Informatie over de 10e etappe van de Tour de France van 1983

Hier staat alle info over etappe 10 in de Tour de France in het jaar 1983 die ik heb. Ik heb ook informatie over de etappe ervoor (etappe 9). Ik heb ook informatie over de etappe erna (etappe 11).

Informatie

Deze etappe ging van Pau naar Bagnères-de-Luchon, werd gehouden op maandag 11 juli 1983, was een bergetappe, had een lengte van 198 km, en is gewonnen door Robert Millar. Zijn gemiddelde snelheid was 31.451 km/h.

De uiteindelijke winnaar van het algemeen klassement (Laurent Fignon) stond na deze etappe op een achterstand van 4:22 op Pascal Simon, na afloop van deze etappe de aanvoerder van het algemeen klassement, zie ook de stand in het algemeen klassement. Laurent Fignon stond na afloop van deze etappe op de tweede plaats.

De gele trui werd in de volgende etappe gedragen door Pascal Simon, de aanvoerder van het algemeen klassement.

De groene trui werd in de volgende etappe gedragen door Sean Kelly, de aanvoerder van het puntenklassement.

De bolletjestrui werd in de volgende etappe gedragen door José Patrocinio Jiménez, de aanvoerder van het bergklassement.

De witte trui werd in de volgende etappe gedragen door Laurent Fignon, de aanvoerder van het jongerenklassement.

Bergdoorkomsten

Doorkomst over de Aubisque (categorie H) (55.5 km)
RangNaamBerg
1.L. Van Impe25
2.J. Jiménez20
3.B. Breu18
4.S. Cabrera16
5.J. Boyer14
6.E. Corredor12
7.P. Simon10
8.R. Millar8
9.P. Delgado7
10.M. Madiot6
11.S. Roche5
12.Á. Arroyo4
13.J. Grezet3
14.C. Criquielion2
15.J. van der Velde1
Doorkomst over de Tourmalet (categorie H) (122.5 km)
RangNaamBerg
1.J. Jiménez25
2.R. Millar20
3.P. Delgado18
4.J. Michaud16
5.L. Fignon14
6.C. Seznec12
7.G. Veldscholten10
8.P. Bazzo8
9.E. Corredor7
10.J. Bernaudeau6
11.T. de Rooij5
12.R. Alban4
13.L. Van Impe3
14.Á. Arroyo2
15.J. Boyer1
Doorkomst over de Aspin (categorie 1) (152.5 km)
RangNaamBerg
1.J. Jiménez20
2.R. Millar16
3.P. Delgado14
4.L. Fignon12
5.E. Corredor10
6.J. Michaud8
7.J. Bernaudeau6
8.G. Veldscholten5
9.P. Simon4
10.M. Madiot3
11.P. Bazzo2
12.R. Alban1
Doorkomst over de Peyresourde (categorie 1) (183 km)
RangNaamBerg
1.R. Millar20
2.J. Jiménez16
3.P. Delgado14
4.P. Simon12
5.E. Corredor10
6.J. Bernaudeau8
7.L. Fignon6
8.R. Alban5
9.L. Van Impe4
10.J. Michaud3
11.M. Madiot2
12.J. Boyer1

Sprintdoorkomsten

Sprint te Louvie-Juzon (26 km)
RangNaamSprintPunten
1.C. Jourdan88
2.E. De Wilde55
3.G. Glaus33
Sprint te Laruns (37.5 km)
RangNaamSprintPunten
1.C. Jourdan88
2.E. De Wilde55
3.S. Kelly33
Sprint te Luz St Sauveur (104 km)
RangNaamSprintPunten
1.J. Michaud88
2.D. Arnaud55
3.L. Fignon33

Solo Christian Jourdan startte op 16 km, eindigde tussen 23 km en 38 km.

Solo Jacques Michaud startte op 80 km, eindigde op 110 km.

Solo José Patrocinio Jiménez startte tussen 110 km en 122 km, eindigde tussen 122 km en 134 km.

Solo Robert Millar startte tussen 182 km en 183 km, eindigde na 198 km.

Straffen

NaamTijdPuntenReden
J. Grezet0:1010Ongevraagd geduwd
L. Didier0:1010Ongevraagd geduwd
L. De Keulenaer0:1010Ongevraagd geduwd
G. Veldscholten0:1010Ongevraagd geduwd
J. van der Velde0:1010Ongevraagd geduwd
J. Bossis0:1010Ongevraagd geduwd
F. Brun0:1010Ongevraagd geduwd
D. Garde0:1010Ongevraagd geduwd
S. Roche0:1010Ongevraagd geduwd
M. Dierickx0:1010Ongevraagd geduwd
G. Janiszewski0:1010Ongevraagd geduwd
J. van Houwelingen0:1010Ongevraagd geduwd
J. Wynants0:1010Ongevraagd geduwd
B. Vallet0:1010Ongevraagd geduwd
D. Arnaud0:1010Ongevraagd geduwd
S. Cabrera0:1010Ongevraagd geduwd
A. Rios0:1010Ongevraagd geduwd
A. Greciano0:1010Ongevraagd geduwd
B. Becaas0:2020Ongevraagd geduwd (2e x)
A. Vigneron0:2020Ongevraagd geduwd (2e x)
B. Bourreau0:2020Ongevraagd geduwd (2e x)
H. Linard0:2020Ongevraagd geduwd (2e x)
M. Russenberger0:2020Ongevraagd geduwd (2e x)
R. De Cnijf0:2020Ongevraagd geduwd (2e x)
P. Leleu0:2020Ongevraagd geduwd (2e x)
E. Dall'Armelina0:2020Ongevraagd geduwd (2e x)
J. López0:2020Ongevraagd geduwd (2e x)
C. Hernández0:3025Ongevraagd geduwd (3e x)
R. De Cnijf0:3025Ongevraagd geduwd (3e x)
G. Veldscholten1:0025Achter auto gereden
D. Willems1:0025Achter auto gereden
G. Janiszewski1:0025Achter auto gereden