Stand in het algemeen klassement

P
1A
1B
2A
2B
3
4
5
6
7A
7B
8
9
10
11
12A
12B
13
14
15
16A
16B
17
18
19
20A
20B

Het is een tijdrovend karwei om al deze getallen te controleren op fouten. Sommige tijden zijn in het rood weergegeven, dit is om mij te helpen fouten te identificeren. Als het in het rood staat, wil het niet zeggen dat het per se fout is, maar dat het fout kan zijn en dus controle nodig is. Zie het overzicht van renners waarvan hun eindtijd in 1973 niet klopt.

Algemeen klassement

Na etappe 4 in 1973.

Ploegenklassement
Puntenklassement
Bergklassement
Tussensprintklassement

Afstand: 214 km. Type: vlak. Datum: 04 Jul 1973

Snelheid: 34,73 km/h (in database), 34,731 km/h (berekend uit tijd en afstand)

Bonificatie in de etappe:

Etappe-uitslag
Etappe-uitslagen zoals hierboven zijn gebaseerd op de informatie van memoire du cyclisme, na verbetering van enkele fouten (niet noodzakelijk in bovenstaande tabel). Desondanks kunnen hier nog onjuistheden in staan.
PosNaamTijdVerschilTeam
1 J. Zoetemelk6:09:42Gitane-Frigecreme
2 F. Verbeeck6:09:42Watney
3 H. Vanspringel6:09:43+0:01Rokado
4 L. Van Impe6:09:43+0:01Sonolor
5 R. Poulidor6:09:43+0:01Gan
6 R. Gilson6:09:51+0:09Rokado
7 J. Viejo6:09:51+0:09La Casera-Bahamontes
8 C. Rouxel6:09:54+0:12Peugeot-BP
9 W. Van Neste6:09:54+0:12Sonolor
10 C. Guimard6:09:54+0:12Gan
11 P. Torres6:09:54+0:12La Casera-Bahamontes
12 F. Mendes6:09:54+0:12Carpenter-Shimano-Flandria
13 J. Zurano6:09:54+0:12La Casera-Bahamontes
14 M. Périn6:09:54+0:12Gan
15 W. De Geest6:09:54+0:12Rokado
16 M. Martinez6:09:54+0:12Gan
17 A. Martos6:09:54+0:12KAS
18 J. Krekels6:09:54+0:12Canada Dry-Gazelle
19 J. Catieau6:09:54+0:12Bic
20 J. Fuente6:09:54+0:12KAS
21 R. Delisle6:09:54+0:12Peugeot-BP
22 L. Ocaña6:09:54+0:12Bic
23 W. Godefroot6:09:54+0:12Carpenter-Shimano-Flandria
24 A. Nogues6:09:54+0:12Gitane-Frigecreme
25 C. Tollet6:09:54+0:12Sonolor
26 D. Ducreux6:09:54+0:12Carpenter-Shimano-Flandria
27 J. Agostinho6:09:54+0:12Bic
28 B. Thevenet6:09:54+0:12Peugeot-BP
29 V. López6:09:54+0:12KAS
30 L. Mortensen6:09:54+0:12Bic
31 J. Danguillaume6:09:54+0:12Peugeot-BP
32 J. Grande6:10:13+0:31KAS
33 A. Gaida6:10:05+0:23Rokado
34 M. Pustjens6:10:13+0:31Canada Dry-Gazelle
35 L. Aimar6:10:05+0:23De Kova-Lejeune
36 R. Bouloux6:10:05+0:23Peugeot-BP
37 C. Melero6:10:13+0:31KAS
38 J. Sanquer6:10:05+0:23Carpenter-Shimano-Flandria
39 A. Mollet6:10:13+0:31Peugeot-BP
40 J. Martins6:10:13+0:31Canada Dry-Gazelle
41 J. Manzaneque6:10:13+0:31La Casera-Bahamontes
42 J. Esclassan6:10:13+0:31Peugeot-BP
43 J. Millard6:10:13+0:31Gitane-Frigecreme
44 L. Van Staeyen6:10:13+0:31Watney
45 G. Besnard6:10:13+0:31Sonolor
46 T. Houbrechts6:10:13+0:31Rokado
47 F. Galdos6:10:13+0:31KAS
48 G. Van Roosbroeck6:10:13+0:31Rokado
49 J. Schleck6:10:13+0:31Bic
50 J. Tschan6:10:13+0:31Peugeot-BP
51 G. Pintens6:10:13+0:31Rokado
52 T. Tabak6:10:13+0:31Sonolor
53 D. Torres6:10:13+0:31La Casera-Bahamontes
54 J. González6:10:13+0:31KAS
55 C. Grosskost6:10:13+0:31Gan
56 G. Vianen6:10:13+0:31Gitane-Frigecreme
57 L. Balague6:10:13+0:31La Casera-Bahamontes
58 F. Julien6:10:13+0:31Gitane-Frigecreme
59 J. Pereira Andrade6:10:13+0:31Gitane-Frigecreme
60 L. Zubero6:10:13+0:31KAS
61 A. Gandarias6:10:13+0:31De Kova-Lejeune
62 J. Botherel6:10:13+0:31Sonolor
63 Y. Hézard6:10:13+0:31Sonolor
64 M. Pollentier6:10:13+0:31Carpenter-Shimano-Flandria
65 G. Bellone6:10:13+0:31Gitane-Frigecreme
66 R. Ovion6:10:13+0:31Peugeot-BP
67 F. González6:10:13+0:31La Casera-Bahamontes
68 J. Esperanza6:10:13+0:31La Casera-Bahamontes
69 W. Peffgen6:10:13+0:31Rokado
70 C. Blain6:10:13+0:31De Kova-Lejeune
71 A. Menendez6:10:13+0:31KAS
72 A. Santy6:10:13+0:31Bic
73 J. Largeau6:10:13+0:31Gitane-Frigecreme
74 W. Teirlinck6:10:13+0:31Sonolor
75 G. Aja6:10:23+0:41KAS
76 S. Vasseur6:10:30+0:48Bic
77 G. Van Cauter6:10:30+0:48Watney
78 J. Blocher6:10:30+0:48De Kova-Lejeune
79 R. Mintkiewicz6:10:30+0:48Sonolor
80 F. Campaner6:10:30+0:48Gitane-Frigecreme
81 R. Berland6:10:30+0:48Bic
82 R. De Witte6:10:30+0:48Carpenter-Shimano-Flandria
83 W. Schepers6:10:30+0:48Rokado
84 J. Genet6:10:30+0:48Gan
85 R. Martin6:10:30+0:48Gitane-Frigecreme
86 M. de Koning6:10:30+0:48Canada Dry-Gazelle
87 M. Boishardy6:10:30+0:48De Kova-Lejeune
88 R. Riotte6:10:30+0:48Sonolor
89 J. Genty6:10:30+0:48Bic
90 P. Martellozzo6:10:30+0:48Peugeot-BP
91 A. Tamames6:10:30+0:48La Casera-Bahamontes
92 M. Coulon6:10:30+0:48Watney
93 S. Lazcano6:10:30+0:48KAS
94 B. Labourdette6:10:30+0:48Bic
95 W. David6:10:46+1:04Carpenter-Shimano-Flandria
96 R. Podesta6:10:48+1:06De Kova-Lejeune
97 J. Mourioux6:10:48+1:06Gan
98 G. Moneyron6:10:48+1:06Gan
99 G. Santy6:10:55+1:13Bic
100 R. Delepine6:10:55+1:13Gan
101 M. Roques6:10:55+1:13Sonolor
102 J. Hochart6:10:55+1:13De Kova-Lejeune
103 J. Parenteau6:10:55+1:13Peugeot-BP
104 A. Van Vlierberghe6:10:55+1:13Rokado
105 L. De Brauwere6:11:06+1:24Carpenter-Shimano-Flandria
106 E. Opdebeeck6:11:06+1:24Watney
107 M. Demeyer6:11:06+1:24Carpenter-Shimano-Flandria
108 M. Wright6:11:06+1:24Gitane-Frigecreme
109 W. Kelleners6:11:14+1:32Canada Dry-Gazelle
110 W. Abbeloos6:11:23+1:41Watney
111 E. Bodart6:11:23+1:41Watney
112 B. Hoban6:11:23+1:41Gan
113 T. van der Leeuw6:11:29+1:47Canada Dry-Gazelle
114 R. Grelin6:11:32+1:50Gan
115 J. Baud6:11:52+2:10De Kova-Lejeune
116 W. Planckaert6:12:16+2:34Watney
117 B. Janbroers6:12:16+2:34Canada Dry-Gazelle
118 H. De Oliveira6:16:09+6:27Canada Dry-Gazelle
119 P. Aerts6:16:09+6:27Watney
120 E. Verstraeten6:16:09+6:27Watney
121 C. Genthon6:16:26+6:44De Kova-Lejeune
122 N. Geneste6:16:27+6:45De Kova-Lejeune
123 J. Carletti6:16:42+7:00De Kova-Lejeune
124 J. Gomez6:17:10+7:28La Casera-Bahamontes
125 J. Vrancken6:20:57+11:15Canada Dry-Gazelle
126 A. Doyen6:26:14+16:32Watney
Algemeen klassement
Bovenstaande informatie is zelf uitgerekend aan de hand van de beschikbare etappe-uitslagen, bonificaties en straffen. Door dit te vergelijken met officiële uitslagen heb ik kunnen vaststellen in welke jaren ik nog informatie mis, en ik streef ernaar om deze informatie boven water te krijgen.
PosNaamTijdVerschilTeam
1J. Catieau20:59:39Bic
2W. De Geest21:00:57+1:18Rokado
3L. Mortensen21:01:13+1:34Bic
4C. Guimard21:01:20+1:41Gan
5H. Vanspringel21:01:27+1:48Rokado
6L. Ocaña21:01:38+1:59Bic
7J. Zurano21:02:06+2:27La Casera-Bahamontes
8G. Van Roosbroeck21:02:29+2:50Rokado
9J. Mourioux21:02:52+3:13Gan
10R. Delepine21:03:15+3:36Gan
11J. Zoetemelk21:03:43+4:04Gitane-Frigecreme
12R. Poulidor21:04:00+4:21Gan
13F. Verbeeck21:04:04+4:25Watney
14M. Périn21:04:05+4:26Gan
15F. Mendes21:04:06+4:27Carpenter-Shimano-Flandria
16L. Van Impe21:04:07+4:28Sonolor
17B. Thevenet21:04:17+4:38Peugeot-BP
18J. Agostinho21:04:21+4:42Bic
19S. Vasseur21:04:36+4:57Bic
20W. Van Neste21:04:38+4:59Sonolor
21C. Tollet21:04:44+5:05Sonolor
22J. Schleck21:05:16+5:37Bic
23R. Berland21:05:25+5:46Bic
24R. Delisle21:05:49+6:10Peugeot-BP
25J. Tschan21:06:40+7:01Peugeot-BP
26R. Bouloux21:07:15+7:36Peugeot-BP
27C. Grosskost21:07:17+7:38Gan
28R. Ovion21:07:21+7:42Peugeot-BP
29A. Santy21:07:29+7:50Bic
30L. Aimar21:07:29+7:50De Kova-Lejeune
31L. Van Staeyen21:08:10+8:31Watney
32G. Vianen21:08:12+8:33Gitane-Frigecreme
33W. Teirlinck21:08:25+8:46Sonolor
34A. Nogues21:08:25+8:46Gitane-Frigecreme
35T. Houbrechts21:08:50+9:11Rokado
36J. Fuente21:09:00+9:21KAS
37J. Manzaneque21:09:13+9:34La Casera-Bahamontes
38G. Pintens21:09:14+9:35Rokado
39V. López21:09:16+9:37KAS
40Y. Hézard21:09:16+9:37Sonolor
41W. Godefroot21:09:20+9:41Carpenter-Shimano-Flandria
42P. Torres21:09:23+9:44La Casera-Bahamontes
43R. Mintkiewicz21:09:24+9:45Sonolor
44G. Bellone21:09:27+9:48Gitane-Frigecreme
45M. Pollentier21:09:33+9:54Carpenter-Shimano-Flandria
46J. Sanquer21:09:34+9:55Carpenter-Shimano-Flandria
47D. Ducreux21:09:35+9:56Carpenter-Shimano-Flandria
48J. Martins21:09:41+10:02Canada Dry-Gazelle
49F. Julien21:09:47+10:08Gitane-Frigecreme
50M. de Koning21:09:48+10:09Canada Dry-Gazelle
51R. De Witte21:09:52+10:13Carpenter-Shimano-Flandria
52D. Torres21:09:58+10:19La Casera-Bahamontes
53J. Botherel21:10:01+10:22Sonolor
54J. Millard21:10:01+10:22Gitane-Frigecreme
55A. Gandarias21:10:15+10:36De Kova-Lejeune
56J. Genty21:10:16+10:37Bic
57J. Esclassan21:10:18+10:39Peugeot-BP
58G. Santy21:10:21+10:42Bic
59G. Van Cauter21:10:26+10:47Watney
60J. González21:10:34+10:55KAS
61A. Van Vlierberghe21:10:44+11:05Rokado
62A. Martos21:10:46+11:07KAS
63B. Hoban21:10:49+11:10Gan
64M. Roques21:10:51+11:12Sonolor
65L. De Brauwere21:11:00+11:21Carpenter-Shimano-Flandria
66L. Zubero21:11:15+11:36KAS
67F. González21:11:23+11:44La Casera-Bahamontes
68J. Esperanza21:11:27+11:48La Casera-Bahamontes
69C. Blain21:11:30+11:51De Kova-Lejeune
70G. Aja21:11:46+12:07KAS
71M. Wright21:11:51+12:12Gitane-Frigecreme
72W. Planckaert21:11:52+12:13Watney
73M. Demeyer21:12:00+12:21Carpenter-Shimano-Flandria
74P. Martellozzo21:13:05+13:26Peugeot-BP
75E. Verstraeten21:14:39+15:00Watney
76T. Tabak21:17:56+18:17Sonolor
77C. Rouxel21:18:28+18:49Peugeot-BP
78J. Danguillaume21:18:29+18:50Peugeot-BP
79F. Galdos21:18:39+19:00KAS
80J. Largeau21:18:53+19:14Gitane-Frigecreme
81W. Peffgen21:18:56+19:17Rokado
82G. Besnard21:18:56+19:17Sonolor
83L. Balague21:18:56+19:17La Casera-Bahamontes
84B. Labourdette21:19:05+19:26Bic
85R. Riotte21:19:09+19:30Sonolor
86W. David21:19:10+19:31Carpenter-Shimano-Flandria
87R. Martin21:19:10+19:31Gitane-Frigecreme
88C. Melero21:19:13+19:34KAS
89J. Genet21:19:13+19:34Gan
90M. Boishardy21:19:23+19:44De Kova-Lejeune
91A. Menendez21:19:24+19:45KAS
92R. Podesta21:19:43+20:04De Kova-Lejeune
93R. Gilson21:19:45+20:06Rokado
94W. Abbeloos21:19:57+20:18Watney
95J. Grande21:20:13+20:34KAS
96J. Krekels21:20:21+20:42Canada Dry-Gazelle
97E. Opdebeeck21:20:35+20:56Watney
98A. Gaida21:20:43+21:04Rokado
99M. Martinez21:20:47+21:08Gan
100A. Tamames21:21:14+21:35La Casera-Bahamontes
101G. Moneyron21:21:22+21:43Gan
102E. Bodart21:21:42+22:03Watney
103A. Mollet21:21:59+22:20Peugeot-BP
104M. Pustjens21:22:25+22:46Canada Dry-Gazelle
105F. Campaner21:22:25+22:46Gitane-Frigecreme
106M. Coulon21:22:25+22:46Watney
107S. Lazcano21:22:40+23:01KAS
108R. Grelin21:22:51+23:12Gan
109B. Janbroers21:23:11+23:32Canada Dry-Gazelle
110A. Doyen21:23:29+23:50Watney
111J. Hochart21:23:29+23:50De Kova-Lejeune
112T. van der Leeuw21:23:30+23:51Canada Dry-Gazelle
113P. Aerts21:25:04+25:25Watney
114J. Viejo21:25:22+25:43La Casera-Bahamontes
115W. Kelleners21:25:31+25:52Canada Dry-Gazelle
116J. Parenteau21:25:55+26:16Peugeot-BP
117J. Blocher21:26:52+27:13De Kova-Lejeune
118N. Geneste21:29:05+29:26De Kova-Lejeune
119J. Baud21:30:27+30:48De Kova-Lejeune
120W. Schepers21:31:43+32:04Rokado
121J. Pereira Andrade21:32:40+33:01Gitane-Frigecreme
122J. Gomez21:33:21+33:42La Casera-Bahamontes
123H. De Oliveira21:35:20+35:41Canada Dry-Gazelle
124J. Carletti21:38:00+38:21De Kova-Lejeune
125J. Vrancken21:38:18+38:39Canada Dry-Gazelle
126C. Genthon21:40:06+40:27De Kova-Lejeune
Ploegenklassement etappe
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Rokado18:29:23(24)
2Gan18:29:31+0:08(29)
3Sonolor18:29:31+0:08(38)
4Gitane-Frigecreme18:29:34+0:11(68)
5La Casera-Bahamontes18:29:39+0:16(31)
6Peugeot-BP18:29:42+0:19(57)
7Carpenter-Shimano-Flandria18:29:42+0:19(61)
8KAS18:29:42+0:19(66)
9Bic18:29:42+0:19(68)
10Watney18:30:15+0:52(123)
11Canada Dry-Gazelle18:30:20+0:57(92)
12De Kova-Lejeune18:30:31+1:08(166)
Ploegenklassement totaal
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeam TijdTijdsverschilPunten
1Bic64:14:46(431)
2Rokado64:17:40+2:54(194)
3Gan64:19:43+4:57(202)
4Sonolor64:24:51+10:05(330)
5Peugeot-BP64:28:06+13:20(350)
6Watney64:31:07+16:21(443)
7Gitane-Frigecreme64:34:56+20:10(469)
8La Casera-Bahamontes64:35:05+20:19(537)
9Carpenter-Shimano-Flandria64:35:43+20:57(358)
10KAS64:38:53+24:07(646)
11De Kova-Lejeune64:47:39+32:53(963)
12Canada Dry-Gazelle64:55:21+40:35(646)
Ploegenpuntenklassement
Wat in bovenstaande tabel staat is zelf berekend, en nauwelijks op fouten gecontroleerd.
PosTeamPunten
1Rokado194
2Gan202
3Sonolor330
4Peugeot-BP350
5Carpenter-Shimano-Flandria358
6Bic431
7Watney443
8Gitane-Frigecreme469
9La Casera-Bahamontes537
10Canada Dry-Gazelle646
11KAS646
12De Kova-Lejeune963
Meeste plaatsen gestegen in de etappe
RennerGestegen
W. Godefroot12
P. Torres10
A. Gandarias10
D. Ducreux9
J. Esclassan9
M. Pustjens8
V. López7
J. González7
A. Martos7
G. Besnard7
L. Balague7
F. Verbeeck6
J. Fuente6
J. Botherel6
J. Millard6
Meeste plaatsen gedaald in de etappe
RennerGedaald
A. Doyen81
E. Verstraeten40
P. Aerts20
W. Planckaert17
B. Hoban15
W. Abbeloos13
G. Santy9
W. David8
S. Vasseur8
M. de Koning6
J. Vrancken5
R. Mintkiewicz5
J. Gomez4
N. Geneste4
B. Janbroers4