Stand in het algemeen klassement

P
1A
1B
2A
2B
3
4
5
6
7A
7B
8
9
10
11
12A
12B
13
14
15
16A
16B
17
18
19
20A
20B

Het is een tijdrovend karwei om al deze getallen te controleren op fouten. Sommige tijden zijn in het rood weergegeven, dit is om mij te helpen fouten te identificeren. Als het in het rood staat, wil het niet zeggen dat het per se fout is, maar dat het fout kan zijn en dus controle nodig is. Zie het overzicht van renners waarvan hun eindtijd in 1973 niet klopt.

Algemeen klassement

Na etappe 7B in 1973.

Ploegenklassement
Puntenklassement
Bergklassement
Tussensprintklassement

Afstand: 151 km. Type: halfberg. Datum: 08 Jul 1973

Snelheid: 31,739 km/h (in database), 31,845 km/h (berekend uit tijd en afstand)

Etappe-uitslag
Etappe-uitslagen zoals hierboven zijn gebaseerd op de informatie van memoire du cyclisme, na verbetering van enkele fouten (niet noodzakelijk in bovenstaande tabel). Desondanks kunnen hier nog onjuistheden in staan.
PosNaamTijdVerschilTeam
1 B. Thevenet4:44:30Peugeot-BP
2 J. Zoetemelk4:44:38+0:08Gitane-Frigecreme
3 J. Fuente4:44:40+0:10KAS
4 L. Van Impe4:44:42+0:12Sonolor
5 L. Ocaña4:44:45+0:15Bic
6 H. Vanspringel4:45:20+0:50Rokado
7 F. Galdos4:45:24+0:54KAS
8 M. Martinez4:45:55+1:25Gan
9 R. Delisle4:46:19+1:49Peugeot-BP
10 R. Ovion4:46:19+1:49Peugeot-BP
11 A. Martos4:46:24+1:54KAS
12 R. Poulidor4:46:24+1:54Gan
13 P. Torres4:46:29+1:59La Casera-Bahamontes
14 L. Aimar4:46:31+2:01De Kova-Lejeune
15 A. Gandarias4:46:50+2:20De Kova-Lejeune
16 M. Périn4:47:11+2:41Gan
17 R. Martin4:47:13+2:43Gitane-Frigecreme
18 J. Danguillaume4:47:13+2:43Peugeot-BP
19 G. Pintens4:47:13+2:43Rokado
20 W. Van Neste4:47:13+2:43Sonolor
21 V. López4:47:21+2:51KAS
22 Y. Hézard4:47:22+2:52Sonolor
23 F. Mendes4:47:22+2:52Carpenter-Shimano-Flandria
24 J. Martins4:47:22+2:52Canada Dry-Gazelle
25 H. De Oliveira4:47:39+3:09Canada Dry-Gazelle
26 L. Zubero4:48:13+3:43KAS
27 L. Mortensen4:48:13+3:43Bic
28 G. Aja4:48:13+3:43KAS
29 F. González4:49:06+4:36La Casera-Bahamontes
30 B. Labourdette4:49:06+4:36Bic
31 L. Balague4:49:15+4:45La Casera-Bahamontes
32 F. Verbeeck4:49:28+4:58Watney
33 J. Genet4:49:31+5:01Gan
34 C. Rouxel4:49:31+5:01Peugeot-BP
35 C. Melero4:49:33+5:03KAS
36 T. Houbrechts4:49:36+5:06Rokado
37 W. De Geest4:49:37+5:07Rokado
38 J. Tschan4:49:44+5:14Peugeot-BP
39 P. Martellozzo4:49:46+5:16Peugeot-BP
40 A. Mollet4:49:51+5:21Peugeot-BP
41 D. Torres4:49:53+5:23La Casera-Bahamontes
42 J. Manzaneque4:50:00+5:30La Casera-Bahamontes
43 P. Aerts4:50:00+5:30Watney
44 M. Pollentier4:50:19+5:49Carpenter-Shimano-Flandria
45 J. Agostinho4:50:27+5:57Bic
46 J. Millard4:50:31+6:01Gitane-Frigecreme
47 J. Sanquer4:50:35+6:05Carpenter-Shimano-Flandria
48 T. Tabak4:50:35+6:05Sonolor
49 A. Menendez4:50:38+6:08KAS
50 L. Van Staeyen4:50:48+6:18Watney
51 R. Gilson4:50:48+6:18Rokado
52 A. Gaida4:50:48+6:18Rokado
53 M. Pustjens4:50:48+6:18Canada Dry-Gazelle
54 W. Teirlinck4:50:48+6:18Sonolor
55 R. Berland4:50:48+6:18Bic
56 J. Pereira Andrade4:50:48+6:18Gitane-Frigecreme
57 J. Catieau4:51:05+6:35Bic
58 J. Grande4:51:24+6:54KAS
59 A. Santy4:51:26+6:56Bic
60 T. van der Leeuw4:51:28+6:58Canada Dry-Gazelle
61 S. Lazcano4:51:31+7:01KAS
62 J. González4:51:31+7:01KAS
63 E. Opdebeeck4:51:49+7:19Watney
64 J. Largeau4:51:59+7:29Gitane-Frigecreme
65 J. Botherel4:52:31+8:01Sonolor
66 J. Schleck4:52:32+8:02Bic
67 A. Tamames4:52:32+8:02La Casera-Bahamontes
68 M. Coulon4:52:56+8:26Watney
69 G. Besnard4:53:59+9:29Sonolor
70 F. Campaner4:54:01+9:31Gitane-Frigecreme
71 G. Bellone4:54:03+9:33Gitane-Frigecreme
72 J. Krekels4:54:03+9:33Canada Dry-Gazelle
73 C. Genthon4:54:06+9:36De Kova-Lejeune
74 F. Julien4:54:08+9:38Gitane-Frigecreme
75 S. Vasseur4:54:08+9:38Bic
76 M. Boishardy4:54:08+9:38De Kova-Lejeune
77 G. Van Cauter4:54:12+9:42Watney
78 C. Tollet4:54:12+9:42Sonolor
79 R. Grelin4:54:24+9:54Gan
80 M. Wright4:54:27+9:57Gitane-Frigecreme
81 C. Grosskost4:54:39+10:09Gan
82 M. de Koning4:55:24+10:54Canada Dry-Gazelle
83 A. Nogues4:55:38+11:08Gitane-Frigecreme
84 B. Hoban4:55:38+11:08Gan
85 J. Viejo4:56:54+12:24La Casera-Bahamontes
86 M. Roques4:56:54+12:24Sonolor
87 R. Mintkiewicz4:56:54+12:24Sonolor
88 J. Blocher4:56:54+12:24De Kova-Lejeune
89 J. Mourioux4:56:54+12:24Gan
90 G. Van Roosbroeck4:56:54+12:24Rokado
91 R. De Witte4:56:54+12:24Carpenter-Shimano-Flandria
92 W. Godefroot4:56:54+12:24Carpenter-Shimano-Flandria
93 J. Esclassan4:56:54+12:24Peugeot-BP
94 J. Esperanza4:56:54+12:24La Casera-Bahamontes
95 M. Demeyer4:56:54+12:24Carpenter-Shimano-Flandria
96 J. Zurano4:56:54+12:24La Casera-Bahamontes
97 B. Janbroers4:56:54+12:24Canada Dry-Gazelle
98 R. Bouloux4:56:54+12:24Peugeot-BP
99 E. Bodart4:56:54+12:24Watney
100 R. Podesta4:56:54+12:24De Kova-Lejeune
101 R. Riotte4:56:54+12:24Sonolor
102 G. Vianen4:56:54+12:24Gitane-Frigecreme
103 W. Schepers4:56:54+12:24Rokado
104 A. Doyen4:56:54+12:24Watney
105 D. Ducreux4:56:54+12:24Carpenter-Shimano-Flandria
106 C. Blain4:56:54+12:24De Kova-Lejeune
107 A. Van Vlierberghe4:56:54+12:24Rokado
108 J. Genty4:56:54+12:24Bic
109 G. Moneyron4:56:54+12:24Gan
110 G. Santy4:56:54+12:24Bic
111 J. Vrancken4:56:54+12:24Canada Dry-Gazelle
112 W. Kelleners4:56:54+12:24Canada Dry-Gazelle
113 W. Abbeloos4:58:13+13:43Watney
114 E. Verstraeten4:58:19+13:49Watney
115 W. Planckaert4:58:22+13:52Watney
116 N. Geneste4:58:22+13:52De Kova-Lejeune
117 J. Baud4:59:01+14:31De Kova-Lejeune
118 J. Hochart4:59:21+14:51De Kova-Lejeune
119 J. Carletti4:59:21+14:51De Kova-Lejeune
120 R. Delepine5:02:04+17:34Gan
121 W. David5:04:03+19:33Carpenter-Shimano-Flandria
122 L. De Brauwere5:04:03+19:33Carpenter-Shimano-Flandria
123 C. Guimard5:07:42+23:12Gan
Algemeen klassement
Bovenstaande informatie is zelf uitgerekend aan de hand van de beschikbare etappe-uitslagen, bonificaties en straffen. Door dit te vergelijken met officiële uitslagen heb ik kunnen vaststellen in welke jaren ik nog informatie mis, en ik streef ernaar om deze informatie boven water te krijgen.
PosNaamTijdVerschilTeam
1L. Ocaña40:12:29Bic
2J. Zoetemelk40:15:20+2:51Gitane-Frigecreme
3H. Vanspringel40:15:24+2:55Rokado
4B. Thevenet40:15:46+3:17Peugeot-BP
5L. Van Impe40:15:48+3:19Sonolor
6L. Mortensen40:18:43+6:14Bic
7R. Poulidor40:18:53+6:24Gan
8R. Delisle40:19:07+6:38Peugeot-BP
9J. Catieau40:19:33+7:04Bic
10M. Périn40:19:53+7:24Gan
11W. Van Neste40:20:20+7:51Sonolor
12J. Fuente40:20:39+8:10KAS
13R. Ovion40:20:58+8:29Peugeot-BP
14F. Mendes40:21:12+8:43Carpenter-Shimano-Flandria
15W. De Geest40:21:38+9:09Rokado
16J. Agostinho40:22:06+9:37Bic
17L. Aimar40:22:29+10:00De Kova-Lejeune
18P. Torres40:22:51+10:22La Casera-Bahamontes
19A. Martos40:24:28+11:59KAS
20F. Verbeeck40:24:36+12:07Watney
21V. López40:25:14+12:45KAS
22Y. Hézard40:25:15+12:46Sonolor
23A. Gandarias40:26:51+14:22De Kova-Lejeune
24J. Martins40:27:14+14:45Canada Dry-Gazelle
25R. Berland40:27:17+14:48Bic
26A. Santy40:27:32+15:03Bic
27T. Houbrechts40:27:43+15:14Rokado
28J. Manzaneque40:27:50+15:21La Casera-Bahamontes
29J. Zurano40:28:17+15:48La Casera-Bahamontes
30G. Aja40:28:36+16:07KAS
31J. Tschan40:28:39+16:10Peugeot-BP
32J. Schleck40:28:52+16:23Bic
33D. Torres40:29:08+16:39La Casera-Bahamontes
34M. Pollentier40:29:38+17:09Carpenter-Shimano-Flandria
35L. Zubero40:30:07+17:38KAS
36C. Tollet40:30:17+17:48Sonolor
37G. Van Roosbroeck40:30:27+17:58Rokado
38F. Galdos40:31:02+18:33KAS
39G. Pintens40:31:03+18:34Rokado
40F. González40:31:08+18:39La Casera-Bahamontes
41W. Teirlinck40:32:15+19:46Sonolor
42P. Martellozzo40:32:37+20:08Peugeot-BP
43L. Van Staeyen40:32:44+20:15Watney
44J. González40:33:09+20:40KAS
45G. Bellone40:33:16+20:47Gitane-Frigecreme
46J. Millard40:33:19+20:50Gitane-Frigecreme
47M. Martinez40:33:41+21:12Gan
48A. Nogues40:33:49+21:20Gitane-Frigecreme
49C. Grosskost40:34:11+21:42Gan
50J. Danguillaume40:34:13+21:44Peugeot-BP
51R. Martin40:35:00+22:31Gitane-Frigecreme
52S. Vasseur40:35:02+22:33Bic
53J. Botherel40:35:38+23:09Sonolor
54G. Van Cauter40:35:42+23:13Watney
55C. Rouxel40:36:36+24:07Peugeot-BP
56B. Labourdette40:37:00+24:31Bic
57R. Bouloux40:37:15+24:46Peugeot-BP
58B. Hoban40:37:27+24:58Gan
59D. Ducreux40:37:33+25:04Carpenter-Shimano-Flandria
60L. Balague40:37:57+25:28La Casera-Bahamontes
61C. Blain40:38:05+25:36De Kova-Lejeune
62W. Godefroot40:39:18+26:49Carpenter-Shimano-Flandria
63J. Esperanza40:39:25+26:56La Casera-Bahamontes
64G. Vianen40:39:38+27:09Gitane-Frigecreme
65R. De Witte40:39:48+27:19Carpenter-Shimano-Flandria
66C. Melero40:39:50+27:21KAS
67M. Wright40:40:04+27:35Gitane-Frigecreme
68J. Genty40:40:16+27:47Bic
69A. Mollet40:41:31+29:02Peugeot-BP
70R. Gilson40:41:37+29:08Rokado
71A. Van Vlierberghe40:42:14+29:45Rokado
72A. Menendez40:42:17+29:48KAS
73J. Grande40:42:41+30:12KAS
74S. Lazcano40:42:48+30:19KAS
75M. Pustjens40:42:59+30:30Canada Dry-Gazelle
76F. Julien40:43:30+31:01Gitane-Frigecreme
77M. Roques40:43:46+31:17Sonolor
78J. Largeau40:43:58+31:29Gitane-Frigecreme
79J. Krekels40:45:28+32:59Canada Dry-Gazelle
80R. Grelin40:45:52+33:23Gan
81J. Sanquer40:46:05+33:36Carpenter-Shimano-Flandria
82F. Campaner40:46:07+33:38Gitane-Frigecreme
83A. Tamames40:46:52+34:23La Casera-Bahamontes
84T. Tabak40:47:00+34:31Sonolor
85A. Gaida40:47:31+35:02Rokado
86G. Besnard40:47:31+35:02Sonolor
87G. Santy40:47:43+35:14Bic
88M. Coulon40:48:27+35:58Watney
89R. Podesta40:50:24+37:55De Kova-Lejeune
90G. Moneyron40:51:22+38:53Gan
91J. Mourioux40:51:53+39:24Gan
92R. Riotte40:51:54+39:25Sonolor
93H. De Oliveira40:52:17+39:48Canada Dry-Gazelle
94J. Pereira Andrade40:52:45+40:16Gitane-Frigecreme
95M. Boishardy40:53:46+41:17De Kova-Lejeune
96J. Esclassan40:54:19+41:50Peugeot-BP
97A. Doyen40:54:59+42:30Watney
98T. van der Leeuw40:55:02+42:33Canada Dry-Gazelle
99L. De Brauwere40:56:36+44:07Carpenter-Shimano-Flandria
100J. Viejo40:56:52+44:23La Casera-Bahamontes
101W. Planckaert40:56:52+44:23Watney
102R. Mintkiewicz40:58:12+45:43Sonolor
103M. Demeyer40:58:29+46:00Carpenter-Shimano-Flandria
104P. Aerts40:59:55+47:26Watney
105J. Genet41:01:25+48:56Gan
106R. Delepine41:01:32+49:03Gan
107M. de Koning41:01:44+49:15Canada Dry-Gazelle
108E. Opdebeeck41:03:03+50:34Watney
109W. Abbeloos41:03:10+50:41Watney
110E. Verstraeten41:04:27+51:58Watney
111C. Guimard41:05:11+52:42Gan
112W. David41:06:43+54:14Carpenter-Shimano-Flandria
113W. Schepers41:09:42+57:13Rokado
114B. Janbroers41:15:51+1:03:22Canada Dry-Gazelle
115J. Vrancken41:18:17+1:05:48Canada Dry-Gazelle
116E. Bodart41:20:10+1:07:41Watney
117C. Genthon41:22:57+1:10:28De Kova-Lejeune
118W. Kelleners41:24:24+1:11:55Canada Dry-Gazelle
119J. Hochart41:27:52+1:15:23De Kova-Lejeune
120J. Baud41:34:30+1:22:01De Kova-Lejeune
121J. Blocher41:35:40+1:23:11De Kova-Lejeune
122J. Carletti41:40:50+1:28:21De Kova-Lejeune
123N. Geneste41:48:09+1:35:40De Kova-Lejeune
Ploegenklassement etappe
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1KAS14:16:28(21)
2Peugeot-BP14:17:08+0:40(20)
3Sonolor14:19:17+2:49(46)
4Gan14:19:30+3:02(36)
5Bic14:22:04+5:36(62)
6Rokado14:22:09+5:41(61)
7Gitane-Frigecreme14:22:22+5:54(65)
8La Casera-Bahamontes14:24:50+8:22(73)
9Canada Dry-Gazelle14:25:49+9:21(102)
10De Kova-Lejeune14:27:27+10:59(102)
11Carpenter-Shimano-Flandria14:28:16+11:48(114)
12Watney14:30:16+13:48(125)
Ploegenklassement totaal
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Bic121:58:51(720)
2Gan122:03:18+4:27(336)
3Peugeot-BP122:06:24+7:33(489)
4Sonolor122:08:05+9:14(533)
5Rokado122:08:47+9:56(402)
6KAS122:16:37+17:46(915)
7Gitane-Frigecreme122:22:07+23:16(692)
8La Casera-Bahamontes122:24:48+25:57(898)
9Carpenter-Shimano-Flandria122:34:29+35:38(732)
10Watney122:36:37+37:46(869)
11De Kova-Lejeune122:43:02+44:11(1424)
12Canada Dry-Gazelle122:49:31+50:40(1202)
Ploegenpuntenklassement
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeamPunten
1Gan336
2Rokado402
3Peugeot-BP489
4Sonolor533
5Gitane-Frigecreme692
6Bic720
7Carpenter-Shimano-Flandria732
8Watney869
9La Casera-Bahamontes898
10KAS915
11Canada Dry-Gazelle1202
12De Kova-Lejeune1424
Meeste plaatsen gestegen in de etappe
RennerGestegen
F. Galdos24
G. Pintens20
M. Martinez20
R. Martin17
A. Gandarias15
J. Danguillaume15
J. Martins13
L. Zubero13
P. Martellozzo13
B. Labourdette13
H. De Oliveira13
C. Rouxel11
A. Mollet11
A. Martos10
G. Aja10
Meeste plaatsen gedaald in de etappe
RennerGedaald
G. Van Roosbroeck22
T. Tabak21
J. Zurano21
C. Blain18
D. Ducreux18
R. Bouloux18
A. Nogues17
C. Guimard16
L. De Brauwere15
C. Tollet15
G. Santy13
M. Roques13
C. Grosskost13
G. Bellone12
A. Van Vlierberghe11