigaut5
9.A. Florez4
10.N. Rüttimann3
11.S. Kelly2
12.R. Acevedo1

Sprintdoorkomsten

Sprint te Bordes (7 km)
RangNaamSprintPunten
1.J. Hanegraaf80
2.T. de Rooij50
3.C. Hernández30
Sprint te Baudreix (11 km)
RangNaamSprintPunten
1.J. Hanegraaf80
2.L. De Keulenaer50
3.S. Yates30
Sprint te Bagnères-de-Bigorre (58.5 km)
RangNaamSprintPunten
1.J. Hanegraaf80
2.J. Bossis50
3.C. Levavasseur30
Sprint te Aulus-les-Bains (214 km)
RangNaamSprintPunten
1.R. Millar80
2.J. Bernaudeau50
3.G. Veldscholten30

Solo Theo de Rooij startte tussen 126 km en 148 km, eindigde tussen 148 km en 182 km.

Solo Robert Millar startte tussen 223 km en 226 km, eindigde na 226 km.

Straffen

NaamTijdPuntenReden
M. Laurent0:1010Ongevraagd geduwd
J. Agudelo0:1010Ongevraagd geduwd
B. Gavillet0:1010Ongevraagd geduwd
L. Loro0:1010Ongevraagd geduwd
D. Garde0:1010Ongevraagd geduwd
F. Etxabe0:1010Ongevraagd geduwd
J. Laguia0:1010Ongevraagd geduwd
K. Andersen0:1010Ongevraagd geduwd
L. Peeters0:1010Ongevraagd geduwd
B. Leali0:1010Ongevraagd geduwd
J. Rault0:1010Ongevraagd geduwd
E. Mächler0:1010Ongevraagd geduwd
E. Vanderaerden0:1010Ongevraagd geduwd
S. Yates0:1010Ongevraagd geduwd
V. Lualdi0:1010Ongevraagd geduwd
M. Charreard0:1010Ongevraagd geduwd
P. Sherwen0:1010Ongevraagd geduwd
M. Urrutibeazcoa0:1010Ongevraagd geduwd
D. Gaigne0:1010Ongevraagd geduwd
M. Russenberger0:1010Ongevraagd geduwd
G. Glaus0:1010Ongevraagd geduwd
G. Jones0:1010Ongevraagd geduwd
J. Garnier0:1010Ongevraagd geduwd
C. Lang0:1010Ongevraagd geduwd
J. Thalmann0:1010Ongevraagd geduwd
D. Wayenberg0:1010Ongevraagd geduwd
M. Le Guilloux0:1010Ongevraagd geduwd
A. Ferretti0:2020Ongevraagd geduwd
A. Vigneron0:2020Ongevraagd geduwd
J. Hernández0:2020Ongevraagd geduwd
L. De Keulenaer0:1010Ongevraagd geduwd
F. Van Den Haute0:2020Ongevraagd geduwd
R. Simon0:2020Ongevraagd geduwd
E. Correia0:2020Ongevraagd geduwd
J. Xavier0:2020Ongevraagd geduwd
C. Marta0:2020Ongevraagd geduwd
R. Rogiers0:2020Ongevraagd geduwd
P. Wilches0:2020Ongevraagd geduwd
S. Fraccaro0:2020Ongevraagd geduwd
R. Clère1:2020Ongevraagd geduwd en stayeren
T. de Rooij0:1010Ongevraagd geduwd
A. van der Poel0:1010Ongevraagd geduwd
A. Wijnands0:1010Ongevraagd geduwd
E. Vanderaerden0:1010Ongevraagd geduwd
H. Manders0:2020Ongevraagd geduwd
A. van Houwelingen0:2020Ongevraagd geduwd
P. Ferreira0:2020Ongevraagd geduwd
R. Millar0:1010Drinken gepakt waar het niet mocht